Jump to content
Dogomania

Niewidomy, roczny, porzucony amstaff już za TM (*)


ania z poznania

Recommended Posts

Wczoraj pani Renata, komendant Straży dla Zwierząt w Słupsku przysłała mi taką prośbę o pomoc:

[IMG]http://i42.tinypic.com/256h08y.jpg[/IMG]

Został przywiązany do drzewa przy drodze pomiędzy Bruskowe Wlk, a Wielichowem.
Wg świadków pies był widziany wraz z właścicielem, jak szli w stronę lasu w okolicach Gałęzinowa. Właściciel jest niskim, starszym mężczyzną, ma czarne włosy. Prawdopodobnie mieszka w tamtych okolicach. Prosimy o pomoc w znalezieniu zwyrodnialca!
Pies jest młody (niecały rok), niezwykle przyjaźnie nastawiony do ludzi. Cały czas prosi aby go głaskano i liże po rękach. Ma piękną budowę ciała, jest zadbany. Cierpi na zapalenia dziąseł. Bardzo tęskni za swoim właścicielem, ciągle skomle i płacze.
tel. 601 348 677 ( KOMENDANT SOZ )


[B]Dzisiaj okazało się,że psiak nie widzi!!!! Jest w dużej potrzebie!!!!

Macie jakiś pomysł???????
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Jutro będę rozmawiała z panią Renatą, zapytam czy byli już u weterynarza. I czy już wiadomo czy to wrodzone, że nie widzi czy pourazowe.
Dostałam kolejną wiadomość:

"Prawdopodobnie udało nam się namierzyć właściciela, który będzie odpowiadał za porzucenie przed sądem - mamy świadków i dokumentację fotograficzną.
Pozdrawiam,
Martyna Macedońska
Straż Ochrony Zwierząt"

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z panią Renatą, sytuacja wygląda tak- psiak jest u weterynarza, na razie tylko tam było miejsce dla niego. Weterynarz oczywiście chciałby żeby jak najszybciej go zabrać.... Poza tym nie jest najwyższych lotów i za wiele nie potrafi powiedzieć, powiedział, że jest to albo wrodzone albo pourazowe :roll:. Do schroniska oddanie go nie wchodzi w grę, podobno jest wyjątkowo kiepskie, walczą z nimi, są zarzuty wobec weterynarza i technika, uśpią go w minutę.....

Macie jakieś pomysły????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Jutro będę rozmawiała z panią Renatą, zapytam czy byli już u weterynarza. I czy już wiadomo czy to wrodzone, że nie widzi czy pourazowe.
Dostałam kolejną wiadomość:

"Prawdopodobnie udało nam się namierzyć właściciela, który będzie odpowiadał za porzucenie przed sądem - mamy świadków i dokumentację fotograficzną.
Pozdrawiam,
Martyna Macedońska
Straż Ochrony Zwierząt"[/QUOTE]
Dziadowi należy się:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']ehhh, biedaczek.... trzymam kciuki, żeby u Natali mógł poczekac na swój dom. Niewiele pomoge, ale chociaż będę zaglądała do .... no wlasnie, ma on jakies imię?[/QUOTE]
może Pręguś - takie ma ładne pręgi na sierści.
Albo Uran - nawet nie wiem, dlaczego tak skojarzyłam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Dzięki wielkie, Donwitow. Już napisałam do Natalii, trzymajcie kciuki i hipnotyzujcie myślami :)[/QUOTE]

Juz odpisalam Ani na PW - troszke martwi mnie fakt psiaka, czy nie dreczylby dziewczyn "na psi sposob", bo wtedy na pewno biedaka by pogonily... Mamy tez od poniedzialkowego wieczora problem z tymczasowiczem szczeniorkiem - biedak jest tak zarobaczony, ze nie nadazam za sprzataniem kup i rozlazacych sie po podlodze robali i czlonow tasiemca :( Musimy najpierw ogarnac sytuacje z jego zdrowiem....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Na razie w siedzibie straży dla zwierząt, pani Renata nie chce go oddawać do schronu takiego niewidzącego :(![/QUOTE]

boshe...taki mlody a nie widzi? a badał go jakiś wet?

dżizas...aj chyba wysiadam:( nie daję rady...jak myśle o "mojej" pandzi to mi łzy w oczach staja tak jak kiedyż przy Midasie:( chyba się wypalilam...

Link to comment
Share on other sites

zobaczcie, może to dla malucha szansa na naprawę oczek...
[QUOTE][CENTER][SIZE=6][COLOR=red]Uwaga!!!![/COLOR][/SIZE][/CENTER]

W dniach 10-11.12.2011r. w Szczecinku (woj zachodniopomorskie) odbędą się warsztaty okulistyczne dla lekarzy weterynarii. Osobą prowadzącą będzie [B]doc. Kiełbowicz[/B]. W związku z czym jest możliwość przeprowadzenia nieodpłatnych zabiegów okulistycznych. Poszukujemy psów ew. kotów wymagających specjalistycznej pomocy. Liczba zakwalifikowanych pacjentów jest ograniczona. Samej kwalifikacji do zabiegu
będzie dokonywał doc. Kiełbowicz.
Dlatego też jeśli ktoś z was jest właścicielem zwierzaka lub zna bidę z dogo wymagającą pomocy i chciałby z niej skorzystać proszę o kontakt pod adresem e-mail:

[CENTER][EMAIL="[email protected]"][SIZE=5][COLOR=darkorange][email protected][/COLOR][/SIZE][/EMAIL][/CENTER]

Ważne:
- w e-mailu proszę przesyłać zdjęcia oczu ([B]dobrej jakości[/B]) wraz z historią choroby i namiarami na opiekuna/właściciela - to jest wymogiem wstępnej kwalifikacji,
- tak jak wspomniałam, jeśli pies zostanie zakwalifikowany do zabiegu, będzie on wykonany bezpłatnie bez żadnych dodatkowych kosztów, jedynym warunkiem jest dowiezienie pacjenta do Szczecinka i zgoda na wykonanie zabiegu
- na zgłoszenia czekamy do poniedziałku
- jeśli pacjent zostanie zakwalifikowany przez doc. Kiełbowicza, opiekun zostanie o tym powiadomiony


Ja na dogo będę w niedzielę wieczorem, dlatego też podałam e-mail do kontaktu z organizatorem czyli [COLOR=seagreen]lek.wet. Karoliną Brach - specjalistą chorób psów i kotów[/COLOR]. Na podany adres proszę przesyłać konkrety, czyli zdjęcia i wspomniane historie choroby. Prosimy też o wyrozumiałości ze względu na iż pacjenci poszukiwani są również poza doga i nie każdy pies może zostać zakwalifikowany - choć chcieli byśmy pomóc wszystkim. [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Astuś już za TM (*) :-(:-(

Weterynarz obserwując go zauważył, że ma drgawki, momentami widzi, a momentami nie. Pani Renata i Martyna zdecydowały, że przewiozą go do innej, dobrej kliniki. W drodze dostał ataku, jak dojechały na miejsce weterynarz powiedział, że podejrzewa guza mózgu, badania potwierdziły diagnozę....


Dziękuję wszystkim za chęć pomocy, również nieobecnym na wątku Danusi, Mariamc, która zaoferowała pomoc finansową i Furciaczek, która zgodziła się przyjąć astusia do hotelu....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...