Jump to content
Dogomania

Samoyed szuka domu.Pojechał do domu.


monika55

Recommended Posts

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Troszkę charakterny psiak, trzeba człowieka konsekwentnego i stanowczego.
Nie wiem dokładnie ile ma lat, panowie jak go odbierali chyba nie zapytali, a w zęby sobie na razie zajrzeć nie da.
Na razie też niewiele o nim wiem. Nie miałam czasu nawet go wyprowadzić na spacer.

Link to comment
Share on other sites

Ja się trochę więcej dzisiaj dowiedziałam. Chciałam go nawet na spacer zabrać, ale był jakiś taki pobudzony, warczał na mnie, więc dałam mu spokój. Zrzucam to na stres związany z pobytem w schronisku. Zobaczymy jutro !!!
Przez ostatnie dwa lata był u kobiety, która mieszkała w domku jednorodzinnym, więc pewnie większość czasu przebywał na dworze. Właścicielka psa wyjeżdża za granicę a rodzice go nie chcieli wziąć do mieszkania. Tyle wiem ...

Link to comment
Share on other sites

Pewnie tak. Różnie psy reagują ... czasami w schronisku pies zachowuje się inaczej, dziwnie.
Wiele jest takich przypadków i często nam się wydaje, że pies wyadoptowany wróci niebawem do schroniska bo był taki właśnie niepewny a Państwo dzwonią po kilku dniach - mówią, że jest wspaniały, cudowny i śpi z nimi w łóżku ...

Link to comment
Share on other sites

od wczoraj szwankuje mi dogo, nie mogę odpowiadać w wątkach :shake:

A jak Sony się miewa ogólnie, jak znosi schronisko? Samki generalnie dość szybko się aklimatyzują w nowych warunkach, choć wewnętrznie na pewno przeżywają po swojemu.
Wiadomo już może jakie są plany wobec psiaka, tzn. do kiedy ma kwarantannę i czy będzie kastrowany?

Link to comment
Share on other sites

Dziś jest wet u nas w schronisku. Dla Sony'ego dwutygodniowa kwarantanna nie jest obowiązkowa, to pies oddany za opłatą, możemy ją skrócić. Będzie decyzja czy najpierw szczepimy czy kastrujemy. Według mnie na bank najpierw zaszczepimy, bo lepiej nie ryzykować że złapie jakiegoś wirusa.

Link to comment
Share on other sites

Niestety samki stają się coraz bardziej modną rasą :( Jeszcze 15 lat temu było ich ok. 40-50 w kraju, teraz można spotkać je w schroniskach :( Mamy już kilka pseudohodowli, sama zresztą wczoraj zgłosiłam kilka aukcji oferujących - ZA DARMO- rasowe szczeniaki, tylko bez rodowodów, idealne na prezent, na końcu cena - 500zł.
Ludzie kupują samoyedy jako piękną ozdobę ogrodu wzbudzającą zachwyt sąsiadów i znajomych. Kiedy jednak okazuje się, że psiak z nudów zaczyna urządzać ogród po swojemu (a samoyedy mają zapędy ogrodnicze) pojawia się problem. Być może z Sonym było podobnie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...