Jump to content
Dogomania

Labradory retrievery


anndzia

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gonitwa']No ja nie wiem- szatany, nie psy!
[URL]http://youtube.com/watch?v=4lsSvA2efgg&mode=related&search=[/URL]
strasznie mi się podoba ten filmik. To taki OT.[/quote]
No super ten film ;) Ach ... :P Tylko nie wiem czy to takie dobre, że przez furtke przeskakuje :lol: Bo później może uciekać .... :evil_lol: HiHi :cool3:

Link to comment
Share on other sites

JEEEEZUUUU!!!!!!!!:loveu:
co oni zrobili temu psu,że taki żywiołowy?!?!?!?!:diabloti:
ja nie potrafię tak nakręcić mojego na zabawę:cry:kurcze,trzeba się naprawdę znać na psach,żeby nak perfekcyjnie nauczyć Qndzia takich fajnych rzeczy:loveu:
takie rzeczy uświadamiają mi jak bardzo jestem w tej chwili zielona:cry::diabloti:;););):mdleje::wallbash:

Link to comment
Share on other sites

Może inaczej aby psa nauczyć" fajnych rzeczy " nie trzeba znac się perfekcyjnie na psach lecz poświęcić psu dużo czasu i mieć dużo wytrwałości w dążeniu do takich umiejętności.Wiadomo ,że doświadczenie też jest ważne ale... praca z psem jest najważniejsza
Co do nakręcenia psa ...ja mam w domu zblazowany egemplarz , nakręcenie go na cokolwiek jest prawie niemożliwe, wszystko robi po przeanalizowaniu>rozkręca się tylko gdy chodzi o prace taką jak aport z wody kaczki czy tropienie.Głupoty go nie interesują he he .Ale to też jest temperament psa i to coś z czym on się rodzi.Fachowcy potrafią dobrze wybrać szczenie pod kątem pracy.Mój pies jest świetny do aportu z wody ale np do zabawy piłeczką już nie bardzo , bo to głupota hehe gonić za piłeczką.Teraz w domu mam teriera na hotel który chodzi na tak wysokich obrotach , że nie nadążam zabawa piłką może trwać 3 h i pies się nie nudzi podczas gdy mój gapcio patrzy jak na idiotę na teriera.

Link to comment
Share on other sites

Superowy ten film, naprawdę. Moja sucz- mimo, że bardzo energiczna, bardzo lubi takie zabawy- ale.. jak tak patrzyłam na tego laba z filmu, to naprawdę- aż milutko popatrzeć. Moja szalona, ale jeszcze nie nauczona takich zachowań, a jak dostaje głupawki- to sobie można pogadać do niej, wogóle nie słucha. Ona cały czas chciałaby być w kręgu zainteresowania, żeby tylko bawić się z nią, non stop. No niestety- kiedy mamy czas-to mamy, a wtedy kiedy się nudzi to - tak jak ktoś wcześniej napisał- z nudów i z braku zajęcia robi tzw. demolkę. Gryzie co popadnie, najchętniej trepki, buty, wyrywa kable ze ściany, przegryza przewody. Do pół roku nic nie tknęła, ale odkąd skończyła 7 mies. to jakby w nią wstąpił diabeł- zaczęła gryźć to co możliwe. Ale przy tym nie da się jej nie kochać- czasem jest nieznośna, ale bardzo sympatyczna. Do wszystkich się przymila- chociaż na początku jak do nas trafiła wcale taka nie była, nie była takim pieszczochem jak teraz- tak naprawdę to nie wiem dlaczego? Zawsze mówiłam, że ten pies ma swój charakterek, kiedy coś nie po jej myśi- potrafiła się obrazić, odwrócić głowę w taki sposób, jakby chciała ci powiedzieć,żebyśmy wszyscy się od niej odp.......dosłownie i w przenośni.
Teraz już nie ma takich zachowań, chociaż czasem mam ochotę ją udusić.
Ale ogólnie jest kofanym psiurem- który trochę przeszedł i może troszkę zaniedbaliśmy jej wychowanie, ale to młody psiak, więc jeszcze wszystko przed nami.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To pies:P a sika jak dziewczynka bo ma nasikać na piłkę :P takie moje podejrzenia ;) poza tym może też być młody... cholera go wie;)
Pies nie jest za chudy, ma dobrą masę do kości i wzrostu. Nie powiedziałabym, że to nie jest Labrador. Ostatnio oglądałam film w TV podukcji "Amerykanckiej";) i też tam grały dwa labki - wysokie i szczupłe :) i dalece odbiegały od tego co widzimy u Nas :)
Moja też jest szczupła (30kg) i w górnej granicy wzrostu dla suki. 30kg po niej nie widać! i tak samo nakręca się na piłkę czy np frisbee co jest niesamowite bo Sabka uczy się nowych komend w kilka minut.
Zastanawia mnie tylko czy facet nie boi się o stawy tego psiaka :roll: ;) ja bym się nie odważyła :D ot takie moje "zboczenie" i obawy od samego początku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']hehe:cool2:tez mi się wydaje podejrzany z budowy;)i ze sposobu sikania;)
a właściwie to skąd wiecie,że to pies anie suka??:cool3:[/quote]
Ale np. mój Andy jak siusia na trawe to też łapy nie podnosi tylko tak przykuca ... a jak obsiusia drzewko czy krzaczek, czy murek to podnosi łape ... :razz:

Link to comment
Share on other sites

A mnie się labek z filmu bardzo podoba. Właśnie ta szczupłość, długonogość i zwinność. Pewnie dlatego, że mój Devil (rasowy=rodowodowy) jest podobnej budowy (mimo wagi 40kg). Myślę, ze pies cieżki, przysadzisty i z tłuszczykiem, nie byłby w stanie wykonać wielu z tych ćwiczeń.

Link to comment
Share on other sites

Ja też tak myślę. Ja mam sunie niską i dość masywną- chociaż ma dopiero 9 mies., wiele juz nie urośnie, hodowca mówił, że są z linii angielskiej, ale na osiedlu jest taki samiec- wielki, gruby(chyba troszkę spasiony) głowę ma jak rothvailer, moja sucz nie ma dużej głowy; to właściciele właśnie mówią, że to z tych amerykańskich labów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...