Jump to content
Dogomania

Uratujmy 2 owczarki szkockie!Mamy mało czasu,wyrok w grudniu!Sytuacja już opanowana:)


martik b

Recommended Posts

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Carmen tak sie zachowuje , bo teraz przejmuje przewodnictwo w stadzie , dla nas ludzi to wydaje się brutalne ale niestety w świecie zwierząt to są naturalne zachowania. Pobłażliwość właścicieli, jeszcze bardziej ją utwierdza w przekonaniu że wszystkie jej zachowania są akceptowane. Bardzo ważna jest konsekwencja w kontaktach z psami , jeśli nie pozwalamy na jakieś zachowania , to musimy niestety nie pozwalać stale aż do skutku i nie uginać się pod presją psiego spojrzenia , błagalnie patrzącego na nas z wyrzutem . To stary chwyt ( mam w domu 5 psów ) i niech nas nie zmyli. W domu rządzi człowiek a nie pies , a wewnętrzne sprawy stada powinny być bezkrwawe , najczęściej są tylko demonstracją siły . Ciężko jest doradzać na odległość , nie widząc psów i ich zachowań , mowy ciała , postawy, a przede wszystkim zachowań właścicieli. Trzymam kciuki aby konflikt się rozwiązał. Trzymam kciuki za zabieg, i nie wiem czy to ktoś już pisał ,trzeba koniecznie uważać przy zabiegu na narkozę i na niektóre leki ze względu na gen MDR o czym nalezy poinformować weta.

Link to comment
Share on other sites

Dziś o 18 Carmelita przyjedzie do lecznicy...trochę się stresuje ale mam nadzieję, że pójdzie równie bezproblemowo jak z Lassie, ostatnim razem jednak obiecałam sobie, że nie mogę asystować i stać przy anestezji zwierzaków z którymi jestem emocjonalnie związana i znowu popełniam ten sam błąd bo dziś na popołudniu jestem w pracy w lecznicy i będę się wykańczać emocjonalnie :roll:
Był wczoraj tel w sprawie adopcji, Pan brzmi dość sensownie chcą psa do domu nie jak poprzednio do kojca, dlatego poprzednio po wspólnym telefonicznym uzgodnieniu z Lucyną oraz Olą odrzuciliśmy ten dom, nie mają zwierząt, niedawno odszedł im psiak ze starości i chcą przygarnąć nowego...będę szukać kogoś na wizytę przedadopcyjną, rejony Piły więc stosunkowo niedaleko BGD :)

Link to comment
Share on other sites

Carmelitka juz jest po zabiegu.
Czuje sie chyba dobrze, merda ogonkiem ;) dzisiaj juz jadla i chodzila. Przenieslismy jej spanko na parter zeby mogla latwiej wychodzic na dwor ;) jak wroce do domu to napisze wiecej i wstawie zdjecia. Dzisiaj wiekszosc czasu spala ale jak juz wstala nie byla zadowolona z kolnierza bo patrzy na mnie swoimi pieknymi oczami ktore mowia "zdejmij to" ;)
Ciocia Marta jaj zwykle spisala sie na medal!

Link to comment
Share on other sites

Carmela była bardzo dzielna, jak zawsze zresztą ;) Dzisiaj jadę podać jej kolejny antybiotyk...
I Dziękuję Oli kolejny raz za wielkie serce, cały koszt zabiegu ponosi bowiem rodzina :buzi:

Carmen w lecznicy już po zabiegu:
[IMG]http://img221.imageshack.us/img221/422/sv209793u.jpg[/IMG]
[IMG]http://img849.imageshack.us/img849/2470/sv209794.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyja']Marta, Kasia, Ola to cudowne dziewczyny, które odmieniły los Carmen. Teraz jeszcze trzeba doprowadzić do ostatecznego finału czyli najlepszego domku pod słońcem dla kochanej Carmelitki :)[/QUOTE]

Moja tutaj minimalna zasluga :) o taaaak mocno trzymam kciuki za Carmenke !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkasiiiar']Moja tutaj minimalna zasluga :) o taaaak mocno trzymam kciuki za Carmenke !!!!![/QUOTE]
Oj tam Ciotka gadasz a co ja bym bez Ciebie zrobiła na początku jak nie miałam gdzie Carmeli umieścić ;)
[quote name='Nynon']Czy Carmen ma juz nowy domek ?[/QUOTE]
Carmen nadal domku poszukuje..jest nią zainteresowana pewna rodzina i właśnie zaraz zabieram się do szukania osoby na wizytę przedadopcyjną ;)

Byłam dziś u Carmen, super wygląda, super się czuje, rana pięknie się goi, trochę jej się w kołnierzu gorzej wchodzi po schodach ale radzi sobie dziewczynka, zastrzyk też dzielnie zniosła, powtórka kolejnego w sobotę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...