Jump to content
Dogomania

Duma-piekna astka z ogromnym długiem! Szuka domu i wsparcia finansowego!


chita

Recommended Posts

  • Replies 728
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My juz wrocilismy, wiesci nie najlepsze ale tez nie najgorsze. Powodow do radosci w kazdym razie nie ma.
Niestety problemy neurologiczne, spowodowane urazem mechanicznym na odcinku szyjnym kregoslupa. Narazie nie sprawia to suczy widocznego bolu, ale trzeba obserwowac i jesli zacznie byc apatyczna, nie bedzie miala ochoty sie ruszac itd trzeba bedzie cos p.bolowego na stale wlaczyc. Na tym etapie nie ma potrzeby jej faszerowac.
W zwiazku z w/w urazem przednia noga jest inaczej ustawiona, chodzi w nietypowy sposob (spionizowana jest taka) i to prowadzic moze do zwyrodnen stawowych w pozniejszym okresie.
Zrobilismy 3 zdiecia RTG, Dumcia grzeczna baaardzo wiec bez zadnego znieczulenia czy oglupiacza. Ma rowniez problem z tylnymi nozkami ale bardziej martwi jednak ten przod.
Co do skory to zaczerwieniona, bez ubytkow siersci, nie drapie sie dziewcze wiec darowalismy sobie zeskrobiny. Wykapie ja w hexodermie (mam wiec nie kupowalam), dostala tez antybiotyk w zastrzykach na tydzien. Wypadla mi z samochodu...doslownie wypadla. Chcialam ja wyniesc ale nie zdazylam pochwycic i zaryla o beton. Potem juzbez potkniec, schody tez ladnie pokonala. Z prezesem kliniki Kajtkiem (jamnikopodobne cos na etacie w przychodni:evil_lol:) ladnie sie przywitala i nie chciala go zjesc. Koty wzbudzaja zainteresowanie ale nie jakies dramatyczne i latwo odwrocic jej uwage. Dala ze soba zrobic wszystko bez zadnego mrukniecia:loveu: Zostala nawyginana, ponaciagana, chodzila na samych przednich, samych tylnich, 2 prawych i 2 lewych, na stol ja wsadzali i zestawiali..zniosla to z anielska cierpliwoscia.
Wieczorem wstawie skany papierow z lecznicy tam wsio bedzie fachowo napisane. A jutro jak bede w lecznicy z kotem to zrobie zdiecia RTG i wrzuce.
Za pare lat pewnie uraz da sie bardziej we znaki i trzeba miec na uwadze ze w przyszlosci bedzie trzeba ja wnosic/znosic bardziej uwazac.
W stanie ogolnym sredniawym, jak to psisko ze schroniska...dobre jedzonko, ciepelko i bedzie OK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chita']ech...Gosiu a czy jakiekolwiek wspomagacze na stawy (bardziej chodzi mi o te tylne lapki) pani doktor sugerowala? moze bym jej cos kupila?
ile za weta?;)[/QUOTE]
z tego co mi gosia mówiła przez tel to jak najbardziej te wspomagacze. one mają w sobie coś, co będzie wspomagać to coś, co jest między kręgami czy wewnątrz......wiem, wiem, piszę mało zrozumiale ale kompletnie się na tym nie znam. w każdym razie wiem, że b y sie przydało wspomaganie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']z tego co mi gosia mówiła przez tel to jak najbardziej te wspomagacze. one mają w sobie coś, co będzie wspomagać to coś, co jest między kręgami czy wewnątrz......wiem, wiem, piszę mało zrozumiale ale kompletnie się na tym nie znam. w każdym razie wiem, że b y sie przydało wspomaganie.[/QUOTE]

:) noo chodzi chyba o wypelnienie tych szczelin miedzy kregami? z tego co slyszalam to wit grupy b glukozaminę, chondroitynę, ale Gosia juz cos kupila:loveu:

Link to comment
Share on other sites

a może by jej serię cartrophenu zrobić? to jest lek na stawy - robi się serię 4 zastrzyków nie częściej niż raz na pól roku. Działa wspomagająco i przeciwbólowo na stawy i kręgosłup. Feta już ma 3 serię - robię jej zawsze jesienią i od tego czasu ani razu nie miała problemów ze zwyrodnieniami (a jak ją wzięłam, to dostała silnego bólu w kręgosłupie, że nie chciała wstawać). Koszt to ok. 50zł za zastrzyk, czyli seria to 200zł, ale weci chwalą ten środek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fonia123']a może by jej serię cartrophenu zrobić? to jest lek na stawy - robi się serię 4 zastrzyków nie częściej niż raz na pól roku. Działa wspomagająco i przeciwbólowo na stawy i kręgosłup. Feta już ma 3 serię - robię jej zawsze jesienią i od tego czasu ani razu nie miała problemów ze zwyrodnieniami (a jak ją wzięłam, to dostała silnego bólu w kręgosłupie, że nie chciała wstawać). Koszt to ok. 50zł za zastrzyk, czyli seria to 200zł, ale weci chwalą ten środek.[/QUOTE]
to by trzeba było dodatkowe 200zl zebrać....


kasiu, odezwij się proszę do mnie na gg

Link to comment
Share on other sites

doszly kolejne wplaty na Dumke

magdyska25 20zl
aida 1200zl
donwitov 50zl
agaga21 50zl

jest tez 20zl od biry na aliego, zaraz pisze do niej pw...

bardzo bardzo serdecznie DZIEKUJE:loveu::Rose:

zaraz robie przelew za:

- hotel do16listopada 400zl
- paliwo (wiktoryn bydg 170km) 84zl
- wet i leki 151zl

RAZEM 635zl

skany od weta:

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-zuGSjzJLNb8/TpyJULQGB8I/AAAAAAAAGX8/TJTSNStL3yk/s512/scan0001.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-NfDDIk7C84c/TpyJmhjNPaI/AAAAAAAAGYE/IJjDDHMNDnc/s512/scan0002.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bbpb']Witam, dowiedziałam się o dumce od agaga_21 i jeśli wszystko się ułoży to na pewno tą wigilie już będzie u nas,pozdr[/QUOTE]witaj blanko! widzę, że szybko się zarejestrowałaś :)
ja również mam nadzieję, że wszystko się doskonale ułoży.

[quote name='chita']ja chyba snie:-o

witamy na dogomanii, to pani byla zainteresowana Bajka?:)[/QUOTE]
dokładnie tak :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bira']Ale tutaj się dzieje... to teraz nie wiem czy deklaracje stałe jeszcze potrzebne?[/QUOTE]

Nie chcę się mądrzyć, ale chyba na ten moment są potrzebne
Przecież jak Dumka ich nie będzie potrzebowała to jeszcze inne Bidy zostają którym będzie można pomóc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aida']Nie chcę się mądrzyć, ale chyba na ten moment są potrzebne
Przecież jak Dumka ich nie będzie potrzebowała to jeszcze inne Bidy zostają którym będzie można pomóc[/QUOTE]

też mi się tak wydaje, zwłaszcza, że póki co pozostaje w hoteliku i potrzebuje kasy na diagnostykę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...