Jump to content
Dogomania

Bunia- kochana jamnicza babunia- już w Nowym Domku we Wrocławiu!


Roxana

Recommended Posts

Bunia-jamnisiowata babunia...
Trafiła dziś do mnie na DT na prośbę Amiśki ze szczecińskiego schroniska.
Napiszę o niej tyle co wiem. Sunieczka trafiła do schronu wczoraj. Została przez kogoś przywieziona, ponieważ została najprawdopodobniej porzucona przez właściciela. Siedziała biedna na przystanku autobusowym...
Sunia została narazie nazwana Bunią, ponieważ jest już starszą kobitką. Nie jest duża, rudzieńka i bardzo potrzebuje pomocy. Jest niewidoma :-( Ma obuoczną zaćmę na oczkach, po mojej dzisiejszej obserwacji jestem pewna, ze nie jest to całkowita ślepota- napewno widzi zarysy większych kształtów. Słuch ma dobry, dzięki czemu kontakt z nią nie jest az tak bardzo utrudniony. Pamięć też ma nie złą, bo dosyć szybko zapamiętała drogę w pokoju do misek z wodą i papu :cool3: Wszystkie swoje potrzeby ładnie załatwia na dworku- ani razu nie zdażyło jej się to w domu. Bardzo dobrze chodzi na smyczy. Trzyma się nogi i gładko prowadzona idzie spokojnie i pewnie. Na dworek muszę ją znosić po schodkach i wnosić, bo boję sie,że mogłaby zrobic sobie krzywdę.
Problemem suni są zęby- są w bardzo złym stanie :placz: Tak naprawdę to nie wiem ile ma latek- w schronisku okreslono, że 13 ale nie sądzę aby aż tyle miała. Jej chore oczka i ząbki, złożyłabym bardziej na karb długotrwałego zaniedbania przez właścicieli :shake:
Aby jej pomóc trzeba wyleczyć jej ząbki i zapewnić opiekę weterynaryjną ale ja sama w chwili obecnej temu nie podołam :-( Mam sytuację taką jaką mam, swoje cztery psiaki na utrzymaniu i dziure w kieszeni na jakiekolwiek inne wydatki niż te na które mnie stać. Jedzenie nie jest problemem, bo wyżywiam cztery psiaki to wyżywię i piątego, tylko na weta poprostu nie mam. Mogę zapewnić Buni moją szczerą opiekę, ciepły domek tymczasowy i jedzonko i kumpli do zabawy ale na leczenie mnie nie stać.
Każdy grosik sie liczy, aby choć te ząbki jej zrobić...
Bunia prosi oczywiście też o domek u mnie moze zostać do konca roku, potem idę do szpitala...
Oto Bunia:

[IMG]http://images4.fotosik.pl/250/f963bc123fba28c9med.jpg[/IMG]
[IMG]http://images3.fotosik.pl/294/ff79b545595de59dmed.jpg[/IMG]
[IMG]http://images4.fotosik.pl/250/27c21523a65da194med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 305
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękujemy bardzo :loveu:

Bunia została dziś wykąpciana- stała w wannie jak posąg :) Dosłownie można było z nią zrobić wszystko, dokładnie umyć i spłukać. Całą noc ładnie przespała na dużej podusi pod kocyczkiem :razz: Ona wogóle dużo śpi...
Dziś przy myciu jej wyczułąm ręką u niej na grzbiecie przed ogonkiem, no na kuperku jakies takie pypcie- nie wiem co to jest. Można by pomyśleć, że kleszcze bo to coś tak podobnie wygląda ale to napewno kleszcze nie są.
Apetyt to Bunia ma doskonały- nie wybrzydza, jedzonko musi mieć racjonowane, bo inaczej pochłonie wszystko co dostępne. Chudziutka jest w pasie, bo o ile kark ma nawet do przyjęcia to dupinka taka biedniutka :-(
Później zaglądnąć ma tu Amisia i moze wstawi swoje zdjęcia Buni.
Pozdrawiamy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja Bunię widziałam dzien wcześniej.Schronisko było tak mile i powiadomiło mnie o jamniczce:lol: .
Pojechalam zaraz i poprosilam o możliwość wzięcia Buni na tymczas.
Dodam ze miala bardzo dlugie zakręcone pazurki które pani wetka schroniskowa obcięła:lol: DZiękuje pani Kierownik za oddanie suni na tymczas:lol:
Jamnisia ma cudny kolor i jest milutka:lol: .
Piekne imię nadalas Roxanko naszej szczecińskiej babuni:loveu:

[IMG]http://img382.imageshack.us/img382/3351/psy584sn6.jpg[/IMG]

[IMG]http://img382.imageshack.us/img382/6374/psy585xt2.jpg[/IMG]


[IMG]http://img187.imageshack.us/img187/4269/psy586nc7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

U mnie tez sobie znalazła całkiem miłą budkę- wyeksmitowała Hektora z jego posłanka ;) I bidula tez tylko patrzy aby zjeść i zaraz spać :razz:
Teraz już wiem napewno, że jednak coś widzi. Nie obija się u mnie o meble. Omija większe przeszkody. Wogóle dzisiaj czuje sie pewniej rozstawia Hektora po kątach jak jej się podoba- jemu już mniej to pasuje...
Bateria w aparacie mi siadła, nie mogę jej naładować :shake: i nie mogę zrobić zdjęć :angryy:

Jamnisiowata- bo ona jest jamnisiowata :) Określając ją tak nie miałam na myśli, że nie jest czystym jamnikiem, tylko, że taka misiowata, milusia- jednym słowem jamnisiowata...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxana']Jamnisiowata- bo ona jest jamnisiowata :) Określając ją tak nie miałam na myśli, że nie jest czystym jamnikiem, tylko, że taka misiowata, milusia- jednym słowem jamnisiowata...[/quote]
Rozumiem :)
Ale patrząc na to "marketingowo" - jamniczka w tytule przyciąga więcej osób. Brutalne, ale prawdziwe...

Link to comment
Share on other sites

[quote]wyeksmitowała Hektora z jego posłanka [/quote]
[quote]rozstawia Hektora po kątach [/quote]
No to widze że się zadomowiła na całego...:evil_lol: :evil_lol:

A duzo śpi bo moze chce odespać stres i ciężkie dni- zanim trafiła do schroniska, albo po prostu lubi...

Link to comment
Share on other sites

Celinka chociaż do Buni dziś zajrzała :loveu:

Bunia dziś pierwszy raz sama zaczęła zachęcać Hektorcia do zabawy. Komicznie to wyglądało- bo on już troszkę się jej boi :roll: I uciekał od niej...
Martwię się o jutrzejszy dzień i kolejne dni do piątku, bo Bunia zostanie na kilka godzin sama w pokoju. Ide jutro do pracy ale mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze. Biorąc pod uwagę fakt, że większość czasu spędza na spanku a jedzonko i piciu jej zostawię "pod noskiem"- wszystko powinno być dobrze ale i tak się martwię...

Amisiu- zaglądnij do nas proszę :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxana']Celinka chociaż do Buni dziś zajrzała :loveu:

Bunia dziś pierwszy raz sama zaczęła zachęcać Hektorcia do zabawy. Komicznie to wyglądało- bo on już troszkę się jej boi :roll: I uciekał od niej...
Martwię się o jutrzejszy dzień i kolejne dni do piątku, bo Bunia zostanie na kilka godzin sama w pokoju. Ide jutro do pracy ale mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze. Biorąc pod uwagę fakt, że większość czasu spędza na spanku a jedzonko i piciu jej zostawię "pod noskiem"- wszystko powinno być dobrze ale i tak się martwię...

Amisiu- zaglądnij do nas proszę :-([/quote]



[IMG]http://img187.imageshack.us/img187/4269/psy586nc7.jpg[/IMG]

:lol: Zaglądam ,zaglądam:lol: :lol:
Piekna ta BUNIA i myślę że nie taka babuleńka:razz:
.muszę trafić jeszcze na wątek Pani i Psa:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...