Jump to content
Dogomania

Dzika podhalanka Aza-kilka mies. koczowała na polach.Teraz z dziećmi na gołej ziemi!!


Klaudus__

Recommended Posts

Trzeba zbierać na sterylkę. Budę kupiła Przystań Ocalenie ale trzeba zrobić składkę i oddać. Oni też funkcjonują z datków darczyńców.
Najlepiej będzie jak każdy chętny określi się ile deklaruje. Konto Klaudi moge wysyłać na pw. Na pewno pieniędzy nie będzie w nadmiarze.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam nadzieję, że uda się zakupić budę odpowiednio dużą dla obu psiaków...

[B]
[url=http://www.dogomania.pl/threads/218297-Ksia%C5%BCkowisko-tu-znajdziesz-prezenty-pod-choink%C4%99-do-04.12.2011-r.-g.-23-00.?p=18067237#post18067237]Chcesz kupić fajną książkę na prezent świąteczny?? Zapraszam do nas![/url][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bakusiowa']Trzeba zbierać na sterylkę. Budę kupiła Przystań Ocalenie ale trzeba zrobić składkę i oddać. Oni też funkcjonują z datków darczyńców.
Najlepiej będzie jak każdy chętny określi się ile deklaruje. Konto Klaudi moge wysyłać na pw. Na pewno pieniędzy nie będzie w nadmiarze.[/QUOTE]
Dorzucam się, zrobię przelew dla Azuni:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarotka']A jaka wogole jest ich sytuacja tam gdzie sa ??
Wiemy, ze maja bude teraz i opiekunow. [/QUOTE]
[I]Tak, mają dużą budę i opiekę.
Pani karmi sunie - a One za Nią wszędzie chodzą.
Cokolwiek Pani robi - zaraz ma dwie kule u nogi - dziewczyny :)
Panny mają ogromny apetyt.
Ale niestety mała przejęła nawyki mamy - i nie ma szans by do niej podejść - podchodzi tylko do Pani.
Przed obcymi ucieka i chowa się do najbezpieczniejszego miejsca na świecie - nory w której się urodziła.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewu']przesyłajcie proszę

[b][color=#ff0000]uwaga![/color][/b] rodzina w.....ze świętochłowic z ulicy hanki sawickiej(dane podamy na priv) jest podejrzana o przyjmowanie psów bezdomnych na mięso. Jest zgłoszenie, że w krótkim czasie przez ten dom przewinęło się dużo psów, a dzieci z tej rodziny mówią jedzeniu mięska z psów. Nasza fundacja prowadzi interwencję w tej sprawie. Schroniska okoliczne są powiadomione, ale staramy się nagłośnić sprawę w całym regionie. Prosimy osoby i organizacje, które wyadoptowały tej rodzinie psa o kontakt z fundacją. [email="[email protected]"][color=#4444ff][email protected][/color][/email][/quote]

[i]straszne!!![/i]

Link to comment
Share on other sites

[I]Mam teraz strasznie dużo roboty.
Zawiozłam Azie smakołyki karmę,ale niestety tylko przelotem tam byłam.
Jej córeczka jest taka śmieszna,że paść idzie.
Jak tylko widzi obcego - w migu ucieka no norki.
Ale jak tylko intruz się oddala ta zadowolona wychodzi do swojej Pani :lol: [/I]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] W sumie nie bardzo wiemy jaka jest sytuacja finansowa tej Pani[/QUOTE]
Nie chciałam wcześniej o to pytać, ale ... Utrzymanie dwóch podhalanów nie jest błahostką finansową. Może ktoś pogadałby z kobitą czy da radę je chociaż wyżywić i zaszczepić raz do roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Akcja sterylizacja obejmuje tylko suki bezdomne, ta ma właścicielkę więc nie zgodzą się. Trzeba uzbierać pieniądze na sterylizację skoro kobieta chce dać dom dwóm sukom, a potem doglądać czasami. W sumie nie bardzo wiemy jaka jest sytuacja finansowa tej Pani.[/QUOTE]

Z pierwszego postu wynika że suka sama wprowadziła się na to podwórko i jeszcze oszczeniła się tam. Właścicielem staje się ktoś wtedy jak bierze nawet psa bezdomnego, idzie do weterynarza , odrobacza, szczepi oraz zakłada książeczkę zdrowia psa. Wątpię czy taki fakt miał miejsce. Klaudus załatwiała budę dla suki, nosi tam jedzenie oraz prowadzi bazarek świąteczny gdzie między innymi zbiera na jedzenie dla Azy. Sukę trzeba potraktować jako bezdomną i szukać pomocy w sprawie sterylizacji. Tylko patrzeć jak będzie następna cieczka i w efekcie kilka szczeniaków. Gorsza sprawa to chyba jest z dzieckiem Azy, bo chyba nie sterylizuje sie przed pierwszą cieczką. Czy ktoś wie coś na ten temat? Dobrze że kobieta nie wygoniła jej z podwórka a resztę trzeba załatwić w ramach dogomani. Klaudus prowadzi wątek więc ona powinna zwrócić się o pomoc w sprawie sterylizacji. Być może ma jakiś plan.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, to miałam już wcześniej na myśli, bo sytuacja trochę dziwna - Pani chce psiaki zostawić, ale nie kupuje sama karmy, czyli jej nie stać? Wyżywienie dwóch podhalanów to nie jest mały wydatek, a do tego dojdą szczepienia, czy jakieś inne wizyty u weta i co wtedy? nawet środki przeciwpchelne i przeciwkleszczowe dla dwóch dużych psów przez wiosnę, lato i trochę jesieni to wydatek minimum 30-40zł miesięcznie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cromikowa']No właśnie, to miałam już wcześniej na myśli, bo sytuacja trochę dziwna - Pani chce psiaki zostawić, ale nie kupuje sama karmy, czyli jej nie stać? Wyżywienie dwóch podhalanów to nie jest mały wydatek, a do tego dojdą szczepienia, czy jakieś inne wizyty u weta i co wtedy? nawet środki przeciwpchelne i przeciwkleszczowe dla dwóch dużych psów przez wiosnę, lato i trochę jesieni to wydatek minimum 30-40zł miesięcznie....[/QUOTE]
To chyba dobrze że pozwoliła im zostać u siebie. Klaudus pisze że do nikogo innego nie podchodzą. Są trochę dzikie. W najlepszym przypadku mogą wylądować w punkcie w Pszczynie lub szukanie hoteliku. No ale kto da na to pieniądze? Lepiej załatwić co trzeba, zrobić czasem zbiórkę na ich potrzeby i niech mają swoje miejsce i budę u tej kobiety. Kobieta może jest biedna i nie stać jej na utrzymanie psów.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze by było gdyby Klaudus wyjaśniła wszystko rzeczowo, jak do tej pory zrozumiałam, że Pani chce żeby suki zostały u niej, ale sama na nie nie wydaje pieniążków.
Co do bycia właścicielem znalezionego psa- nieprawda, że jak sobie przygarniesz psa i zadbasz o niego to automatycznie stajesz się jego właścicielem - pies zgarnięty z ulicy staje się Twoją własnością po dość długim czasie.
Akcja sterylizacja obejmuje tylko suki bezdomne z ulic, z hoteli i DT. Sukę musi zgłosić ktoś, kto wpłaca tam pieniążki lub czasami zorganizuje jakiś bazarek na akcję. Mile widziane jest żeby był to pies podlegający osobie uczestniczącej w akcji.
Trzeba najpierw ustalić jaki jest status suczek - mają właściciela czy są bezdomne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bakusiowa']To chyba dobrze że pozwoliła im zostać u siebie. Klaudus pisze że do nikogo innego nie podchodzą. Są trochę dzikie. W najlepszym przypadku mogą wylądować w punkcie w Pszczynie lub szukanie hoteliku. No ale kto da na to pieniądze? Lepiej załatwić co trzeba, zrobić czasem zbiórkę na ich potrzeby i niech mają swoje miejsce i budę u tej kobiety. Kobieta może jest biedna i nie stać jej na utrzymanie psów.[/QUOTE]


Ja nie twierdzę, że to źle, że Pani pozwoliła im zostać u siebie tylko chodzi o to, że sytuacja jest niejasna, bo jeśli Pani chce aby obie sunie zostały u niej na stałe to dlaczego sama ich nie karmi i sama nie zapewni sterylki, czy nawet tak podstawowej rzeczy jak buda? Jeśli jak napisałaś - może jest biedan i nie stać jej na utrzymanie psów - to jak długo ma dostawać karmę i środki na ich utrzymanie? do końca ich życia? Tak nie postępuje właściciel psów, takie działanie nazywa się domem tymczasowym.
Tak dla jasności - ja nie mam nic przeciwko pomocy suniom, wręcz przeciwnie jak tylko będę miała wolne środki to na pewno dołożę się - oczywiście o ile okaże się, że suczki są bezdomne...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...