Jump to content
Dogomania

Zwierzaki "Zwierzaka" - prosimy o pomoc w adopcjach i utrzymaniu psów i kotów :(


andzia69

Recommended Posts

[quote name='pollypolly']Czyli Hektor jedzie do domku, super. To ja się znowu dopominam - które futra (3 albo 4 sztuki) ogłaszać co dwa dni oprócz Teo i Jaro?[/QUOTE]
Pollypolly a moze oglosilabys Lize z wnykow. Wysylam Ci na maila info. Ziutke poprosilam zeby jej na Krakow zrobila, to moze zadzialalabys na Warszawe. Wiem ze problem z transportem, ale jakby sie trafil super domek to moze cos by sie znalazło, co? Bo Liza tyle czasu juz cezka, a psu niczego nie brakuje i juz dawno powinna byc w swoim domu. Wysylam maila do Ciebie z info:)

Link to comment
Share on other sites

Boże taka piękna sunia.
I młoda - to widać.
Bardzo żal i bardzo przykro !
Dobrze że ja znalazłyście, że nie odchodziła sama na tych torach - koszmar i zgroza - połamana i nie daj Bóg rozjechana.
Spłakałam sie od rana, ale takie życie.
Dzieki za pomoc dla niej !

Dajmy jej jakieś imię - niech nie odchodzi anonimowa - może Kora ? Korcia, Korunia ......

Śpij spokojnie maleńka (*)
Śpij spokojnie

Link to comment
Share on other sites

Nam też niesamowicie szkoda:(. Myśleliśmy, że Niunia wróci do zdrowia. Najgorsze jest to, że nie ma możliwości na przeciwdziałanie zatorowi, który jest efektem wypadku. Nie można podać leków przeciwzakrzepowych, bo mogą spowodować krwotok, jeśli jest jakieś mikrokrwawienie. Śmierć w tym przypadku przychodzi niespodziewanie i w sposób nieunikniony.

Link to comment
Share on other sites

To ta smutna część naszych działań. Nie możemy wobec nich przechodzić obojętnie, choć musimy sobie tłumaczyć ich nieuniknioność.
Do mojego domu najczęściej trafiają psy delikatnie mówiąc "dojrzałe". Kiedy po dwóch miesiącach po przejściu za TM babuni Tiny wzięłam kolejną niepełnosprawną boksiową nestorkę Sabę usłyszałam od mojej Mamy - znowu będziesz płakać. Odpowiedziałam - cierpienie uszlachetnia. Co miałam powiedzieć? Przecież każdy chce być kochany.

A trochę lepszych wieści. Wszystko wskazuje na to, że Teo zostanie warszawiakiem. Będzie częstym gościem w Parku Szczęśliwickim.
Malaga rozkręca się coraz bardziej. Wczoraj wzięła na ząb botki mojej córki:mad:. Zabrałam, ale suwak zdążyła uszkodzić. Potem wykradła teczkę z dokumentami Pani Prezes "Zwierzaka". Chyba chciała sprawdzić, czy oferta na konkurs dobrze napisana:cool3:.

Link to comment
Share on other sites

no i pewnie niedługo trafi pod naszą opiekę szczeniaczek - sunieczka ok. 2-3 mies, zasuszona, wyciągnięta z jakiejś meliny z łapą dyndającą na skorce:( łapka przednia została amputowana, mała na razie jest w dt...ale raczej nie na długo:(:(...można się wykończyc:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']no i pewnie niedługo trafi pod naszą opiekę szczeniaczek - sunieczka ok. 2-3 mies, zasuszona, wyciągnięta z jakiejś meliny z łapą dyndającą na skorce:( łapka przednia została amputowana, mała na razie jest w dt...ale raczej nie na długo:(:(...można się wykończyc:([/QUOTE]

Brak słow, naprawdę można się wykończyć.

Link to comment
Share on other sites

z mojego ciężko udzierganego bazarku taki oto wynik:

[COLOR=red][COLOR=black][COLOR=red][B][COLOR=black][SIZE=4][COLOR=red]wpłynęło 857 zł minus 69,50 zł za wysyłki zostalo dla psiaków 787,50!
[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][COLOR=black][SIZE=4][COLOR=red][SIZE=3][COLOR=navy]
[SIZE=2]do tego poza bazarkiem Ewa36 wplaciła na sunię z torów 150 zł...ale niestety jej się już nie przydadzą:( Ewciu - odeslać????

[COLOR=black]EwaB - jak wlizą na konto STOZu to poinformuj na wątku bazarku - oki?

..................................................

A wracając do przyziemnych spraw:(szczeniorka przed amputacja wyglądała tak:

[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR]
[IMG]http://img17.imageshack.us/img17/7962/sunia0501.jpg[/IMG]

widać kości i wiszącą łapkę:(

Edited by andzia69
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pollypolly']Zrobiłam dzisiaj na szybko zdjęcia rzeczy, które mogę oddać na bazarek - 2 kosmetyki nietrafione pod choinkę, kilka książek do nauki niemieckiego i kilka ciuszków i płyta. Co dalej? Aha, pozwoliłam sobie ogłosić Adolfa i Włodka (oprócz Jaro i Lizy).[/QUOTE]


no to trzeba by zrobić bazarek...ale ja nie cierpię tego...zapytam Divii czy da radę jesli zdjęcia dasz...z ciuchami to jest o tyle kiepsko, że trzeba je pomierzyć...takie info od Divii dostałam kiedyś...

pilnie potrzebny dt dla tej szczeniorki po amputacji:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']no to trzeba by zrobić bazarek...ale ja nie cierpię tego...zapytam Divii czy da radę jesli zdjęcia dasz...z ciuchami to jest o tyle kiepsko, że trzeba je pomierzyć...takie info od Divii dostałam kiedyś...

pilnie potrzebny dt dla tej szczeniorki po amputacji:([/QUOTE]

[quote name='pollypolly']Zrobiłam dzisiaj na szybko zdjęcia rzeczy, które mogę oddać na bazarek - 2 kosmetyki nietrafione pod choinkę, kilka książek do nauki niemieckiego i kilka ciuszków i płyta. Co dalej? Aha, pozwoliłam sobie ogłosić Adolfa i Włodka (oprócz Jaro i Lizy).[/QUOTE]

Ja sie moge polecic;) Musze miec tylko zdjecia na mailau. Co do mierzenia ubran to jak andzia pisze musza byc juz pomierzone, choc ja robie tak ze wpisuje rozmiar z metki, a potem jak sie ktos zainteresuje to wtedy wymierzam dokladnie. Wiec jak jestes gotowa czynic to w miare na biezaco to sie polecam. Czasem tez ludzie pytaja o sklad danego ciuszka, wiec jak pisze z ubraniami jest nieco wiecej pracy. Ale co do wystawienia bazarku ze zdjec to prosze bardzo:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab']Pollypolly czy Teo już pojechał do DS?[/QUOTE]

nie, i raczej na razie nie pojedzie :-( wczoraj w nocy dostałam sms'a od dziewczyny, że bardzo jej przykro, ale właściciel mieszkania zmienił zdanie i mogą sobie trzymać, ale co najwyżej chomika, odpisałam jej rano, że jak chce, to mogę spróbować przekonać właściciela, ale na razie cisza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pollypolly']nie, i raczej na razie nie pojedzie :-( wczoraj w nocy dostałam sms'a od dziewczyny, że bardzo jej przykro, ale właściciel mieszkania zmienił zdanie i mogą sobie trzymać, ale co najwyżej chomika, odpisałam jej rano, że jak chce, to mogę spróbować przekonać właściciela, ale na razie cisza[/QUOTE]
No to kicha, trzeba znowu wznowić ogłoszenia dla chłopaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='divia_gg']Ja sie moge polecic;) Musze miec tylko zdjecia na mailau. Co do mierzenia ubran to jak andzia pisze musza byc juz pomierzone, choc ja robie tak ze wpisuje rozmiar z metki, a potem jak sie ktos zainteresuje to wtedy wymierzam dokladnie. Wiec jak jestes gotowa czynic to w miare na biezaco to sie polecam. Czasem tez ludzie pytaja o sklad danego ciuszka, wiec jak pisze z ubraniami jest nieco wiecej pracy. Ale co do wystawienia bazarku ze zdjec to prosze bardzo:)[/QUOTE]

Ok, zdjęcia mają mieć jakiś konkretny rozmiar? Były robione aparatem z matrycą 4 mega. Ciuchy wymierzę i spróbuję poszukać składu na metkach też. Jak ogarnę dzisiaj wieczorem to Ci dam znać. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

no to wklejam jeszcze jednego psiaczka - Krakus vel Szczurek...trafil do nas po ciężkich perypetiach...ktos go zrzucił ze skał na Kadzielni...niestety nie chcial się zabić, lecz zawisl na jednej z pólek skalnych skąd ściągali go strażacy:( Był w takim szoku, że gryzl co tylko mu się nawinęło na zęby, mial połamaną lapkę, która byla zagwoździowana. W tej chwili łapka jest odgwoździowana...ale jego psychika jest w nie najlepszym stanie:( Ze skrajnosci w skrajność - w tej chwili nie gryzie...za to teraz jak się czlowiek do niego zbliża sika pod siebie ze strachu:(:( Waży ok. 7 kg i podobno jest za gruby - jak trafił ze skałek ważył 5,5 kg...

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg856/scaled.php?server=856&filename=psiakikot.jpg&res=medium[/IMG]


i Czara - husky z wypadniętą panewką:


[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg689/scaled.php?server=689&filename=psiakikot186.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg24/scaled.php?server=24&filename=psiakikot188.jpg&res=medium[/IMG]
[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg269/scaled.php?server=269&filename=psiakikot187.jpg&res=medium[/IMG]

Edited by andzia69
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...