Jump to content
Dogomania

Szarik odszedł 5 lipca 2012. Biegaj szczęśliwy za TM. Pamiętamy [']['][']['][']


martka1982

Recommended Posts

  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szarik spacerował dzisiaj bardzo dzielnie mimo 8 stopni mrozu

jest w 100% gotowy do adopcji!!

taki tekst skleciłam, uwagi mile widziane, bo weny brak

[I]Szarik jest 11 letnim owczarkiem niemieckim. Cechuje go łagodność, posłuszeństwo i całkowite oddanie. Dla swojego opiekuna jest w stanie zrobić wszystko – jego wierność jest absolutnie szczera i bezinteresowna. Szarik nigdy nie miał dobrego życia – był zaniedbywany co łatwo można było dostrzec po stanie w jakim trafił do schroniska. Mimo doznanych krzywd bezgranicznie ufa człowiekowi. Uwielbia towarzystwo innych psów, bardzo pragnie być częścią grupy, toleruje również koty. Jest w dobrej formie, dlatego często chodzi na spacery, które uwielbia. Szarik nie słyszy, co jednak rekompensuje sobie pozostałymi zmysłami. Potrzebuje ciepła i miłości. Jest bardzo mądrym, zrównoważonym psem. Szarik przebywa w Schronisku w Koninie. Dowieziemy go w dowolne miejsce w Polsce. [email][email protected][/email] 604 104 672[/I]

fotki z dzisiaj:

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/349/1010989.jpg[/IMG]

[IMG]http://img832.imageshack.us/img832/4024/1010986.jpg[/IMG]

[IMG]http://img404.imageshack.us/img404/2462/1010987n.jpg[/IMG]

[IMG]http://img546.imageshack.us/img546/3874/1010988.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

nie, nie jest wykastrowany

dzisiaj bardzo spodobała mu się panna spanielka, która akurat też wyszła na spacerek wtedy kiedy on, musiałam go wziąć na smycz, bo w przeciwnym razie krążyłby sobie wokół niej a ja mogłabym sobie iść.....

on jest tak towarzyski,że aż szok, większości psom przeszkadza tłok, inne zwierzaki biegające tu i tam, zgiełk itp a Szarik....on w swoim żywiole!

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy schron ma takie plany ale pewnie nie, w jego wieku taki zabieg to niepotrzebne ryzyko (ale to tylko moja opinia)
dt nie szukam na ten moment, bo wysłanie go bez żadnych deklaracji byłoby zbyt ryzykowne, mimo iż uzbiera się ładna kwota z bazarków, to i tak starczyłoby na jakieś dwa miesiące w dt, a potem wiesz....strach tak puścić, musiałby mieć choć pewną część deklaracji

zaczęłam rozsyłać wątek, poszło trochę pw ale na więcej niestety w tej chwili nie mam czasu
na dogo wpadam na krótko i po prostu nie daję rady a bez tego nie uda mi się uzbierać tych deklaracji ehhh

mi to się marzy,żeby tutaj gdzieś w Koninie znaleźć osobę, która by się nim zaopiekowała, niech to będzie nawet dt płatny, bo o takim za karmę i leki to nie marzę nawet, ale kurczę nie znam takich ludzi ani nawet nie wiem jak szukać

Secia, jak znasz jakieś domowe dt, które przyjmuje duże psy, to daj mi znać, zorientuję się tak na przyszłość

Edited by martka1982
Link to comment
Share on other sites

To, że Szarik interesuje się suńkami, to świadczy o tym, że odzyskał wigor:) Brawo Szarik! Informacja o kastracji wydała mi się ważna przy szukaniu DT i DS, bo osoby chętne do adopcji mogą posiadać teoretycznie inne psiaki płci żeńskiej i też nie wysterylizowane.To raczej doprowadziłoby do niechcianych efektów :)
Ale są też domki w których Szarik może być np. tym jedynym i nie ma problemu, nie trzeba staruszka pozbawiać jajeczek.Trzeba szukać odpowiedniego domku.Trzymam kciuki za kochanego Szarika!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Piesiak']To, że Szarik interesuje się suńkami, to świadczy o tym, że odzyskał wigor:) Brawo Szarik! Informacja o kastracji wydała mi się ważna przy szukaniu DT i DS, bo osoby chętne do adopcji mogą posiadać teoretycznie inne psiaki płci żeńskiej i też nie wysterylizowane.To raczej doprowadziłoby do niechcianych efektów :)
Ale są też domki w których Szarik może być np. tym jedynym i nie ma problemu, nie trzeba staruszka pozbawiać jajeczek.Trzeba szukać odpowiedniego domku.Trzymam kciuki za kochanego Szarika![/QUOTE]

gdyby kastracja była czynnikiem decydującym o adopcji to na pewno trzeba by taką opcję rozważyć ale póki co, myślę,że nie ma sensu męczyć go tym zabiegiem

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście jak najbardziej się zgadzam z martką1982. Taki był też sens mojej wypowiedzi, aby nie kastrować niepotrzebnie psinki.
Z pewnością są domki odpowiednie dla Szarika.Jest uroczym, ślicznym psem, widać jak odżył pod Waszą opieką, aż miło popatrzeć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Secia']no tak ale trzeba sobie zadac pytanie co dalej z Szarikiem.
Czy szukamy mu domku zastepczego/mieszkania?
Czy zaczynamy prosic o oplaty stale? Ma juz sporo na kocie wiec na 2 miechy wystarczy.
Czy liczymy na szczescie i adopcje ze schronu?[/QUOTE]

kochana, na pierwsze pytanie odpowiedź brzmi: tak
na drugie: tak
na trzecie: nie

czyli szukamy deklaracji i dt, na adopcje ze schronu nie ma co liczyć (chyba,że z ogłoszeń)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Szariczek jest przepiękny i wcale nie wygląda na swój wiek.Może warto w ogłoszeniach napisać,że był przez 5 lat zamknięty w małym kojcu i jak zachowywał się na spacerach,jak przeżywał bardzo wszystko.Może to chwyci ludzi za serca bardziej.[/QUOTE]

ogłoszenia już są z tamtym tekstem co wkleiłam ale przy następnej turze(oby w ogóle nie była potrzebna) spróbuję udoskonalić tekst, ok?:)

Link to comment
Share on other sites

Z domkiem dla Szarika będzie kiepsko, a z DT też, bo recesja dorwałą wszystkich. Stałych deklaracji Szarik nie ma - póki co, a to już by coś dało. Bo gdyby jakieś stałe były, to mogłybyśmy resztę dociągnąć bazarkami. Z bazarku zwykle jakieś pieniążki są.

A zastanawiam się czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem poszukanie Szarikowi jakiejś osoby do opieki, która za niewielką opłatą i zwrot za karmę przygarnęłaby pod swój dach i się nim zajmowała.

Takie rozwiązanie wybrały dziewczyny z Łowicza - niewidomy Rafik jest u Pani Zofii. To starsza, samotna kobieta, która się nim opiekuje. Pies ma zapewnioną opiekę, ciepły kąt, pełną michę, a Pani, która się nim zaopiekowała jako DT ma parę groszy do renty.

Myślałyście dziewczyny o takim rozwiązaniu? Takich osób w każdym mieście jest sporo...

Poza tym donoszę, że klecę od wczoraj kolejny bazarek dla Szariczka i jeszcze jednej biy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...