Jump to content
Dogomania

Figa trafiła na kochających i cudownych ludzi. Już w DS.


Cleopatrax

Recommended Posts

Plan jest dobry :)

Niestety punkt pierwszy, a dokładniej kontakt z człowiekiem i spacery - odpada.
To jest małe przytulisko, tam pracownik idzie posprzątać, nakarmić i to by było na tyle.

Przytulisko jest oddalone od nas około 22 km w jedną stronę, mamy czas jechać tam tylko w weekend i to nawet nie co tydzień, bo nie zawsze mamy jakieś auto do dyspozycji i czas.
W tygodniu po pracy już niestety ciemno jest.

Zaszczepić, odrobaczyć - nie ma problemu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Akrum']Plan jest dobry :)

Niestety punkt pierwszy, a dokładniej kontakt z człowiekiem i spacery - odpada.
To jest małe przytulisko, tam pracownik idzie posprzątać, nakarmić i to by było na tyle.

Przytulisko jest oddalone od nas około 22 km w jedną stronę, mamy czas jechać tam tylko w weekend i to nawet nie co tydzień, bo nie zawsze mamy jakieś auto do dyspozycji i czas.
W tygodniu po pracy już niestety ciemno jest.

Zaszczepić, odrobaczyć - nie ma problemu.[/QUOTE]

Prawdę powiedziawszy, właśnie tego pierwszego punktu obawiałam się najbardziej... przestrzeń dla suni, może fizycznie teraz bezpieczna, ale jednak bardzo mała. Zdecydowanie za mała. Obawiam się jak ona bedzie się aklimatyzowała do tych schroniskowych( w zasadzie kojcowych jedynie) warunków.
To już nie jest bardzo młody pies. To ma swoje zalety, ale i może doprowadzić do bardzo nie porządanych zachowań suni- wycofywania, strachu, nawet agresji ... będziecie musiały ją bardzo wnikliwie obserwować przy każdej wizycie, by w razie czego wyłapać negatywne zmiany zachowań i niestety wtedy podjąć bardziej zdecydowane kroki w kierunku zabrania suni ... nawet do hoteliku.

Zastanawiam się teraz, czy już nie zapytać userów, czy byliby skłonni pomóc suni i zabrać ją do hotelu.
Może nie koniecznie do tego, o którym piszecie, choć niestety muszę stwierdzić, że cena tego hotelu nie jest wygórowana. 450zł/m-c, to standardowa cena hotelu dla bernardyna. Tu koszta ponad standard podnosi karma nie wliczona w cenę hotelu(a wiecie jaka to karma?).

[B]Może warto rzucić hasło: zbieramy deklaracje na hotel dla suni bernardyna?[/B]... może w międzyczasie znajdzie się dt, albo ds i wtedy będziemy mogły podjąć dalsze kroki(sterylizacja...)?
Wiem, że nie będzie łatwo, ale dziewczyna jest piękna i z wyglądu i na razie z charakteru także... problemów, przy solidnym ogłaszaniu, nie powinno być z adopcją.
Może warto spróbować?

Link to comment
Share on other sites

Hotelik jest blisko nas, dlatego o tym sobie pomyślałam - miałybyśmy sunie pod okiem.

W hoteliku karmią suchą karmą firmy Josera - rodzaj w zależności od potrzeb psa.

Gdybyśmy nie miały 3 suk w hoteliku bez żadnych deklaracji i kolejnych psiaków w domach tymczasowych na leczeniu, to od razu byśmy bernardynkę zabierały do hoteliku, ale niestety nasze możliwości finansowe już są tak ponad możliwości naciągnięte, nie damy rady utrzymać kolejnego psa bez deklaracji.

Link to comment
Share on other sites

super, tylko może warto byłoby tam dopisać, że będzie wydany tylko po sterylizacji bądź że już jest po zabiegu - odstraszy to trochę "głupków", bo pewnie nie każdy pseudo już wie że rozpoczęła się walka z nimi.

Albo musimy coś szybko kombinować ze sterylką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akrum']super, tylko może warto byłoby tam dopisać, że będzie wydany tylko po sterylizacji bądź że już jest po zabiegu - odstraszy to trochę "głupków", bo pewnie nie każdy pseudo już wie że rozpoczęła się walka z nimi.

Albo musimy coś szybko kombinować ze sterylką.[/QUOTE]

Informacja o sterylizacji jest bardzo istotna, więc oczywiście warto umieścić ją w ogłoszeniach.

Link to comment
Share on other sites

[B]nie mozesz miec wielkiego pieknego bernardyna w swoim domu nic mylnego mozesz miec nawet nie jednego !!!!! zajrzyj pokochaj wybieraj [URL="http://www.dogomania.pl/threads/220275-odjazdowe-m%C4%99skie-m%C5%82odzie%C5%BCowe-koszule-inie-tylko-...koniec-10-stycznia"]http://www.dogomania.pl/threads/220275-odjazdowe-m%C4%99skie-m%C5%82odzie%C5%BCowe-koszule-inie-tylko-...koniec-10-stycznia[/URL]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alexa77']Czy sa jakies nowe wiadomosci o bernârdynce.....[/QUOTE]
ja niestety nie mam.
miałyśmy jechać w weekend z Pyrdką do przytuliska, ale w piątek odwiedziłyśmy nasze hotelikowe psiaki i już czasu nie starczyło, a wczoraj i dziś pogoda że tak powiem do d.... ciągle pada deszcz, więc nie jechałyśmy.

Może Cleopatrax będzie miała jakieś wieści od Romana.

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie - rozmawiałam z Romanem z przytuliska i sprawa się zaczyna trochę komplikować, a raczej naglić.

niestety do przytuliska ostatnio trafiło mnóstwo nowych psów, dzisiaj przyjechał duży piękny owczarek. zajął ostatni wolny kojec.
jeśli przybędzie kolejny pies, co jest bardzo, bardzo prawdopodobne, że stanie się to na dniach, bo ludzie zaczęli wyrzucać psiaki w typie rasy, których rozmnażać nie mogą za kasę - to niestety ale bernardynka trafi na łańcuch :(

Pytałam o stosunek do psów - bernardynka w ogóle nie zwraca na nie uwagi, jest pozytywnie do nich nastawiona, do ludzi super, prosi o głaskanie.

Pytałam o ewentualną sterylkę - niestety w warunkach jakich jest, mokro, zimno - nie mogą jej sterylizować dopóki nie będziemy mieli jej gdzie zabrać. W lecznicy obok przytuliska nie ma takiej dużej izolatki na benka.

Jeśli byśmy miały gdzie sunie zabrać, to gotowi są nam wysterylizować sunię na dniach.
jeśli chodzi o koszty - to Roman powiedział, że mamy tylko 50 zł dołożyć, a on resztę jakoś załatwi.

Tylko właśnie,za co mamy sukę w hoteliku umieścić>
I tak nie wiem czym zapłacimy za kolejny miesiąc pobytu naszych suk w hoteliku :(

Link to comment
Share on other sites

hotelik to jest koszt ponad 450 zł miesięcznie, czy jesteśmy w stanie tyle uzbierać??

gdyby mieć pewność, że suńka po miesiącu do nowego domku pójdzie to by jednorazówek się nazbierało, ale pewności nigdy nie mamy. A co jeśli będzie w hoteliku musiała siedzieć nawet z pół roku? kto ją będzie utrzymywał jeśli nie będzie stałych miesięcznych deklaracji?

z drugiej strony - zostać tam gdzie jest długo nie może. brak spacerów, mały kojec (na razie)...
eh, wszystko się zawsze o kasę rozbija.

w weekend się zwolni miejsce po jednej naszej suce husky w hoteliku, ale co z tego, jak kasy nie ma :shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...