Jump to content
Dogomania

staruszka Kryśka za TM, po szcżęsliwej jesieni nadszedł koniec...


KWL

Recommended Posts

Krysia skorzystała z popularności Rudego i trafiła do jednego z domów, który odpowiedział na ogłoszenia mru.
Krysia jest tak jak Rudy staruszką, choć na pierwszy rzut oka wygląda lepiej.

[IMG]http://i1217.photobucket.com/albums/dd399/VitoRoxa/Krysia/kryska1.jpg[/IMG]

Niestety wygląd w tym wypadku nie świadczy o zdrowiu. Jak ze wstępnych diagnoz wynika Kryśka ma kłopoty z sercem i wątrobą. Na dokładkę zęby ma w fatalnym stanie, co wpływa źle właśnie na serce i wątrobę. Z kolei żeby oczyścić zęby niezbędna jest narkoza, a to z kolei
obciąża serce.

[IMG]http://i1217.photobucket.com/albums/dd399/VitoRoxa/Krysia/kryska2.jpg[/IMG]

Na dziś wiemy że prawdopodobnie jedyną szansą dla niej jest zabieg pod narkozą wziewną, a to oznacza poważne podwyższenie kosztów .
Krysia potrzebuje też przyzwoitej karmy - seniora, light, czegoś dobrego, nieobciążającego wątroby i pozwalającego na stopniowe odchudzenie Krysi. Krysia bardzo lubi jeść duuużo i w schronisku dorobiła się dodatkowych kilogramów, które też jej zdrowiu nie służą.

[IMG]http://i1217.photobucket.com/albums/dd399/VitoRoxa/Krysia/15_image_1.jpg[/IMG]

Na dziś mamy wyniki badań ze schroniska, EKG i echo serca ( które sfinansował jej dom tymczasowy ) i konsultację z naszym wetem który stwierdził że wyniki laboratoryjne ze schroniska najprawdopodobniej zawierają błędy i są do powtórzenia.

Dom, do którego trafila Krysia będzie partycypował w kosztach utrzymania Krysi, jednak jak wszyscy wiemy koszty utrzymania schorowanej ( i sporej ) staruszki szybko mogą przekroczyć pułap przeciętnych możliwości. Stąd nasza prośba do dogo o wsparcie. Krysia znalazła wspaniałe miejsce na ziemi gdzie spędzi kochana i chciana swoje ostatnie dni. My chcemy wspomóc starania jej opiekunki aby niczego jej nie zabrakło i zabezpieczyć finansowo.

Edited by KWL
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak wygląda zbiórka na operację:

Konto Fundacji:
APSA, fundusz koszyczkowy 50,00 zł
MAGDYSKA25 (mój bazarek) 60,00 zł
MONIKA K. 30,00 zł
spadek po Kreciku 50,00 zł
MAGDYSKA25 30,00 zł
ALEKSANDRA D. 30,00 zł
bumel – 70 zł
pani z fb – 30 zł
_______
razem: 350,00 zł

Na koncie prywatnym:
50 - Apsa, fundusz koszyczkowy (przeniesione z Harady)
65,50 - [URL="http://www.dogomania.pl/threads/217283-Portfele-ręcznik-kremy-do-rąk-na-Kryśkę-ZAKOŃCZONY"]bazarek[/URL]
69 - [URL="http://www.dogomania.pl/threads/222729-Walentynkowy-bazar-ZAWIESZKI-_-SERCA-_-ZWIERZAKI-na-Kryśkę-do-14.02"]bazarek zawieszki[/URL]
_____
184,50

Karma, badania, leki, suplementy - głównie tinula, z pomocą morisowej

Edited by KWL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nadrabiam zaległości :)

Krysia miała już poza schroniskiem zrobione badania serca (ekg i echo) i powtórzone usg - na koszt domu czyli pani Agaty, powtórzone [B]badanie krwi[/B], tym razem mocno szczegółowe (ze względu na serce i wątrobę) - [B]koszt to 140 zł[/B] - i tu już powinniśmy wspomóc. Poproszę o wyniki i opis. A tak moimi słowami: to jednak z wątrobą tragedii nie ma :) 2 tygodnie normalnego żywienia + leki na wątrobę i wyniki mocno się poprawiły. [B]Serducho chore[/B] (co dokładnie nie powtórzę), Kryśka dostała [B]Spironal [/B]na razie tylko. Diagnozowana była w Gnieźnie (mieszka w lesie między Poznaniem a Gnieznem :) )
Najważniejszą sprawą do zrobienia na teraz jest wyczyszczenie zębów. [B]Sunia w pysku ma syf i zgniliznę.[/B] A to źle działa na psa, serce, wątrobę. Ze względu na problemy z sercem potrzebna jest specjalna[B] narkoza wziewna. Koszt 350 zł. [/B]
Wet mówił też o diecie nasercowej, ale nie wiem czy kupowanie specjalnej weterynaryjnej karmy ma tu sens. Za to jakaś dobra karma senior light z pewnością wskazana.
I tak ode mnie, gdyby była kasa to suplementy na stawy! Kryśka ma problemy zwłaszcza z jedną przednią łapą, ale wiadomo, że staruszek po latach życia w schroniskowych warunkach stawy ma w stanie ... w jakim ma.

Edited by morisowa
Link to comment
Share on other sites

[B]mru[/B], dzięki!

[B]Kryśka się przypomina i pozdrawia:[/B]

[I]"Krysia jest delikatna i czuła. Powoli uczy się, że jej nie zostawimy- kiedyś jak wychodziłyśmy rano była niespokojna, nie dawała zamknąć drzwi itp. teraz spokojnie się kładzie za to wita nas w poskokach!:) Na spacerze też zaczyna interesować się terenem bardziej niż pilnować mojej nogi :) choć różki pokazuje z zazdrości nadal- wygląda niewinnie ale warczeć to potrafi! Najśmieszniejsze są podchody dwóch starszych dam w nocy, jak się tylko któraś poruszy to druga staje na baczność przy naszym łóżku i pilnuje dostępu. Drugim ulubionym zajęciem poza "kucharzeniem "jest rozpalanie w kominku- chyba wie, że zaraz będzie mogła się wygrzewać bo asystuje mi zawsze z głową pod pachą."[/I]

mam też zdjęcia z domu, jak zgram z komórki to wstawię

[B]Na razie mamy tylko 100zł[/B] (50 zł z koszyczka od Apsy na konto Vivy oraz 50 zł na moim koncie - Apsa przesłała kiedyś z koszyczka mi na Haradę (gdy nie było pewne czy to dt, ds czy co ;) ), ale Harry jest jednak mój na stałe, nie ma wątku, więc kaskę przekazuję na Kryskę. )

Zapraszam na mini bazarek karma Dog chow Senior:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/216793-Dog-chow-senior-%28Wawa%29-na-Kry%C5%9Bk%C4%99-do-03.11.11[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Magda- a ja w sprawie karmy- odbiorę jak będę miała trochę więcej czasu.
Mam nadzieję, że możesz kilka dni przetrzymać?
aaa mam przelać na Twoje konto?[/QUOTE]
Mogę przetrzymać, żaden problem.
Generalnie zbieramy na konto fundacyjne (w 1. poście), ale jak mi wpłacisz, to też nie zginie ;)

[quote name='Noemi1']I tu się melduję z nakazu jednej cioteczki :)
Jakim cudem ja nie poznałam Krychy????[/QUOTE]

Noemi1, witamy :razz: nie poznałaś Krychy? A siedziała między Zojką i Chochelką!! :mad:

Czyli mamy 160 zł dla Krysi, licząc już karmowym bazarkiem.
Mamy też karmę dla niej: Royal Canin Mobility :p Teraz szukamy transportu dla karmy do Poznania lub Gniezna.

Link to comment
Share on other sites

Krysia dzięki Delph :Rose: została zaopatrzona w bardzo dobrą karmę w bardzo przystępnej cenie :eviltong:
Ode mnie ma worek Royal Canin Mobility a od swej opiekunki odpowiedni temu Hill's :p

"[I]Kryśce wypasiona karma smakuje (zresztą zdecydowanie woli kulki czy puszkę niż np kaszę czy ryż) Powoli je też spokojniej, bo początkowo rzucała się na żarcie łykając w sekundach michę. W ogóle nabiera ikry, ostatnio nawet biegała po podwórku a nie jak do tej pory ostrożnie dreptała.[/I]"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]Finanse Krysi wyglądają tak:[/B]

Na koncie Fundacji:
50 - Apsa, fundusz koszyczkowy
60 - magdyska25 (mój bazarek)
50 - spadek po Kreciku

Na moim koncie:
50 - Apsa, fundusz koszyczkowy (przeniesione z Harady)

[B]W sumie 210 zł[/B]

+ wpłata od magdyski25 (nie wiem jeszcze ile)
+ z bazarku powinno być 62 zł

Czyli brakuje jeszcze niecałe 80 zł, żeby opłacić zbliżający się zabieg.

Kryśka naprawdę dobrze trafiła :loveu: Nie tylko ma opiekę, super warunki, miłość. Ma też bezpłatny dt, co się w dzisiejszych czasach niestety nie tak często zdarza. Nie tylko bezpłatny - pani Agata sama kupuje jej leki, na pół ze mną kupiła karmę, sfinansowała pierwsze badania.
[B]Pomóżmy opłacić zabieg! uważam, że takie osoby na prawdę warto wspierać.[/B]

A to wieści od naszej dziewczynki:
"W następnym tygodniu idziemy na ponowne badanie krwi.
Krysia fajna laska, najśmieszniejsza w wersji biegającej ( a raczej [U]pod[/U]biegającej, bo za długich odcinków to ona nie pokonuje...) wygląda jak wieloryb skaczący na fali. Próbujemy ją nauczyć siadać i powoli brać przysmaki z ręki- bo początkowo można było przy tej okazji stracić również rękę :) Z ciekawostek jeszcze np Krysia w ogóle olewa zabawki :) "

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...