Jump to content
Dogomania

Alden-taki piękny i co z niego zostało? Alden już w wymarzonym NOWYM DOMU!!!!


Nilsson

Recommended Posts

  • Replies 409
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='azalia']Piękny pies z Aldenka,szkoda tylko że szczekacz taki.[/QUOTE]

on by się może nie darł jakby był cały czas z ludźmi - mam nadzieję, ze tak będzie jak już znajdzie dom

co do włosów - to fajnie jakby się udało obciąć tak po bokach nad oczami a środek zostawić dłuższy :lol: oczywiście o ile jemu się tak układa grzywka bo nie wiem czy nie na boki ma, i jeszcze trzeba przyciąć włosy między oczami te które zasłaniają widok
[URL=http://img585.imageshack.us/i/dsc0176jd.jpg/][IMG]http://img585.imageshack.us/img585/5714/dsc0176jd.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Myślisz, że ja wytworzę taką fryzurę???? Myślałam bardziej o tych, które mu z góry znad oczu spadają. Zresztą sierść i tak odrasta, więc jakby były trochę krzywo to tylko przez chwilkę:-)
Bycie z ludźmi to fajna rzecz ale może nie przez 24h na dobę. Czasami pies musi umieć zostać sam...
Aldenowi wychodzi to średnio.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Alden okazał się zadziwiająco kumaty. Ponieważ na początku, jak otwieraliśmy rano bramę, żeby wyjechać był zamykany do kojca teraz jak widzi, że ktoś podchodzi do samochodu sam biegnie do kojca. i czeka aż zamkniemy bramę. Zjada straszne ilości jedzenia a cały czas ma kręgosłup na wierzchu. Może odrobaczyć go jeszcze raz?

Link to comment
Share on other sites

Odrobaczenie zostanie jutro zapodane.
Alden to jest rzeczywiście straszna ciapa - mały Dziadzio sięga mu do kolan ale warczeniem potrafi go wywalić z materacyka. Zastanawiam się, kiedy Aldenowi braknie cierpliwości i w końcu połknie tego małego, starego zgreda.
A tak w ogóle, to ja bym Aldena do domu wyadoptowała a nie do budy - to ewidentnie domowy pies. I to jak najszybciej, bo coraz bardziej go lubię :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Nie zawsze można obcinać psiakom sierść na głowie.koło nosa i oczu.
One są przyzwyczajone i czasem dostają po obcięciu zapalenia spojówek.[/QUOTE]

zapalenie spojówek to chyba częściej dostają od zarośniętych oczu i pozaklejanych "śpiochami" - lata temu to pamiętam, że było takie gadanie, że jak się np sznaucerowi albo PONowi obetnie grzywkę to oslepnie... ale te czasy już minęły... chyba ? ;)
nie upieram się tylko tak mi się wydaje - z tego co ze sznaucerami mam do czynienia to im lepiej jak coś widzą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']zapalenie spojówek to chyba częściej dostają od zarośniętych oczu i pozaklejanych "śpiochami" - lata temu to pamiętam, że było takie gadanie, że jak się np sznaucerowi albo PONowi obetnie grzywkę to oslepnie... ale te czasy już minęły... chyba ? ;)
nie upieram się tylko tak mi się wydaje - z tego co ze sznaucerami mam do czynienia to im lepiej jak coś widzą[/QUOTE]
Też mi się wydaje, że śnieg go już chyba nie porazi i osłon na oczy nie potrzebuje. Tyle, że jemu te włosy rosną nietypowo - tak jakby od punktu między oczami na zewnątrz we wszystkie strony. W związku z tym tworzy mu się taka "fala" nad oczami w linii prostej opadająca w dół - coś jak fryzura Mirelle Mathieu :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Odrobaczenie zostanie jutro zapodane.
Alden to jest rzeczywiście straszna ciapa - mały Dziadzio sięga mu do kolan ale warczeniem potrafi go wywalić z materacyka. Zastanawiam się, kiedy Aldenowi braknie cierpliwości i w końcu połknie tego małego, starego zgreda.
A tak w ogóle, to ja bym Aldena do domu wyadoptowała a nie do budy - to ewidentnie domowy pies. I to jak najszybciej, bo coraz bardziej go lubię :-)[/QUOTE]


No to super wieści ,że Aldenek coraz bardziej kumaty i grzeczniejszy:lol:.Zawsze w niego wierzyłam.Teraz chyba tylko kastracja i można szukać nowego domku.Prosimy o informacje które można wykorzystać w ogłoszeniach.Dziękujemy Pani Izo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Też mi się wydaje, że śnieg go już chyba nie porazi i osłon na oczy nie potrzebuje. Tyle, że jemu te włosy rosną nietypowo - tak jakby od punktu między oczami na zewnątrz we wszystkie strony. W związku z tym tworzy mu się taka "fala" nad oczami w linii prostej opadająca w dół - coś jak fryzura Mirelle Mathieu :-)[/QUOTE]

no to trzeba obciąć - sznaucerom też tak rośnie, o ile dobrze zrozumiałam opis bo dopadła mnie alergia i słabo mi zwoje pracują :D gdzieś miałam rysunek jak to się obcina

Link to comment
Share on other sites

Alden żebrze przy jedzeniu. Najpierw się wpatruje a potem kładzie głowę na kolanach, że niby właśnie zasłabł z głodu...
Dostał skórkę z chleba i wypluł. W odwecie nie dostał kiełbasy. Nie można żebrać wybiórczo.
Porzucił spanie w budzie i przeniósł się na posłanie na taras. W kojcu ma tylko miskę, o którą bardzo dba - nikt nie wejdzie, bo Alden tarasuje wejście sobą, żeby mu ktoś nie wyżarł.
Niestety, jest tak przygłuchy, że czasami go budzę, bo mi się wydaje, że nie żyje. Mam jakąś schizę.
To zdecydowanie najmilszy pies z Fundacji. Jakoś tak "inaczej" się cieszy. I jest gadatliwy - jak się go głaszcze, to cały czas coś opowiada. Dzisiaj oglądał królika, bo przyszedł do gabinetu. Chyba mu się spodobał :-)
Wszystkie psy ustawiają go po kątach a Alden ustępuje. Chodzący pacyfista.
Odrobaczyłam go, może przytyje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Alden żebrze przy jedzeniu. Najpierw się wpatruje a potem kładzie głowę na kolanach, że niby właśnie zasłabł z głodu...
Dostał skórkę z chleba i wypluł. W odwecie nie dostał kiełbasy. Nie można żebrać wybiórczo.
Porzucił spanie w budzie i przeniósł się na posłanie na taras. W kojcu ma tylko miskę, o którą bardzo dba - nikt nie wejdzie, bo Alden tarasuje wejście sobą, żeby mu ktoś nie wyżarł.
Niestety, jest tak przygłuchy, że czasami go budzę, bo mi się wydaje, że nie żyje. Mam jakąś schizę.
To zdecydowanie najmilszy pies z Fundacji. Jakoś tak "inaczej" się cieszy. I jest gadatliwy - jak się go głaszcze, to cały czas coś opowiada. Dzisiaj oglądał królika, bo przyszedł do gabinetu. Chyba mu się spodobał :-)
Wszystkie psy ustawiają go po kątach a Alden ustępuje. Chodzący pacyfista.
Odrobaczyłam go, może przytyje?[/QUOTE]

Ale on musi być słodziutki, dobrze, ze nie został w schronisku-tak go też inne psy "pacyfikowały".
A ile on będzie miał latek? I czy dalej wyje?

Link to comment
Share on other sites

No, małolatem to on nie jest. Zęby ma zużyte tak na 7-8 lat, chociaż mój pies ma 10 i ma ładniejsze. Mógł mieć cięzkie dzieciństwo i pod górkę do szkoły...
Już nie drze się tak strasznie - czasami z Dziadziem szczekają w powietrze, tak dla zasady. Dziadzio nie widzi i szczeka a Alden towarzysko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']No, małolatem to on nie jest. Zęby ma zużyte tak na 7-8 lat, chociaż mój pies ma 10 i ma ładniejsze. Mógł mieć cięzkie dzieciństwo i pod górkę do szkoły...
Już nie drze się tak strasznie - czasami z Dziadziem szczekają w powietrze, tak dla zasady. Dziadzio nie widzi i szczeka a Alden towarzysko.[/QUOTE]

Uwielbiam takie fufy:) Uwielbiam. Gdybym miała domek to bym go zaraz zgarneła. U mnie w bloku jest jeden sznaucer-wyjec. I sąsiedzi już mnie wczoraj zaczepili, ze mój taki grzeczny pies, a tamten szkoda gadać. Nie odpowiedziałam, bo, co mają zrobić tamci ludzie? Mój pierwszy pies wył 13 lat!!! Całe swoje życie. Jak ją zostawiałam 8 godzin, tak 8 godzin śpiewy, a żeby słyszala nie tylko kamienica, to Babsi stawała na parapecie, więc słyszała ją cała dzielnica:).
Ale to, co o nim piszesz jest wzruszające. Bardzo. Dobrze, ze nie jest w schronisku!

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam Aldenowi ogłoszenia na woj. śląskie a jedno zrobiło mi się na mazowieckie :-)
Musiałam wtargać aldenową kołderkę do kojca przed budę, bo tak się do niej przyczepił, że leżał na tarasie nocą w deszczu ale na kołderce. próbowałam zainstalować go w budzie ( pogoda jest ohydna ) ale ciągle wyłaził i kładł się na posłaniu. Od czasu jak kołderka leży przed budą Alden tkwi w budzie a pod mordą ma kołderkę.
Pewnie w swoim domu miał podobne posłanie i mu się kojarzy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Zrobiłam Aldenowi ogłoszenia na woj. śląskie a jedno zrobiło mi się na mazowieckie :-)
Musiałam wtargać aldenową kołderkę do kojca przed budę, bo tak się do niej przyczepił, że leżał na tarasie nocą w deszczu ale na kołderce. próbowałam zainstalować go w budzie ( pogoda jest ohydna ) ale ciągle wyłaził i kładł się na posłaniu. Od czasu jak kołderka leży przed budą Alden tkwi w budzie a pod mordą ma kołderkę.
Pewnie w swoim domu miał podobne posłanie i mu się kojarzy...[/QUOTE]

Dziękuję!!!! Też Aldenowi zamówię, ale czekam na tekst od Nilsson

Link to comment
Share on other sites

Obmacałam dzisiaj Aldena. Chudy jak patyk. Wymiata takie ilości żarcia, że powinien się już toczyć a tu dalej szkielet. Wyniki które miał robione w Cieszynie były w zasadzie OK. Odrobaczyłam go Drontalem a później Tomek mi przypomniał, że po przyjeździe też go odrobaczyliśmy. Nie jest słaby, sierść w porządku. Kupy ładne. Zastanawiałam się, co z tym zrobić. Można wziąć próbkę kału do lab. i zobaczyć, czy nie ma czegoś dziwnego w przewodzie pokarmowym. Albo podać jeszcze odrobaczenie w zastrzyku, bo to inna substancja czynna. Albo zrobić bardzo szczegółowe badania. Nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Obmacałam dzisiaj Aldena. Chudy jak patyk. Wymiata takie ilości żarcia, że powinien się już toczyć a tu dalej szkielet. Wyniki które miał robione w Cieszynie były w zasadzie OK. Odrobaczyłam go Drontalem a później Tomek mi przypomniał, że po przyjeździe też go odrobaczyliśmy. Nie jest słaby, sierść w porządku. Kupy ładne. Zastanawiałam się, co z tym zrobić. Można wziąć próbkę kału do lab. i zobaczyć, czy nie ma czegoś dziwnego w przewodzie pokarmowym. Albo podać jeszcze odrobaczenie w zastrzyku, bo to inna substancja czynna. Albo zrobić bardzo szczegółowe badania. Nie wiem.[/QUOTE]

Jak trzeba to zrób. Jakoś się uzbiera na badania-musi!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...