Jump to content
Dogomania

Psy ze schroniska w Kotliskach proszą o pomoc !!!!


wiktoria008

Recommended Posts

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Abi to urocza sunia przed kolano, jest słodka i spokojna ale nic wiecej o niej nie wiadomo. Ma szczepienia i odrobaczenia ale nie jest po sterylizacji w schronie nie robią zabiegów niestety, nie maja funduszy a UM nie zajmuje sie pomocą bezdomnym zwierzakom ... mają to gdzieś ....
Nie to nie ja robiłam zdięcia niestety, mnie nie pozwolili nawet wyjąc aparatu :( zrobiłabym wiecej .... to sa zdięcia z ich strony ale ściągłam bo doszłam do wniosku ze trzeba pomóc tym psiakom .... narazie wrzuciłam takie psy o których minimalnie ale jednak coś wiem , nie sa tam zbyt rozmowni ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiktoria008']dzwonic i pisac do schronu bezposrednio ... można tez ze mna ja mieszkam w kutnie wiec mam blisko pozatym widziałam te psiaki ...[/QUOTE]

Dobrze Wiktoria że sie zajełasś sprawami Waszego schroniska pod kutnem. Początkowo nie wiedziałam gdzie to schronisko jest; ale z tego co wiem ma ono bardzo zła opinie co tam sie dzieje. Mam nadzieje że to się ruszy i znajdzie się trochę ludzi wrażliwych którzy wpłyna na stopniowe cywilizowanie tam panujacych warunków.

Dogomaniacy jeśli możecie wspierajmy Wiktorie, bo liczy sie jej chęc pomocy tym zwierzetom tam przebywającym a to dobry zwiastun, że więcej ludzi dobrej woli zajmie sie sprawami schroniska.

Ja osobiscie też bedę zaglądac na wątek schroniska i w miarę swych możliwosci tez służe pomocą.

Link to comment
Share on other sites

Poszukuję domu dla fajnego psiaka który jest u mnie na dt - pies w lutym będzie mial 2 lata, jest to mieszaniec pudelka z foksem ... słodki kudłaty energiczny zwierzak jest nauczony kilku komend i zachowań, utrzymuje czystość w domu nawet do 12 godzin, kocha dzieci i uwielbia sie z nimi bawic pilką , jest obecnie po strzyżeniu. Pies jest po kastracji, ma wszystkie szczepienia i odrobaczenia na bierząco ... jest wesoły i zabawny ... niestety jego wada jest nienawiść do kotów ... gdyby nie to zostałby u mnie na stałe ale mam kota i nie mogę juz dac rady tocza sie straszne wojny ... :( PILNIE szukam ds dla niego ...

[URL="http://www.dogomania.pl/galeria/p/62643/"][IMG]http://www.dogomania.pl/site/gallery/getThumb/62643[/IMG][/URL]To po strzyżeniu :)


[URL="http://www.dogomania.pl/galeria/p/62642/"][IMG]http://www.dogomania.pl/site/gallery/getThumb/62642[/IMG][/URL]A to przed wizytą w salonie :)

Link to comment
Share on other sites

ten psiak miał dzis szczęście :) w końcu zobaczył cos poza tym strasznym miejscem !!!

[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/97835422bb3fe258d032d4ec1204c978,12,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/394b2a98d4df718db48a23baf6e23436,12,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/88ed4087a6192d2eac008725ecaa940a,12,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dałam mu na imię Arno!!!Serce mi pęka,bo widziałam ile jest tam psiaków,zwróciłysmy uwagę na malutką psinkę leżącą na cemencie okazało się,że psinkę wyrzucono z pociągu kilka godzin wcześniej!!!nie mogę tego widoku zapomnieć jutro zadzwonię zapytam o nią!!!Wiktorio008 DZIĘKUJEMY!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[INDENT][U][B][I][quote name='wiktoria008']Trzeba pomóc tym maluchom bo zostaną zagryzione przez starsze i wieksze psy ... tam wszystkie siedza w jednym boksie i szczeniaki i dorosłe w dodatku na dworzu w nieocieplonych budach ... grozi im smierc :-( zrobmy cos zeby je wyciągnąć .[QUOTE].[ [/I][/B][/U]

Wiktorio, czy na Waszym terenie nie dziala żadna organizacja prozwierzęca, czy tam do schroniska nikt nie wchodzi i nied widzi co tam sie dzieje?. To nie może tak być ze panowie nikogo nie chcą wpuszczać do schroniska . Chyba trzeba to szybko zmienić, i unaocznić władzom Kutna że sprawa opieki nad bezpańskimi zwierzętami nalezy do ich zadań a te powinny być realizowane w poszanowaniu tam przebywających zwierząt.

Wiktorio stwórzcie tam jakąś grupe wolontariacką i musicie tan wejśc, przecież wasze działanie nakierowane będzie na pomoc w socjalizowaniu i przybliżeniu możliwości adopcyjnych znajdujących sie tam psiaków.
Czy władze Kutna i kierownictwo schroniska o tym nie wiedzą?, czy to dla nich temat wstydliwy?

Ja uważam, że sprawami kutnowskich psów powinna zając się też jakaś organizacja prozwierzęca o ogólniokrajowym zasięgu.

Wiktorio a po ile psiaków przebywa w jednym boksie?
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaso']Dałam mu na imię Arno!!!Serce mi pęka,bo widziałam ile jest tam psiaków,zwróciłysmy uwagę na malutką psinkę leżącą na cemencie okazało się,że psinkę wyrzucono z pociągu kilka godzin wcześniej!!!nie mogę tego widoku zapomnieć jutro zadzwonię zapytam o nią!!!Wiktorio008 DZIĘKUJEMY!!!!![/QUOTE]
Sylwia,napisz coś o tej suczce,może trzeba będzie jej pomóc...

Link to comment
Share on other sites

Romka to jest piesek, moja siostra już się zajęła zrobiła wydarzenie na facebooku i założy wątek będziemy prosić o pieniążki na kastracje!Kingusia75 dała już 100zł kupiłyśmy za to mocną tabletkę na odrobaczanie i jeszcze zostało na wirusówki!musimy go wykąpać,bo ma straszny zapach.Donatko,żeby wejść do psiaków to trzeba mieć szczęście jak nie ma właścicieli to pracownicy wpuszczą my miałyśmy szczęście, pytałyśmy dlaczego nie ma wolontariuszy Pani która tam pracuje jest bardzo miła i odpowiada,że mieli straszny przypadek i od tej pory właściciel nie wpuszcza wolontariuszy na teren schroniska.Ogrom 500 psiaków to jest straszny widok byłyśmy tylko po lewej stronie natomiast po prawej panuje szarówka to jest stodoła i te psiaki tak siedzą nie są wyprowadzane na spacery!Jest boks hospicjum w którym psiaki siedzą już 11lat.

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem schronisko ukrywa jakies ciemne sprawy, ja nie trafilam nigdy na ta Panią , zawsze wychodzil do mnie Pan ... co do Urzędu Miasta to oni się tym nie innteresują , pamietam jak próbowalismy wymusic na nich pozytywna decyzje na sterylizacje bezpańskich kotów i wyłapanie ich ... oczywiscie na taką akcje nikt nie wyraził zgody twierdzac ze miasto nie ma funduszy na to ... pisalismy chyba 5 pism i nic za kazdym razem odp. negatywna ... to samo jest ze schroniskiem ... nie ma funduszy ... tak samo jest z ludzmi tu mieszkającymi nie zauważyłam zeby sie ktos interesował takimi rzeczami ... nie wiem czy uda mi się stworzyc taką grupę wolontariuszy ktora moglaby tam jezdzic i pomagac a po 2 nie wiem czy schronisko wyrazi zgode na to ... bedzie ciezko ale trzeba sprobowac bo nie mozna tych psiaków tam zostawic bez pomocy ... widziałam tą stodołe ... okropność !!!

Link to comment
Share on other sites

Włos się na głowie jeży jak sie czyta i oglada zdjęcia tych psiakow. Na teren tego schroniska musi ktoś wejśc z organizacji prozwierzęcych lub sprawe tego schroniska nagłośnic w mediach. tak nie może dłużej być że władze tak będą umywac ręce. A kto był pomysłodawcą takiego wielkiego zgrupowania psiaków z całego powiatu kutnowskiego?
Jak patrzę na zdjęcia tych małych pokrwawionych psiaków to klnę na tę p....ną władzę, która zwykła nie widziec i nie chce rozwiązywać żadnych problemów społecznych. A te ich wyświechtane wykrety typu ... brak funduszy.
Czasami nie trzeba ogromnych funduszy, wystarczy samo podejście i wykorzystanie zaangazowania ludzi z sercem dla zwierząt.

Brrrr... jest już póżno ale ta sprawa nie pozwala mi tak przejść do porządku dziennego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...