Jump to content
Dogomania

TYP CA de BOU - 40 LAT HISZPAŃSKIEJ PORAŻKI HODOWLANEJ !!!!!


Chima

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa strony w internecie (szwedzka hodowla Torreint de Pareis) gdzie mozna przeczytac nastepujace rzeczy:

Ca de Bou ze wschodniej europy to wielka pomylka - zwyciezca swiata 2003 to wielka pomylka - chcac kupic prawidziwego ca de bou nalezy go kupic TYLKO od hodowcy, ktory jest czlonkiem hiszpanskiego klubu ca de bou, najlepiej naturalnie hiszpanskiego.

Pan Tim Taylor (posiadacz tej hodowli ktora miala przez pare lat jeden miot!) uwaza, ze majorki ze wschodniej europy to nedza, bryndza i ze tak majorki nie wygladaja. Jego zdaniem piekna majorka wyglada tak:

mauro.jpg

Tim uwaza ze:

What I said was in the opinion of both myself as official delegate of the National Breed Club and that of the President of the National Breed Club it is incomprehensible how the dog, totally out of type as Ca de Bou, could be awarded BOB and the title World Champion 2003 in Dortmund.

Link to comment
Share on other sites

Tim uwaza ze:

What I said was in the opinion of both myself as official delegate of the National Breed Club and that of the President of the National Breed Club it is incomprehensible how the dog, totally out of type as Ca de Bou, could be awarded BOB and the title World Champion 2003 in Dortmund.

Według mnie właścicielka hodowli powinna jakoś zareagować na te słowa. Ja nie pozwoliłabym, żeby "wielki znawca" pomiatał w ten sposób moją hodowlą i moim nazwiskiem.

To co za kluby oni swoją drogą reprezentują? Ja za cholerę nie znam się na majorkach, ale te szczeniaki na zdjęciach to mi bardziej posokowce przypominają (bez obrazy dla posokowców, oczywiście :wink: ).

Zazdrość przez ... hm przemawai i tyle :evil:

Link to comment
Share on other sites

@ carragan

Jezeli hiszpanie uwazaja, ze to ICH majorki sa te prawdziwe i najlepsze to... dlaczego nie pokazuja ich na wystawach w europie? Na swiatowce 2003 w Dortmundzie mialy byc 2 z Hiszpanii... ale cos nie dojechaly. Baly sie konkurencji?

Oni wystawiaja sobie te majorki w Hiszpanii we wlasnym kregu i szczyca sie tym, ze nie maja pelnych rodowodow <hehe> ani ani jednego Inter. Championa.

Ta rasa zostala uznana 40 lat temu, wiec pytam sie: co oni robili 40 lat?

Pozatym.... nie znosze stosunku hiszpanow do psow - dla nich to rzecz, wiec pewnie wiekszosc z nich liczy na zrobienie kasy bo nagle pokazalo sie kilka hodowli w internecie.

Ich majorki wygladaja jak mixy innych molosow - ten typ wogole mi sie nie podoba. Pozatym... szkola psy na obrone! Majorki na obrone! Trzeba byc "chorym" by to robic. Pewnie agresywnosci im nie brak....

Link to comment
Share on other sites

wiesz Terziu milo sie czegos nowego dowiedziec bo nie za czesto mozna gdzies cos uslyszec lub przeczytac :roll:

I wlasnie takze zaraz jak te foty wczesniejsze zobaczylam to sie zastanawialam co one maja wspolnego z PL majorka ?Chyba tylko nazwe :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

To jeszcze raz ten pies o imieniu Mauro (wyzej pokazalm zdjecie jego glowy). Tu opinia pana T.Taylora o tym psie:

The red male you refer to with a foam on his flews is,MAURO, is probably one of the most promising young Ca de Bou in the world today, I and the breeders and owner/members of CECB consider him to be a magnificent specimen of the breed, a magnificent male of EXCELLENT type, a VERY promising young male who has

very promising future!

Magnificent head type and body, so true to type!

mauro2.jpg

mauro1.jpg

Link to comment
Share on other sites

No to z tego wynika, że mamy wojnę :evilbat:

Myślę, że polskie majorki wyjdą obronna ręką, a Tim, wygłaszając takie tezy kompromituje siebie i ten klub przed całym światem!

Zenujące !!!!!!! Tak jak psy, które Teresa zaprezentowała, no oprócz tej suczki z ogłoszenia. Naprawdę ładna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...