Jump to content
Dogomania

TYP CA de BOU - 40 LAT HISZPAŃSKIEJ PORAŻKI HODOWLANEJ !!!!!


Chima

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Naturalnie.... na temat typu mozna sie sprzeczac. Ale... jest jeszcze scos takiego jak standart. Majorka ma wygladac jak majorka (od razu rozpoznawalna) a nie jak mix niewiwdomych molosow czy amstaffow. Tu takie male porownanie glow:

pagina_5_galeria_de_fotos_circe.htm_txt_circe%20de%20almallutx.gif

kopikar.jpg

Przeciez chyba w standarcie jest napisane, ze ca de bou ma miec stop.... czy to nie prawda? Czyzby mi sie cos popieprzylo?

U hiszpanskiego psa nie widze zadnego stopu a u Ikara (pan Tim Taylor uwaza, ze to wlasnie Ikar jest out of the type) owy jest.

Uwazam, ze polskie majorki sa poprostu lepsze! Jak patrze na polskie majorki (ich zdecydowana wiekszosc) to wiem, ze to jest ca de bou. Typ tej rasy jest w PL zdecydowane bardziej umocniony od typu w Hiszpanii...

W koncu boxery to niemiecka rasa a najlepsze w chwili obecnej sa we Wloszech....

Link to comment
Share on other sites

To strasznie się hiszpanie kompromitują ze swoimi psami (ciężko mi je nazwać majorki), a i sposób prowadzenia "kampani" ze rzecz swoich "majorek" nie jest najwyższego lotu.

Nie wiem jakie mają plecy hiszpanie w kierownistwie FCI ale chyba i tak nic nie zdziałają, bo ich "majorki" nie mają nic nawet nie są wyrównane w tym ich typie.

Więc jestem dobrej myśli "polska majorka" musi się obronić i się broni na ringach europy :)

Link to comment
Share on other sites

Wyniki wystaw mówią same za siebie :), szkoda że hiszpanie stracili te 40 lat, ale troche dlatego, ze nie mieli zdrowej konkurencji, a wiadomo, że to konkurencja często mobilizuje. Szkoda tylko, ze teraz sie zachowują jak gówniarze.

Emblemat Gromka mi też się podoba to mój brat się pobawił w "photo shopie" żeby taki był :)

Link to comment
Share on other sites

@ Marek z Gromem & Gorzala

Hiszpanom chyba ciezko zcierpiec polskich osiagniec. Pan szwed napisal mi w mailu, ze kazdy hodowca danej rasy szanuje klub owej w kraju jej pochodzenia. Ja osobiscie nie mam problemu z szanowaniem innych! Ale.. sorry... szacunek dla klubu a jakosc psow, jakie tam sa zarejestrowane to cos innego! Czy ktos rzuca sie na glowe i pada na czolo przed klubem niemieckich bokserow w Niemczech? W koncu dobrych bokserow (ponoc) juz tutaj brak i nalezy ich szukac we Wloszech.....

Typ hiszpanskich majorek nie jest wyrownany a do tego te prawie puste rodowody. To nawet nie chodzi o tytuly Inter. Championa tylko o to, ze oni produkuja cos "na szybko" co w moich oczach nie ma zadnej hodowlanej jakosci.

Ja nie chcialabym majorki z Hiszpanii za darmo a co dopiero za 800 czy 1000 euro! Za co mialabym placic tyle kasy? Za "jakosc"?? Przeciez taka majorka bylaby przez sedziow wysmiana. Takie majorki widzialo sie ewentualnie 10 lat temu! Albo jeszcze wczesniej..... jak byl Tito.

Mnie podoba sie typ wiekszosci polskich majorek - u nich zaraz widac o jaka rse chodzi i nie trzeba myslec nad tym jaki to mix.

A tak reasumujac: uwazam ze to przykre, ze hodowcy majorek nie trzymaja ze soba dobrych kontaktow, ze nie pracuja razem! Hiszpanie powinni sprowadzic pare dobrych polskich majorek a Polacy pare hiszpanskich - do odswiezenia lini... STOP!

Odswiezenia?

Czym?

W koncu w hiszpanskich rodowodacj widzi sie glownie Tito, Mora, Chimo... czyli to samo co w rodowdach polskich majorek z tym, ze 10 lat temu.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo współczuję p.Renacie Jasińskiej takich przepychanek i przykrych,krzywdzących słów pod adresem Jej majorek.

Normalnie jak ktoś ma słabe serce i za bardzo się przejmuje,to można jutra nie dożyć...

Chociaż majorki to nie "moja" rasa-zawsze rozpierała mnie duma,że mamy w Polsce najlepszą hodowlę na świecie i najpiękniejsze psiaki.

Link to comment
Share on other sites

Mnie tez zawsze rozpierała duma, ze w polsce mamy najlepszą na świecie hodowlę majorek, a majorki Pani Jasińskiej po raz pierwszy zobaczylem w szczecinie 2002 i wywarły na mnie ogromne wrażenie. Szkoda zdrowia Pani Renaty na przepychańki z prostakami, niech wystawy wszystko zweryfikują.

A przecież ta majorka na tym zdjęciu ta z lewej (ta większa) to taki misowaty Canario jak dla mnie :)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

już dawno nie zaglądałem do działu ca de bou myśląc, że niestety umarł on śmiercią naturalną, a tu widzę bardzo ciekawa dyskusja. :D

Powinniśmy być dumni, że dzięki p. Jasińskiej możemy się szczycić najlepszymi majorkami na świecie. 8)

Niestety hiszpanie, jako twórcy rasy nie potrafią się z tym pogodzić i nie łudźmy się, nie pogodzą! Szkoda tylko, że część polskich hodowców, być może zazdrosnych o efektowne sukcesy Osanny, stoi w jednej linii z hiszpanami. :evilbat:

Nie dziwię się, że istnieją de facto dwie linie psów kanaryjskich i dwa obozy i koncepcje hodowlane wśród samych hiszpanów. Ta rasa ma bardzo krótką historię od zatwierdzenia w fci i wciąż się rozwija.

Niedorzeczne są natomiast działania hiszpanów, wraz z panem Timem, próbujących deprecjonować polskie działania w rozwoju rasy, jak również podważających decyzje fci, doceniające je. :-?

Hiszpanie jednak są widać przekonani, że to co tworzą jest najlepsze i jest to jedyny możliwy wyznacznik. Nie wiem jak to jest w przypadku ca de bou. Jeśli chodzi o dogo canario, to wielu hodowców półwyspu iberyjskiego nie jest nawet zrzeszonych w fci, mając często lepsze psy kanaryjskie w typie, niż paru czynnie działających członków hiszpańskiego klubu dc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Swoja droga gdzie sie podziewaja inni "majorkarze" ??

Carragan!

Inni majorkarze(inne majorkarki :) obserwują sytuację z boku. Az boje sie wypowiedzec na forum bo nerwy mi strzelą i jeszcze mnie moderator na zawsze wyrzuci :evilbat:

Powiem tyle odnośnie sytuacji: BRAK MI SŁÓW, ale jestem dobrej myśli, gdyż polskie majory są bezkonkurencyjne :D

Link to comment
Share on other sites

ona wygląda jak kaleka z przełamanym grzbietem - tylko nie wiem czy to jest taki egzemplarz czy był jakiś błąd w żywieniu czy przedwczesnym wysiłku.

No i się załamałem ponieważ fotka jest mała JA patrzyłem głownie na front tych suk na zdjęciu, i byłem, pewien ze ta z lewej siedzi, a ten kształt za nią to grzbiet jakiegoś psa który jest gdzieś za nimi.

Teraz się przyglądnołem i sie załamałem, co to za biedny piesek przecierz taki grzbiet to musi byc tragedia dla tego psa wcześniej czy później. :( :(

Link to comment
Share on other sites

@ gorzala

Z tego co on kiedys do mnie pisal, tez myslalam, ze jest sedzia FCI!

Po co wogole to pisze?

W ten sposob SAM sobie smrodzi...... nie mma czegos takiego jak "nie-oficjalny-sedzia", wiec po co wogole o czyms takim wspominac? Albo jest sie oficialnym sedzia FCI albo nie. Koniec, kropka.

Niech panowie sie zajmuja klubem hiszpanskim, hodowla majorek.... niech ich majorka wyglada jak fila zmieszana z rottweilerem i niech sobie uwazaja, ze "wschodnie" majorki to nie majorki - szczerze mowiac: olewka!

Mnie podobaja sie majorki takie jak Ikar - w koncu sie kazdemu podoba co chce! Pozatym NIGDY nie kupilabym hiszpanskiej majorkii z plytkim rodowodem za 4.000 euro! (slyszalam, ze niektorzy z klubu CECB chca takie pieniadze za szczeniaka).

Dla mnie majorka ma byc kochanym psiakiem domowym, ma byc slodka, mila, bez problemow tolerowac obce osoby. Poprostu... ma byc takim duzym mopsem. Innej majorki nie chce!

Link to comment
Share on other sites

@ gorzala

Nic nazywaj mnie leniwcem tylko przeziebieniowcem!

Zlapalo mnie na calego, boli mnie kazda kosc - do czwartku jestem na

zwolnieniu. W piatek MUSZE isc na pare godzin do pracy.... bo niedlugo urlop, wiec inaczej nie moge. Teraz leze w wyrku z notbookiem :-) i mam nadzieje, ze kropeli potu nie zaczna mi zaraz na niego kapac <hehe>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...