Jump to content
Dogomania

Duma-piekna astka z ogromnym długiem! Szuka domu i wsparcia finansowego!


chita

Recommended Posts

  • Replies 728
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dumcia miewa sie bardzo dobrze, chociaz jeszcze ze dwa razy bedzie trzeba dziewczyne wyprac bo nie dalo sie do czystego doprac...ale juz jest biala:loveu:

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-rxgMQBBQKFM/TqRHqt2ZQQI/AAAAAAAAGcQ/dg_rMpzzNGs/s640/DSCN8341.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-OSi3Pcqdpuk/TqRIaGPfwEI/AAAAAAAAGcY/0mbhOgwOa1o/s640/DSCN8357.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A pieca jeszcze nie podlaczyli...nie ten przywiezli, myslalam ze wyjde z siebie. W Tym tygodniu ma byc, narazie jedziemy na tych takich elektrycznych.
Po kapaniu wysychamy w domciu...zostawilam na chwile i co...oczywiscie zameldowala sie na kanapie:evil_lol:
A Dumcia w malym boksie siedzi, Gandzia z Lolkiem te duze dostaly bo tam od gory juz zbezpieczone zeby z boksu do boksu nie mogly przeskoczyc...a te dwa to skoczne najbardziej:)

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-2ovwfI3eHSY/TqRL7bTGYtI/AAAAAAAAGck/AlBA2Vc96s0/s640/DSCN8329.JPG[/IMG]

Chcialam jej wstawic do boksu fotel, ale boje sie ze spadnie czy cos przez te jej lapki:roll:

Link to comment
Share on other sites

u ciebie by się przydały takie wierzchnie części od kanapy. nieraz ludzie mają do oddania, tylko zwykle za transport trzeba płacić.
myślę, że dumie w posłanku jest dobrze. najważniejsze, że będzie w cieple, zadbana, leczona i zaopiekowana :)
a jej boks wygląda na bardzo duży, to jakie muszą mieć gandzia i lolek??:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']a ja dziś widziałam Dumkę :-) ..... drobna dziewczyna jest, że nawet nie skojarzyłam, że to ona :oops: Cieszyła się do mnie i wywijała dupencją :-)[/QUOTE]

ale Ci zazdroszcze:) (tylko zobaczenia Dumki bo podrozy z przygodami juz mniej:evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

Ale ma kobieta salony! Ale z kanapa najbardziej jej do twarzy :-)

[quote name='furciaczek']Dumcia chyba w domu to nie mieszkala, byla bardzo zaintrygowana TV, najpierw troszke przestraszona...potem wpatrzona jak w obrazek pare minut. Koope zrobila na srodku salonu:evil_lol:[/QUOTE]

Parę lat temu miałam na tymczasie corsicę, która też nie była domowa. Najbardziej interesujące było otwieranie szafek. Nie mogła się babka nadziwić takim cudom... ;-)

Link to comment
Share on other sites

o raju dyskopatia odcina szyjnego.. masakra..
nie chce źle pisać ale znam ten problem bo u mojego ctra tez to wykryto.. to jest bardzo powazne schorzenie.. wspłóczuje..
moj po 2 latach od zrobienia zdjec rtg był w tak poważnym stanie,że cos okropnego..ryczałam całymi dniami i nocami.. podawałam cuda.. tabletki,zastrzyki roznego rodzaju.. i nic.. pies na sam koniec miał czesciowy niedowład tylnych łapek i meczył sie i musiałam podająć decyzje o eutanazji.. mieszkałam w bloku.. pies musiał schodzic po schodach.. potem znosic 40kg ciele.. koszmar..

sunka nie powinna byc na płytkach..psy ze schorzeniami kregosłupa czy stawów powinny miec dywany nic śliskiego..
nie powinny chodzic po schodach.. mieć szelki aby w razie utraty równowagi podrzymac.. nie pozwalać na jakies gonitwy.. nie pozwalać na wchodzenie na kanapy,fotele lub cos co ma zeskoczyć..

widze ze ma podobne objawy.. a mozesz nagrac filmik jak chodzi?

aha problemy z tylnymi łapkami to wina dyskopatii.. jak stan sie nie bedzie pogarszał to jest nadzieja ze bedzie dobrze..jak postepuje to przewaznie doprowadza do niedowładu i roznych innych powikłań:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarnula']

sunka nie powinna byc na płytkach..psy ze schorzeniami kregosłupa czy stawów powinny miec dywany nic śliskiego..
nie powinny chodzic po schodach.. mieć szelki aby w razie utraty równowagi podrzymac.. nie pozwalać na jakies gonitwy.. nie pozwalać na wchodzenie na kanapy,fotele lub cos co ma zeskoczyć..
[/QUOTE]
no to nas tu postraszyłaś....
nie wiem czy dywany by się sprawdziły, skoro ona załatwia się wewnątrz. gosiu, co myślisz? mam 2 kawałki obszytej miękkiej wykładziny dywanowej (nowej) na zbyciu, nie są wielkie ale do leżenia na nich wystarczą. jeśli by się sprawdziły, to w środę mogłabym ci je przekazać jak się spotkamy.

Link to comment
Share on other sites

Dumcia funkcjonuje narazie calkiem normalnie, po dluzszym lezeniu, spaniu najpierw spokojny spacer dla rozruszania, bez zabaw w szarpanie i dzikich skokow. Po schodach chodzi ladnie o ile narzuci jej sie spokojne tempo. Cieizko powiedziec o rozwoju choroby bo minelo niewiele czasu, musimy obserwowac czy postepuje po prostu.
Mam obecnie Mr Biga, Doga Niemieckiego...jak przyjechal do mnie to musialam go nosic chwilami, sam praktycznie nie wstawal...po 2 tyg rehabilitacji w klinice i obecnych codziennych cwiczeniach i masazach w domu, pies biega..nie gramotnie ale chlopak znowu cieszy sie zyciem:loveu:
Nowy domek musi byc swiadom problemow ktore moga sie pojawic za jakis czas, niestety zwierzaki jak i ludzie choruja i nikt nam nie da gwarancji ze obecnie zdrowy pies bedzie taki za 4 lata. Tu mamy taki komfort ze wiemy co suczy dolega i odpowiednim postepowaniem mozemy starac sie minimalizowac efekty schorzenia i przygotowac sie na rozne scenariusze.

Agus ja mam dywany rozniaste ale narazie to srednio wykonalne bo musialabym obrobic jakis sklep z wykladzinami, jak sie dziewcze nauczy ze w boksie sie nie zalatwiamy to jej dam dywaniki. Plytki na szczescie sa z tych takich mniej poslizgowych, specjalnie takie kupilam zeby orlow nie wywijac jak mi sie trafi jakies szarpiace sie stworzenie:evil_lol: Zdecydowanie gorzej sobie Dumcia z panelami radzi:shake:

Link to comment
Share on other sites

dotarło 40zl od randall za pazdziernik i listopad, bardzo dziekuje:loveu:

czytam o tej dyskopatii i tak naprawde ile psow tyle przypadkow, nie mozna zakladac najczarniejszego scenariusza, wierze ze Dumka przy odpowiedniej kontroli i prowadzeniu bedzie jeszcze dlugo cieszyc sie zdrowiem, z tego co wiem ona nie powloczy caly czas lapkami tylko zdarza jej sie czasem, natomiast jak to 'rozchodzi' wszystko jest ok

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...