Jump to content
Dogomania

staruszka Kryśka za TM, po szcżęsliwej jesieni nadszedł koniec...


KWL

Recommended Posts

[quote name='justynaz87']:D

Kryśka w kąpieli słodka :) (zazdroszę grzecznej suni). Kolejny przykład schroniskowca, który po dłuższym pobycie w schronie umie się świetnie zachować w domu.[/QUOTE]
Noooo ja jestem w szoku-moje dwa piechy są przy niej strasznie rozpuszczone, a Krysia na spacerze ideał, w domu nigdy nie nabrudziła , od razu wiedziała co oznacza, jak zakładam kurtkę i biorę smycz to stawała przy drzwiach. Jedyny nawyk na początku to rzucanie się na żarcie, ale teraz już zdarza się jej nawet kulki zostawić "na potem".Smutne(co chyba świadczy o jej poprzednim życiu), że np nie wie po co są patyki, zabawki itp.
Za to swietnie opanowała wstawanie na budzik-skoro dzień się zaczął,Krystyny nos ląduje mi np w oku na znak,że jest gotowa do porannego miziania głaskania drapania itp:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='APSA']Dama jak się patrzy :D


Raz spotkałam dzikie dziki w lesie. Siedziałam wtedy na koniu i ktoś z nas musiał zachować spokój.[/QUOTE]
To koń też super, bo różnie bywa w takich sytuacjach..Ja byłam przerażona :crazyeye: bo faktycznie blisko i w takiej ilości to jeszcze mi się nie zdarzyło a moja mini sunia to prawdziwy drapieżnik-potrafi mi przynieść w prezencie np kunę...ale na szczęście i psy spokojnie i dziki nas nie zauważyły:lol:

Link to comment
Share on other sites

Krycha szykuje się na pierwsze Święta z nami, czyli aktywnie gotuje ze mną( a raczej próbuje, czy dobre;))UUUUwielbia pierniki i tylko czeka na okazję, żeby coś ze stołu zwinąć-co wygląda czasem groteskowo, jak się odbija chudymi łapkami podrzucając "resztę"siebie wyżej :lol: Zapachy doprowadzają moje dwie dziewczyny do obłędu czyli nie spania a pilnowania do nocy ewentualnych kąsków.Kiedyś sobie nogę złamię, bo nigdy nie wiem, która mi za plecami właśnie stoi;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:tree1:witamy wszystkich poświątecznie.Krysia świątecznie obżarta, choć melduję, że z drugiego worka karmy już ubywa..Jest również świątecznie wyspacerowana(więcej czasu miałyśmy). Zdarzyło się jej nawet obszczekać spacerowiczów na koniach!co jest rzadkością(szczekanie-nie koniarze;))Zauważyłam, że ciepłota w domu jej nie służy-dyszy wtedy bardziej a , że przez ten okres było w domu więcej palone to układałyśmy ją w chłodniejszym korytarzu. Nie na wiele się to zdawało bo to w końcu towarzyska dziewczyna :cool3: Poza tym pogoda u nas dżdżysto-błotnista i odkryłam, że dama nie lubi moczyć sobie łapek w kałużach-omija je bocianim chodem:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='APSA']Chyba nie z kąpieli błotnych Klaudynki :lol: - to przeciwny biegun piękna ;)[/QUOTE]

Klaudynka dbała o cerę, nie tylko swoją :)
A o czystość dba akurat moja Żaba, która skutecznie podpuszcza inne psiaki do kąpieli błotnych, ale sama każdą kałużę obchodzi dużym łukiem.
Jak chcesz mieć suche buty, należy iść po jej śladach, choć droga do domu może być dość długa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Noemi1']Klaudynka dbała o cerę, nie tylko swoją :)
A o czystość dba akurat moja Żaba, która skutecznie podpuszcza inne psiaki do kąpieli błotnych, ale sama każdą kałużę obchodzi dużym łukiem.
Jak chcesz mieć suche buty, należy iść po jej śladach, choć droga do domu może być dość długa :)[/QUOTE]
równowaga w przyrodzie musi być zachowana;)moja Tinka zalicza każdą śmierdzącą glajdę tak, że czasem naprawdę ciężko jest ją z zapaszków doprać.w dodatku ona duchem nieustraszona-żadnej wody się nie boi-więc ratowałam ją nie raz z przerębli, Warty itp:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Krysia od jakiegoś czasu dostaje Karnitynę.W ramach lepszego przewodzenia dobrych kwasów.dawka nie jak na odchudzanie-tylko wspomagająco. Przygotowujemy się na operację. Ok 15 jedziemy do weta ustalić termin zabiegu-myślę, że ok koniec stycznia pocz.lutego. Po ostatniej wizycie został jej zapisany znów Spironol. Poza tym daję jej biotynę na lepsze futro i witaminy dla seniorów-ostatnio brała witaminy z biotyną razem w proszku ale to dla niej średnio wygodne w jedzeniu:-) Za to teraz bierze mega zestaw wielkich tablet-na szczęście dla takiego żarłoczka to tak jak ciasteczko:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']To mówisz, że drugie tyle sypane do jedzenia tabletek- jak podwójna porcja żarełka ? ;)

Jak dobrze- moja to ni cholerci- zawijać we wszystko można i tak zje na około a tabletkę z impetem wypluje, robiąc przy tym minę księżniczki.[/QUOTE]
ano, i te miny księżniczek-wielki wyrzut w oczach....:evil_lol: ja też mam jedną taką księżniczkę, małpa po próbach podawania medykamentów obraża się na amen i miskę demonstracyjnie omija wielkim łukiem przez dwa dni.za to Krycha cwaniara obczaiła, że inni nieco zostawiają i oblatuje wszystkie michy kontrolując stan czystości czyli wylizania:lol:

Link to comment
Share on other sites

Zaległe fotki świąteczne.

Krycha pod choinką:
[IMG]http://img14.imageshack.us/img14/8034/s6302284.jpg[/IMG]

Tu widać jak schudła :)
[IMG]http://img141.imageshack.us/img141/9162/s6302287.jpg[/IMG]

Portrecik
[IMG]http://img545.imageshack.us/img545/2558/s6302288r.jpg[/IMG]

[IMG]http://img515.imageshack.us/img515/4621/s6302290.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

och, bardzo dziękuję morisowej za wstawienie zdjęć!widać żeby krysia schudła?jak ją widzę codziennie to aż takiej różnicy nie widać, wagowo ciut ciut ale za to widać ładniejszą "rzeźbę"..:cool3: zgrabnizna z niej się robi...:lol:
tak przy okazji, może polecicie mi jakieś fajne szelki?bym szukała dla niej na bazarkach?bo krysik ma tęższą szyję a chudy łepek i obroża się zsuwa a nie chcę jej za mocno ściskać, a z kolei brzuszek jak ją mierzyłam to ma nawet ciut większy niż pod pachami :-)

Link to comment
Share on other sites

Krysik dwa dni temu się dobrał gdzieś do kostki aleksa i miała sensacje żołądkowe..żarłoczek jeden:mad:jeśli chodzi o żarcie to wcale nie zachowuje się jak dama tylko skacze jak fryga;)i przepięknie umie łapać w powietrzu kąski, wtedy wzrok ma sokoli, węch doskonały i szybkość jastrzębia:evil_lol: i to nawet jak ma namierzyć mikroskopijny okruszek w locie!

Link to comment
Share on other sites

No ba! To już dawno udowodniono, że np podawanie przysmaków podczas spaceru wpływa na poprawę słuchu (głuchawy pies nagle znów słyszy, że go wołasz!), koordynację ruchową (pies biegnie do ciebie po linii prostej, najkrótszą drogą a nie zakolami zahaczając o krzaki i śmietniki) i szybkość (pies bieganie a nie człapie z miną "a po co ja tam idę..? " ) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...