Jump to content
Dogomania

Nowelizacja Ustawy o Ochronie Praw Zwierząt


Nowelizacja

Recommended Posts

Jak wiadomo od 1-ego stycznia wchodzi w zycie nowelizacja ustawy o ochronie praw zwierzat i bardzo sie z tego powodu ciesze ale mam watpliwosci. Ustawa zakłada że:
1- wchodzi w życie zakaz hodowania szczeniaków w celach zarobkowych
2- zakaz sprzedazy psow nierasowych na bazarach gieldach itp.
3- zakaz kupowania psów poza miejscami ich chowu i hodowli
4- tylko organizacje chroniace zwierzeta beda mogly wprowadzac do obrotu psy i koty

I mam nastepujace pytania dotyczace tych punktów:
1- co zrobic ze szczenietami (niechcianymi) a takimi ktore sie juz urodza , ustawa tego nie precyzuje. Czy bedzie jakies rozporzadzenie?? co mamy z nimi zrobic ? uspic ? oddac do schroniska? jechac na aborcje do Niemiec :lol: ??
2- to jest dobry zapis ale nie precyzuje sprzedazy w internecie , wiekszosc pseudohodowcow juz wymyslila jak obejsc prawo :roll:
3- czyli bedzie mozna kupowac jedynie psy rasowe z rodowodem ? :) a to nie przejdzie poniewaz ludzi nie stac na takie psy , nie kazdego stac na psa za 1000zl z rodowodem ktory i tak mu sie na nic nie przyda. A do tego pseudohodowy nalezacy do zwiazku kynologicznego podkupuja nierasowe w swietle prawa psy i sprzedaja jako wlasne , i ten podpunkt umozliwia im to legalnie i kosi cala konkurencje nienalezaca do zwiazku kynologicznego . Nie trzeba wpominac ze Pan poseł Suski to hodowca ze zwiazku kynologicznego i to jest dzialanie lobbystyczne w celu wykoszenia calej konkurencji poniewaz Zwiazek kynologiczny w ostatnich latach bardzo malo zarabia , bo wszyscy ludzie wola psa bez rodowodu za 200zl a nie za 1000zl.
4- organizacje zaczna sie mnozyc jak grzyby na deszczu kazdy bedzie chronil praw psow , kotow i wszystkiego zeby tylko miec mozliwosc wprowadzania psow do obrotu.

A pozatym chcialem przypomniec ze ta ustawa ma wiele dobrych punktow , ale akurat te sa bardzo nietrafne , wiekszosc psow rozrodowych z pseudohodowli trafi do schronisk lub zostanie wyrzucona na ulice ;) beda sie na wsiach szwedaly stada psow.

Prosze o rozwianie moich watpliwosci :)

Link to comment
Share on other sites

"2- zakaz sprzedazy psow nierasowych na bazarach gieldach itp."
dodatkowo istnieje art. 10a ust. 1.3, który mówi o zakazie wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscem hodowli.
Jak wskazuje definicja "wprowadzanie do obrotu" jest to również oferowanie do sprzedaży. Co chyba akurat czyni zbędnym punkt o giełdach... ale cóż, polskie prawo... Czyli sprzedaż w Internecie zwierząt jest zabroniona.
Czy mi się wydaje, czy gdzieś na forum był już obrót omawiany?

"4- tylko organizacje chroniace zwierzeta beda mogly wprowadzac do obrotu psy i koty"
nadinterpretacja / nieprawda

"3- zakaz kupowania psów poza miejscami ich chowu i hodowli"
zawsze można się przejść do pobliskiego schroniska i psa/kota zaadoptować

jak masz niechciane szczenięta, to je odchowaj, wysterylizuj/wykastruj i oddaj nieodpłatnie w dobre ręce - no i matkę też już w końcu wysterylizuj, albo trzymaj na smyczy i nie puszczaj, żeby luzem biegała i w ciążę zachodziła - trochę odpowiedzialności...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keksik']"pseudohodowy nalezacy do zwiazku kynologicznego podkupuja nierasowe w swietle prawa psy i sprzedaja jako wlasne"

jak niby mają kupować nierasowe psy w świetle prawa?[/QUOTE]


Prosze nie przekracac zdan i znaczenia zdania :) Podkupuja nierasowe w świetle prawa psy , czyli takie ktore nie posiadaja metryk i rodowodow . Zazwyczaj sa to szczeniaki wyprodukowane w ,,pseudohodowlach" . A poniewaz maja reproduktorow i wlasne suki z rodowodami , dla potencjalnego kupca sa bardziej wiarygodni niz zwykly pseudohodowca. Szara strefa dotyka rowniez i zwiazkowcow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nowelizacja']Ustawa zakłada że:
1- wchodzi w życie zakaz hodowania szczeniaków w celach zarobkowych
2- zakaz sprzedazy psow nierasowych na bazarach gieldach itp.
3- zakaz kupowania psów poza miejscami ich chowu i hodowli
4- tylko organizacje chroniace zwierzeta beda mogly wprowadzac do obrotu psy i koty

Prosze o rozwianie moich watpliwosci :)[/QUOTE]
Przeczytaj proszę, jeszcze raz tekst ustawy.

[quote name='Nowelizacja']Prosze nie przekracac zdan i znaczenia zdania :) Podkupuja nierasowe w świetle prawa psy , czyli takie ktore nie posiadaja metryk i rodowodow . Zazwyczaj sa to szczeniaki wyprodukowane w ,,pseudohodowlach" . A poniewaz maja reproduktorow i wlasne suki z rodowodami , dla potencjalnego kupca sa bardziej wiarygodni niz zwykly pseudohodowca. Szara strefa dotyka rowniez i zwiazkowcow[/QUOTE]
Takie twierdzenie wymaga dowodów, konkretów. W tej formie jest całkowicie niewiarygodne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

[quote name='Figanna']tu sa akty wykonawcze i inne informacje [URL]http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19971110724[/URL]

rozmnażania w celach zarobkowych zwierzat bez rodowowdu zakazuje ustawa[/QUOTE]
no ok, ja to wiem ale jak udowodnić gościowi, że on to robi w celach zarobkowch? jak to uzasadnić i gdzie zgłosić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kochani poradzicie coś,w sobotę rano znalazłam ogłoszenie odnośnie shih tzu,po prostu zakochaliśmy się odrazu w tej pięknej mordce,mój niespełna trzylatek ucieszył się bo to taki chodzący aniołek jeśli chodzi o zwierzaki.Koleżanka ma shih tzu i syn szaleje za nim ale na psiaka z rodowodem nas nie stać więc skorzystaliśmy z ogłoszenia w którym była mowa o tym że pies poszukuje nowego właściciela,umówiliśmy się na spotkanie.Synowi psiak się spodobał no ale wyszliśmy bez psa bo "miła" Pani po tym jak nam się psiak spodobał powiedziała że nie jest za darmo,myślałam że ją uduszę :shake:
Gadała jakieś bzdury o pieniądzach za utrzymanie itd,a przecież to jej obowiązek,wątpie też że w ciągu 9 tygodni na jednego psa wydała 700zł bo miała ich 5 więc to daje 3,5tys
Znając obecnie panującą ustawę poprosiłam o dowody na to że tyle wydała na psa,oczywiście ich nie miała...no i moje dziecko pojechało do domu z płaczem...
Powiedzcie mi jak można takiemu oszustowi skrócić takie przekręty... ? gdzie to się zgłasza ?

Link to comment
Share on other sites

na policję należy zgłosić, lub do jakieś propsiowej organizacji, na pewno doradzą i pomogą

a pania mozna jeszcze postraszyc US ponieważ to na pewno jej nielegalny biznes

mozes zmi podeslac do niej numer na PW?

sprzedawac można jedynie psy z rodowodem

Link to comment
Share on other sites

Mój sąsiad ,,kupił" sobie rodowody dla swoich bulterierów.
Koszt 50 zł.
Do tej pory szczeniaki sprzedawał po 300 zł.
Teraz będzie sprzedawał po 700 bo ceny poszły w górę.
Powstały związki w których rodowód może otrzymać każdy pies.
Co więc daje naprawdę ta ustawa?

Link to comment
Share on other sites

Witam,
mam pytanie, jak ma się do życia zapis z ustawy [rozdział 2, art. 11a, podpunkt 4)], który mówi, że Rada Gminy opracowuje program dla Schronisk, który obejmuje m.in. [B]obligatoryjną sterylizację lub kastrację zwierząt w schroniskach dla zwierząt.[/B]
Czy to oznacza, że program ma po prostu traktować o tym temacie, czy że zabiegi te koniecznie muszą być wykonywane, a brak ich wykonania jest wykroczeniem przeciw ustawie?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

co daje ta nowelizacja ,wg.mnie , jest to tylko bezwartosciowy papier ,ktorego zwartosci i tak nikt nie respektuje tzn. np. szczeniaki sa nadal sprzedawane na bazarach,psy sa trzymane na lancuchach(bo ktos inteligentny wymyslil ,ze po 13 godzinach zaklucia nalezy psy wg.przepisow zwalniac,ale ci ponoc inteligentni ludzie sami nie pinuja zza plotu ile godzin wlasciwie pies jest do budy zakuty)Powinni zoragnaizowac kilku-milonowa grupe do nadzoru tych psow,bo w innym przypadku ta wydrukowana ustawa nie nadaje sie nawet do to........y.
Mysliwi jak strzelali do psow i kotow tak strzelaja(lobby te jest b.silne.
Hodowcy mnoza jak mnozyli w wielu przypadkach w koszmarnych warunkach pseudorasowe male chore monstra no i sprzedaja gdzie wlezie.
Kury siedza w malutkich klatkachch na drutach tak jak siedzily ,bez pior ,chore pokaleczone itd i tak nie ma konca nieprawidlowosci i tragedi.
Co dobrego dla zwierzat -ogolnie wszystkim dala ta USTAWA??????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...