Jump to content
Dogomania

Rufi - puchate "maleństwo"


stokrotka.af

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na wieczornym spacerku mieliśmy 2 spotkania, jedno z Yorkiem -niestety Rufi był "niegrzeczny" i drugie ze szczeniakiem Foksteriera, sunią, tak skakała po Rufim, do pyszczka, że się bałam o jego reakcję, ale było ok. Sunia okazała uległość odsłaniając brzuszek a Rufi położył jej pyska na karku :razz:
koleś od suni powiedział, że raz w tygodniu jedzie z małą na Pola Mokotowskie asymilować psiaka, ale dla nas to jeszcze stanowczo za wcześnie :shake:
Tak się zastanawiam, może zacząć puszczać Rufiego w kagańcu ?

Link to comment
Share on other sites

co do pól mokotowskich to odradzam. tam jest stado nie do ogarniecia, niby ludzie mowia że sobie radza z psami i jest wszystko okey ale nie jest.
Tam jest taki młyn, psy robią co chca i podbiegaja do psów, moja amstaffka została tam napadnięta przez stado nieokiełznanego bydła a reakcja właścicieli była: no przeciez one sie tylko chciały przywitać" chyba zębami sie chciały witac. Moja suka była tak przerazona ze jak położyła sie na ziemi to przez 20 min nie mogłam jej zebrac, a to towarzyskie suczydło, one ją przestraszyły i wcale sie nie dziwie. JA osobiscie odradzam i na pewno ze strachliwym psem i z agresja do psów nie poszła bym tam bo to sie jeszcze pogłębi . i z Witkiem na pewno tam sie nie zjawie.

w kagańcu jeszcze by go nie puszczała, bedzie sie czuc jeszcze bardziej niepewnie bo w razie czego sie nie obroni.
Powiem ci że ja wykorzystuje " infrastrukturę terenu" a tak na serio to wykorzystuje łagodne psy ( mozna to poznac po mowie ciała) przywiązane przy sklepach
z dalek przechodze z moim psem i ucze go grzecznego zachowywania sie, potem coraz blizej i każe siadać i cały czas musztruje, dochodzę do takiej biskosci z tym psem ze ten przy sklepiej nawet nie widzi że ja podchodze( to tak jak bym przechodzila kolo niego, jak kazdy człowiek wychodzący z pod sklepu) , trzymam sie z daleka ale moj pies widzi tego psa i musi sie opanowac.
Do pełnej bliskosci wykorzystuje tylko psy znajome z osiedla co ida ze swoimi przewodnikami i w tym przyadku moge podejśc blizej niż z tym pod sklepem zeby go w razie czego nie denerwowac . Naparawde to działa, oczywiscie musi byc pełen spokoj i koncentracja na przewodniku i;]

Link to comment
Share on other sites

No tak z psami pod sklepem jest efekt dokładnie odwrotny :shake: Rufi z miejsca szaleje :shake:
a dziś zaczął szczekać na syna sąsiadów, który wychodził z windy :crazyeye: nigdy się tak nie zachowywał :shake:, raz tylko szczekał na kolesia, który chciał go pogłaskać, ale tak strasznie machał ręką,że się nie dziwię :razz:
ten syn sąsiadów panicznie się boi psów (Boreckiego też unikał), dziwne bo podobno mieli kiedyś psa....a może boi się tylko dużych :cool3: )
no i muszę odchudzić Rufiego bo się zaokrąglił zbytnio ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']Rufi wyczul, ze on sie go boi. tak mysle.
a ile wazy?[/QUOTE]

dokładnie tak , my tego nie czujemy bo ewolucja przytępiła nam węch, ale powiedzenie "śmierdzieć tchurzem" nie wzięło się z nikąd, wytwarzamy specyficzny zapach strachu i dlatego psy reagują, moja najspokojniejsza sucz codziennie chce zjeśc dozorcę bo on się jaj boi, to ona go straszy i tak w kółko. A co do Pól Mokotowskich to dla Rufiego jeszcze zawcześnie, bo tam rzeczywiście dzika banda rządzi i te zaprzyjaźnione psy niechętnie dopuszczają do zabawy nowego. Wiem bo mieszkałam obok dość długo i Mesinka tam chodziła prawie codziennie.

Z nami spacer nadal aktualny, tylko zarobiona jestem strasznie więc się nieodzywałam, ale w przyszłym tygodniu będę troszkę luźniejsza, to możemy z moim TZ Meśką i mentorem się spotkać, w takiej zgrai to nawet jak się coś będzie działo to sobie poradzimy.

Link to comment
Share on other sites

dzieciak tak w wieku 12-14 lat z wyglądu :razz:
ja myślę, że może Rufi przestraszył się gwałtownego otwarcia windy i ten chłopak szybko wyszedł....wiadomo, że wszystkie gesty lepiej wykonywać spokojnie przy nim...
wczoraj wieczorkiem zaliczyliśmy pierwszy śnieg :multi: za to dziś jakaś breja :shake:

Link to comment
Share on other sites

cioteczki od paru dni intensywnie się z Rufim czeszemy :razz:
on ma MNÓSTWO podszerstka, już mogłabym spokojnie wypchać poduchę :evil_lol:
Rufi grzecznie leży sobie na boczku a ja śmigam z grzebykiem :razz: jak mu coś nie pasuje to buczy :evil_lol:
poza tym ktoś tu twierdził, że Rufi nie jest "kanapowcem" :mad: :evil_lol: a on non stop przyłazi na mizianko i pcha się na sofę :cool3: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Hello!!Ja to mam reflex:oops:
Widziałam kiedyś na dogo jak pisałaś w dziale Adopcje że szukasz psa....i wiedziałam,że padło na Rufiego:loveu: I od tamtej pory nie było mnie na dogo ,bo tu takie różne zawirowania i zmiany u nas ...aż tu widzę jaka radość u WAS:lol::lol:

Super Rufi ,a te uszy jak radary ,a ogonem możesz kurze śmiało wymiatać:lol::lol:

To,że nie kocha wszystkich psów to normalne...Ty też nie wszystkich kochasz:evil_lol:Ważne ,żeby miał "swoją" paczkę psich znajomych.

Pisz co tam nowego u Was...szkoda ,że do W-wy nam nie po drodze:placz: Taka brunetka i ruda byłyby chętne na spacer:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No lepiej późno niż wcale :evil_lol:
dziś wieści z poligonu Zuza-Rufi :evil_lol:
stan liczebny 2
obrażenia 0
żałuję, że nie mam teraz aparatu :oops: Zuza wyleguje się na dywaniku a Rufi z pychem koło niej :razz: a ona nic w ogóle sobie z tego nie robi :evil_lol:
albo taka scenka, Rufi na swoim kocyku (coraz częściej :multi: ) a Zuza podkicała do niego, poniuchała i fruuuuu do siebie na dywanik :evil_lol:
nooooooooo a teraz przeszła samą siebie....podkicała na dywanik Rufiego (on na nim cały czas leży)...wącha, staje słupka....a Ruficki pełen spokój, nawet nie drgnął ;) i tak sobie siedzą razem !
no i co Cioteczki na to???? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No to widać, że Pańcia kocha równo dwójkę i one to czują . Bardziej w tym kudłatym towarzystwie należy się uznanie dla Rufcia, w końcu ma genu myśliwego a potrafił się opanować i drugą połowkę <może nie pokochać> ale uznać za równą sobie, też duża sztuka. Mizianko dla wspaniałej dwójki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stokrotka.af']No lepiej późno niż wcale :evil_lol:
dziś wieści z poligonu Zuza-Rufi :evil_lol:
stan liczebny 2
obrażenia 0
żałuję, że nie mam teraz aparatu :oops: Zuza wyleguje się na dywaniku a Rufi z pychem koło niej :razz: a ona nic w ogóle sobie z tego nie robi :evil_lol:
albo taka scenka, Rufi na swoim kocyku (coraz częściej :multi: ) a Zuza podkicała do niego, poniuchała i fruuuuu do siebie na dywanik :evil_lol:
nooooooooo a teraz przeszła samą siebie....podkicała na dywanik Rufiego (on na nim cały czas leży)...wącha, staje słupka....a Ruficki pełen spokój, nawet nie drgnął ;) i tak sobie siedzą razem !
no i co Cioteczki na to???? :cool3:[/QUOTE]

Szkoda że nie masz aparatu, chciałabym to zobaczyć- to musi być przecudny obrazek

Link to comment
Share on other sites

on by pewnie z nim pobiegal i poszalal, a bidak sie meczy, bo wiem ze mu ruszyc nie wolno :)

zapraszam na bazarek z pieknymi haftowanymi poszewkami na jaśki, obrusami, naprawde cuda, z cekinami i koralikami, masa swiecidelek, cos dla sroczek!!!
[url]http://www.dogomania.pl/threads/218760-IDEALNE-NA-PREZENT-DLA-PAŃ-WYSTRÓJ-WNĘTRZA-na-walbrzyski******-do-15.12[/url]
mogę?

Link to comment
Share on other sites

witamy nowe cioteczki :multi:
po 20 nowe foty ;)
Ano u nas ok za wyjątkiem "agresji" do psiaków :placz:
dziś na porannym spacerze (na lince) Rufi chciał napaść na pekińczyka :shake:, nie zdołałam go odciągnąć bo linka mi się ślizgała przez rękawiczki :shake: no i wyrżnęłam jak długa :mad:, poza tym mam siniaki na ręku od tej linki, bo Rufi jak widzi psa to dostaje "szału" :shake: a koleś od pekińczyka, jeszcze mnie "zrugał", że psa agresywnego nie trzymam krótko :placz:
pomocy cioteczki!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...