Jump to content
Dogomania

Elmo już w nowym domu!!!:-)


Amanita

Recommended Posts

[quote name='Alfa i Zuzia']tu nie chodzi o teorię dominacji tylko zrozumienie zachowania psa i eliminację tych niepożądanych zachowań.
[/quote]

Jasne, ale jak ja słysze Okiem psa, to stają mi przed oczami ludzie, slepo wierzący , że same zasady (niektóre bzdurne moim zdaniem ;)) wychowają im psa. ;)

Bezstresowo nie znaczy pozytywnie!. Bezstresowo to znaczy bez jakich kolwiek zasad, pozytywnie z zasadami i bez przemocy ;).

Co do tych owoców bez stresowości w parkach, to ja na swoim psie widze, że nam teoria dominacji nie pomogła, a zaszkodziła.

To tak nawiasem mówiąc, zeby nie było, że nieodpowiadam.

"d nikogo obcego nie wezmie nawet swojego ulubionego smakolyka, a jesli juz weznie to od razu wypluwa... " i bardzo dobrze... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Akurat to, ze nie chce brac od obcych nawet smakolykow mnie cieszy...To chyba znaczy, ze madra ta moja mordka jest:lol: ...Prawda?? Ale on tez nie chce brac jedzenia od innych domownikow:shake: -a dokladniej od mezczyzn...bo ode mnie i mamy nie ma problemu i najechetniej to by nie jadl z miski tylko chcialby caly czas z reki jesc, ale tak sie nie da...choc czasem probuje nas przetrzymac i chodzi i zaczepia, podchodzi do miski, ale nie zje...Niestety nie z nami takie numery:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ja tez mam i znam i przeczytałam - ze zrozumieniem tekstu książke Okiem psa - uważam że warto ja poczytać. Mam sporo innych z tego tematu, ale na początek Okiem psa jest dobra.
Elmo będzie dobrym psiakiem, ale tak jak ze sporą grupa piesków w potrzebie, które przez jakis czas musiały radzić sobie same - wymaga czasu i konsekwencji. Koniecznie.
Z tego co piszesz - postepy są. Więc powinno byc dobrze.
A wszyscy którzy mąca w tym wątku - przypominam, że to wątek Elmo, a kącik konesera na pewno jest gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie.Mama ciagle martwi sie ta jego nieufnoscia do mezczyzn...Genralnie chodzi przede wszystkim o brata...CZasem jak mama wyjdzie z domu, a przyjdzie pora karmienia i Maciek chce mu dac jesc, on nigdy nie zje..Poza tym ciagle powarkuje na niego. Rano jak brat wstanie, to szczeka do oporu az sie nie powie, ze nie wolno, a potem chodzi i warczy. Takie reakcje sa tylko na mezczyzn..Kiedy przyjdzie jakas obca kobieta, to owszem bedzie szczekal, merda tez wtedy ogonem..Jedzenia tez nie przyjmie, ale to jest OK. Chodzi mi o to jak go przyzwyczaic i oswoic z bratem. Macka rzeczy sa na wierzchu i mysle, ze Elmo zna juz jego zapach a mimo to niezbyt przychylnie do niego podchodzi

Link to comment
Share on other sites

Do legowiska mu wrzuć jakąś rzecz tej osoby np.koszulkę i konsekwentnie mu nie pozwalaj warczeć na niego. Spróbuj zrobić mu taki numer że do koszulki brata schowaj ulubiony przysmak Elmo:evil_lol:
Brat powinien ignorować takie zachowanie psa. Może go też zacząć karmić, wyprowadzać. Powoli się przyzwyczai - moja suka też miała awersję do mężczyzn i trwało kilka miesięcy zanim sie przekonała że nie wszyscy są źli. ;)

Link to comment
Share on other sites

Njalepsze jest to, ze jak juz moj brat go wyczochra za wszystkie czasy, to moj kochany Elmo odejdzie sobie kawaleczek i potem juz nie da mu do siebie podejsc, tylko ucieka.:evil_lol: Komicznie to wyglada, bo podczas myzianka jest mu przyjemnie(tak wyglada), a potem po prostu ma dosc...A wogole to teraz moj brat jest po malym wypadku i lezy w lozku z noga w gipsie...I dopoki lezy, to wszystko jest OK i nawet przychodzi do niego do pokoju (szczegolnie jak brat je- i nawet czasem wtedy cos wezmie), ale jak tylko brat wstanie:shake: , to po prostu sajgon- jedno wielkie warczennie. TYlko co jest dziwnego, on wtedy tez merda ogonem, ale ciagle warczy. MOze ja zle mysle, ale pies z reguly jak merda ogonem, to sie raczej cieszy...Prawda??

Link to comment
Share on other sites

Jestem strasznie niecierpliwa i nie moge tez sie doczekac fotek mojej mordy, ale niestety w ten weeknd siedze w Lublinie i pilnie sie ucze:roll: , ale za tydzien jade do domku i juz zalatwilam sesje zdjeciowa:multi: ...
A wogole to wiesci z ostatniej chwili...Mama donosi, ze Elmo:loveu: juz tydzień nie uciekl:multi: odpukac...Chyba rzeczywiscie te kosci pomogly:razz:
A na brata dalej szczeka, ale sie nie poddajemy i mama zawija coraz to lepsze smakolyki w macka koszulke-ale ja juz oslinil:eviltong:
Jak ja za nim tesknie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

A wogole to on chyba polubil zapach mojego brata, bo jak tylko gdzies na drodze zawieruszy sie jego but, to nic z niego nie zostaje- jest tak :eviltong: oblizany i zgryziony jakby to wlasnie ten but byl najlepszym smakolykiem:cool3:
Ale pozytek z tego jest- brat zaczal chowac buty do szafki:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gkatarzynka']Jestem strasznie niecierpliwa i nie moge tez sie doczekac fotek mojej mordy, ale niestety w ten weeknd siedze w Lublinie i pilnie sie ucze:roll: , ale za tydzien jade do domku i juz zalatwilam sesje zdjeciowa:multi: ...
A wogole to wiesci z ostatniej chwili...Mama donosi, ze Elmo:loveu: juz tydzień nie uciekl:multi: odpukac...Chyba rzeczywiscie te kosci pomogly:razz:
A na brata dalej szczeka, ale sie nie poddajemy i mama zawija coraz to lepsze smakolyki w macka koszulke-ale ja juz oslinil:eviltong:
Jak ja za nim tesknie:loveu:[/QUOTE]

fotki, fotki, będą fotki
:bigcool: :bigcool: :bigcool: :bigcool: :bigcool:

jeszcze chwila i z elmo zrobi się kanapowiec i za żadne skarby ni eda się zgonić z poduszek :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Oj, kanapowca to z niego chyba nie zrobimy...Za bardzo lubi sie brudzic, ze tak to nazwe....a poza tym jak Elmo wejdzie na lozko:lol: to zajmuje cale....A jeszcze jak sie polozy w swojej ulubionej pozie:loveu: , to juz nie ma szans, zeby sie ktos jeszcze zmiescil..Chyba mu swoj ulubiony fotel oddam:cool3:
No i wogole to z mojego |Elmusia robi sie krecik...:evil_lol: ZAkopuje wszystko co dostanie, kazda kosc wynosi na ogrod i tak dlugo kopie az zakopie....A potem ma gorke ziemi na nosie:lol: Chce to zobaczyc:placz: I zobacze za tydzien:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jade dzis w nocy do domku:multi: A to znaczy, ze wytaragam mojeo Elmo:loveu:
A to znaczy, ze bede miala bardzo dobry humor przez najblizszy tydzien:lol:
A to znaczy, ze jutro beda wiesci o Elmo z pierwszej reki(czyli mojej:razz: ) a nie podawane przez mame przez telefon albo smsy
I kto by pomyslal, ze bede sie tak cieszyc:cool3:
Normalnie poswiece ta noc byleby zobaczyc mojego....hmmm....Elmo:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gkatarzynka']Jade dzis w nocy do domku:multi: A to znaczy, ze wytaragam mojeo Elmo:loveu:
A to znaczy, ze bede miala bardzo dobry humor przez najblizszy tydzien:lol:
A to znaczy, ze jutro beda wiesci o Elmo z pierwszej reki(czyli mojej:razz: ) a nie podawane przez mame przez telefon albo smsy
I kto by pomyslal, ze bede sie tak cieszyc:cool3:
Normalnie poswiece ta noc byleby zobaczyc mojego....hmmm....Elmo:loveu:[/QUOTE]

ale chłopak trafił!los na loterii. kobieta się dla niego TAK poświęca :loveu:
pisz nam kasiu raz raz co u szczotki słychać!

Link to comment
Share on other sites

No wiec tak....
Dotarlam do domku o 5 rano wiec nie mialam serca go budzic(jego pora pierwszego sikanka przypada na godzine8) i poszlam spac....No i nagle- tak mi sie wydawalo- pojawila sie w moich drzwiach kudlata morda:loveu:
Jak wbiegl do mojego pokoju, to myslalam, ze normalnie wichura jest, bo tak merdal ogonem ( a swoja droga, to myslalam, ze po prostu sie zlamie na pol, bo ten ogon tak latal:diabloti: )No, ale dalej...Wyczochralam go za caly tydzien:evil_lol: i myslalam, ze bedzie uciekal na moj widok a on tylko sie rozkladal i chcial jeszcze:roll:
Wiec wzielam go na dluuuuuuuuuuuuuuuuuuugi spacerek w pola i tam wyszalelismy sie oboje, ale tylko ja mialam zadyszke:-( Chyba musze popracowac troszke nad moja kondycja:razz: ...Jak wrocilismy ze spacerka, to oczywiscie dostal baaaaaaardzo duza kosc, ktora mu kupilam w Lublinie, bo u nas nie ma takich duzych. Normalnie z takim namaszceniem gryzl ta kosc, ze az milo bylo patrzec:loveu: No,ale niestety co dobre, szybko sie konczy no i musialam sie zbierac z powrotem do Lublina:placz:
Ale mama i tak stwierdzila, ze przyjechalam niby do domku, a nabralam troche prowiantu i spedzilam caly ten czas z psem...No i padla propozycja przewiezienia Elmo do LUblina....hmmm...w sumie dobry pomysl, ale chyba by mnie wspollokatorzy wykleli...Wiec Elmo zostaje w domku a ja jade do niego za tydzien znowu i beda fotki, fotki, fotki:multi: ....Modlcie sie tylko o ladna pogode:lol:
|Aaaaaa, zapomnialabym....Elmo dzis bronil mnie na spacerze:razz: Spotkalismy mojego kolege, ktory chcial mnie przytulic na powitanie....ale skonczylo sie na "chcial", bo Moja MOrda Kochana OBRONNA zaczela szczekac, warczec i nie pozwolila mu do mnie podejsc, Normalnie jestem z Niego taka dumna:loveu: :p :razz:
mam obronnego psa!!!!!!!!!!!!!!!:multi: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Tak serio, to wlasnie :mad: kombinuje, zeby jeszcze na ten weekend, ale wszystko sie:shake: sprzysieglo i chyba sie nie uda:placz: ...Ala jak tylko zdam poniedzialkowy egzamin, to we wtorek juz bede u mojego kochanego Elmusia...Normalnie sie nie moge doczekac:loveu:
No i wtedy beda fotki...Bo aparat sie pojawi w domku jak tylko ja sie pojawie...Obiecuje i sie nie obrazajcie...Beda zdjecia jak tylko bede w domku:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gkatarzynka']PO co mi analiza transakcyjna????:crazyeye: :shake:
Ja chcę do Elmo:placz:
Ja chcę do mojej Kochanej Mordy:loveu:[/QUOTE]

znam Twój ból. wczoraj siedziałam nad europejską integracją gospodarczą zamiast z mężczyzną moim :placz:
a jakie wieści śle mama? co u szczotensława pięknego?

Link to comment
Share on other sites

Zdalam analize!!!!!!!:multi:
A Mordencja moja PIekna znowu zaczela uciekac...:shake:
Chyba bede musiala interweniowac:loveu:
A tak poza tym to mamy obronnego psa, wpusci do domu kazdego( oczywiscie obszczeka i obwarczy kazdego), ale wypuscic nie chce:shake:
POzdchodzi i czasem zdarza mu sie klapnac delikatnie w okkolicach reki
Cos chyba jest nie tak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...