Jump to content
Dogomania

Ciężko chory Putin, jego świat, to tylko posłanie... Niestety nie może chodzić...


Recommended Posts

[quote name='fryzshire']Tuż przed wyjściem z domu listonosz przyniósł mi niespodziankę, paczuszkę, a w niej podkłady dla Putinka. Dzięki ogromne, już podłożyłam biedakowi, zobaczymy jak zadziała.
Wraz z paczuszką dostałam rachunek za światło. Kilka dni temu wreszcie pojawił się facet, który spisał licznik i ten rachunek opiewa na sumę, którą faktycznie jestem winna. Kiedy go otworzyłam, to nie wiedziałam, czy mam się śmiać, czy kląć. 3 faktury korygujące z nadpłatą w wysokości prawie 1500 zł i to, co im jestem naprawdę winna za zużyty prąd... 25,71 zł!!! Wygląda na to, że za taką właśnie sumę wyłączyli mi prąd na 8 miesięcy... Przysyłali jakieś horrendalne prognozy na kosmiczne sumy. Część była zapłacona, część nie. Za te niezapłacone wyłączali mi światło w 2009 roku z 5 razy. Wstyd się przyznać, ale ratując się przed ciemnościami zrywałam plombę i wkręcałam korki, aż odłączyli na słupie. No i żyję w ciemnościach już 8 miesięcy. Jak wszystko podsumowali, to wyszło, że jestem im winna 25,71 zł. Mój syn powiedziałby: aaale jaja... Poza tym rachunkiem (czy raczej rachuneczkiem :lol:) mam do zapłacenia 2 albo 3 faktury za te plomby. Jak to wszystko zapłacę, to odzyskam prąd. Dam radę, pożyczę. Może nie przed świętami, ale dam radę.[/QUOTE]
Nie jestem Twoim synem, ale powtarzam - jaja straszne. Wiem, co oznacza życie w ciemnościach, szczególnie o tej porze roku.
Cioteczki, sama jestem w kiepskiej sytuacji, ale może złożymy się choć po 5 zł na ten prąd i nieszczęsne plomby...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='fryzshire'][B]Marzę o pampersach dla Putinka. Nie leżałby mokry, kiedy mnie nie ma dłużej i nie mogę go co jakiś czas "wysadzić". Nie wiem tylko, jaki rozmiar? Putin waży jakieś 10 kg, ale to chyba nie to samo, co u dzieci.[/B]
[B]Wczoraj była wetka. Dostał kolejne zastrzyki. Od 1. 12 brał Dexasone, Introvit B12, Vit B1 i Relanium w tabletkach, a od 14. 12 doszedł Combivit. Nie jestem pewna, czy dobrze napisałam, bo trudno rozczytać. Dokładne rozliczenie dostanę od wetki pod koniec miesiąca.[/B][/QUOTE]
Może zatem kto da radę jeszcze teraz wyslać choć paczkę,dwie pampersów dla Putina ,to uzbiera się kilka czy więcej paczek ?
Oby tylko dotarly jeszcze przed świętami.Jesli wyślemy dziś,jutro,w pon.to może dotrą jeszcze do świąt ,bo wiadomo,jak nasza Poczta dziala w okresie światecznym.A psu potrzebne są natychmiast-na wczoraj. Ja mogę dziś wyslać ze 3 paczki,ale czy takie na wagę do 10 kg ? Czy mniejsze ? Trzeba cioteczko fryzshire byś okreslila może ,albo też Kaja69 -żeby nie kupować za malych albo za dużych. Poki co ,niech te pampersy choć mu nieco poprawią byt w tym ciężkim stanie zdrowia. Już wcześniej powinien mieć te pampersy ,szkoda,że nie pomyśleliśmy o tym.. Adres do wysyłki pampersów najprędzej dostaniemy tel.od p.Doroty,bo zanim będzie w bibliotece i odpisze nam ,to zejdzie dzień,dwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lobaria']Nie jestem Twoim synem, ale powtarzam - jaja straszne. Wiem, co oznacza życie w ciemnościach, szczególnie o tej porze roku.
Cioteczki, sama jestem w kiepskiej sytuacji, ale może złożymy się choć po 5 zł na ten prąd i nieszczęsne plomby...[/QUOTE]
Ta kwota do zaplaty jest nieduża,ale czy ta kara za zrywanie plomb nie idzie w setki zl ? Bo te firmy energet. łupią przeważnie za takie przewinienia niezłe kary chyba? Niestety.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co sobie wyszukałam w necie to największa kara jest za "nielegalny pobór energii elektrycznej" - jeśli będą to tylko opłaty za plomby to nie powinno być AŻ tak źle - choć z drugiej strony informacje z netu trudno zweryfikować i dużo zależy też od dostawcy energii.

Może poczekajmy, aż Pani Dorota napisze na ile te faktury za plomby opiewają

Link to comment
Share on other sites

[B]Co do tych pampersów dla Putina-u[/B]stalilam teraz z Kają ,że ona na dniach,w niedz.czy pon.postara się kupić po 1 szt. w 2-3 rozm.i pojechać do p.Doroty zalożyć ,sprawdziż ,jaki rozm. jest najlepszy .Być może taki pas-puszorek dotrzymania tego zawiniętego pampersa bylby potrzebny/jesli nie ma tego Putin jeszcze/.Wtedy Kaja by na miejscu kupila te pampersy i byloby chyba to najprędzej,bo nie wiadomo ,czy poczta paczkę albo nadane listem poleconym /do 2 kg/ pampersy by dostarczyla tam do świąt .A kto może i chce,może przelać po niedz. pieniądze na te pampersy.Dopki przynajmniej nie znamy wlasciwego rozm. dla Putina. Ja dziś postaram się wyslać prawie 2 paczki takich do 25 kg,bo do zawijania ich na Putinie mogą się przydać,bo mam akurat takie w domu przypadkiem.Ale nie dokupuję więcej żadnych,bo nie wiadomo jeszcze ,czy na dluższą metę taki rozm.będzie przydatny.Wyslane dziś paczką /listem polec. może dotrą za kilka dni.
A te kary za zrywane plomby oby byly jak najniższe,bo na sam prąd potem trzeba mieć fundusze,inaczej znów prąd odetną ,niestety. I potem za podlączenie trzeba sporo chyba placić też ,bo nie darują chyba tego.

Link to comment
Share on other sites

Poniewaz sytuacja Pani Doroty jest zla i nie wyglada na to zeby w najblizszym czasie sie poprawila mam nastepujaca propozycje.Konkretnie chodzi mi o Putina ktory jest chorym psem i potrzebuje bez przerwy opieki i srodkow pomocniczych.Moim zdaniem najlepsze wyjscie dla Putina to umieszczenie go w klinice w ktorej mialby opieke lekarska a takze diagnoza neurologa bylaby bardzo dobra zeby bylo wiadomo jakie szanse ma Putin.Koszty pobytu Putina w klinice biore na siebie.Pani Dorota w zwiazku ze swoja ciezka sytuacja finansowa nie jest w stanie zapewnic temu psu nalezytych warunkow zycia.Trzymanie Putina w takich warunkach gdzie brakuje najpotrzebniejszych rzeczy jest straszne.Ten pies przeszedl juz tyle ze moze bylby czas polepszyc jego zywot.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daccota']Z tego co sobie wyszukałam w necie to największa kara jest za "nielegalny pobór energii elektrycznej" - jeśli będą to tylko opłaty za plomby to nie powinno być AŻ tak źle - choć z drugiej strony informacje z netu trudno zweryfikować i dużo zależy też od dostawcy energii.

Może poczekajmy, aż Pani Dorota napisze na ile te faktury za plomby opiewają[/QUOTE]
Faktury za te zerwane plomby opiewają na sumę 129, lub 139 zł każda. Dokładnie nie pamiętam, a pani w obsłudze klienta nie chciała mi telefonicznie udzielić żadnych informacji, bo umowę podpisali z moim "byłym" i zasłaniają się ustawą o ochronie danych. Muszę wybrać się osobiście do Biura Obsługi Klienta we Włocławku. Dała mi jednak dobrą radę, żebym przedstawiła sytuację, że pan X, z którym podpisali umowę tutaj już nie mieszka i żebym podpisała nową umowę, na siebie. Być może wtedy nie będę musiała w ogóle płacić zaległości... Zobaczę po Świętach, bo wcześniej nie zdołam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leila52']Poniewaz sytuacja Pani Doroty jest zla i nie wyglada na to zeby w najblizszym czasie sie poprawila mam nastepujaca propozycje.Konkretnie chodzi mi o Putina ktory jest chorym psem i potrzebuje bez przerwy opieki i srodkow pomocniczych.Moim zdaniem najlepsze wyjscie dla Putina to umieszczenie go w klinice w ktorej mialby opieke lekarska a takze diagnoza neurologa bylaby bardzo dobra zeby bylo wiadomo jakie szanse ma Putin.Koszty pobytu Putina w klinice biore na siebie.Pani Dorota w zwiazku ze swoja ciezka sytuacja finansowa nie jest w stanie zapewnic temu psu nalezytych warunkow zycia.Trzymanie Putina w takich warunkach gdzie brakuje najpotrzebniejszych rzeczy jest straszne.Ten pies przeszedl juz tyle ze moze bylby czas polepszyc jego zywot.[/QUOTE]

Szczerze mówiąc, nie wiem, co powiedzieć. Na pewno konieczna by była diagnoza neurologa i ocena specjalisty, jakie ma szanse na polepszenie stanu zdrowia. Kilku dniowy pobyt w klinice byłby wtedy również konieczny. Proszę mi wierzyć, że zajmuję się Putinkiem tak troskliwie, jak tylko potrafię.
Moja sytuacja rzeczywiście jest w tej chwili tragiczna, ale pojawiło się maleńkie światełko w tunelu. Nie chcę na razie ani sobie, ani nikomu robić nadziei, póki nie będę pewna, ale dostałam pewną propozycję i być może już niedługo zapewnię przynajmniej wyżywienie dla psów i opłaty za media, kiedy wznowiona zostanie dostawa energii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7'][B]Co do tych pampersów -u[/B]stalilam teraz tel. z Kają ,że ona na dniach -w niedz.czy pon.postara się kupić po 1 szt. w 2-3 rozm.i pojechać do p.Doroty zalożyć ,sprawdziż ,jaki rozm. jest najlepszy .Być może taki [B]pas-puszorek do [/B]trzymania tego zawiniętego pampersa bylby potrzebny/jesli nie ma tego Putin jeszcze/.Wtedy Kaja by na miejscu kupila te pampersy i byloby chyba to najprędzej,bo nie wiadomo ,czy poczta paczkę albo nadane listem poleconym /do 2 kg/ pampersy by dostarczyla tam do świąt .A kto może i chce,może przelać po niedz. pieniądze na te pampersy.Dopki przynajmniej nie znamy wlasciwego rozm. dla Putina. Ja dziś postaram się wyslać prawie 2 paczki takich do 25 kg,bo do zawijania ich na Putinie mogą się przydać,bo mam akurat takie w domu przypadkiem.Ale nie dokupuję więcej żadnych,bo nie wiadomo jeszcze ,czy na dluższą metę taki rozm.będzie przydatny.Wyslane dziś paczką /listem polec. może dotrą za kilka dni.

A te kary za zrywane plomby oby byly jak najniższe,bo na sam prąd potem trzeba mieć fundusze,inaczej znów prąd odetną ,niestety. I potem za podlączenie trzeba sporo chyba placić też ,bo nie darują chyba tego.[/QUOTE]

Przymierzałam Putinkowi pampersa, takiego powyżej 12 kg w tradycyjny sposób. Gdyby to była suczka, to by pasował, ale Putinowy "ptaszek" niestety wyłazi. Sprawdziło się za to założenie pampersa wokół brzuszka. Posłanie pozostało suche i Putinowa doopka też :lol: Może nie trzeba będzie tyle prać :lol: Swoją drogą w życiu nie przypuszczałam, że jeszcze kiedyś będę prała zasiusiane pieluchy, na dodatek w ręku i to jeszcze psie...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

:ylsuper::bye::glaszcze::tree1::modla::iloveyou::iloveyou:Witam sie sercem u naszej Dorotki , dzielnej bardzo :iloveyou::modla:Dorotko fryzshire ....ja nie wiedzialam ze z Putuniem tak zle z lapenkami ech ......:shake:, ale twoje rece postokroc daja rade , serce twoje Dorotko dla wszystkich , za Putinka trzymam mocno , cioteczki - skladamy sie na ten prad dla ciotenki i jej psich serduszek:ylsuper::ylsuper::thumbs:.....Dorotko i wy wszyscy bez tego ...pradu .....:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lobaria']Jeśli umowa na prąd nie jest na [B]fryzshirę[/B], to firma energetyczna powinna z Nią podpisać nową umowę i naliczać za prąd od momentu jej podpisania. I nie żądać od Niej spłaty zaległości byłego klienta.[/QUOTE]

było by dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

W niedziele byłam z Justyna Klimek u p.Doroty.Zawiozłyśmy dwa rodzaje pampersów: od 12kg do 16kg i od 16kg do 25 kg.Ten pierwszy p.Dorota od razu uznała,ze bedzie za mały,drugi zakładany w tradycyjny sposób tez okazał się za krótki.Pokazałam jak mozna wykorzystać go w inny sposób,czyli tak jak opisała wczoraj p.Dorota.Okazało sie to skuteczne z czego bardzo sie cieszę...
Piszę te wyjaśnienia,dlatego ze p.Dorota nie zorientowana w rozmiarach podała powyżej 12kg,co wskazywałoby na ten mniejszy rozmiar, i tym samym moze niechcący naciągnąc kogoś,kto zechce podarować Putinowi pampersy,na niepotrzebny wydatek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leila52']Poniewaz sytuacja Pani Doroty jest zla i nie wyglada na to zeby w najblizszym czasie sie poprawila mam nastepujaca propozycje.Konkretnie chodzi mi o Putina ktory jest chorym psem i potrzebuje bez przerwy opieki i srodkow pomocniczych.Moim zdaniem najlepsze wyjscie dla Putina to umieszczenie go w klinice w ktorej mialby opieke lekarska a takze diagnoza neurologa bylaby bardzo dobra zeby bylo wiadomo jakie szanse ma Putin.Koszty pobytu Putina w klinice biore na siebie.Pani Dorota w zwiazku ze swoja ciezka sytuacja finansowa nie jest w stanie zapewnic temu psu nalezytych warunkow zycia.Trzymanie Putina w takich warunkach gdzie brakuje najpotrzebniejszych rzeczy jest straszne.Ten pies przeszedl juz tyle ze moze bylby czas polepszyc jego zywot.[/QUOTE]
To ogromna nadzieja i szansa dla kalekiego Putin,by mu zapewnić fachową rehabilitacje , dalsze leczenie oraz troskliwej opieki do końca życia.Dojazdy i dowożenie Putina na niektore konieczne zabiegi,czy naświetlania bylby nieco trudne,gdyż trzeba by chyba wozić psa do Włocławka a to też koszty.
Jesli tylko jest szansa na konkretną pomoc i ratunek /leczenie oraz rehabilitacja / oraz zabranie Putina do ludzi ,którzy zapewnia mu dalsze leczenie oraz należytą rehabilitacje, nie można tej szansy zaprzepaścić .Inaczej dalsze życie Putina będzie dla niego b.ciężkie,gdy będzie musial caly czas leżeć.
[COLOR=indigo][COLOR=black]Za oferowaną ogromną pomoc Putinowi cioteczce Leila52 należą się slowa podziękowania.[/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dla sparaliżowanego i ciezko chorego jednak psa jak Putin trzeba zapewnić w zimowe m-ce cieple pomieszczenie i to by mial cieplo ,gdy leży calymi dniami już ok.2 lat.Ten pies nie chodzi sam obecnie chyba i wymaga rehabilitacji bieżacej oraz np.ćwiczeń w baseniku.Nie jest to możliwe w okresie zimowym ani też wiosną i jesienią chyba,gdyż kąpiele-ćwiczenia w baseniku w domu wymagalyby chyba ogrzewania w tym celu kuchni,by potem Putin nie zaziębil się.Chyba,że polączyć to z gotowaniem posilków,rozpalaniem w piecu kuchennym i zabiegami /ćwicz.w baseniku,nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lobaria']Jeśli umowa na prąd nie jest na [B]fryzshirę[/B], to firma energetyczna powinna z Nią podpisać nową umowę i naliczać za prąd od momentu jej podpisania. I nie żądać od Niej spłaty zaległości byłego klienta.[/QUOTE]

Slusznie pisze Lobaria : jesli te wymagane do zaplacenia należności za prąd oraz zrywane potem plmby dotyczyly tego mężczyzny,gdyż umowa zawarta byla z nim -to energetyka winna chyba od niego domagać się spacenia zaleglych należnosci. A następna umowa musi być zawarta imiennie na p.Dorotę i ona wtedy jest zobowiazana do opalcania należości na bieżąco.

Link to comment
Share on other sites

ale on chyba nie leży cały czas , do niedawna jeszcze chodził na tylnych nóżkach i podkurczonych przednich , przynajmniej tak zrozumiałam
trzeba też wziąć pod uwagę stres takiego psiaka , związanego z Dorotką , to blisko 10 letni pies , nie wiem czy dobrze przeżył by zmianę miejsca i opiekuna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']trzeba też wziąć pod uwagę stres takiego psiaka , związanego z Dorotką , to blisko 10 letni pies , nie wiem czy dobrze przeżył by zmianę miejsca i opiekuna[/QUOTE]

wiadomo dla psa zmiana opiekuna to zawsze jakiś stres, ale myślę, że skoro zaoferowano mu specjalistyczną pomoc nie można tego zaprzepaścić! przecież równie dobrze można powiedzieć (chyba nawet stwierdzić), że niemożność ruszania się, ciągłe leżenie też stresuje Putina, a tutaj przecież wszystkim zależy tylko na jego leczeniu i dobru.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']ale on chyba nie leży cały czas , do niedawna jeszcze chodził na tylnych nóżkach i podkurczonych przednich , przynajmniej tak zrozumiałam
trzeba też wziąć pod uwagę stres takiego psiaka , związanego z Dorotką , to blisko 10 letni pies , nie wiem czy dobrze przeżył by zmianę miejsca i opiekuna[/QUOTE]
Z tego co ja slyszalam od p.Doroty i zrozumialam z wątku ,Putin ostatnie m-c przynajmniej,malo już porusza się sam.Najlepiej niech napisze sama p.Dorota i Kaja69,ktora byla tam często i ostatnio też.Nawet jesli pies posluguje się tylko tylnymi nogami a czołga się -sunie na tych przednich łapach ,to nie jest dla niego na pewno łatwe.Na pewno jednak poprawienie mu "komfortu"życia jest w tym przypadku istotniejsze niż zmiana domu i wlaściciela,jesli w tym drugim domu będzie mial zarówno b.dobrą ,serdeczną opiekę ,jak i wszelką potrzebną mu rehabilitację oraz leczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja69']W niedziele byłam z Justyna Klimek u p.Doroty.Zawiozłyśmy dwa rodzaje pampersów: od 12kg do 16kg i[B] od 16kg do 25 kg[/B].Ten pierwszy p.Dorota od razu uznała,ze bedzie za mały,drugi zakładany w tradycyjny sposób tez okazał się za krótki.Pokazałam jak mozna wykorzystać go w inny sposób,czyli tak jak opisała wczoraj p.Dorota.Okazało sie to skuteczne z czego bardzo sie cieszę...
Piszę te wyjaśnienia,dlatego ze p.Dorota nie zorientowana w rozmiarach podała powyżej 12kg,co wskazywałoby na ten mniejszy rozmiar, i tym samym moze niechcący naciągnąc kogoś,kto zechce podarować Putinowi pampersy,na niepotrzebny wydatek...[/QUOTE]
[B]Czyli pampersy muszą być te większe: Od 16 -25 kg .
[/B]Najlepiej i najprędzej byloby przeslać pieniądze na pampersy na konto Kaji69 a ona by na miejscu kupila je i dostarczyla Putinowi.
Przy okazji :może ktoś po świętach czy Nowym Roku znajdzie coś u siebie by wspomóc także i inne psy :80 psów w przytulisku potrzebuje wszelkiej pomocy :
[URL="http://www.dogomania.pl/ogloszenia/id/3100/"]http://www.dogomania.pl/ogloszenia/id/3100/
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daccota']wiadomo dla psa zmiana opiekuna to zawsze jakiś stres, ale myślę, że skoro zaoferowano mu specjalistyczną pomoc nie można tego zaprzepaścić! przecież równie dobrze można powiedzieć (chyba nawet stwierdzić), że niemożność ruszania się, ciągłe leżenie też stresuje Putina, a tutaj przecież wszystkim zależy tylko na jego leczeniu i dobru.[/QUOTE]

[quote name='olga7']Z tego co ja slyszalam od p.Doroty i zrozumialam z wątku ,Putin ostatnie m-c przynajmniej,malo już porusza się sam.Najlepiej niech napisze sama p.Dorota i Kaja69,ktora byla tam często i ostatnio też.Nawet jesli pies posluguje się tylko tylnymi nogami a czołga się -sunie na tych przednich łapach ,to nie jest dla niego na pewno łatwe.Na pewno jednak poprawienie mu "komfortu"życia jest w tym przypadku istotniejsze niż zmiana domu i wlaściciela,jesli w tym drugim domu będzie mial zarówno b.dobrą ,serdeczną opiekę ,jak i wszelką potrzebną mu rehabilitację oraz leczenie.[/QUOTE]
..... macie niestety rację ....

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.picturesanimations.com/c/christmas_animal/14.gif[/IMG][IMG]http://www.picturesanimations.com/c/christmas_animal/14.gif[/IMG]:modla::modla::iloveyou::tree1::tree1:Dorotko fryzshire - kochana dzielnaja nasza , slemy zyczenia , abys wiele wiele serc miala[IMG]http://www.picturesanimations.com/c/christmas_animal/3.gif[/IMG] wokol pomocnych , zdrowia , najlepszego zycia codziennego , Dorotko , abys miala ogromniejsza jeszcze sile , zeby moc dac rade sercem swym i rekami pomagac , niechaj janioly sily i dobroci- beda zawsze z calym twoim stadkiem:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...