Jump to content
Dogomania

Zahir - po 2 latach bezdomności trafił do raju :)


Ty$ka

Recommended Posts

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eh... Ugotowałam te jedzono, ale ledwo mu to idzie i tylko z ręki... Zjadł może ze 3 stołowe łyżki. Sądzę jednak, że ma na to ochotę, tylko jakaś blokada mu się włącza..
W każdym razie jeść ma co, a na pewno jak zgłodnieje to instynkt nie pozwoli mu przecież umrzeć z głodu.

Teraz jeszcze od brata zjadł ze dwie łyżki..
Dobrze będzie

Link to comment
Share on other sites

Też tak sądzę, ale wybredny jest swoją drogą:D.
Teraz weszliśmy do domu to doleciał do wody, gotowane danie polizał, coś tam chapnął i znowu markiza zjadł, a resztą pogardził:).
Wielki szlachcic:).
Złamanego pazura dziś oglądałam i na szczęście nie wyrwał całego tylko złamał mu się prawie cały, ale nic się nie dzieje widzę, więc na razie zostawiłam go w spokoju. Sam doskonale go opatruje.

Pochwalę się Wam, bo wczoraj, jak robiliśmy dla Zahira zakupy i brat został z nim na dworze to ludzie podchodzili i pytali z jakiej hodowli pies pochodzi:D.
Dziś też poderwał dziewczynę w autobusie;). Łamacz ludzkich serc:)

Edited by kotavenusa
Link to comment
Share on other sites

na gumtree.

DORA proszę Cię o informację, czy mogę dostać umowę adopcyjną? I jeśli Zahir ma książeczkę to książeczkę szczepień. Dowiedziałam się, że z umową i książeczką w niektórych punktach mogę Zahirka zaczipować za darmo i prawie za bezcen go wykastrować.

Poza tym książeczka jest ważna z powodu właśnie szczepień i wet powinien wiedzieć, co się ze zwierzęciem działo.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o Zahirka to teraz jesteśmy na etapie ustalania przywódcy sfory:).
Chce rządzić, ale nie może ponieważ jest wtedy agresywny do innych psów na ulicy ( barrrrdzo) i wśród samochodów ciężko prowadzić go na smyczy, jeśli ulegnie minie też lęk separacyjny.
Oczywiście stosujemy metody pozytywne i utrwalanie pewnych bodźców.

Zahirek jest i tak szczęśliwy, ale będzie jeszcze bardziej kiedy nie będzie miał na głowie tytułu przywódcy;)

3majcie kciuki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kotavenusa']na gumtree.

DORA proszę Cię o informację, czy mogę dostać umowę adopcyjną? I jeśli Zahir ma książeczkę to książeczkę szczepień. Dowiedziałam się, że z umową i książeczką w niektórych punktach mogę Zahirka zaczipować za darmo i prawie za bezcen go wykastrować.

Poza tym książeczka jest ważna z powodu właśnie szczepień i wet powinien wiedzieć, co się ze zwierzęciem działo.[/QUOTE]
Niestety nie mam ksiazeczki i waznego szczepienia.
Zahir nie byl szczepiony w lutym ubieglego roku,bo jeszcze wtedy mial wazne szczepienie.
Ale wozilam go do weta,bo Zahirek mial kleszcze,usuwalam mu i jednego urwalam,a pozniej w tym miejscu bylo zaczerwienienie ,wiec pojechalam z nim do weta,i Zahirek dostal leki.
Poprosze weta,zeby to wpisal,zalozyl ksiazeczke/o ile jeszcze mozna to zrobic/ i Ci wysle.
Jednak dopiero za tydzien bede u weta.
Co do umowy moge ja wyslac,tylko wyslij mi na pw. numer DO

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kotavenusa']Ok, super, bardzo dziękuję.
To podpiszę jak prześlesz umowę i odeślę Tobie jeden egzemplarz.
Boże! Gdzie schowałeś mój dowód :)
Jak znajdę to na PW napiszę, tak jak pisałaś;)[/QUOTE]
Jeszcze napisz prosze adres,bo musze szukac gdzies w mailach,adres z kodem.

Link to comment
Share on other sites

Zahir czyni ogromne postępy, chodzi już na luźnej smyczy i choć jest nadal agresywny w stosunku do innych piesków to już dużo mniej zajadle.
Powoli stajemy się przwodnikami stada, a Zahir jego członkiem.
Je już normalnie, bezproblemowo i przyłazi po przytulanki.
Do temperatury się przyzwyczaił, ułatwiliśmy mu to, bo okno cały czas jest uchylone. Dyszy tylko po powrocie ze spaceru:).
Lęk separacyjny też jest prawie niezauważalny!
Wszystko amatorka, ale dobrą drogą. Naoglądałam się programów faceta, który wychowuje psy i naprawdę to działa. Jego programy lecą na National Geographic.
Wstawiam link - może się przyda w innym temacie:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=TZhjuByXE0M[/url]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.e-gify.com/gify/1928.gif[/IMG]:thumbs::buzi::painting::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou:czytam z radoscia wielka kochaniii , slemy milion dobrych mysli dla nowego domciu Zahirkowegooooo:loveu::loveu::loveu:cudna jestescie rodzinka , niechaj wam sie szczesci:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za życzenia powodzenia:):):)

Co do wychowania psiaka to wczoraj mocno zwątpiłam, ale jak to powiedział Cezar: poza konsekwencją ważne jest też instynktowne zachowanie człowieka, byleby być dumnym i majestatycznym w tym co się robi koło psa. Działa! Jak widać dużo nie trzeba:)

Link to comment
Share on other sites

Zapamiętałam kilka dobrych rad:

1. Kiedy się budzimy pieszczoty nie powinny być pierwszą czynnością, raczej pierwszy bliski kontakt dopiero po spacerze.

2. Na spacer wyprowadzamy psa, a nie pies nas, czyli człowiek pierwszy za drzwiami, później piesiur.

3. Psa prowadzimy do przodu wyprostowani, głowa do góry i pewny krok.

4. Pies powinien kroczyć obok nas, lub za nami, nigdy przodem.

5. Jeśli psiak sam chce zmienić kierunek - lekko, ale stanowczo pociągamy smycz i tak za każdym razem. Jeśli widzi psa i ma wobec niego złowieszcze zamiary idziemy jak gdyby nigdy nic, ale zwracamy uwagę psu (pociągnięciem smyczy, lub dotknięciem nogą jakiejś jego części ciała, której dotknięcie najbardziej go rozkojarzy).

6. Smycz trzymamy luźną, jakby od niechcenia, drugi koniec powinien zwisać koło nas. Nigdy nie powinna być ona napięta, wtedy pies wyczuwa nasze zdenerwowanie i oczekiwanie jego niechcianego ruchu. Sam wtedy biedak nie wie , co robić.


7. Nie pozwalamy psu skakać na siebie np. przy powitaniu.


Niby to są rzeczy, które wydają się być brutalne, czy pozbawione uczuć, ale właśnie jeśli kocham psa to pozwalam mu poczuć się bezpiecznie pod skrzydłami przewodnika.

W domu możemy się z nim wygłupiać i szaleć, ale też z zachowaniem pewnych zasad (my decydujemy kiedy zacząć, a kiedy skończyć zabawę).

Na dworze również trzeba się wygłupiać, jednak najpierw trzeba psu pomóc, żeby ignorował inne psy i pojazdy. Jeśli się tego nauczy będzie możliwa i zabawa z nieagresywnymi pieskami i wszelakie inne:).

Najważniejsza jest postawa człowieka, mowa ciała i mocna, dumna postawa.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam cholerną ochotę nie przestrzegać tych zasad! Już najbardziej, kiedy się budzę i Zahir chce się witać..
Aha i wczoraj dowiedziałam się jeszcze jednej rzeczy, że nie wolno dopuścić do jakiejkolwiek ekscytacji psu. Musi mieć spokojny stan umysłu, ale jest na szczęście wyjątek!!!!
ZABAWA! Wtedy pies może prawie wszystko:).

Link to comment
Share on other sites

:buzi::iloveyou::modla:panciu Zahirkowa , jak cudnie piszesz , racja racja , ze nie mozna na wsycko pozwolic ja wiem ....:evil_lol::lol!::megagrin::Dog_run::sweetCyb:ale u mnie jak jest czasem jakis psipsiaczek w gosciach , to ten tego ..... po godzonce juz na stoly wchodzi i lodoweczke chce otwierac i buciaki rozdaje , nasza sunieczka jest tez jakoby byly 3 pieseczki najmniej:loveu::evil_lol::crazyeye:wiec ja sie absolutycznie do trzymania zasad nie nadajeeeeee:multi::oops: zdrowenka dla was Zahirkowa cala rodzonkooooo:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa gonzales']:buzi::iloveyou::modla:panciu Zahirkowa , jak cudnie piszesz , racja racja , ze nie mozna na wsycko pozwolic ja wiem ....:evil_lol::lol!::megagrin::Dog_run::sweetCyb:ale u mnie jak jest czasem jakis psipsiaczek w gosciach , to ten tego ..... po godzonce juz na stoly wchodzi i lodoweczke chce otwierac i buciaki rozdaje , nasza sunieczka jest tez jakoby byly 3 pieseczki najmniej:loveu::evil_lol::crazyeye:wiec ja sie absolutycznie do trzymania zasad nie nadajeeeeee:multi::oops: zdrowenka dla was Zahirkowa cala rodzonkooooo:loveu:[/QUOTE]


Ewuniu jesteś naładowana mega pozytywną energią:) DZIĘKUJEMY!!



Co do Zahirra to dziś pomyślał, że jest sam chyba, bo zawył, ale pierwszy raz w życiu słyszałam tak głośne wycie. Niesamowite!:)

Link to comment
Share on other sites

:loveu:
:loveu::crazyeye::crazyeye::crazyeye:ciociu jako zawyl , to mopze ma ociupenke genow haskuniowo :loveu:malamutkowych:loveu:uslysz takie wycie cudne , i sie w nie wsluchaj , to jego mysli mowia, ze tu dom jego [IMG]http://img153.imageshack.us/img153/1074/1nvjuzv073eof90l99ajk1i.jpg[/IMG][IMG]http://www.e-gify.com/gify/2030.gif[/IMG]serdunko jego z wami!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...