Jump to content
Dogomania

Falkaa

Recommended Posts

Tak się zastanawiam czy psy mogą jeść chleb.. Tu słyszałam, ze psy absolutnie nie powinny jeść chleba bo sól, bo zakwaszacze.. a tam znów, że mogą. Jak to wkońcu jest? Moje psy, nieważne, czy suchy czy czyms zalany ale go uwielbiają ! (chociaż najbardziej lubią suchy :roll:). To po prostu ich taki swojego rodzaju 'smakołyk'

Link to comment
Share on other sites

Ja bym tyle nie dawała, z prostego powodu - chleb nie ma żadnej wartości odżywczej, a sztucznie napycha psa, powoduje poczucie sytości, a w dużych ilosciach tycie ;) U nas chleb/sucharki podawane są co jakiś czas (np. tydzień-dwa) jako smaki za komendy.

Link to comment
Share on other sites

Chleb raz że tuczący i mało odżywczy, to do tego dość mocno obciąża przewód pokarmowy, długo się trawi, często fermentuje w jelitach.
Zgadzam się z ladySwallow - po co podawać coś takiego; jest tyle najróżniejszych pokarmów bardziej odpowiednich dla psa, że na pewno znajdzie się coś, co lubi bardziej ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Martens [/B]wiadomo przesadzać nie wolno z niczym, ale raz na jakiś czas można dac kawałek? :)
[B]gryf80[/B] i takie chrupiące wcinają? :)
[B]cockermaister[/B] no ja właśnie też.. dałaby się zabić za choćby małą pajdę suchego chleba :D

Link to comment
Share on other sites

Jak pies jest zdrowy, nie spasiony i nie ma sensacji po pieczywie, to myślę, że możesz dać nawet dwa kawałki ;)
W pieczywie ze sklepu jest pewnie trochę chemii - zawsze można spróbować upiec samemu, albo chociaż placki na burrito lub tacos, jeśli pies dobrze reaguje na pszenicę/kukurydzę. Takie domowe tacos z kurczakiem i pomidorem bez przypraw - i masz karmę z kukurydzą jako wypełniaczem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...