Jump to content
Dogomania

MA DOM - Talesik po przejściach


rasowa2410

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jofracy']czy Talesik ma FB?[/QUOTE]
wydarzenie: [URL]http://www.facebook.com/events/333135300037942/?context=create[/URL]

Aktualności:
P R Z E Ł O M!
Najwyraźniej parówki zdały sprawdzian - Talesik mi troszeczkę zaufał. Bez żadnych obaw daje mi się podrapać po brzuszku i za uszkiem oraz... daje się wziąść na rączki! Niesamowite! Prawie zemdlałam ze szczęścia jak przy podnoszeniu mnie nie dziabnął (a nawet merdał swoim krótkim ogonkiem!). Troszkę mnie martwi to, że
innych ludzi się nadal boi. A może nie tyle co "boi" ale poprostu nieufa.
Wymacałam u niego brak jąderek... więc jakiś czas temu musiał być kastrowany. Wszystko ładnie się goi. Tak jak jego ranka na głowie. Wygląda niczym hinduska :D.

Będzie dobrze... jest nadzieja ;)

Tak, Tales jest czarnym psem (przez niektórych uważany za ... agrsywnego - hahaha!) dlatego dziś założyłam mu zieloną obróżkę. Specjalnie dla niego! Jeszcze pachnie nowością :) Ładnie w niej wygląda.
Teraz czekam na zdjęcia od wolontariuszek. Była sesja foto pod krzakiem na terenie schroniska ;)

Sprawdziłam także czy Tales jest agresywny w stosunku do kotów - egzamin zdał pomyślnie. Jest za to niestety zazdrosny o mnie :( Odpędza ode mnie inny psy. Pokazauje kły kiedy jakiś się zbliży. W nowym domku powinien być jedynym psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rasowa2410']Oj uważaj :D Bydgoszcz jest wyjątkowo jamniczym miastem. Nie znam blok ani domku, w którym niebyłoby jamnisia :o NAPRAWDĘ![/QUOTE]
No to dawaj, może ktoś jeszcze się skusi...
Kiedyś dawno temu będąc u Rodziny na Osiedlu Pisaki, poznałam czarnego jamniczka...
Szedł za mną długo, aż doszliśmy do domu i wzięłam Go, bo był narażony na bezpośrednie niebezpieczeństwo tzn potrącenie przez samochód...
Daliśmy jamnisiowi coś zjeść i wysłaliśmy chłopców w Osiedle z jakimiś odręcznie na szybko robionymi ogłoszeniami... I znalazł się Pan, mieszkający nawet całkiem blisko...
Bono, bo tak miał na imię ów jamniorek czmychnął między nogami podczas gdy ktoś od nich wychodził...
No, takie mam skojarzenia z jamnikami i Bydgoszczą:), to pewnie coś w tym jest, że jamniki obecne w domach:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']No to dawaj, może ktoś jeszcze się skusi...
Kiedyś dawno temu będąc u Rodziny na Osiedlu Pisaki, poznałam czarnego jamniczka...
Szedł za mną długo, aż doszliśmy do domu i wzięłam Go, bo był narażony na bezpośrednie niebezpieczeństwo tzn potrącenie przez samochód...
Daliśmy jamnisiowi coś zjeść i wysłaliśmy chłopców w Osiedle z jakimiś odręcznie na szybko robionymi ogłoszeniami... I znalazł się Pan, mieszkający nawet całkiem blisko...
Bono, bo tak miał na imię ów jamniorek czmychnął między nogami podczas gdy ktoś od nich wychodził...
No, takie mam skojarzenia z jamnikami i Bydgoszczą:), to pewnie coś w tym jest, że jamniki obecne w domach:)[/QUOTE]
Świetna historia...
Żałuję, że rodzina zmarłego właściciela nie ponosi odpowiedzialności za psa. To powinno się zmienić!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rasowa2410']Świetna historia...
Żałuję, że rodzina zmarłego właściciela nie ponosi odpowiedzialności za psa. To powinno się zmienić![/QUOTE]
Wiesz, a ja sobie jakoś nie wyobrażam, żeby w razie mojej śmierci moi Synowie oddali gdziekolwiek nasze Skarby... Nawet kiedyś do Nich opowiadałam o jednej z takich historii i byli wręcz oburzeni - jak można? Dlatego też jestem spokojniejsza od tego czasu i mam nadzieję, że w razie czego nie będziecie szukac domów dla moich "Niuniusiów"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jofracy']Sarunia jak Ty coś czasem powiesz...[/QUOTE]
No tak - lepiej odpukać

Ale nie macie pojęcia jaki ogrom jest u nas psów właśnie takich "po śmierci właściciela". Gdy pogotowie/straż/policja zajmuje się opiekunem to psiaka wywalają z domu na dwór. I tak to jest lepsze niż by mieli go zostawiać samego w domu, prawda? Takie psy są strasznie zestresowane, bo nie mają pojęcia co się stało z ich właścicielem :(

Talesik mnie dzisiaj na zakończenie dnia 4 razy polizał po wierzchu dłoni. Nie wytrzymałam. Łezka mi poleciała... To mi właśnie daje siłę. Takie psy jak on.
Zobaczymy co będzie jutro (bo też do niego jadę-powoli się uzależniam od tego faceta:evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jofracy']Sarunia jak Ty coś czasem powiesz...[/QUOTE]
No co? Taka jest prawda? A jak będą szukać, to ich poduszę:mad::angryy:...hehehe:evil_lol::evil_lol:...

[quote name='rasowa2410']Talesik mnie dzisiaj na zakończenie dnia 4 razy polizał po wierzchu dłoni. Nie wytrzymałam. Łezka mi poleciała... To mi właśnie daje siłę. Takie psy jak on.
Zobaczymy co będzie jutro (bo też do niego jadę-powoli się uzależniam od tego faceta:evil_lol:) [/QUOTE]
No to Ci życzę, żeby z tego uzależnienia był... choć DT, co Ci zależy? Nie lepiej mieć Go w domku, niż jeździć codziennie:razz::eviltong::shake:???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']
No to Ci życzę, żeby z tego uzależnienia był... choć DT, co Ci zależy? Nie lepiej mieć Go w domku, niż jeździć codziennie:razz::eviltong::shake:???[/QUOTE]
To nie takie proste. Namawiam rodzinkę na Talesika. Wszyscy się zgodzili oprócz... mojej mamy! :shake::shake::shake: Załamka.

Dziś jak zawsze sterczałam przy boksie Talesa nie mogąc odwrócić od tego przystojniaka wzroku :cool3:. Cudo! Już nawet sam podchodzi żeby go wypuścić! Nie trzeba go gonić. Uffffff :multi: Jeśli będzie dalej tak szybko robił postępy to może nawet nauczę go kilku sztuczek. U nas w schronisku mamy program szkoleniowy Lira. Jeśli poduczę troszkę Talesika to może zdamy egzamin na PT (psa towarzyszącego). Ludzie wolą pieski wyszkolone od tych ... "głupich" :shake: Ale przynajmniej będzie miał jakieś dodatkowe papiery (zawsze coś). Trzymajcie kciuki

Nadal czekam na zdjęcia od wolontariuszek. Muszę pogonić te baby! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jesteś super Rasowa!!!
Pracuj z Talesikiem, jak chłopaczyna taki pojętny to z dodatkowymi papierami jego szanse wzrosną...
Pracuj też nad... Mamcią, może da się przekonać... I my nad Nią też możemy popracować... Może nas tu być dużo, żeby Mamę przekonać, choćby na DT....
Jesteście w domu bardzo zapsieni?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']Jesteś super Rasowa!!!
Może nas tu być dużo, żeby Mamę przekonać, choćby na DT....
Jesteście w domu bardzo zapsieni?[/QUOTE]
Myślę, że jakby dało się ją przekonać to raczej tylko na DS (wiem, że ma miękkie serce i że by go już nikomu nie oddała).
W domu mamy jednego psa - mieszańca jamnika (toleruje tylko małe psy - uffff), żółwicę, rybki, ślimaki, czasami mamy przygarnięte kociaki (jednak szybko znajdują domki), ogólnie wszystkie zwierzęta znalezione przeze mnie na ulicy, potrzebujące pomocy. Czasami jakieś pisklaki gołębia lub wrony...ale to rzadko :evil_lol:
TO NASZ CAŁY DOBYTEK / ZWIERZYNIEC
Wiem, że na 100% by się zgodziła na setera. Jest w tej rasie zakochana po uszy! Narazie jestem na etapie wpajania jej, że jamniki to też myśliwskie psy :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

aha no i jeszcze jedno.
Tales toleruje koty, ale nie wiadomo co z innymi zwierzętami (nasza żółwica często łazi po domu). Charakterem by idealnie pasował do mego psa! Dwa wielkie leniuchy! Obydwa ciche i spokojne :) Kapsel by miał kumpla do wylegiwania się na kanapie

Jeśli w Talesie się obudzi instynkt jamniczy i będzie atakował żółwicę - to klapa :placz:


A! I jeszcze jedno mi się przypomniało! Często jeździmy ze zwierzakami na wieś, gdzie po podwórku łażą swobodnie kury, kaczki a nawet świnki, dlatego nie może pod żadnym pozorem atakować żadnego z nich!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rasowa2410']
Jeśli w Talesie się obudzi instynkt jamniczy i będzie atakował żółwicę - to klapa :placz:
[/QUOTE]
Widzisz nie mialam - dopiero bede miec starszego jamnisia/corgi - doczynienie ze starszym, bo sherry przyjechala jako szczeniak ale naszego peppar kocha :loveu:

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-HnKZx30lWCE/TTH1-C4B_iI/AAAAAAAAF1c/viuJ4upGQmM/s640/275.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...