Jump to content
Dogomania

Bielsko-Biała, Żywiec, Kęty i okolice


JASMIN

Recommended Posts

racja , racja tyle na ile się czujemy. Dziewczyny jesteście doświadczone w robieniu aukcji allegro?? Bo ja jestem zielona a chciałabym pomoc jakoś zorganizować dla żywieckiego schroniska i może coś wystawić. Albo wejść w układ z jakąś szkołą i zrobić loterię na ten cel. Co myślicie.Już nie wiem co by było dobre więc jeśli macie pomysł to proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Co ja widzę, bielszczanie się tu namawiają! :multi:

To ja się kłaniam ;) W sprawach spacerowych, spotkaniowych i bielsko-schroniskowych również.

Cockermanko muszę Ci się pochwalić, że dzisiaj w schronisku kierowniczka jakaś taka powalająco miła była i nawet nam pozwoliła wziąć na spacer dwa psy :roll: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Hund pisałaś, że suczka ma jakieś problemy zdrowotne, czy warto teraz chodzić z nią na spacery?

Na przeniesienie bielskiej placówki trzeba było czekać faktycznie bardzo długo, ale w końcu powstała i to przede wszystkim się liczy. Tymbardziej, że długie czekanie przyniosło schronisko na skalę europejską. Bądźmy dobrej myśli.

Link to comment
Share on other sites

istotnie na razie jej nie przemęczam spacerami, jest słaba jak każdy w chorobie a druga moja sunia nie toleruje wszystkiego co się rusza, no ewentualnie płeć przeciną ale nie każdego osobnika (nie wiem czy pobyt w schronisku spowodował awersję do innych istot czy może geny bo to podobno mix z niemieckim terierem myśliwskim)

Link to comment
Share on other sites

Ode mnie do Basia Ustroń to w sumie nie strasznie daleko :) W tamtrym roku byłyśmy tam na wystawie... Co do spacerku to wcale nei musi on być w bielsku chciałabym zauważyć:eviltong: U nas jest super miejsce na spacerek ;-) jak chcecie to piszcie na gg 6279061 i wogóle hmm... co jeszcze no nie wiem... czasem wpadam do Żywca bo mam tam rodzine więc jak coś to może,,,, no nie wiem :P :eviltong: i wogóle jest jeszcze dużo osób z Bielska na dgm ale tu nei wchodzą niestety :(

Link to comment
Share on other sites

Hund, a co piszą w ostatniej Kronice, bo nie kupiłam, niestety:oops:

I bardzo dobrze, że jej nie przemęczasz, mam nadzieje, że będzie szybko zdrowieć;) A co do drugiej suni, to może warto na początek, żeby chociaż z miłymi psami się spotykała;)

A jeśli chodzi o schronisko to też słyszałam, że jakieś plany miały być, ale jak na razie na tym się skończyło, a lokalizacja, to chyba gdzieś w okolicy nowego mostu.

Goldenko, ja z Negrem dość często bywam w Żywcu, w ramach socjalizacji, bo u mnie tereny spacerowe to głównie same odludzia, więc możemy się kiedyś uwówić na spacerek, np. po parku;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]Basia[/B] "prawie 30 lat" to nie powód do zmartwień [/QUOTE]
Tak myslisz? Kiedyś myślałam, że w tym wieku to ludzie ze starości umierają :p

[QUOTE]Ode mnie do Basia Ustroń to w sumie nie strasznie daleko :smile: W tamtrym roku byłyśmy tam na wystawie... [/QUOTE]
Ja od kilku lat też jestem co roku na "naszej" wystawie. Głupio nie być :roll:

Jestem z miarę zmotoryzowana, więc jakby co to zawsze mogę dojechać na spacerek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hund']wiem, że w Żywcu ma powstać nowe schronisko ale kiedy to będzie?? patrząc na przykład Bielska to można się spodziewać prawdziwego schroniska za jakieś 10lat.
Witaj Pinczerka i Gizmo, ja również chętnie się spotkam.[/quote]

Witam. Ja jestem z Żywca.
Artykułu co prawda nie czytałam ale w ubiegłym roku rozmawiałam z kierowniczką. Nowe schronisko ma powstać na Kabatach (okolice elektrowni) i ma to być schronisko z prawdziwego zdarzenia, z osobnymi działami dla psów, kotów, szczeniąt. Przewiduje się też utworzenie hoteliku dla zwierząt. W miejscu starego schroniska ma przebiegać droga łącząca nowy most na Sole z Górą Bułgarowską i drogą na Kraków. Budowa nie jest odległym planem, z tego co wiem budowa nowej drogi niedługo ruszy.
Nasze dotychczasowe schronisko nie prezentuje się super- 1 nieduży budynek i drewniane kojce. Jednak wiele się u nas robi dla zwierząt. Pani kierowniczka współpracuje z wieloma organizacjami także z RSPCA, psy są szczepione, sterylizowane, czipowane. Ja adoptowałam psa z naszego schroniska 5,5 lat temu - zostałam bardzo miło przyjęta, mogłam obejrzeć wszystkie psy, udzielono mi wielu istotnych informacji. Właściciel adoptowanego psa może liczyć na darmowe porady weterynaryjne do końca roku w którym dokonano adopcji i jest zwolniony z podatku od posiadania psa przez rok.

Link to comment
Share on other sites

To i ja się zgłaszam do bielskiej grupki ;) znamy się już ze spacerków z pinczerką i z jasmin która się tu jeszcze nie pojawiła, no goldenka 245 przez gg się znam:) Chętnie się wybiorę na jakiś spacerek jak tylko moja panna ciekę skończy i jak mi się w pracy rozluźni bo teraz mam straszny kocioł.

(też jestem przed 30 :lol: )

Pozdrawiamy z blondyną

Link to comment
Share on other sites

witajcie! w Kronice jest artykuł o schronisku w Żywcu. Jedna kobieta z byłym pracownikiem schroniska opowiada jak to w miskach ostatniej zimy był lód, robaki w jedzeniu bo podobno było stare i zepsute, że usypia się stare i agresyne psy żeby nie było przepełnienia itp. a kierowniczka odpiera zarzuty. Nie wiem gdzie jest prawda ale ja zawsze miałam dobre wrażenie na temat pani kieronik i choć tam jest na prawdę strasznie biednie to widziałam, że podejście do zwierząt ma. A teraz nie wiem co myśleć. Ten pracownik były , został zwolniony za machloje. Chciał jakąś kasę za psa z adopcji a tam jest zwyczaj że przywozi się karmę a nie płaci.( ten pomysł wydawał mi się zawsze plusem bo przynajmniej wiadomo,że zostanie dobrze spożytkowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hund']Chciał jakąś kasę za psa z adopcji a tam jest zwyczaj że przywozi się karmę a nie płaci.( ten pomysł wydawał mi się zawsze plusem bo przynajmniej wiadomo,że zostanie dobrze spożytkowane.[/quote]

Pamiętam taką sytuację, że pracownik żądał kilkuset złotych za psa podobnego do Husky, ale to było dawno, kilka lat temu... a co do tego co napisałaś, to ja mam inne doświadczenia:roll:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, Witajcie, a więc Hund - jeśli chodzi o Twoje pytania to nie było tak okazji żeby zapytać, ale mam odpowiedzi na 2 pytanka:roll:
Jest tam ok. 100 psów i ok.20-30 kotów.
A co do wolontariuszy to o ile dobrze wiem to mają wolontariuszy;)
No, ja jestem za spacerkiem w BB :lol: (ale najlepiej we ferie:eviltong:)
P.S. Pozdrówka dla Was i psiaków:lol:

Link to comment
Share on other sites

dzięki [EMAIL="B@s"]B@s[/EMAIL]!@ za info. Trochę mi ten artykuł namieszał ale myślę że jak będę w stanie to będę pomagać nadal.Planuję kolejną zbiórkę przed Świętami Wielkanocnymi czyli początkiem kwietnia, no chyba,że z allegro coś wyjdzie.pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka Co.']Dobcia - czy masz pieska z Żywieckiego schroniska?[/quote]

Nie, moje nie są ze schroniska;)

A co do akcji na rzacz schroniska, to zbiórka karmy będzie też w jednej z żywieckich szkół, jak się uda jeszcze w tym miesiącu.

Link to comment
Share on other sites

To super bo im więcej tym lepiej, dlatego chciałam wiedzieć ile dziennie schodzi tam kg karmy. Jak byłam tam w Wigilię z jedzeniem to też już trochę mieli uzbierane. Ale wiecie jak to jest, ludzie są bardziej hojni przed Świętami i w Święta a na codzień zapominają o takich sprawach dlatego im więcej schronisko uzbiera teraz tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...