Jump to content
Dogomania

Najsmutniejszy wątek na dogo :(Z siódemki przeżył tylko jeden(*) Seven w DS ;-)


_ogonek_

Recommended Posts

  • Replies 680
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Neris']Przeryłam wątek Malizny.

Pamiętałam, że po nowym antybiotyku płuca szybko ruszyły do boju. A było z nią bardzo źle.
Był to BIOTRAXON w syropie, podawany nawet niemowlętom w sepsie. Może warto zapytać wetów?[/QUOTE]

Dziewczyny, czy myślałyście o tym co Nesis pisała?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszkal2']Teraz módlmy się za Liwiusię,Filipka i Mikusia... Oli odszedł prawdopodobnie we śnie...:([/QUOTE]

Modle sie
i troche sie boje:(
zaszczepilam Sevena
[URL="http://gis4.wrzuta.pl/obraz/powieksz/7OqW0EI8r0t"][IMG]http://c.wrzuta.pl/wi15357/526e2f06000ea2b64f01a09c/sdc13966[/IMG][/URL]
w sweterku
[URL="http://gis4.wrzuta.pl/obraz/powieksz/9DTHsuhW7ZD"][IMG]http://c.wrzuta.pl/wi8454/4608de380026fd3f4f01a09d/sdc13970[/IMG][/URL]
idzemy do domku

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, uaktualniłam wątek szczeniaków na FB.

[URL]http://www.facebook.com/events/144687605631464/[/URL]

Tylko czy mogę skopiować Wasze zdjęcia i dodać do galerii?? Przeczytajcie i sprawdźcie, czy wszystko dobrze jest i czy nic nie pomieszałam...
Teraz jestem już w domu i mam neta, więc będę tam wszystko na bieżąco pisała, więc chyba nie ma potrzeby robić im nowego wydarzenia.

[U][B]Giselle- Seven wygląda identycznie jak mój Frodo!! :))[/B][/U]

Link to comment
Share on other sites

A czy psiory nie mają robaczycy serca? To aż niemożliwe, żeby tak jeden po drugim umierały :(
Trzymam kciuki za maluszki

Tutaj jest więcej o tym:
[url]http://www.szczenieta.pl/strona-startowa/171-robaki-w-sercu-psa-czyli-dirofilaria-immitis-powodujace-dirofilaroze.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']Dziewczyny, czy myślałyście o tym co Nesis pisała?[/QUOTE]
Tak Cioteczko, jest to ludzki lek - proszek, wetka wypisze mi recepte i podamy jesli tylko beda mieli w aptece. Zaraz wszystko ide zalatwiac.
Musimy przy biotraksonie zmienic ten drugi antybiotyk. Aha i pytalam o interferon, nie ma u siebie w gabinecie.
A i ważne! Dawkowanie jakie leku biotrakson?
Pani wetka znalazla dawkowaie dla dzieci powyzej 50 kg.

Link to comment
Share on other sites

doczołgałam się...
padł mi telefon, jeszcze w trakcie zajęć, zostałam odcięta :)

Więc:

Wiadomość po prostu tragiczna... bardzo wierzyłam w Oliwerka, ale jeśli odszedł we śnie przynajmniej nie cierpiał...
Ja nie wiem, czy ktoś lub coś wydało wyrok na te niewinne maluszki? :( Za co?... :placz:

[B]Grażynko, ile za szczepienie Sevenka?[/B]

[B]AGNIESZKA, TWOJEGO SMSA ODCZYTAŁAM PRZED 8, A DZIEWCZYNOM POSŁAŁAM KOŁO 9, CZY ULV DALEJ JEST POD TYM NREM?[/B]

ilmina, wystawię te fanty, twoje dzisiaj, ale te od ulv to raczej pod koniec tygodnia, bo cały tydzień to ja to będę fotografować i opisywac...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny tak jak obiecałam bazarek na maluchy:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/220345-Na-szczylki-walczące-o-życie!-do-9.01-torebki-i-ciuszki-ZAPRASZAM-potrzebna-pomoc?p=18308908[/URL]

choć w ten sposób pomogę...

modle się za pozostałe szczeniorki, przykre to wszystko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Tak Cioteczko, jest to ludzki lek - proszek, wetka wypisze mi recepte i podamy jesli tylko beda mieli w aptece. Zaraz wszystko ide zalatwiac.
Musimy przy biotraksonie zmienic ten drugi antybiotyk. Aha i pytalam o interferon, nie ma u siebie w gabinecie.
A i ważne! Dawkowanie jakie leku biotrakson?
Pani wetka znalazla dawkowaie dla dzieci powyzej 50 kg.[/QUOTE]

pytałam wetkę - mówi że lek wycofano

inny lekarz podpowiada Salazopyrin - to może być skuteczne na kokcydia, sulfonamid

a Mikuś leży słabiutki, dostał kroplówkę i zastrzyki

niestety zastrzyki, które dostał dzisiaj Kilusiek nie pomogły - leży i widać, że bardzo cierpi.... coraz bardziej :(

Link to comment
Share on other sites

Przyniosłam sobie trochę prądu.

Jak napisała Agnieszka, Oli odszedł spokojnie. Wieczorem jeszcze rozrabiał, tarmosił pluszaka, wcinał z zapałem jedzenie; owszem, troche ciężko oddychał, ale to już od kilku dni miał... W nocy miał pogorszenie, charczał, było mu trudno oddychać- dostał leki, zrobiłam, mu inhalację, pomogło, zasnął. Później chyba go troche złapał ból brzuszka, popiskiwał, dałam mu pyralginę (w zastrzyku), szybko sie uspokoił, rano wyglądało na to, że jest lepiej, obudził sie, merdał na mój widok, potem zasnąl odprężony.... i pół godziny później juz nie żył. :-( Ataków, ani objawów neurologicznych nie miał wcale.

Liv ma objawy neurologiczne, ale nie ataki padaczkowe, tylko tiki łapek. Oddechowo jest w dużo lepszej kondycji niz Filipek, czy Oli. Brzuszek już ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']pytałam wetkę - mówi że lek wycofano

inny lekarz podpowiada Salazopyrin - to może być skuteczne na kokcydia, sulfonamid

a Mikuś leży słabiutki, dostał kroplówkę i zastrzyki

niestety zastrzyki, które dostał dzisiaj Kilusiek nie pomogły - leży i widać, że bardzo cierpi.... coraz bardziej :([/QUOTE]
Marysiu, musialas nazwe pomylić ponieważ biotrakson jest lekiem nowej generacji - wlasnie kupilysmy z ogonkiem 3 fiolki i juz jedna dawke Filipek otrzymal.
Wetka mowi, że jest to antybiotyk o szerokim spektrum dzialania, jesli nie pomoze to juz chyba nie wyjdzie z tego.

Adusia, Filipek lezy i ciezko oddycha, zrobie mu jedzenie i dam pic. Bardzo chcial siku, moze dlatego popiskiwal :(
Trzymajcie cioteczki kciuki :(

Link to comment
Share on other sites

Przybywam.

Powiem tylko że Filipek fajny gość, śliczny i słodki psiurek, ale oddycha nieciekawie.
Kurczę, jemu siusiu się chciało a ja go trzymałam, bo myślałam że się wyrywa chłopak do wyjścia już :oops:

Co do Biotraksonu, to Marysiu, on jest w aptekach dostępny nie wycofany, ale cholernie ciężko (bynajmniej u nas) dostać go w tak małej gramaturze: 250 mg.
Dla Filipka połowa z tego czyli ok. 120 mg to jedna dawka, a lek ma tą ważność 12-13 h potem jest do wywalenia. Więc powyższa 250 mg byłaby idealna na dwie dawki.
No więc zostałyśmy skazane na 1 gram.

Jedną dawkę dostał już u wetki, wpadłyśmy i tak tuż przed 18. Zastrzyk zniósł dzielnie! Ogólnie to jest to fajniusi chłopaczek.

Na razie pozostaje trzymać kciuki aby lek zaczął działać. Musi być dobrze.

mimblunce bardzo dziękuję za stworzenie tego bazarku.

u ulv nie jest za różowo, bo ma 400 zł za weta na minusie i za paliwo jeszcze kaska dochodzi....

za Biotrakson Edyta zapłaciła 31 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='giselle4']Edytko
nawet katarku nie ma
Dzisiaj ogladal jego wet
nic nie zauwazyl zlego
ale powiedzial ze po szczepieniu 2-3 dni sa nagorsze....
Bedzie dobrze ,bedzie[/QUOTE]

Musi być dobrze! Nie ma prawa pójść coś nie tak,... Za dużo złego na tym wątku :(

A ja mam przykrą informację...
[COLOR=black][B][U]CAŁKOWITE ZADŁUŻENIE SZCZENIĄT:[/U][/B][/COLOR]

data: 2.01
[SIZE=5][COLOR=red]- 785,12 zł[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Marysiu, musialas nazwe pomylić ponieważ biotrakson jest lekiem nowej generacji - wlasnie kupilysmy z ogonkiem 3 fiolki i juz jedna dawke Filipek otrzymal.
Wetka mowi, że jest to antybiotyk o szerokim spektrum dzialania, jesli nie pomoze to juz chyba nie wyjdzie z tego.

Adusia, Filipek lezy i ciezko oddycha, zrobie mu jedzenie i dam pic. Bardzo chcial siku, moze dlatego popiskiwal :(
Trzymajcie cioteczki kciuki :([/QUOTE]

Jeszcze raz napiszę wetce, może i pomyliłam coś...
Mikus jakby troszkę lepiej - i z oddechem, i neurologicznie - ataków już nie ma, a mały nawet drepta i próbuje się bawić


[quote name='fiorsteinbock']<Marysiu, nadal trzymam kciuki za Twoich chlopców.[/QUOTE]

Dziękuję !!!
jak na razie, to Mikuś ma się lepiej, niż Kilerek - u tego poprawy żadnej :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...