Jump to content
Dogomania

Co zrobic z pieskiem???


minako086

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='minako086']jutro w takim razie spróbuje się znowu umówić do weta. Tak mi żal tego pieska, na głowach stajemy dosłownie w domu by się poczuła lepiej[/QUOTE]

Dobrze byłoby, żebyś zabrała od razu świeżą próbkę kału w sterylnym pudełku.

Link to comment
Share on other sites

nie chę Cie dobijać, ale jakbys wzięła jakąś bidę ze schronu to miala bys duzo lżej. A jakbys zaadoptowala psa z jakiegos dogomaniackiego domu to o tym psie wiedziałabys prawie wszystko. I nikt by Cie nie zostawił samą z problemem. Już nie będe pisac farmazonow o hodowlach, gdzie normą jest tydzień opieki w nowym domu nad psem co z hodowli wyszedl (w tym też oplacenie w tym czasie zabiegów wet jesli piesek się rozchoruje). Oczywiście mysle o dobrych hodowlach co trzymaja się zasad.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='minako086']ale czy surowe mieso nie niesie za soba infekcji bakteryjnych?[/QUOTE]
Dlaczego szczeniak ,o ile ma problemy jelitowe mialby jesc surowe mieso?kto zalecil?
Radze zglos sie najlepiej do weterynarza po porade,gdyz np.moi weterynarze nigdy nie zalecaja spozywania psom szczegolnie szczeniakom swiezego miesa.
jezeli Twoj psiak ma biegunke moze miec nie tylko roznego rodzaju glisty ale i giardie -male mikroskopine pasozyty .wykrywa sie te i inne pasozyty badaniem kalu w laboratoruim.mysle ze po wykryciu co dokladnie psiakowi dolega moze tylko laboratoryjne badanie stwierdzic.
Poza tym kiedy moj psiak mial biegunke,to stosowalam diete,i podawalm tylko karme sucha od weterynarza canian dla szczeniakow z problememi jelitowymi.Wiem ze wet podal zaszczyki wzmacniajace.Niektorzy daja smecte do pokarmu lub gruboziarnisyty bialy serek do jedzenia inni jogurt
radzic mozna duzo ,ale najlepiej program walki z biegunka ustalic w gabinecie wet.gdyz nie mozna wiele "srok za ogon ciagnac"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Dlaczego szczeniak ,o ile ma problemy jelitowe mialby jesc surowe mieso?kto zalecil?[/QUOTE]

Gdybyś pofatygowała się przeczytać cały wątek, to byś wiedziała, że panbazyl napisała o możliwosci przestawienia psa na dietę BARF, kiedy WYZDROWIEJE. Mój szczeniak je surowe mięso - ba, kości też :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Gdybyś pofatygowała się przeczytać cały wątek, to byś wiedziała, że panbazyl napisała o możliwosci przestawienia psa na dietę BARF, kiedy WYZDROWIEJE. Mój szczeniak je surowe mięso - ba, kości też :roll:[/QUOTE]
Moje nie jadly surowego i tez wyzdrowialy No wiec w3 czym problem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Moje nie jadly surowego i tez wyzdrowialy No wiec w3 czym problem?[/QUOTE]

W tym, ze jak widać, nadal nie rozumiesz :roll: Opcja BARFowania została przedstawiona jako jedna z możliwych do kontynuacji diet PO TYM, jak szczeniak zostanie wyprowadzony z problemów z układem pokarmowym, a nie JAKO LEK.

Link to comment
Share on other sites

witam, już jesteśmy po wizycie u weta. Próbka oddana do badania, morfologia tez i biochemia. Teram czekamy na wyniki ale jak na złość dziś Lili się czuła znowu rewelacyjnie wiec wet za wiele nie zobaczył:P Na spacerki wychodzę z Lilką z uwagi na to, ze nie możemy jej nauczyć załatwiania się do kuwetki. Nie wychodzimy na długo jak narazie i na w miarę czysty teren, tzn nie chodzą tam inne pieski. Jednak zdarza sie, czasem coś tam zlapie w pyszczek.

Panbazyl, zdaje sobie sprawę, ze znacznie korzystniejsza opcja byłoby odebranie pieska ze schroniska czy dobrej hodowli ale jak już pisałam akurat nie planowaliśmy kupna pieska. Owszem mieliśmy to w planie ale troszkę później. Porostu zobaczyliśmy Lili przypadkiem i od razu nam się spodobała:)

Zastanawiam się tylko ile Lilka może jeszcze urosnąć, Chciałabym jej kupić jakieś porządne legowisko by starczyło na dłużej i nie mam pojęcia ile cm jeszcze muszę doliczyć:( Lilka ma bardzo małe łapki ale ponoc nie zawsze to ma wpływ na wzrost, sa małe ale też dlugie. Aktualnie ma 2 miesiące i od ziemi do końca łepka ma 21 cm, waży 1,300kg. Jak myślicie ile powinnam do niej doliczyć jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

Wstrzymajcie się z legowiskiem, jeśli sunia załatwia się w domu - jest duże prawdopodobieństwo, ze je zasika, a potem też pogryzie i zniszczy przy wymianie zębów. Jeśli chcecie koniecznie je kupić - kupcie jakieś najtańsze, np. sam materacyk, jeśli nie - kocyki, ręczniki.

Co do nauki załatwiania na zewnątrz - żeby miała sens i była jak najsprawniejsza, trzeba wychodzić z psem co 2-3 godziny, najlepiej i w dzień, i w nocy. Nie karać za załatwienie w domu - wtedy może zacząć się bać ogólnie załatwiać przy Was - ale nagradzać (np. smakołykiem) za załatwienie na dworze. Wychodźcie z nią po spaniu, jedzeniu i zabawie - wtedy maluchy najczęściej się załatwiają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='minako086']Tak wgl to da się określić ile piesek rośnie cm miesięcznie? i do jakiego wieku?[/QUOTE]

Jeśli jest to pies nie przypominający żadnej rasy, to generalnie nie - są jakieś tam metody, ale się nie sprawdzają zwykle ;) Pies może rosnąć zarówno do 6-7 miesiąca, jak też do np. 14stego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Gdybyś pofatygowała się przeczytać cały wątek, to byś wiedziała, że panbazyl napisała o możliwosci przestawienia psa na dietę BARF, kiedy WYZDROWIEJE. Mój szczeniak je surowe mięso - ba, kości też :roll:[/QUOTE]
dokladnie. Ja odchowałam swój miot na surowym, ale xxxx52 najlepiej jak przeczyta najpierw wątek barfowy.

[quote name='xxxx52']Moje nie jadly surowego i tez wyzdrowialy No wiec w3 czym problem?[/QUOTE]
tak jak napisane poniżej - surowe to NIE LEK a sposób zywienia. Choć i żywienie może być tez w jakimś sensie lekiem lub zatruwaczem organizmu.

[quote name='ladySwallow']W tym, ze jak widać, nadal nie rozumiesz :roll: Opcja BARFowania została przedstawiona jako jedna z możliwych do kontynuacji diet PO TYM, jak szczeniak zostanie wyprowadzony z problemów z układem pokarmowym, a nie JAKO LEK.[/QUOTE]

[quote name='minako086']witam, już jesteśmy po wizycie u weta. Próbka oddana do badania, morfologia tez i biochemia. Teram czekamy na wyniki ale jak na złość dziś Lili się czuła znowu rewelacyjnie wiec wet za wiele nie zobaczył:P Na spacerki wychodzę z Lilką z uwagi na to, ze nie możemy jej nauczyć załatwiania się do kuwetki. Nie wychodzimy na długo jak narazie i na w miarę czysty teren, tzn nie chodzą tam inne pieski. Jednak zdarza sie, czasem coś tam zlapie w pyszczek.

Panbazyl, zdaje sobie sprawę, ze znacznie korzystniejsza opcja byłoby odebranie pieska ze schroniska czy dobrej hodowli ale jak już pisałam akurat nie planowaliśmy kupna pieska. Owszem mieliśmy to w planie ale troszkę później. Porostu zobaczyliśmy Lili przypadkiem i od razu nam się spodobała:)

Zastanawiam się tylko ile Lilka może jeszcze urosnąć, Chciałabym jej kupić jakieś porządne legowisko by starczyło na dłużej i nie mam pojęcia ile cm jeszcze muszę doliczyć:( Lilka ma bardzo małe łapki ale ponoc nie zawsze to ma wpływ na wzrost, sa małe ale też dlugie. Aktualnie ma 2 miesiące i od ziemi do końca łepka ma 21 cm, waży 1,300kg. Jak myślicie ile powinnam do niej doliczyć jeszcze?[/QUOTE]

ja wiem dlaczego kupiliście sunie. tak tylko napisalam, ze byście mieli mniej problemu jakby pochodzila ze sprawdzonego źródla (choć też nie wszystkim hodowcom bym ufala).
Jest z Wami, to trzeba pomoc. I dobrze że o nia dbacie a nie pozbyliście się problemu.
Jak dla mnie ona na pewno jest zarobaczona, bo 90% szczeniakow ma robale. Ja znam tylko dwa mioty gdzie robali nie było (swój i u koleżanki, tego jestem pewna). ja przebadałam nawet swoje dzieci na obecność robali, juz hurtowo jak wszyscy (czyli psy) to i dzieci.
Na razie za poslanko niech malej służy jakiś kocyk, coś co bez żalu wyrzucisz za jakiś czas - bo moze zasikać, pogryźć. To maluski piesek ktory bedzie niedlugo zmienial żabki - oj bedzie gryzienie wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

Aha no i nadal nie chce pić tej nieszczęsnej wody :( Nawet pyszcza nie moczy juz. Wet powiedział bym dopajała strzykawka i ze piesek możne był dopiero odstawiony od mleka matki i porostu nie nauczył się jeszcze pic wody. Ale to powinno samo minąć, czy to prawda?

Link to comment
Share on other sites

Powiedziano nam,ze ma 2 miesiące ale skoro sprzedawczyni skłamała co do odrobaczania i szczepień wiec może i do wieku :( niestety tego już nie określimy. Może porostu dziewczyna chciała się pozbyć problemu z domu a nie pomyślała by odczekać aż pieski staną się choć samodzielne:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...