Jump to content
Dogomania

Beagle potrzebuje pomocy !! Siano nie da jej bezpieczeństwa! Łomża!!


PaulinKa030894

Recommended Posts

Dzwoniła do mnie babka z forum, mówi, że to była jej suczka ale jakiś rok temu oddała ją starszemu państwu spod Łomży. Ale jej suczka ma na chwile obecną około 7 lat, więc nie jestem tak pewna jak ona, że to "jej" psiak. W każdym bądź razie nie chce go do siebie i nie jest w stanie pomóc finansowo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aaaa... Albo specjalnie daje fałszywy trop, żeby nie szukać prawdziwych właścicieli. Ale dobra, koniec moich dziwnych podejrzeć.
Ogromnie cieszę się, że sunia nie jest w tak powaznym stanie, jak wcześniej myślałyśmy! MiYo, obserwuj tą jej (ewentualną) cieczkę, żeby kłopotu nie było.
a Ty robaku nasz mały zdrowiej i rozkochaj w sobie kogoś :)
a jeszcze jedno-dzwonił już ktoś ze stowarzyszenia?

Link to comment
Share on other sites

No dobrze, a ci ludzie spod Łomży, którym suczkę oddałą to są do namierzenia. ? Chyba pamięta komu oddała psa. Może uda sie do nich dotrzec i cos powiedzą. Może oni Perły szukaja. W sumie 5 czy 7 lat to mała różnica, wetka mogła się pomylic w ocenie wieku.
Dzis wpąłciłam 10 zł dla suni, ale na poczcie więc wpłynie pewnie za kilka dni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MiYu']Kobieta powiedziała, że "miała z nimi kontakt jedynie telefoniczny i ich numer ma, ale na drugim telefonie, który jest zepsuty i nie może go odzyskać, więc obecnie kontaktu nie posiada żadnego".[/QUOTE]

Jak dla mnie to totalna ściema.Dziwna pani, dziwna sytuacja. Dobrze że Perła ma się dobrze i że jest bezpieczna. Teraz tylko ds znaleźć i kochać, kochać psinkę bo jest tego warta.

Link to comment
Share on other sites

Nowe fotki Perełki!
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-GbpsXvGyx88/TucXn6F4aqI/AAAAAAAAB5w/j5VmTENfmw4/s720/IMG_3313.JPG[/img]
[img]https://lh6.googleusercontent.com/-UVHFtYcU5IY/TucXjv6QiOI/AAAAAAAAB5g/rkejStoM1cw/s720/IMG_3315.JPG[/img]
[img]https://lh5.googleusercontent.com/-P0hGtkQehaE/TucXmT1MTnI/AAAAAAAAB5o/SRSGcumTCaY/s720/IMG_3318.JPG[/img]
Dziś suczka czuje się lepiej, rano miała nawet krótki spacerek. Łapki już lepiej, wciąż kuśtyka na przednią, jednak chętniej ja obciąża. Apetyt jej bardzo dopisuje, a moje zapasy karmy kurczą się straszliwie :| Muszę chyba zakupić jej trochę karmy, bo mój Czesiek niedługo będzie głodować :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MiYu'](...)Dziś suczka czuje się lepiej, rano miała nawet krótki spacerek. Łapki już lepiej, wciąż kuśtyka na przednią, jednak chętniej ja obiąża. Apetyt jej bardzo dopisuje, a moje zapasy karmy kurczą się straszliwie :| Muszę chyba zakupić jej trochę karmy, bo mój Czesiek niedługo będzie głodować :)[/QUOTE]
widać że słabiutka jeszcze , a co lekarki mówiły o tym krzywym kręgosłupie ?, bo widać na tych zdjęciach wyraźnie że jest nierówny
mina smutna , albo taki wyraz pyska :)

Link to comment
Share on other sites

Ona ma dziś "garb" na łopatce po wczorajszej kroplówce, a na dalszej części pleców ta górka to jej futerko, które w tamtym miejscu się śmiesznie układa i odstaje :) Jest jeszcze troszkę obolała, to się też troszkę garbi, ale wetki nie widziały w kręgosłupie nic niepokojącego.
Ludki z forum fretkowego wspomogli nas kwotą 50zł! Lecę po zakupy, przy okazji kupię jej ze 3k-4kg Dog Chowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MiYu']Ona ma dziś "garb" na łopatce po wczorajszej kroplówce, a na dalszej części pleców ta górka to jej futerko, które w tamtym miejscu się śmiesznie układa i odstaje :) Jest jeszcze troszkę obolała, to się też troszkę garbi, ale wetki nie widziały w kręgosłupie nic niepokojącego.
Ludki z forum fretkowego wspomogli nas kwotą 50zł! Lecę po zakupy, przy okazji kupię jej ze 3k-4kg Dog Chowa.[/QUOTE]

ale super!! POdziekuj im pieknie

A MY Tobie dziekujemy za fotki małej . :D Może zmienie tytuł Na jakiś bardziej zachęcający do adopcji ? I trzeba by zapytać fundacji o to czy dadzą na sterylkę jeśli by Nas wspomogli trzeba szukać DT aby mala tam przetrzymac do czasu az nie dojdzie do siebie po zabiegu a potem szukac jej najlepszego domu na świecie bo mała jest taka cudowna. To jest pies ideał nie gryzie nie szczeka dzielnie znosila wszystkie zabiegi u doktor , ladnie zalatwia sie na podworku oraz umie chodzic na smyczy lepiej od mojego psa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wróciłam z zakupów, ledwie się doczołgałam z tymi tobołami. Doszłam do wniosku, że zamiast wydać więcej za mniejszy woreczek karmy, kupię jej 3kg Chappi a do tego 3kg mięska i kości. Tak więc wydałam 13,99zł za 3kg karmy, 9,80zł za 2kg ćwiartek z kurczaka oraz 2,90zł za kg kości wieprzowych (kości kupowałam w zaprzyjaźnionym sklepie, w którym mięcho zawsze ma certyfikaty wolnego od choroby Ayuszkiego). Razem wyszło 6kg, mam nadzieję, że dla łakomczucha wystarczy.

Pisałam do Fundacji Zwierzęta i My, może uda się załapać na bezpłatną sterylizację. Trzymajcie kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że mam bardzo poważną kandydatkę na domek dla Perełki :)
Zadzwoniła do mnie kobietka z 4lomza, miała pieska, niestety przez kleszcza pobiegł za TM. Ma dwie duże córki (12 latek) i oczywiście płacz jest w domu, bo do pieska sie przywiązano i kobieta poszukuje jakiegoś sympatycznego psiaczka, a jak zobaczyła, że Perełka poszukuje domku, postanowiła go jej stworzyć. Maja duże mieszkanie, więc sunia miała by co robić podczas nieobecności ludzi w domku.
Czekam teraz na odpowiedź z Fundacji, mam nadzieję, że pomogą i Perełka będzie mogła niedługo rozpocząć nowe życie :)

Link to comment
Share on other sites

MiYo i jak tam się sprawy mają z sunią i rodzinką, która jest nią zainteresowana? Pytałaś, czy dołożą się do sterylizacji? Myślę, że w Łomży nie będzie to ogromny koszt, może znów ktoś zgodzi się zrobić odrobinkę taniej? A dojdzie do jakiegoś spotkania rodziny z sunią na neutralnym terenie? Tam są dzieciaki, więc najpierw trzeba się przekonać jak Perełka na nie zareaguje.
Wiem co mówię, ja swoją sunię przywiozłam ze schronu bez sprawdzania na dzieci i pierwsze relacje z moją 6 letnią siostrą były różne - sunia się bała, nie wiedziała "co to", dzięki Bogu relacje ułożyły się poprawnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MiYu']Zwrócę się o pomoc do fretkomaniaków, może wesprą nas troszkę finansowo. Da się coś wytargować na sterylce, jednak wciąż potrzebne będą pieniążki :([/QUOTE]
Psinka ma (dzięki Mariuszowi) wątek na forum e-beagle.. jednak nadal nie nie mamy tam żadnych informacji. Wszystko się 'dzieje' tutaj. Ktoś z Was rozmawiał z Tomo, prosiliście o pomoc? Czemu nie zgłosicie się do fundacji na forum beagli (watek - na razie pusty - suni: e-beagle .pl/ forum; dział Adopcje - wątek: "beagle sunia z Łomży - wątek z dogomanii") po wsparcie finansowe, tylko do fretek?

Pomoglibyśmy na pewno, gdyby psiak terafił pod opiekę fundacji - zobowiązanie do podpisania przez przyszłych właściceli umowy adopcyjnej z fundacją (zasady na pewno wszystkim tu znane).

W każdym razie trzymam kciuki za wspomniany ewentualny DS. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety nie mogę się dłużej Perełką zajmować, w sobotę wypadł mi wyjazd. Napisałam maila do tej chętnej kobiety z Łomży, czy pokryje koszt kastracji Perły, planuję się z nią spotkać, sprawdzić warunki i porozmawiać.
Nie mam teraz czasu niestety siedzieć w necie, latam jak głupia, a na dodatek po tym slalomie weterynaryjnym bierze mnie przeziębienie i jak tak dalej pójdzie wyląduję uwiązana w łóżku.

Perła ma się dobrze, wcięła dziś dwa podudzia z kurczaka, trochę suchego, pije sporo wody. Wykąpałabym ja, ale wiąże się to z potrzymaniem jej przez kilka godzin, na co pozwolic sobie nie mogę, bo mój Czesiek dostaje głupawki i rzuca się gdy ona jest w domu :(

Kobieta jednak zrezygnowała z adopcji. Masakra!

Link to comment
Share on other sites

udostępniłam na fb

[quote name='MiYu']
Perła ma się dobrze, wcięła dziś dwa podudzia z kurczaka, trochę suchego, pije sporo wody. Wykąpałabym ja, ale wiąże się to z potrzymaniem jej przez kilka godzin, na co pozwolic sobie nie mogę, bo mój Czesiek dostaje głupawki i rzuca się gdy ona jest w domu :( [/QUOTE]
a nie można tego Cześka zamknąć na trochę w innym pokoju czy kuchni? przecież nie musi "uczestniczyć" w kąpieli;) albo sunie przetrzymać później w łazience?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...