Jump to content
Dogomania

Potrzebny pilnie dt dla znalezionej w ząbkach suki mix yorka


Zośka74

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiecie, zajmuję się już adopcjami jakiś czas...I gdyby ktoś biorąc ode mnie psa: mix-york miał pretensje, że nie jest jorkiem a do tego robił problem z wniesieniem 5,5 kg psa po schodach, to posłałabym w diabły i wrzuciła na czarne kwiatki. Litości!!!! Skoro przygarnia się psa z ulicy, schroniska, łańcucha czy skądkolwiek innąd, to wiadomo, że różne rzeczy z psem mogą się dziać. Jeśli ktoś ma takie podejście, to zapraszam do hodowli, zakup parę tysi i można reklamację składać. I jeszcze piejs obcięty nie był. W życiu nie wydawałabym pieniędzy, czy to swoich, czy tym bardziej zebranych na psa w potrzebie na psiego fryzjera, skoro inne psy leżą na poboczach połamane, szczeniaki z parwo potrzebują leczenia itp. Albo ktoś chce pomóc psu z ulicy albno niech sobie pluszaka kupi!!!!

Link to comment
Share on other sites

trafiłaś w sedno. Ja nie mogę uwierzyć, że to był 'sprawdzony dom', który widział foty i czytał opis.Te osoby w ogóle nie powinny zajmować się adopcjami, bo się na tym nie znają![quote name='ludwa']Wiecie, zajmuję się już adopcjami jakiś czas...I gdyby ktoś biorąc ode mnie psa: mix-york miał pretensje, że nie jest jorkiem a do tego robił problem z wniesieniem 5,5 kg psa po schodach, to posłałabym w diabły i wrzuciła na czarne kwiatki. Litości!!!! Skoro przygarnia się psa z ulicy, schroniska, łańcucha czy skądkolwiek innąd, to wiadomo, że różne rzeczy z psem mogą się dziać. Jeśli ktoś ma takie podejście, to zapraszam do hodowli, zakup parę tysi i można reklamację składać. I jeszcze piejs obcięty nie był. W życiu nie wydawałabym pieniędzy, czy to swoich, czy tym bardziej zebranych na psa w potrzebie na psiego fryzjera, skoro inne psy leżą na poboczach połamane, szczeniaki z parwo potrzebują leczenia itp. Albo ktoś chce pomóc psu z ulicy albno niech sobie pluszaka kupi!!!![/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']trafiłaś w sedno. Ja nie mogę uwierzyć, że to był 'sprawdzony dom', który widział foty i czytał opis.Te osoby w ogóle nie powinny zajmować się adopcjami, bo się na tym nie znają![/QUOTE]
Dzięki dziewczyny za wsparcie ja też się na tym nie znam za bardzo, ale pomagam biedakom jak tylko umiem. Nie działam w żadnej fundacji, jak czegoś nie wiem kontaktuję się z Abrą ( tu dzięki za wszystko, rady itp.) Moja przygoda z Dogomanią zaczęła się od szczeniaczków [url]http://www.dogomania.pl/threads/206171-Otis-w-DS.-Matka-znikn%C4%99%C5%82a!-KOLEJNY-MIOT-W-DRODZE!-POMOCY[/url]!!!, potem [url]http://www.dogomania.pl/threads/210157-Przera%C5%BCony-ONek-z-Pragi-BRUNO-SZUKA-DOMU[/url], a teraz ta biedna sunia.

Link to comment
Share on other sites

doskonały przykład ludzi, dla których piesek nie spełnił oczekiwań, więc WON! Gdyby szczeniaczk za duży wyrósł, to też by było WON! Stykam sie z głupotą w tej kwestii na codzień ale dawno nikt mi tak nie podniósł ciśnienia. Jakim trzeba być człoweikiem, żeby tak postępować. Ktoś zapiernicza tyle kilometrów po to żeby jakiś kretyn stwarzał takie problemy!!! I przepraszam za określenie, rzadko mi się zdarza takich używać ale inaczej nie określę.
Wcale się nie dziwię facetowi, który grzał z psem tyle kilometrów, że ryknął na paniusię. Gdyby mój tz był w takiej sytuacji (chociaż mu to nie grozi), to jeszcze ktoś by prawdopodobnie zaliczył "w pusty cymbał" i jeszcze bym go poparła.
Jak brałam swoją suczę, to miała być maxymalnie średnia, owczarek mi wyrósł w małym mieszkaniu a jeszcze panie kochane wkręciły mnie w tymczas w kolejnego psa. Oba zostały, chociaż jeden wyrósł dwa razy za duży a rugiego nikt nie chciał, bo brzydal jest. I ani razu nie pomyślałam o zwrocie, pomimo codziennych awantur, że dwa duże psy to za dużo w małym mieszkaniu.
Jorczka się zachciało...
Ale mnie poniosło. I kawa mi nie potrzebna.
Niedawno ludzie do nas przyjechali ze śląska po psa. 700 km w obie strony. Mieli świadomość, ze jest większy niż poprzedni a i tak okazał się większy niż przypuszczali.
Zabrali, kochają całym sercem i jeszcze podziekowali, że pies w schronisku nie zgnił. Tylko do takiego poziomu, to trzeba być człowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piove']Nie rozumiem skąd te wiadomości o schronie. Ani razu nie wspomniałam tego przez telefon. Pani Zosia nie raczyła ze mną porozmawiać tylko dała do telefonu swojego męża, który był niemiły i atakujący. Piesek chodzi, ale trzeba go przepychać, trochę zaciąga tylnie nóżki. U nie jak schodzi z kanapy, to jakby spadał na 2 łapki - tylne się rozjeżdżają. Nie jestem dumna z tych ludzi z Suwałk, którzy psiaka nie chcieli zabrać do siebie, bo okazał się inny niż w opisie. Postanowiłam stworzyć psiakowi przynajmniej DT. Miałam juz umówioną wizytę u fryzjera aby doprowadzić go do porządku i zrobić mu piękne fotki Zabierałyśmy się z Malawią do stworzenia mu wydarzenia i szukania nowego domku.
Ze schroniska rok temu wyciągnęłam sunię, która została ze mną. Napisałam artykuł do gazety, w której jasno wyraziłam zdanie na temat naszego schroniska. Nie wiem skąd te pomówienia i oszczerstwa
Córa wracała z Warszwy i w drodze do domu (prawie na miejscu) dostałam od Pani Zosi sms - piesek nie chodzi po schodach, zapomniałam powiedzieć. O takich sprawach mówi się wcześniej. Psiak jest super, jest wesoła i chętna do zabawy. Z nóżkami na pewno ma jakiś problem. Oczywiście trzeba na nia bardziej uważać i tyle. Ale ludzie są różni i trzeba mieć na uwadze, że niektórzy chcą psa w pełni sił i zdrowego.
Chciałam powiedzieć, że jest mi bardzo przykro, że tak załatwia się u nas sprawy i jeszcze oczernia ludzi bez powodu. Dziś psiaka oddaje. Mam nadzieję, że znajdzie dobvry dom. Chociaż dla mnie to doświadczenie i nastepnym razem będę bardziej uważna.[/QUOTE]

Nie wiem o co chodzi że pieska trzeba przepychać ( zabawka na sznurku czy co ? ) u mnie nawet dziś sunia chodzi normalnie, lekko kulejąc na łapkę ( o czym informowałam), nie rozjeżdża się nawet ganiając za piłką po panelach i bawiąc się z moimi psami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']A już pozwolić psu skakać z kanapy, wiedząc,że ma uraz łapy to czysta głupota...[/QUOTE]

Amen.

Zośka, Pusia zostaje u Ciebie na stałe?
Czy nadal szukasz jej jakiegoś miejsca?
Sorry, ale miałam niezłą "jazdę" w pracy w pierwszym tygodniu stycznia.
Wszystko powoli wraca do normy, więc jeśli trzeba, to na pewno znajdą się osoby, które pomogą.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego ja mam mieszane uczucia jak się dowozi psiaki do domu stałego. Co innego zdjęcia, co innego psiak na żywo.
choc są wyjątki, moja oczulka pół Polski pojechała i tarfiła super.
Ale.... i tak się tego boję.

A ludzie no cóż. Nie nadają się na dom dla jakiegokolwiek psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']Amen.

Zośka, Pusia zostaje u Ciebie na stałe?
Czy nadal szukasz jej jakiegoś miejsca?
Sorry, ale miałam niezłą "jazdę" w pracy w pierwszym tygodniu stycznia.
Wszystko powoli wraca do normy, więc jeśli trzeba, to na pewno znajdą się osoby, które pomogą.[/QUOTE]
Abra ale się narobiło......Sunia tak czule przywitała Piotrka jak po nią pojechał, że powiedział że już nikomu nie da jej skrzwdzić i ją zostwia. Dwa moje urwisy i sunia...Nawet nie przypuszczałam że Pusia tak urzeknie faceta....
A teraz z innej beczki
Czy nadal szukamy naszej mamuśki ? Moja koleżanka Ola prosiła przekazać że jakby Paulina się zgodziła oswoić i dać DT " synkowi ", no i oczywiście jakby się dał złapać. Zobowiązuje się łożyć na jego utrzymanie.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zośka74']Abra ale się narobiło......Sunia tak czule przywitała Piotrka jak po nią pojechał, że powiedział że [B]już nikomu nie da jej skrzwdzić i ją zostwia[/B]. Dwa moje urwisy i sunia...Nawet nie przypuszczałam że Pusia tak urzeknie faceta....
A teraz z innej beczki
Czy nadal szukamy naszej mamuśki ?[B] Moja koleżanka Ola prosiła przekazać że jakby Paulina się zgodziła oswoić i dać DT " synkowi ", no i oczywiście jakby się dał złapać. Zobowiązuje się łożyć na jego utrzymanie.
[/B]Pozdrawiam[/QUOTE]

Zośka!!! O matko...
Naprawdę!!!???
Strasznie się cieszę! Wiem, że u Was Pusia będzie miała super domek !
Co do mamusi, to przepadła bez wieści, chociaż p.Maria uparcie twierdzi, że "przeprowadziłą" się na drugą stronę ulicy.
Rozxmawiałaś z Paulą na temat DT dla Ciapciaka? I czy widziałaś go ostatnio?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']Zośka!!! O matko...
Naprawdę!!!???
Strasznie się cieszę! Wiem, że u Was Pusia będzie miała super domek !
Co do mamusi, to przepadła bez wieści, chociaż p.Maria uparcie twierdzi, że "przeprowadziłą" się na drugą stronę ulicy.
Rozxmawiałaś z Paulą na temat DT dla Ciapciaka? I czy widziałaś go ostatnio?[/QUOTE]
Przez akcję z sunią nie miałam czasu z Paulą pogadać, bo Ola zaproponowała to w piątek. Ciapciaka prawie codziennie widuje, Ola go dokarmia co drugi dzień.

Link to comment
Share on other sites

Hej dziewczyny. Pusia właśnie wróciła od fryzjera i od weta. Została zaszczepiona i odrobaczona. W następny czwartek ma umówione prześwietlenie ( podejżenie naderwania lub zerwania ścięgna kolanowego ) jak się potwierdzi czeka ją operacja. Uszka miała czyste nie było co czyścić. Waży już 6 kg. Jak ktoś może mi podać maila to prześlę zdjęcia po fryzjerze bo nie umiem na dogo wrzucić. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zośka74']Hej dziewczyny. Pusia właśnie wróciła od fryzjera i od weta. Została zaszczepiona i odrobaczona. W następny czwartek ma umówione prześwietlenie ( podejżenie naderwania lub zerwania ścięgna kolanowego ) jak się potwierdzi czeka ją operacja. Uszka miała czyste nie było co czyścić. Waży już 6 kg. Jak ktoś może mi podać maila to prześlę zdjęcia po fryzjerze bo nie umiem na dogo wrzucić. Pozdrawiam[/QUOTE]

Zośka, wyślij do mnie. Ciekawa jestem jak mała teraz wygląda :)
Ps. Mam nadzieję, że obejdzie się bez operacji...

Link to comment
Share on other sites

Prośba :)
Zerknjcie i podnieście od czasu do czasu bazarek z kalendarzami, który zrobiłam dla Diary, co?
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/220606-Kalendarz-ścienny-z-Piotrem-Adamczykiem-)-Wysyłka-GRATIS-BONUS!-Dla-Diary.-Do-25.01.?p=18383456#post18383456[/URL]


Zdjęcia...

Przed wizytą u fryzjera:

[IMG]http://i41.tinypic.com/2ylwj9g.jpg[/IMG]

I po zabiegach pielęgnacyjnych:

[IMG]http://i44.tinypic.com/2d6ut8g.jpg[/IMG]

[IMG]http://i43.tinypic.com/6i4dae.jpg[/IMG]

[IMG]http://i41.tinypic.com/9krpu1.jpg[/IMG]

[IMG]http://i43.tinypic.com/nlokz7.jpg[/IMG]

Edited by Abrakadabra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...