Jump to content
Dogomania

Dobre karmy a data ważności w sklepach internetowych


Marta1990

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem karmy przez internet(brit). Zauważyłam ,że karmy dostępne w sklepach internetowych są o wiele tańsze niż w tradycyjnych sklepach. Niestety na rzadko której podana jest data ważności tej karmy. Boje się, że jest ona tańsza bo przeterminowana :shake: . Taka przeterminowana traci swoje wartości odżywcze. Czy sprzedawcy mogą sprzedawać przeterminowane karmy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Ale w jakim sensie nie ma daty przydatności do spożycia? Na stronach sklepów internetowych na ogól się ich nie podaje, a na opakowaniu jest tak, jak zawsze - musi być.
Jeśli przyjdzie karma przeterminowana to jest to oczywiście powód do reklamacji.[/QUOTE]

A jak na opakowaniu nie będzie daty ważności? Albo będzie zamazana ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta1990']A jak na opakowaniu nie będzie daty ważności? Albo będzie zamazana ?[/QUOTE]
To raczej też podstawa do reklamacji. Mnie się nie zdarzyło kupić przeterminowanej karmy, choć prawdą jest, że akurat karmę kupuję b. rzadko. Ale inne rzeczy, nawet pełnowartościowe (kantar, linka itp.) zawsze sklep przyjmował z powrotem jeśli mi nie odpowiadały. Może po prostu znajdź sklep z dobrą opinią i w komentarzu do zamówienia poproś o zwrócenie uwagi na datę przydatności do spożycia.
Choć moim zdaniem konkurencja jest na tyle duża, że to nie jest w interesie sklepu wciskać ludziom przeterminowaną żywność.

Link to comment
Share on other sites

Możesz wybrać aukcje allegro czy sklep, który podaje daty ważności, albo o nie dopytać ;) Widywałam mocno obtanione aukcje czy oferty, ale w nich wyraźnie pisano, że produkt ma krótki termin przydatności do spożycia - widziałam jakieś puszki, chyba Animondę, za pół ceny, bo do daty przydatności został tydzień.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupuję karmę przez internet od kilku lat i zawsze sprawdzam datę i nigdy nie była przeterminowana.

Widziałam na stronie sklepu, że mają czasem promocje z uwagi na krótki termin ważności (3 miesiące). Sucha karma, którą otrzymuję ma zazwyczaj jeszcze rok przydatności do spożycia.

Z tego co słyszałam to ten termin dotyczy witamin zawartych w karmie, a po dacie ważności karma nadaje się do spożycia, ale giną te witaminy.

Link to comment
Share on other sites

I którym nie przeszkadza: rozwalony worek, wysypująca się karma, brak wystawionego towaru oraz niekompletne zamówienie.
Przestrzegam wszystkich, sama byłam wielokrotnie przestrzegana i nie zrobiłam tam nigdy zakupów. Nie znam osoby zadowolonej z ich usług.

Link to comment
Share on other sites

Ja w Krakvecie już 3razy dostałam przeterminowaną Acanę - raz nawet ta co przyjechała na wymiane była przeterminowana. Porażka.
A wiecie dlaczego? Dlatego, że te przeterminowane kupują od producenta za groszę - 10 -20zł worek 15kg i maja taką przebitkę jak komus wcisną, że hoho.
Trzeba uważać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adav']Ja w Krakvecie już 3razy dostałam przeterminowaną Acanę - raz nawet ta co przyjechała na wymiane była przeterminowana. Porażka.
A wiecie dlaczego? Dlatego, że te przeterminowane kupują od producenta za groszę - 10 -20zł worek 15kg i maja taką przebitkę jak komus wcisną, że hoho.
Trzeba uważać.[/QUOTE]

Oj to niedobrze. To dlatego niektóre karmy są takie tanie:.Obowiązkowo zapytam się sprzedającego, jaką datę ważnosci ma karma :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Myślę, że każdy szanujący się sprzedawca nie powinien wciskać przeterminowanego towaru, bo sam na tym traci. Takie info szybko się rozchodzą np. na forach. Jeśli chodzi o sklepy internetowe to jest ich tak wiele, że istnieje coraz większa konkurencja. Osobiście polecono mi sklep e-karma. Podobno szybka dostawa, duży wybór i całkiem fajna cena. Zobaczymy :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='padee']Myślę, że każdy szanujący się sprzedawca nie powinien wciskać przeterminowanego towaru, bo sam na tym traci. Takie info szybko się rozchodzą np. na forach. Jeśli chodzi o sklepy internetowe to jest ich tak wiele, że istnieje coraz większa konkurencja. Osobiście polecono mi sklep e-karma. Podobno szybka dostawa, duży wybór i całkiem fajna cena. Zobaczymy :P[/QUOTE]

kupuję w e-karmie od kilku miesięcy, zrobiłam u nich chyba sześć zamówień - i karma zawsze jest na następny dzień w domu, ceny konkurencyjne, miła obsługa plus dla mnie największy plus - widać stan magazynowy karmy przed zamówieniem - nie ma więc niespodzianek że po dwóch dniach dzwoni pani i mówi że ni ma karmy w magazynie ;) jak to spotkało mnie w krakvecie :/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Lotty

@Paulo,
Data przydatności karmy jest w porządku: 19 lutego 2014 roku.
@ Marto
Kupuję karmę przez internet już od dawna, korzystam z usług różnych sklepów i jeszcze nie zdarzyło mi się dostać przeterminowanej. Zresztą zawsze proszę sprzedawcę o przysłanie karmy z jak najdłuższym okresem ważności, bo mam dwa małe psiaki więc dla nich 15 kg starcza na bardzo długo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...