Jump to content
Dogomania

Elmo już w nowym domu!!!:-)


Amanita

Recommended Posts

[I] Mam na imię Elmo, bo jestem taki kudłaty jak ten stwór z Ulicy Sezamkowej. Niektórzy mówią też do mnie „Okruszku”, bo jestem mały i słodki. A ja już jestem przecież dorosły. Mam prawie roczek. [/I]
[I] W swoim życiu naprawdę już niejedno przeżyłem i widziałem. Na początku był spokój, ciepło, zawsze pełna miska. Wtedy byłem małą, puchatą kuleczką i wszyscy się mną zachwycali – mój pańciu, moja pańcia… W lipcu, w największe upały zostałem zmuszony samotnie poznawać świat. Wracałem do domu, ale brama wciąż była zamknięta. Wołałem mojego pańcia, ale on nie słyszał. Płakałem, ale nie wpuścił mnie do środka. I wtedy zrozumiałem, że ich „miłość” wygasła, że wyrzucili mnie ze swojego życia.[/I]
[I] Od tej pory musiałem sam dbać o siebie. Nie było już pełnej miski, spokoju… Cały świat był moim domem. Nauczyłem się polować. Zakradałem się do gospodarstw i polowałem na kury, króliki. Robiłem wszystko, żeby tylko przetrwać. Walczyłem… walczyłem o każdy dzień swojego życia.[/I]
[I] Któregoś dnia poznałem miłą pańcię. Nakarmiła mnie i dała mi wody. Od tej pory przychodziłem pod jej dom. Zawsze znalazła dla mnie czas, zawsze miała dla mnie jakiś smakołyk. Postanowiłem jej się odwdzięczyć i upolowałem dla niej królika. I chyba źle zrobiłem… Pańci się to wcale nie podobało…Zaczęła się martwić o to, że ludzie zrobią mi krzywdę, a ponieważ nie mogła mnie do siebie zabrać, musiałem trafić do azylu dla bezpańskich psów. [/I]
[I] Teraz nie mam już nic – nie mam już nawet swojej wolności. Zimny kojec, samotność i psie marzenia o szczęściu… [/I]
[I] Tutaj, w azylu, wszyscy wierzą w cuda… Chyba też uwierzę…To byłoby takie piękne, gdybym mógł położyć się na kanapie obok swojego człowieka, położyć głowę na jego kolanach i śnić o rzeczach niemożliwych… To byłoby takie piękne, gdybym mógł iść na długi spacer z moim panem i wiedzieć, że wszystkie drogi prowadzą do domu… [/I]
[I] Kochany człowieku… [B]Mój[/B] człowieku spraw, by zdarzył się ten jeden cud w moim życiu. [/I]


Elmo trafił do azylu z interwencji 7 grudnia. Pani, która go dokarmiała, stwierdziła, że będzie lepiej dla niego, jeśli trafi do azylu. Ludzie, ruchliwa droga – to nie wróżyło niczego dobrego. Na razie mam tylko fotki pyszczusia. Wujek przyjechał z Elmusiem pod mój blok i nie wyciągaliśmy małego z samochodu, ponieważ był przerażony.
Elmo był bardzo grzeczny, siedział jak skamieniały na przednim siedzeniu i… płakał:-(

Elmo to moja kolejna azylowa miłość – to tak, jakbym patrzyła na moją Azulę:loveu:




[IMG]http://img481.imageshack.us/img481/1576/elmoyu8.jpg[/IMG]




[IMG]http://img157.imageshack.us/img157/5325/elmo1nn9.jpg[/IMG]



[IMG]http://img187.imageshack.us/img187/3572/elmo2ny6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiadomości z ostatniej chwili;): Elmuś jest zdrowy jak ryba. Kiedy trafił za kraty, był przerażony. Teraz już podchodzi do człowieka i prosi o mizianko, mizianko i jeszcze raz mizianko;)
No to słoneczko, ciotka przesyła z wiatrem długaśne mizianko za uszkiem:loveu: Bądź dzielny. Znajdzie się domek dla Ciebie - musi się znaleźć i koniec.

Link to comment
Share on other sites

Malenki pokaz sie, moze znajdzie cie twoj pan albo pani wsrod wielu innych. Jest nowy watek zalozony[B] adopcja[/B] [B]psa a kot [/B]Pani z dzieckiem i kotem szuka psiny do adopcji ale piesek musi tolerowac kota. Moze Elmo polubilby puszka, tak jak i moj szczotek:lol: Napiszcie do dziewczyny, kto wie:lol:

Link to comment
Share on other sites

On sie teraz pewnie boi, ale jesli psiak około roku, to jest dobry wiek na aklimatyzacje - wszystkiego się nauczy i zaufa i pokocha. Tak było z naszym Koksem, miał 1,5 roku, poszedł do domu z maleństwem 9 m-cy i pierwsze dni był troche niespokojny, biegał, szukał miejsca - teraz spokój i cisza.

Link to comment
Share on other sites

Niewiele mogę o Elmusiu powiedzieć, ponieważ widziałam go zaledwie pięć minut - zaraz po tym, jak został złapany. Siedział tylko na przednim siedzeniu samochodu - spokojny, grzeczny... Prawdopodobnie w czwartek będę w azylu i wtedy zrobię Elmusiowi dużo zdjęć. Myślę jednak, że on sięga gdzieś tak przed męskie kolano, ale ma dosyć masywną budowę ciałka;) Tak jak ciocia Goga, uważam, że psiak jest w takim wieku, że można go wszystkiego nauczyć i oduczyć. Możemy mu zrobić test na kota - ciociu Alfo może Rubik mógłby nam pomóc?;)

Link to comment
Share on other sites

Elmo jest piękny i ma niezwykle przejmujące spojrzenie. Potrzebuje domu jak najszybciej, jest podatny na schroniskowa depresje, tak sądzę. Straci nadzieję i będzie coraz smutniejszy.
Taki psiak - błyskiem sie nauczy i zmieni mu sie wyraz ślipków.

Tylko dlaczego teraz wszyscy adoptują...karpie, zamiast psiaków:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...