Jump to content
Dogomania

Cieczka a samopoczucie psa.


Pani Bosmanka

Recommended Posts

Witam.

Mam małe pytanko, moja Sami ma 8 miesięcy i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że cieczka lada moment.

Mam pytanie czy suczka może się źle czuć?

Sami ma słabszy apetyt, i zdażyło jej się wymiotować, po za tym jest jakaś inna, chwilami wygląda tak jakby naprawdę źle się czuła.

Pozdrawiam :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Kobieto, a Ty jakbyś się czuła? :wink:

A teraz już poważnie - pewnie ,że zmienia się ich zachowanie.Moja młoda jest taka ospała , smutna, nie szaleje jak jest z nami sama w domu.Ale za to apetyt jej dopisuje - ciągle jest głodna.Myślę, że do tego dołożyła się mrożna pogoda i większe zapotrzebowanie na kalorie.Staram się jej nie przekarmiać- ponoć to wskazane w czasie cieczki.

Najbardziej jest nieszczęśliwa, gdy nie może poszaleć w ogrodzie, zwłaszcza, że bardzo chce wyjść z domu - natura :wink: :wink:

Ale jeszcze trochę cierpliwości i będzie po wszystkim.Mamy na szcęście zaprzyjaźnioną suczkę i nasze panny mogą pod kontrolą w ogrodzie uprawiać szalone gonitwy, więc ruch zapewniony , a to zapewne pomaga przetrwać suni cieczkę i ponoć pomaga uniknąć urojonej ciąży.

Link to comment
Share on other sites

moja stella jak dostała swoja pierwsza cieczke specjalnie nie zmieniłą sie w zachowaniu,jedymnym objawem było to iz wciaz lizała swoja broszke!!miala ja opuchnieta,jadła duzo,ale ona zawsze duzo je...haha. wariowała tak samo,no jesli miala majteczki załozone to troszke mniej,ale ogolnie nie az tak zle to przezyła :-? wspierałam ja.....haha

Link to comment
Share on other sites

Moje suki przed cieczką, przeżywaja coś w stylu zespołu napięcia przedmiesiączkowego, są poddenerwowane, na przemian ospałe zaraz potem nadpobudliwe. Maja ogromny apetyt ale to całkiem normalne bo zapotrzebowanie w tym czasie też jest dużo większe, częściej też sikaja.

Link to comment
Share on other sites

Iwona - moja sunia miała tak samo. Miała, bo teraz jest już wysterylizowana. Ale była ospała i mało jadła (za to po cieczce apetyt miała za trzech :roll: ).

Druga nasza sunia też przed cieczką jest bardziej marudna po względem jedzenia; tyle że ponieważ jest wulkanem energii to nie przechodzi "zespołu ospałości" :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Odświeżam stary temat 8)

Czy suka przed cieczką może stac sie nadpobudliwa? Czy często to sie zdarza?

Fakt, że nie ma teraz dłuższy czas w domu najukochańszego Pana Saby :lol: , ale wczesniej tez tak nam sie zdarzało i objawiało sie to tylko tesknym popiskiwaniem od czasu do czasu. Natomiast teraz tak od tygodnia Saba "terroryzuje" członków rodziny, szczeka, wariuje, skacze na około nich. Nie cały czas, tylko jak jej sie coś "odwidzi" (ktos sie z nią nie przywita należycie, na działce przy rzucaniu kija itp.) To są takie próby zastraszenia - przynajmniej tak ja to odbieram. I własnie nie wiem, czy to jest oznaka "zespołu napięcia przedmiesiączkowego" czy jakiś inny problem.

Link to comment
Share on other sites

Nasza Kajuta też sie specjalnie nie zmienia. Jedynie co (to nas cieszy) nareszcie je!(bo tak to mało je). a tak poza tym to puchna jej narzady rozrodcze sa mocniej ukrwione ale temu trzeba sie przyjrzeć. tak raczej nic poza tym. ale sunie sa bardziej pobudliwe w tym okresie naskakuja na domowników i ciągłe spacery!!!!!( Kajka zawsze jest taka szalona wiec jak dla nas to sie nie zmienia) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia ma 7,5 m-c i wlaśnie(wczoraj!!!!!) dostala 1 cieczki. Jest bardzo smutna. Nic nie chce jeść, i 'płacze' bo jej się majciochy nie podobają. W dodatku już pies sąsiadki z drugiego piętra przyleciał pod nasze drzwi :o :o :o .

Bardzo bardzo się martwie że Saba już nie urośnie :( . Ona jest bardzo malutka i drobniutka (35cm w kłębie, 8kg wagi) i noję się ze taka zostanie. To jest cocker spaniel angielski. I jeszcze ta glupia cieczka :x Jej jak ona nie urośnie to ja się załamie :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Moja sunia w zeszłym tygodniu dosała pierwszą cieczkę dziś jest dokładnie siódmy dzień. Martwię się o nią bo nie chce jeść i jest taka osowiała a ja ją zamierzałam trochę podtuczyć a zdaje się, że przez tą cieczkę to ona schudnie raczej...:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Moja sunia dostała teraz w Nowy Rok cieczkę po długiej przerwie bo poprzednia dostała w maju...no i z chwilą gdy dostała teraz cieczkę to jest nieznośna, jest krnąbrna, ciągnie na dworzu, mało je, jest zazdrosna o freciaka, szuka okazji by uciec, czasem zapiera się i nie chce wejść do domu, gdy widzi jakiegoś psa to piszczy, no i oczywiście demolka w domu dziś zastałam nadgryzione okno i parapet (stuletnie okna drewniane) wywalony fotel i pogryziona wycieraczka...ręce mi opadają. Próbowałam taktycznie załatwić sprawę ale zawsze coś broi, dziś skończyło się tym że dostała na dupkę, jeśli jutro znowu coś zrobi to nie mam pojęcia co z nią zrobić. Mój chłopak jest na urlopie i wraca poniedzieli to może też na nią źle wpływa że brakuje domownika.Ja do pracy muszę chodzić nic na to nie poradzę...Proszę o jakieś rady...czy ktoś może używał DAPa z feromonami?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...