Jump to content
Dogomania

DONek z ropnym zapaleniem skóry, bity - już w DS!


Bonsai

Recommended Posts

[quote name='Bonsai']Zgadzam się z joteską - najlepiej zrobić posiew, niż leczyć w ciemno - wyleczy się uszy szybciej i pewnie taniej, niż gdybyśmy mieli eksperymentować z każdym lekiem.
Ile kosztuje posiew?

Jutro pogadam z kierowniczką, czy zgodzi się wydać Dicka po warunkiem kastracji w nowym domu. Nie sądzę, żeby były problemy, jak powiem, że domek jet sprawdzony.[/QUOTE]


czy mam nasze sugestie jeszcze raz przekazać Pani vet? czy mogłabyś Bonsai i Ty jeszcze z Panią dr porozmawiać? Koszty posiewu moglibyśmy spokojnie w dużej części pokryć już z tego co na Dicka dzięki cioteczkom owczarkowym zebraliśmy:lol: :multi:
Zanim przyjdą wyniki i tak miną prawe 2 tygodnie to i przyszły domek by wiedział od razu z czym i w jakiej ilości ma do czynienia w uszkach.
Generalnie podleczone uszy nie będa zarażać innych psiaków. A w schronisku nasz Dick jest narażony dodatkowo na inne już schroniskowe bakterie i świństwa

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='joteska']czy mam nasze sugestie jeszcze raz przekazać Pani vet? czy mogłabyś Bonsai i Ty jeszcze z Panią dr porozmawiać? Koszty posiewu moglibyśmy spokojnie w dużej części pokryć już z tego co na Dicka dzięki cioteczkom owczarkowym zebraliśmy:lol: :multi:
Zanim przyjdą wyniki i tak miną prawe 2 tygodnie to i przyszły domek by wiedział od razu z czym i w jakiej ilości ma do czynienia w uszkach.
Generalnie podleczone uszy nie będa zarażać innych psiaków. A w schronisku nasz Dick jest narażony dodatkowo na inne już schroniskowe bakterie i świństwa[/QUOTE]

A wetka nie chce się zgodzić na posiew?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibisz']Witam!!!!Pozdrawiam wszystkich i z zwracam sie z gorącą prośbe o wstawienie aktualnych zdjątek Dicka(może byc na PW)a w szczególności miejsc zmienionych chorobowo,a także o info. jak tam z jego zdrówkiem.[/QUOTE]

Postaram się zorganizowac nowe fotki. :)

Dziś rozmawiałam z panią doktor o jednym jamniczku ze schroniska i przy okazji zapytałam o Dicka. Podobno na pyszczku już praktycznie nie ma śladu choroby, tylko po ogonie jeszcze widać, że coś tam się działo, ale jest już dużo lepiej. Po uszkach też podobno widać zmiany na lepsze.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki jeszcze raz Bonsai ....zależy mi na tym bo chcę pokazać zdjątka opiekunce wet.(mojej Pani Weterynarz)mojej suni a jest Ona napewno dobrym fachowcem w celu podjęcia konkretnych działań w celu przywrócenia Dicka do zdrowia,a i jeszcze jedno pozwólcie że to ja zdecyduję kiedy zostanie wysterylizowany..... priorytetem jest przeprowadzenie szczepień ...a kastracja to naprawde problem drugorzędny tym bardziej że moja Sunia na dniach będzie sterylizowana,najważniejsze żeby psiaki się zaakceptowały a Dick zaklimatyzował i czuł się bezpieczny....Pozdrawiam...[COLOR="red"][B][U]Czasami te wypowiedzi na forum wg.mnie to przerost" formy nad treścią"..albo pomagamy tym futrom albo bazujemy na ludzkich uczuciach...Do przemyślenia.http://www.dogomania.pl/galeria/p/63317/[/IMG]

Edited by zibisz
Link to comment
Share on other sites

dzisiaj przyszła wpłata na Dicka od cioteczki Elzaa z owczarka 10zł- bardzo dziękujemy:iloveyou:
stan konta[COLOR=red] [B]+ 139.99 z[/B][B]ł[/B][/COLOR]:multi:

nowe info od dr vet
Wyniki Dicka z dnia 22.12,2011

Morfologia
WBC 15,8 10 do 3/mm3
RBC 6,59 10do 6/ mm3
HGB 13,2 g/gl
HCT 44,7 %
PLT 345 10do 3/mm3
MCV 68 um3
MCH 20 pg
MCHC 29,5 g/dl
RDW 16,5 %
MPV 9,1 um3
PDW 12,9 %
LYm 39,4%
MON 42,4 %
GRA 18,2 %

Biochemia:
ALT 23 iu/l
AST 9 iu/l
Ca 11,3 mg/dl
Albumina 3 g/dl
Fosfor 5,2 md/dl
BUN mocznik 7 mg/dl
Białko całkowite 5,4 g/dl
Kreatynina 0,8 mg/dl
Fosfataza alkaliczna 16 iu/l
GGTP 16 iu/l

Dzisiaj czyściłam uszy Dicka i wyglądaują dobrza ale jak
Pani chce możemy zrobić wymaz z antybiogramem- koszt 70zł.
Na skórze, gdzie były zmiany bardzo ładnie odrasta włos,
zwłaszcza na głowie i grzbiecie , gorzej w okolicy ogona.
Co do karmy to Hills i Royal canin mają teraz świetne diety
hypoalergiczne i wspomagające odrost włosa.
Pozdrawiam
Aneta

sugeruję by pobrać jednak posiew, jak uważacie? mamy na to uzbierane pieniążki. Nie wiem tez czy nie skończył się już dermafit dog a jego warto co najmniej łącznie miesiąc podawać

Link to comment
Share on other sites

I fotki:
[img]http://img408.imageshack.us/img408/7641/dickzeschroniskawkalisz.jpg[/img]

[img]http://img441.imageshack.us/img441/7641/dickzeschroniskawkalisz.jpg[/img]

[img]http://img72.imageshack.us/img72/7641/dickzeschroniskawkalisz.jpg[/img]

Za filmiki i zdjęcia bardzo dziękuję Kasi Fijołek! :)

Link to comment
Share on other sites

[U]Przeczytajcie proszę...[/U]

[COLOR="red"][B]Pomoc dla schroniska w Klembowie, psy głodują! GŁOSUJCIE[/B][/COLOR]

Bardzo proszę o pomoc w głosowaniu na schronisko w Klembowie koło Wołomina.

Jest to mało znane schronisko w niewielkiej miejscowości koło Wołomina.
Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
05-205 Klembów
ul.Słoneczna2
Tel: 029-777-90-22, 0-507-292-311, 504-649-287,
Email:[email protected]
[email][email protected][/email];
[url]http://www.stowarzyszenieopiekinadzwierzetami.pl[/url]
Stowarzyszenie prowadzi Schronisko w Klembowie kolo Wołomina.

W tej chwili przebywa tam 350 psów i 20 kotów. Pieniędzy brakuje absolutnie na WSZYSTKO. Mało adopcji, bo to koniec świata. Niewielu ludzi tam dociera.

Jaki jest problem tego schroniska?
Brak pieniędzy na wszystko, nawet na jedzenie dla psów, na zapłacenie rachunków za prąd.
[COLOR="red"]Wczoraj psy nie dostały nic do jedzenia! To już nie pierwszy raz...[/COLOR]


[B]Skąd się wziął ten problem?[/B]
Może skopiuję z wątku schroniska:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/123513-Bite-głodzone..-ostatnia-szansa-Klembów-k.Wołomina-potrzebni-wolontariusze[/url]
"W tej chwili zrobilo się blędne kolo. Pierwszy raz podpisali umowę z gminami i w tym momencie to byl ich koniec, bo część psów idzie do adopcji, ale część zostaje i trzeba podpisywać następne umowy, żeby można bylo utrzymać te które już są ale i te które przyszly i tak z roku na rok pozostaje do wyżywienia coraz więcej psów. Staram się im pomoc choć trochę, ale sama nie mam za dużo dla swoich. Zalatwiliśmy dwa razy trochę mięsa, ale bardzo trudno jest dostać coś w Polsce za darmo chyba że się ma plecy. Jutro kupię im ze swoich pieniędzy 10 worków bułek, ale to wszystko co na razie mogę, ale co do tych bułek? Tragedia a psów tam dużo i większość tak jak u mnie dużych. Takie zapłaty z gmin za odławianie psów są bez sensu, bo niby to spore pieniądze, tak myślą ci którzy psami się nie zajmują, a to żadne pieniądze bo niektóre psy pozostają do końca życia i trzeba je utrzymać, a kasę dostaje się na psa tylko raz. Trzeba również za te pieniądze leczyć, szczepić, a gazety rozpisują się, że gminy tak dużo placą, ale to mogą powiedzieć tylko ludzie, ktorzy nie mają nawet swoich zwierząt. W momencie gdy gminy przestają podpisywać umowy z danym azylem, psy zostają bez środków na życie, tak jak w tej chwili Klembów i trzeba by bylo wziąść za glowę gminy, żeby dawały na utrzymanie tych zwierząt, dopuki nie zostaną wszystkie wyadoptowane. Krew mnie zalewa."

"No wlasnie. takie jednorazowe oplaty za odlowienie sá tylko dla rakarzy co te psy lapiá i usmiercajá. dla uczciwego schroniska to jest tragiczna pulapka. moze powinni podpisac umowy od nowa, na utrzymanie comiesiéczne, odejmujác te jednorazowe kwoty które dali na psa a pies np siedzi juz 4 lata, wiéc dawno "przejadl" tá sumké."


[B]Jak można pomóc?[/B]

[B]1. Można wziąć udział w bazarku na dogo [/B](lub wpłacić pieniążki na konto podane w drugim poście tego bazarku):
[url]http://www.dogomania.pl/threads/220842-Pełne-brzuchy-Klembowskich-psiaków-które-od-dzisiaj-są-puste-(-do-17.01.2012r[/url].


[B]2. Można wziąć udział w głosowaniu na kandydata Dogomanii do konkursu w Krakvecie "Pomoc dla schronisk". [/B]
W tej chwili wygrywa EMIR, ale w porównaniu z Emirem Klembów nawet nie marzy o takich pieniądzach jakimi Emir obraca. Pani Celina chciałaby tylko móc zapłacić rachunki i mieć za co kupić jedzenie dla zwierzaków. Pomóżcie głodującym psom zawalczyć o jedzenie!
Bardzo proszę o głosowanie (kto jest zalogowany na Dogomanii):
[url]http://www.dogomania.pl/threads/220736-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-styczeń[/url]
Liczy się każdy głos!

Głosowanie na Krakvecie będzie dopiero od 16 stycznia, wstawię tu linka do głosowania.


[B]BARDZO PROSZĘ O POMOC DLA GŁODUJĄCYCH PSÓW Z KLEMBOWA.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Fotki robiła koleżanka. :) Poprosiłam ją, by spróbowała uchwycić miejsca zmienione chorobowo.

Właśnie dostałam wiadomość, że jest rodzina z Kalisza zainteresowana adopcją Dicka - małżeństwo z 15-letnim synem, spokojni, opanowani, dom z ogrodem. Pani kierownik jest przekonana, że będzie to dobry dom. Jutro albo pojutrze będzie decyzja, na którą nie za bardzo mam wpływ.

Rodzina wie o jego chorobie uszu, są świadomi, że może mieć dysplazję, etc.

Link to comment
Share on other sites

Nie kumam pewnych rzeczy ale z ostatniego postu domniemam że mam sobie odpuścić????NO AS YOU WISCH!!!!!!!!!!!!!!!Podałem kom.ani Pani wolontariusz z Gorzowa się nie odezwała ani żadnej info. a teraz ściema że jest rodzina z Kalisza ....życzę sukcesów ...Pozdrawiam do miłego...Do Ciebie Bonsai mam największe pretensje ale to do przemyślenia ....Zdrowiej Dick...

Edited by zibisz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...