Jump to content
Dogomania

klopotliwy sasiad i moj wyjacy pies


deflevi

Recommended Posts

hej,
mam problem z psem jak i z sasiadami lub tez sasiadem. Miesiąc temu gdy nie bylo mnie w domu dostałam kartke z informacją od anonimowego sąsiada, ze moj pies wyje gdy jest sam w domu i ze powinnam cos z tym zrobić. Nie bardzo wiem kto moglby mi cos takiego podrzucic pod drzwi tym bardziej pies nie zostaje sam na dlugie godziny w domu. Gdy wracam zastaje ciszę a pies gdy tylko otwieram drzwi podnosi sie zaspany z lozka. jescze nie zdazylam przepytac sasiadow czy szczek lub tez wycie psa im przeszkadza - wyszlam z zalozenia, ze jesli ktos ma jakis problem sam powinien z tym osoboscie do mnie przyjsc a nie podrzucac dziwne anonimowe karteczki na moja wycieraczke. Sytuacja powtorzyła się wczoraj. nie bylo mnie w domu okolo 4 lub 5 godzin. Pod drzwiami lezalo kilka wydrukowanych stron z jakiegos serwisu internetowego o tresci takiej, iz powinnam cos zrobic ze swoim psem bo inaczej sprawa zostanei zgloszona do administracji a przede wszystkim powinnam sie zaopatrzyć w elektryczna obroże, ktora rozwiazałaby problem. Niestety po raz kolejny podrzucona kartka byla anonimowa. Nie wyobrazam sobie szkolenia psa obroza elektryczna. szczerze mowiac nigdy nie mialam problemów z psem i staram się ją uczyć odpowiedniego zachowania szczegolnie wtedy kiedy zostaje sama w domu. Jestem bardzo zdziwiona i anonimami oraz zachowaniem swojego pupila, ktory widocznie nie potrafi sie zachowac podczas mojej nieobecności. Chciałabym prosic o jakies rady odnosnie anonimowego sasiada jak i psa, ktory prawdopodobnie z tesknoty za mna wyje.

Link to comment
Share on other sites

Deflevi, sprawdź, czy Twój pies faktycznie wyje, gdy Cię nie ma - wystarczy zostawić włączony dyktafon lub kamerkę internetową, by to sprawdzić.
Jeśli to prawda, to poproś o pomoc behawiorystę/trenera, który pomoże Ci zdiagnozować problem i wprowadzić odpowiedni trening dla psa.
Obroża elektryczna to raczej zbyt radykalne rozwiązanie na początek.

Link to comment
Share on other sites

a nikt u Ciebie w bloku nie sprzedaje tych obroży elektrycznych? bo to aż dziw, że ktoś tak o zostawia tego typu informacje. a nagrania z kamerki czy dyktafonu trzymaj jako dowód, w razie jakby pies nie wył a ktoś faktycznie doniósł administracji.

a ja na Twoim miejscu jeszcze bym się przeszła po sąsiadach i zapytała wprost, komu pies przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

Nagraj swojego psa na kamerkę. Przejdź się po sąsiadach wcześniej i zapytaj, czy ktoś się do anonimu przyzna. Jeśli pies nie wyje, przejdź się do administracji i powiedz o całej sytuacji - że dostajesz anonimy i oskarżana jesteś oraz straszona sankcjami prawnymi za coś, co nie ma miejsca. Ew. wywieś stosowną karteczkę na klatce schodowej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jest taka opcja, ze ktos prowokuje psa, np. puka do drzwi i dzowni domofonem, żeby pies się darł, a potem zostawia kartki i tak nakręca problem. Dlatego faktycznie dobrze by było sfilmować, co się dzieje. Możesz w ten sposób albo zdobyć narzędzie do trenowania z psem, albo haka na potencjalnego wariata w bloku.
Można też - o ile masz taką możliwość - izolować psa od drzwi wejsciowych. Po prostu ewentualny szczek nie miał by szans tak się nieść po klatce.

Link to comment
Share on other sites

Oprócz kamerki - wydrukuj sobie oświadczenie i zbierz podpisy od sąsiadów, że pies im nie przeszkadza :diabloti: w razie jakiegoś zgłoszenia będziesz miała twardy dowód, albo przy okazji dowiesz się, komu pies przeszkadza - jak nie będzie chciał ci podpisac :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...