Jump to content
Dogomania

POŻAR ZABRAŁ CAŁY DOBYTEK p.JoliB z przytuliska znajdki.pl !! POTRZEBNA KAŻDA POMOC!!


paros

Recommended Posts

Wg mnie taka aktualizowana stale strona na FB to dobry pomysł, ale nie ma kto tego poprowadzić. Za mało jest wolontariuszy fizycznie skupionych wokół pani Joli, aby mogli śledzić losy każdego psa. W zasadzie nawet na wątkach tu, na dogo, (nielicznych, bo zaledwie parę psów ma wątek), aby coś zaktualizować dzwonimy do p.Joli po informacje. A ona z oczywistych względów nie ma jak sama tego robić, bo na to trzeba by dzień w dzień poświęcać sporo czasu. Niektórym fundacjom/stow. taki pomysł wypala, bo mają grupę młodych wolontariuszy, którzy na co dzień w danym schronie bywają na przykład, więc każdy coś tam codziennie doda z informacji z pierwszej ręki i jakoś leci. A pani Jola mało ma takich osób... Niemalże sama sobie ze wszystkim radzi...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bric-a-brac']Wg mnie taka aktualizowana stale strona na FB to dobry pomysł, ale nie ma kto tego poprowadzić. Za mało jest wolontariuszy fizycznie skupionych wokół pani Joli, aby mogli śledzić losy każdego psa. W zasadzie nawet na wątkach tu, na dogo, (nielicznych, bo zaledwie parę psów ma wątek), aby coś zaktualizować dzwonimy do p.Joli po informacje. A ona z oczywistych względów nie ma jak sama tego robić, bo na to trzeba by dzień w dzień poświęcać sporo czasu. Niektórym fundacjom/stow. taki pomysł wypala, bo mają grupę młodych wolontariuszy, którzy na co dzień w danym schronie bywają na przykład, więc każdy coś tam codziennie doda z informacji z pierwszej ręki i jakoś leci. A pani Jola mało ma takich osób... Niemalże sama sobie ze wszystkim radzi...[/QUOTE]
Ale pomysł jest bardzo dobry, nawet jeśli wątek nie będzie aktualizowany codziennie. Tym bardziej że teraz ludzie naprawdę chcą pomóc. łatwiej jest wysłać stronę na FB. Ja o Rudym też się dowiedziałam przez FB. A jak widać na Fb są chętne osoby do pomocy w utworzeniu tej strony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Wg mnie taka aktualizowana stale strona na FB to dobry pomysł, ale nie ma kto tego poprowadzić. Za mało jest wolontariuszy fizycznie skupionych wokół pani Joli, aby mogli śledzić losy każdego psa. W zasadzie nawet na wątkach tu, na dogo, (nielicznych, bo zaledwie parę psów ma wątek), aby coś zaktualizować dzwonimy do p.Joli po informacje. A ona z oczywistych względów nie ma jak sama tego robić, bo na to trzeba by dzień w dzień poświęcać sporo czasu. Niektórym fundacjom/stow. taki pomysł wypala, bo mają grupę młodych wolontariuszy, którzy na co dzień w danym schronie bywają na przykład, więc każdy coś tam codziennie doda z informacji z pierwszej ręki i jakoś leci. A pani Jola mało ma takich osób... Niemalże sama sobie ze wszystkim radzi...[/QUOTE]

musi byc osoba która zajmie sie tylko tym
w FZNJR we dwie nie wyrabiamy z aktualizacjami na stronie i na FB
i tez 3/4 zwierzaków nie ma watków :(

Link to comment
Share on other sites

na razie dwie osoby mi odpisały, że tam bywają. Mam nadzieję, ze skontaktujemy się telefonicznie. Co do strony- jeśli p. Jola wyraziłaby poparcie dla tego pomysłu, a osby związane z przytuliskiem dałyby radę wspólnymi siłami administrować strone, to mogłoby pomóc myślę. Taka intensywniejsza administracja jest potrzebna na FB wtedy, kiedy są zbiórki i akcje na dany temat, aby uaktualniać rozliczenia. Poza tym , nawet jeśli strona będzie administrowana 2-3 razy w tygodniu, to już będzie coś... Na taką stronę, gdzie będzie całosciowe info i kontakt czynny, można zapraszać też firmy, tudzież słać do nich prośby i zapytania, podając takie ego linka i oczywiście dodatkowo linka do www znajdek.
Odnośnie zaś gromadzenia rzeczowej pomocy- przejrzyjcie baze gumtree- jest tam dział oddam za darmo, można też dodawać co chetnie przyjmę. Właśnie widziałam tam ofertę oddania kompletu mebli, fotela itp. Często tam też zamieszczają chęć oddania jakichś materiałów budowlanych:
[url]http://warszawa.gumtree.pl/f-Classifieds-W0QQAdTypeZ2QQPriceAlternativeZ3[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tajga6']Odnośnie zaś gromadzenia rzeczowej pomocy- przejrzyjcie baze gumtree- jest tam dział oddam za darmo, można też dodawać co chetnie przyjmę. Właśnie widziałam tam ofertę oddania kompletu mebli, fotela itp. Często tam też zamieszczają chęć oddania jakichś materiałów budowlanych:
[URL]http://warszawa.gumtree.pl/f-Classifieds-W0QQAdTypeZ2QQPriceAlternativeZ3[/URL][/QUOTE]

Faktycznie, nawet o tym nie wiedziałam... właśnie przeczytałam, że ktoś odda komplet szafek kuchennych
[URL]http://warszawa.gumtree.pl/c-Sprzedam-agd-wyposazenie-domu-Bezplatnie-szafy-szafki-kuchenne-tapczan-W0QQAdIdZ317964627[/URL]

Jest też i ziemia do podniesienia terenu (Marki) [URL]http://warszawa.gumtree.pl/c-Sprzedam-sprzedam-inne-Oddam-150m3-ziemi-ziemie-MARKI-Pilne-W0QQAdIdZ318701062[/URL]

Link to comment
Share on other sites

wklejam prośbę Joli - PILNE

[B]Jurand powinien już wrócić z lecznicy ale jest niewidomy i pilnie potrzebna jest dla niego buda bez ostrych kantów.[/B] W jego kojcu nie mogą znajdować się ostre kanty .... Wszystko w kojcu musi być obłe aby zanim się nie przyzwyczai nie zrobił sobie krzywdy. :shake: Szukamy takiej budy dla Juranda albo kogoś kto może zrobić taką budę. Sprawa jest bardzo pilna bo rachunek za pobyt w lecznicy rośnie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam wykładzinę, składa się z dwóch lub trzech kawałków, jeden duży i dwa mniejsze, jeśli dobrze pamiętam. Nie jest to jakiś szczyt luksusu ta wykładzina :roll: ale zawsze coś.
Z chęcią oddam. Do odbioru z Bielan.

Edit, aaa, a czy łóżko też się przyda? Mam 1-os. w bardzo dobrym stanie. Stoi na klatce i się kurzy....:( Chciałam foty wstawić ale zapomniałam że zostały na starym kompie...shit!

Link to comment
Share on other sites

[B]NA CITO POTRZEBNA JEST FIZYCZNA POMOC SILNYCH MĘŻCZYZN [/B]na (sobotę?). p. Jola musi w tym tygodniu przeprowadzić psy, trzeba załadować, przewieźć i poustawiać budy.
Proszę porozsyłajcie tą prośbę gdzie się da, pytajcie znajomych, czy ktoś w czynie społecznym nie może pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']Ja mam wykładzinę, składa się z dwóch lub trzech kawałków, jeden duży i dwa mniejsze, jeśli dobrze pamiętam.[/QUOTE]
Wykładzinę chętnie od Ciebie wezmę - pw napiszę :)
Niestety, mam mały samochodzik i tapczan na pewno nie wejdzie...

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz trafiłam na wątek,więc nie wiem co na dzisiaj jest potrzebne a co już nie.
W sobotę jadę na wieś i mogę przywiezć pościel,garnki,naczynia,obrusy.
Mam też fanty na ewentualny bazarek,loterię.
Igam,jeśli nie jesteś zbyt zawalona rzeczami to odezwę się do Ciebie w przyszłym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

[B]NA CITO POTRZEBNA JEST FIZYCZNA POMOC SILNYCH MĘŻCZYZN [/B]na (sobotę?). p. Jola musi w tym tygodniu przeprowadzić psy, trzeba załadować, przewieźć i poustawiać budy. [B]Jest czym przewieźć ale potrzebna jest pomoc fizyczna!![/B]
Proszę porozsyłajcie tą prośbę gdzie się da, pytajcie znajomych, czy ktoś w czynie społecznym nie może pomóc.


[B]PILNIE POTRZEBNE SĄ BUDY.[/B] [B]Może ktoś ma budy do oddania? [/B]Okazało się, że niektóre budy nie nadają się do przewiezienia, są podwójne (b. ciężkie) robione jako stałe dawno temu. Są stare i zniszczone wymagają demontażu i zrobienia od nowa. Ponadto z kliniki trzeba zabrać Rudego i Juranda a dla nich nie ma budy.
[B]Jurand powinien wrócić z lecznicy a jest niewidomy i potrzebna jest dla niego buda bez ostrych kantów.[/B] Wszystko w kojcu musi być obłe aby zanim się nie przyzwyczai nie zrobił sobie krzywdy. Szukamy takiej budy dla Juranda albo kogoś kto może zrobić taką budę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka']Dopiero teraz trafiłam na wątek,więc nie wiem co na dzisiaj jest potrzebne a co już nie.
W sobotę jadę na wieś i mogę przywiezć pościel,garnki,naczynia,obrusy.
Mam też fanty na ewentualny bazarek,loterię.
Igam,jeśli nie jesteś zbyt zawalona rzeczami to odezwę się do Ciebie w przyszłym tygodniu.[/QUOTE]

Oczywiście :) telefon aktualny

Link to comment
Share on other sites

został mi cały worek czegoś takiego
[IMG]http://psbwarszawa.skleppsb.com.pl/product_picture/square_278/46196a4e7d7e06977855d4661922bb22.jpg[/IMG]
jesli uznacie że się przyda pani Joli, to mogę komu z warszawy podrzucić pozno wieczorem w przyszłym tygodniu bądz poźno w niedzielę

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Wybieram się jutro ( 8.10.2011 )do p.Joli Mercedesem Sprinterem i będziemy mieli sporo miejsca na jakieś gabaryty jakby ktoś chciał coś przekazać "po drodze". Startujemy z Grodziska ok 9:30, po drodze sklep Kar-ma w Pruszkowie ( kupujemy jakieś jedzonko dla zwierzaków ), następny przystanek w Wesołej-Starej Miłosnej ( zabieramy budę ) i pewnie przez Wołomin jedziemy na miejsce. Generalnie możemy odbić gdzieś w bok tzn. na jakieś -/+ 15 km.
Ponieważ piszę dosyć późno ( akcja baaardzo spontaniczna ) proszę o ew.kontakt pod nr tel. 691 446 719.
Mamy ew. jedno miejsce w szoferce.

Pozdrawiam,
M.K.P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']

[B]PILNIE POTRZEBNE SĄ BUDY.[/B] [B]Może ktoś ma budy do oddania? [/B]Okazało się, że niektóre budy nie nadają się do przewiezienia, są podwójne (b. ciężkie) robione jako stałe dawno temu. Są stare i zniszczone wymagają demontażu i zrobienia od nowa. Ponadto z kliniki trzeba zabrać Rudego i Juranda a dla nich nie ma budy.
[B]Jurand powinien wrócić z lecznicy a jest niewidomy i potrzebna jest dla niego buda bez ostrych kantów.[/B] Wszystko w kojcu musi być obłe aby zanim się nie przyzwyczai nie zrobił sobie krzywdy. Szukamy takiej budy dla Juranda albo kogoś kto może zrobić taką budę.[/QUOTE]

Znajoma ma do oddania dobrą budę ale ona jest na Śląsku...oczywiście pozostaje kwestia transportu.
Buda solidna dla średniego psa.

Czy nie łatwiej budę obłożyć czymś zamiast kombinować z budą bez kantów...bo myślę że to będzie dość trudne :/

Link to comment
Share on other sites

dołożę jeszcze tu :)

[quote name='negrobella']Hej,
Dobre wieści!
Duży samochód (Sprinter ) zaklepany na sobotę ( 15.10.2011 ). Tym razem bylibyśmy wcześniej na miejscu więc teraz potrzeba tylko chętnych rąk do noszenia :) Możemy wziąć tak jak ostatnio coś po drodze +/- 10 km ( trasa Grodzisk - W-wa - Wesoła - Rasztów ) Wstępnie start 8-8:30 z Grodziska.
Pozdrawiam
M.K.P.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety nie mam szans na razie dołączyć do tej wyprawy:(( Wykładzin nikt nie ma, niestety. Ale podajcie jaki metraż jest potrzebny, bo może rozwiązaniem byłoby sprawdzenie cen linoleum/wykładzin w takim budowlanym "Outecie" jak Brico Depot : [url]http://www.bricodepot.pl/gdzie-jestesmy.html[/url]
Czy są potrzebne płytki glazura? Koleżanka z pracy ma jakieś resztki, chyba z 10m by się uzbierało...

Rozmawiałam już na temat strony na fb także z wolontariuszką z in schronu. Ma się dowiedzieć jak wygląda sprawa z użyczeniem konta fundacji dla znajdek. Jak się dowie, będzie się kontaktowac z Panią Jolą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...