Jump to content
Dogomania

Ciężko chory Putin, jego świat, to tylko posłanie... Niestety nie może chodzić...


Recommended Posts

są materace odleżynowe dla ludzi , i można całkiem spokojnie zastosować je dla psa , jeśli nie ma takiej mozliwości dobrym sposobem jest zastosowanie dmuchanego materaca i połozeniu na nim zwykłego koca grubo złozonego czy kawałka kołdry
puchowa poduszka nie jest dobra , pierze się przesuwa i i tak jest twardo
nie oceniajcie Doroty zbyt ostro , ja ją rozumiem , zdarzają się w życu takie sytuacje które po prostu przerastają człowieka , Dorotko jestem pełna podziwu dla Twojej determiancji i podziwiam Cie za to że mimo że tak dużo w życiu przeszłaś masz jeszcz w sobie siłę i starasz się wyjść na prostą

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lilk_a']są materace odleżynowe dla ludzi , i można całkiem spokojnie zastosować je dla psa , jeśli nie ma takiej mozliwości dobrym sposobem jest zastosowanie dmuchanego materaca i połozeniu na nim zwykłego koca grubo złozonego czy kawałka kołdry
puchowa poduszka nie jest dobra , pierze się przesuwa i i tak jest twardo
nie oceniajcie Doroty zbyt ostro , ja ją rozumiem , zdarzają się w życu takie sytuacje które po prostu przerastają człowieka , Dorotko jestem pełna podziwu dla Twojej determiancji i podziwiam Cie za to że mimo że tak dużo w życiu przeszłaś masz jeszcz w sobie siłę i starasz się wyjść na prostą[/QUOTE]
wiem,że sa materace odleżynowe dla ludzi ,ale takich dla zwierząt specjalnych chyba nie ma -trzeba by taki dla ludzi zmniejszyć chyba,jesli tak się da...Może jest to mozliwe,ale trzeba by miec taki materac by jego częśc oddzielic i przygotowac dla Putina -nieduzego psa.
Chyba,że jakiś materac gumowy-dmuchany też można zastosowac i polozyc na to grubszy kocyk albo kolderkę nie za twardą -jak radzi cioteczka Lilka.

Link to comment
Share on other sites

kiedyś były takie materace z odpowiedniej gąbki z okrągłymi otworami żeby była cyrkulacja powietrza , i dobre było by coś takiego , na to kocyk flanelowy czy cienka bawełniana kołderka i było by fajnie , teraz materace antyodleżynowe są dmuchane , z pompką do regulacji ... duże są , jak dla człowieka... można by poszukać poduszki antyodleżynowej , może są , nie wiem
"zapuszczenie" odleżyny grozi wycinaniem zepsutego mięsa , najlepiej przeciwdziałać jak leczyć spytaj Dorotko lekarki o balsam szostakowskiego , leczy odleżyny . zabezpiecza ranę przed działaniem zewnętrza

Link to comment
Share on other sites

Te pilne rady i wskazowki trzeba p.Dorocie przekazać chyba telefonicznie lub sms-em ,bo idą większe śniegi i mrozy i pewnie prędko nie bedzie jej w gminie,bo ciężko jezdzić w taką zimę rowerem .Nr tel.jest chyba podany o dostępny a jak nie to trzeba przekazać pilnie,bo odleżyny predko postępuja i czynią duże szkody w organizmie.
A apteka jest nalbliżej chyba w gminie.

Link to comment
Share on other sites

jaki duży jest Putin ? znalazłam na allegro aukcje poduszek 40x40 może by wystarczyła , zależy czy się rusza samodzielnie , czy trzeba go przekładać
[URL]http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&order=p&string=poduszka+przeciwodle%C5%BCynowa+&change_view=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']jaki duży jest Putin ? znalazłam na allegro aukcje poduszek 40x40 może by wystarczyła , zależy czy się rusza samodzielnie , czy trzeba go przekładać
[URL="http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&order=p&string=poduszka+przeciwodle%C5%BCynowa+&change_view=1"]http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&order=p&string=poduszka+przeciwodle%C5%BCynowa+&change_view=1[/URL][/QUOTE]
Putin nie jest zbyt duży chyba,tak myslę ,że pewnie ok.60-70cm długości może chyba mieć,ale poduszka 40x40 cm może być jednak za krotka ,lepiej zeby byla np.40x60,by starczyla na dlugość Putina i łapy też mogly leżeć wygodnie.Może trafi się tez taka dluższa poduszka jednak ? Najlepiej zadzwonic chyba i zapytać p.Doroty.
Te maść też chyba by bylo lepiej uzgodnić/zapytac ,czy p.Dorota kupi sama w gminie,bo zanim odczyta za kilak dni czy tydzień tę radę ,to odleżyny zrobią już większe szkody.A list idzie 2-3 dni chyba,to prędzej niż znow będzie p.Dorota na necie.
jesli o taką poduszkę chodzi,to może by kupic 2 szt.i będzie wtedy ok? No i poszewki-pokrowce by trzeba bylo z bawelny chyba dać na nie,by mnije brudzily się ? albo klaśc je tak ,by nie rozjeżdżaly się i nie wpadal pies w lukę wtedy-wystarczy kocykiem je zlączyć dobrze.
[url]http://allegro.pl/poduszka-przeciwodlezynowa-jezowa-45x40x10-i2064677115.html[/url]

Edited by Olga7
Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Zanim poczytam pw p.Doroty ,muszę napisać ,że powinna pani otrzymać w najbliższych dniach tę paczkę z pampersami dla Putina -a piszę tym bardziej,że ponad polowa pamperów /60 szt./ zakupila cioteczka Bogusik -tzn.przelala na to pieniądze a ja dokupilam za to 60 szt./3 paczki-za 30 w sumie/. Będziemy wdzięczne,jesli zrobi pani czasem Putinowi fot.w tych pampersach i zobaczymy go .Niech choć tyle ma lżej i by nie leżał mokry.No i prosimy by doglądala pani Putina jak naczęsciej ,by sam tam nie leżal -a także by nie dokuczal mu tam ten jeden pies i reszta także.Do paczki zmieścial się tylko 1 puszka karmy-dla Putina.
Proszę jednak przykrywac Putina chyba zawsze niemal,bo gdy leży,nie rusza się ,jest mu chlodno często.
No taki materac przeciw/odleżynowy psi by mu się przydal ,ale chyba nie ma takich.

Pani Doroto -zatem mamy rozumieć,że obecnie Pani nie chce by szukać Putinowi nowego domu ,czy zastępczego ? Bo to ja pytalam Panią o to ,czy odda pani Putina w dobre ręce i gdyby udalo się znalezc mu taki wyjatkowy dom ,by poprawić mu jego byt i życie w jego kalectwie .Wtedy Pani twierdzila ,że owszem-tak.[/QUOTE]
Bardzo chętnie zrobiłabym zdjęcie Putinowi w pampersie, ale nie dysponuję aparatem. Mam tylko stary telefon, z którego zdjęcia nie nadają się do komputera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Pani Doroto,na to wygląda,że jednak nie chce pani oddać Putina,więc zostaje już do końca pod pani opieką.Jest pani jego właścicielką,więc oczywiście,decyzja należy do pani.Przynajmniej wiemy już "na czym stoimy"Proszę mi wierzyć,że tak częsta u pani zmiana zdania/decyzji postawiła panią niestety ale w niezbyt dobrym świetle,świetle niewiarygodności.Trzeba czasem dobrze się zastanowić nad tym co zamierza się powiedzieć,aby słowa nie stawały się "pustymi"...bo to jednak one świadczą o nas...!Szkoda mi bardzo Putina...a teraz jeszcze doszły odleżyny...proszę więc zrobić wszystko,aby jak najmniej cierpiał...[/QUOTE]
Nie wiem, co Pani rozumie przez słowo "częste", to dość subiektywne określenie. Zmianę decyzji najczęściej wymusza zmiana okoliczności. I zapewniam, że moim priorytetem jest, żeby Putin cierpiał jak najmniej. W miarę możliwości jestem w stałym kontakcie z wetką. Putin będzie regularnie gimnastykowany, a jeśli chodzi o odleżyny, to wetka uprzedziła mnie, że goją się trudno i długo. U ludzi też.

Edited by fryzshire
Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']jaki duży jest Putin ? znalazłam na allegro aukcje poduszek 40x40 może by wystarczyła , zależy czy się rusza samodzielnie , czy trzeba go przekładać
[URL]http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&order=p&string=poduszka+przeciwodle%C5%BCynowa+&change_view=1[/URL][/QUOTE]
Putin, to półfoksterier, więc poduszka 40x40 będzie dla niego o wiele za mała. Jest tej samej wielkości, co Tequila. Samodzielnie potrafi tylko podnieść się do pozycji półleżącej i to tylko z prawego boku. Potrafi też leżeć na brzuszku, ale trzeba go ułożyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']kiedyś były takie materace z odpowiedniej gąbki z okrągłymi otworami żeby była cyrkulacja powietrza , i dobre było by coś takiego , na to kocyk flanelowy czy cienka bawełniana kołderka i było by fajnie , teraz materace antyodleżynowe są dmuchane , z pompką do regulacji ... duże są , jak dla człowieka... można by poszukać poduszki antyodleżynowej , może są , nie wiem
"zapuszczenie" odleżyny grozi wycinaniem zepsutego mięsa , najlepiej przeciwdziałać jak leczyć spytaj Dorotko lekarki o balsam szostakowskiego , leczy odleżyny . zabezpiecza ranę przed działaniem zewnętrza[/QUOTE]
Dzięki za radę. Nie miałam dotąd okazji leczyć odleżyn, a farmaceuci jakoś nie wykazują się specjalnymi kompetencjami, bo dotąd zaproponowali mi sudokrem i maść tranową, a ani jedno, ani drugie nie nadaje się na otwarte rany. Wetka poradziła mi zwykły linomag. Za chwilę, wracając będę przejeżdżała obok apteki, spytam o ten balsam.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli Putin ma odlezyny to jest dowod na to ze wlascicielka nie jest w stanie zagwarantowac mu nalezytej opieki.Takie odlezyny goja sie tygodniami przy dobrej pielegnacji i jest bardzo bolesne.Z tygodnia na tydzien Putinowi przybywa nowych cierpien. O co Pani chodzi Pani Doroto?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alexa77']Jak czesto zmieniaja sie u Pani okolicznosci? Pytano Pania konkretnie czy ma sie szukac domu dla Putina czy nie? wystarczy przeciez dac odpowiedz ale nie wymijajaca jak do tej pory.[/QUOTE]
Nie udzielam wymijających odpowiedzi. Nie oddam Putina, bo moja sytuacja powoli, ale systematycznie poprawia się, a obawiam się, że w jego stanie, utrata domu będzie przysłowiowym "gwoździem do trumny". Tak naprawdę nikt nie ma pewności na ile ważne są dla psa dom i ukochany właściciel, bo pies nam tego nie powie. Przecież zdarza się, że nie odstępuje nawet grobu swojego pana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fryzshire']Putin, to półfoksterier, więc poduszka 40x40 będzie dla niego o wiele za mała. Jest tej samej wielkości, co Tequila. Samodzielnie potrafi tylko podnieść się do pozycji półleżącej i to tylko z prawego boku. Potrafi też leżeć na brzuszku, ale trzeba go ułożyć.[/QUOTE]
ano właśnie , tak myslałam , trzeba by kupić dwie takie poduszki ,najlepiej gąbkowe i złożyć je do kupy ale to nie jest dobre rozwiązanie
choć słyszałam bardzo dobre opinie na temat materacy gryczanych[URL]http://allegro.pl/materac-gryka-pianka-wloknina-adibu-sprawdz-i2055254144.html[/URL]
to materacyk dziecinny chyba idealny rozmiar dla Putinka (60x120cm) i niedrogi 39 zł plus 20 zł wysyłka , jeżeli juz zaczęły się robić odleżyny należy nie dopuścić do powstawania nowych i zatrzymać rozwój istniejącej
są jeszcze inne , wystarczy wpisać w wyszukiwarkę allegro "materac gryka"

Link to comment
Share on other sites

Pani Doroto,jeśli jest Pani teraz w gminie,to może kupi Pani Putinowi tę maść przeciw odleżynom ? To pilne chyba,gdyż odleżyny in dlużej są nie leczone ,tym bardziej szkodzą tkankom i czynią większe szkody,ktore potem b.trudno jest usunąć i pozniej trzeba więcej pracy i kosztów wlożyć,by usunąć skutki odleżyn.Wczoraj pytalam w aptece o ten[B] Balsam Szostakowskiego-duże opak./100g/ kosztuje ok.30 zl [/B]-może są małe opak.także /, ale [B]równie dobry może być Sudocrem albo Alantan -są mniejsze opak.i tańsze.[/B] Może ktoryś z tych dwóch by nadał się Putinowi? Najlepiej kupic i spr.to w praktyceZanim odleżyny nie będą coraz większe.Jednym ze skutków zaawansowanych odleżyn może być chyba nawet gangrena i potem wycinanie tkanki albo usuwanie /amputacja/kończyn.
To tylko nasze rady -a Pani decyduje ,wiadomo-to Pani pies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Te pilne rady i wskazowki trzeba p.Dorocie przekazać chyba telefonicznie lub sms-em ,bo idą większe śniegi i mrozy i pewnie prędko nie bedzie jej w gminie,bo ciężko jezdzić w taką zimę rowerem .Nr tel.jest chyba podany o dostępny a jak nie to trzeba przekazać pilnie,bo odleżyny predko postępuja i czynią duże szkody w organizmie.
A apteka jest nalbliżej chyba w gminie.[/QUOTE]
Ranka Putina nie jest wielka i nie powiększa się, bo jest kilka razy dziennie smarowana alantanem. Za każdym razem, kiedy zmieniam mu stronę na której leży. Kiedy kładę go na chorym boku, podkładam pod biodro zwiniętą, jak powróz i ułożoną w kółko podkoszulkę, żeby ranka nie dotykała posłania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fryzshire']Dzięki za radę. Nie miałam dotąd okazji leczyć odleżyn, a farmaceuci jakoś nie wykazują się specjalnymi kompetencjami, bo dotąd zaproponowali mi sudokrem i maść tranową, a ani jedno, ani drugie nie nadaje się na otwarte rany. Wetka poradziła mi zwykły linomag. Za chwilę, wracając będę przejeżdżała obok apteki, spytam o ten balsam.[/QUOTE]

Nie wiedzialam ,że Putin ma otwarte rany juz,z powodu odleżyn.To b.niedobrze,gdyż trudniej teraz będzie się je leczyło.I wymienione maści nie nadają się do stosowania ich Putinowi.Mysleliśmy,że to początkowe stadium tych odleżyn-a doszło juz do otwartych ran odleżynowych. Szkoda,że pani nie zwrocila uwago wetce i nie zapytala ,co stosować Putinowi na odleżyny a wetak sama nie zauważyła,że pies będzie zaraz mial albo już ma odleżyny.Nawet samej trzeba bylo zapytac w aptece dużo wcześniej o maść na odleżyny,kiedy jeszcze nie bylo ran otwartych.Albo napisać na watku wcześniej o tych odleżynach Putina -nie doszloby może wtedy do ran z powodu odleżyn.:shake:
Czy ten Alantan można używać na rankę u Putina na pewno ,czy to tylko maść na tkanki bez ran?
Co do materacyka gryczanego i wyboru między nim a tymi poduszkami -to może poradzić się weta ,co wet by radzil ? Bo Putin leży jednak nieruchomo chyba ,a chore dzieci jednak poruszają się ,zmieniaja pozycję.
Można tez by bylo sprawdzic w praktyce ,co Putinowi lepiej pomaga ,ale trzeba by mieć obie poduszki wtedy.
Czy Putin ma swoje wygodne poslanie -legowisko spore ,by można go bylo przekladać w dzień w różne strony ,czy też leży tak na czymś-poslaniu ? Może takie legowowisko -poslanie powinno mieć podniesione brzegi .by mogl trzymać glowę wyżej ,by bylo mu wygodniej i krążenie może lepsze ?

Edited by Olga7
Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']są materace odleżynowe dla ludzi , i można całkiem spokojnie zastosować je dla psa , jeśli nie ma takiej mozliwości dobrym sposobem jest zastosowanie dmuchanego materaca i połozeniu na nim zwykłego koca grubo złozonego czy kawałka kołdry
puchowa poduszka nie jest dobra , pierze się przesuwa i i tak jest twardo
nie oceniajcie Doroty zbyt ostro , ja ją rozumiem , zdarzają się w życu takie sytuacje które po prostu przerastają człowieka , Dorotko jestem pełna podziwu dla Twojej determiancji i podziwiam Cie za to że mimo że tak dużo w życiu przeszłaś masz jeszcz w sobie siłę i starasz się wyjść na prostą[/QUOTE]
Nie przesuwa się, proszę mi wierzyć. To wielka poducha, w której strząsnęłam pierze na jedną stronę. Wyszedł z tego niemal 15- centymetrowej grubości gruby piernat, na którym Putinek mieści się w całości. Owinęłam ją folią, żeby nie przytrafiła się trudna do wysuszenia niespodzianka i przykryłam polarowym kocykiem, który nad kuchnią schnie w mgnieniu oka. Mam takich kocyków 4.
Wybrnę z tego "doła", to nie ulega wątpliwości. Właśnie przed chwilą miałam telefon od operatora sieci, w ciągu 5 - 6 dni włączą mi prąd. Jeden problem z głowy :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Nie wiedzialam ,że Putin ma otwarte rany juz,z powodu odleżyn.To b.niedobrze,gdyż trudniej teraz będzie się je leczyło.I wymienione maści nie nadają się do stosowania ich Putinowi.Mysleliśmy,że to początkowe stadium tych odleżyn-a doszło juz do otwartych ran odleżynowych. Szkoda,że pani nie zwrocila uwago wetce i nie zapytala ,co stosować Putinowi na odleżyny a wetak sama nie zauważyła,że pies będzie zaraz mial albo już ma odleżyny.Nawet samej trzeba bylo zapytac w aptece dużo wcześniej o maść na odleżyny,kiedy jeszcze nie bylo ran otwartych.Albo napisać na watku wcześniej o tych odleżynach Putina -nie doszloby może wtedy do ran z powodu odleżyn.:shake:
Czy ten Alantan można używać na rankę u Putina na pewno ,czy to tylko maść na tkanki bez ran?
Co do materacyka gryczanego i wyboru między nim a tymi poduszkami -to może poradzić się weta ,co wet by radzil ? Bo Putin leży jednak nieruchomo chyba ,a chore dzieci jednak poruszają się ,zmieniaja pozycję.
Można tez by bylo sprawdzic w praktyce ,co Putinowi lepiej pomaga ,ale trzeba by mieć obie poduszki wtedy.[/QUOTE]
Putin ma długą sierść. Początkowego stadium nie widać, szczególnie w półmroku, bez światła. Alantan zastosowałam za radą wetki. Dwie pozostałe maści rzeczywiście się nie nadają, ale kupiłam je za radą aptekarzy. Dzisiaj spytam o ten balsam, jeśli go nie będzie, kupię linomag, też za radą wetki. Jestem z nią w stałym kontakcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alexa77']Jezeli Putin ma odlezyny to jest dowod na to ze wlascicielka nie jest w stanie zagwarantowac mu nalezytej opieki.Takie odlezyny goja sie tygodniami przy dobrej pielegnacji i jest bardzo bolesne.Z tygodnia na tydzien Putinowi przybywa nowych cierpien. O co Pani chodzi Pani Doroto?[/QUOTE]nawet nie wiesz jak szybko tworzą się odleżyny .... miałaś kiedyś okazję pielęgnować obłożnie chorego ? bo ja miałąm i z własnego doświadczenia wiem że bardzo szybko się to dzieje a ważne jest wszystko i zachowanie higieny i to żeby dokładnie obejrzeć wszystkie narażone na odleżyny miejsca ,
u psa jest jeszcze trudniej , pies ma sierśc i nie zawsze widać moment otwierania się odleżyny , nie zawsze widać odleżynę że się coś wogóle robi
eh , najłatwiej jest krytykować przecież ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fryzshire']Nie przesuwa się, proszę mi wierzyć. To wielka poducha, w której strząsnęłam pierze na jedną stronę. Wyszedł z tego niemal 15- centymetrowej grubości gruby piernat, na którym Putinek mieści się w całości. Owinęłam ją folią, żeby nie przytrafiła się trudna do wysuszenia niespodzianka i przykryłam polarowym kocykiem, który nad kuchnią schnie w mgnieniu oka. Mam takich kocyków 4.
Wybrnę z tego "doła", to nie ulega wątpliwości. Właśnie przed chwilą miałam telefon od operatora sieci, w ciągu 5 - 6 dni włączą mi prąd. Jeden problem z głowy :lol:[/QUOTE]
[B] Ale to pierze moim zdaniem -może byc powodem także tych odleżyn !! Albo znacznie je przyspieszac. A tym bardziej ,takie owinięte folią -gdyz wtedy nie ma tam żadnego krążenia powietrza i to bardzo sprzyja odleżynom !! Taka poducha z pierza i na dodatek owinięta folią -to zabójcze dla leżącego od 3 lat psa.
Zamiast tej folii trzeba używać tej podkładów ,ktore przyslala pani daccota -nie zniszczyly się chyba wszystkie jeszcze ??
Co do wszelkich srodkow trzeba koniecznie pytać weta lub lekarza ,czy można tego używać na otwarte rany !! Zeby nie zaszkodzić jeszcze bardziej i nie doprowadzić do gorszej infekcji .
[/B]Czy tę makę ziemn. można używać na otwarte rany ? Bo ja slyszalam ,że nie .N aodparzenia chyab -tak. Na odleżyny zamknięte -tez pewnie .
Jest taki proszek żółty ,ktorym można posypywać gojace się już -ale nie otwarte rany ...
zapomnialam jego nazwy teraz -takie malutkie saszetki -trzeba pytac w aptece.Może to bardziej się nada na rankę Putina ? a potem te inne środki dopiero-jak rana będzie zagojona??
[B]Ale wszelkie poduszki z pierza nie są dobre a nawet są niewskazane ,by nie dostać wlasnie odleżyn -w przypadku dlugiego ,stalego leżenia -tym bardziej gdy chodzi o sparaliżowane osoby czy zwierzęta.[/B]
[B]No i częste przekladanie ,oklepywanie jest chyba wymagane.
te podane wcześniej maści -Balsam ,Alantan,czy Sudocrem nadają się chyba tylko do odleżyn bez ran -bo o takie pytalam .Jesli jednak jest rana -to trzeba Putinowi stosowac takie środki,ktore wolno w przypadku ran . Odleżyny postępują bardzo predko -nawet nieraz kilka godz.czy noc wystarczy ,by doszlo do znacznego pogorszenia stanu zdrowia a potem b.zlych skutkow tego -nie tylko gangreny i amputacji ,czy wycinania zajetych zakażeniem tkanek.[/B] Tak bywa u ludzi .U zwierząt nie wiem ,czy tak samo ,ale chyba tak.

Edited by Olga7
Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']nawet nie wiesz jak szybko tworzą się odleżyny .... miałaś kiedyś okazję pielęgnować obłożnie chorego ? bo ja miałąm i z własnego doświadczenia wiem że bardzo szybko się to dzieje a ważne jest wszystko i zachowanie higieny i to żeby dokładnie obejrzeć wszystkie narażone na odleżyny miejsca ,
u psa jest jeszcze trudniej , pies ma sierśc i nie zawsze widać moment otwierania się odleżyny , nie zawsze widać odleżynę że się coś wogóle robi
eh , najłatwiej jest krytykować przecież ....[/QUOTE]
Właśnie... Dzięki za zrozumienie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...