Jump to content
Dogomania

Heluś ma dom pełen miłości w Aleksandrowie Łódzkim :)


joanna83

Recommended Posts

[COLOR=magenta][B]Heluś[/B][/COLOR] został znaleziony z centrum Białegosotku. Spacerował pod Ratuszem i nikt oprócz Mileny nie zwrócił uwagi na małego psiaczka[COLOR=black] [B]powłóczącego tylnymi łapkami. :shake:[/B]
[/COLOR][COLOR=magenta]
[COLOR=black]Heluś[/COLOR][/COLOR] w trybie natychmiastowym trafił do weterynarza, gdzie został jednak tylko obejrzany, odpchlony i odrobaczony.
Milena nie ma możliwości zatrzymać dłużej pieska, bo jej też niepełnosprawny psiak (niewidomy trójłapek z radomskiego schronu) atakuje maluszka.

[B][COLOR=black]Heluś [/COLOR]dziś pojedzie do białostockiego schronu, który pęka w szwach. [/B]Nie ma miejsc, żeby izolować kalekiego pieska. Trafi do boksów ogólnych i... no właśnie co dalej? [B]Boimy się, że zostanie zagryziony przez inne psy, że uraz będzie się pogłębiał, bo schronisko nie ma warunków na leczenie...[/B] :(

Zobaczcie tą słodka mordeczkę i ufne oczka:
[IMG]http://img109.imageshack.us/img109/9076/helus1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img829.imageshack.us/img829/2828/helus2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img42.imageshack.us/img42/9871/helu.jpg[/IMG]

[B]ROZLICZENIE:[/B]

[B]Wpłaty: [/B]
29.08.11 - 100zł - Izabela elżbieta Jabłońska eliza7
29.08.11. - 30zł - psi salon Urszula A. Todorczuk
31.08.11 - 5zł - Grzegorz P.
7.09.11 - 20 zł - Agata O. (suślik)
12.09.11 - 10 zł - Kinga A. W.
15.09.11 - 50 zł - Karolina K.
30.09.11 - 5 zł - Grzegorz P.
=[B] 220zł[/B]


[B]Wpłaty na koncie TOZu:[/B]

Lucyna B. 50,-
Wiesława N. 50,-
Adam S. 20,-
Wiktoria S. 130,-
Grażyna P. 80,-
Anna K. 100,-
Elwira B. 50,-

Razem: 480,-

Dziękujemy pięknie :)

[B]Wydatki: [/B]
26.08.2011
wizyta w lecznicy+ 2xzdjęcia RTG i narkoza - 128,28 zł
01.09.2011
wizyta w lecznicy, badanie krwi i leki - 108,24zł
29.09.2011
kastracja - (?)
[B]Leczenie zostanie pokryte z pieniążków, które zostały uzbierane na koncie TOZu. [/B]

[B]Wydatki z pieniędzy wpłaconych na konto Mileny: [/B]
opaski dziane, gazy i rivanolum - 22,90zł
pieluszki - 7,20zł
smycz łańcuszkowa - 14 zł
ektopar - 9,20 zł
cestal - 10 zł
adresatka - 10 zł
obroża od kleszczy - 13 zł
wizyta u weterynarza n TBS-ach - 20 zł
taxi z TBS-ów na Wesołą - 24 zł
obroża skórzana - 6 zł
+ jeszcze dziś kupię w aptece ten lek rozkurczowy przepisany przez dr Rudobielską

= [B]136,30 zł

Pozostałe na koncie pieniążki zostaną przeznaczone na jutrzejszą podróż Helusia do nowego domku :)
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kaszanka']Matko jedyna - jakie on szanse w tym schronie ma? Żal mi go

Może do olga7 napisać - oni prowadza akcje "kudłacze w potrzebie" Próbowałaś?[/QUOTE]

Napiszę do niej. Nie wiem, czy znacie wątek Lolusia, który został uratowany po potrąceniu przez samochód chyba. W ogóle nie chodził. Początkowo jeździł na wózku, a teraz śmiga już na swoich nóżkach, chociaż w pieluszce.

Nie wyobrażam sobie jak on poradzi sobie w schronie :(

Link to comment
Share on other sites

jestem i JA...
Milena to złota osoba - ma w domu 3łapka, ślepaka!!!
Złoto kobieta....

ale ze względu na slepego Łapka piesek nie moze byc u Mileny...
no i jej rodzina..
ale sie zbiegły ich drogi..oj zbiegły :////
Milena zrobiła chyba juz event na fb...ja go porozsyłam..banerek zrobie jak wroce..ok 16. teraz musze sie zawijac z kompa

Link to comment
Share on other sites

tez jestem... a kontaktowalyscie sie juz moze z jakimis organizacjami dzialajacymi w ok. Bialegostoku? Szukam tez Helusia w zaginionych, przez chwile myslalam, ze moze byc tu: [URL]http://www.utracone.pl/temp-3897/500-zl-nagrody-za-znalezienie-kundelka-bubusia.html[/URL] , ale musialby naprawde bardzo zmarniec i osiwiec w czasie dlugiej tulaczki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magiraf']tez jestem... a kontaktowalyscie sie juz moze z jakimis organizacjami dzialajacymi w ok. Bialegostoku? Szukam tez Helusia w zaginionych, przez chwile myslalam, ze moze byc tu: [URL]http://www.utracone.pl/temp-3897/500-zl-nagrody-za-znalezienie-kundelka-bubusia.html[/URL] , ale musialby naprawde bardzo zmarniec i osiwiec w czasie dlugiej tulaczki[/QUOTE]

Wydaje mi się, że to nie jest ten piesek.

Heluś ma możliwość trafić do DT, ale musi mieć swoją karmę i opiekę weterynaryjną.
[B]Bardzo proszę o grosik dla Helusia.[/B]
A może ktoś mógłby wspomóc Helusia karmą? Bardzo, bardzo proszę :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='suślik']Finansowo to tylko 20 zł mogę dać. I trochę od Filonowej karmy odsypać z 5kg puriny dla alergików jeśli się przyda. W sobotę bym mogla ją przekazać w Białym komuś bo akurat będę. I w bazarkach też coś dorzucę jeśli będą.[/QUOTE]

Dziękujemy bardzo. Każdy, nawet najdrobniejszy grosik się liczy :) A karma na wagę złota, zwłaszcza, że do malucha prawdopodobnie dołączy jeszcze jedna dziewczynka, która mieszka na cmentarzu po Białymstokiem.
Wieczorem lub jutro podam nr konta, na które można wpłacać pieniążki dla Helusia. Milena, która psiaka znalazła zgodziła się udostępnić swoje konto do wpłat.

[B]Lika1771[/B] Tobie też dziękuję dobra kobieto za chęć pomocy. Pamiętam doskonale, że to między innymi dzięki rozmowie z Tobą zdecydowałam się założyć Tofisiowi (Zgredkowi) wątek i migiem znalazł dom ;)
Może i temu maluchowi się poszczęści :)

Link to comment
Share on other sites

Ale czy karma dla alergików i to dorosłych się przyda? W sumie lepsze to niż nic. A powiedz mi ile za DT trzeba zapłacić? DT płatne w ogóle? Może warto by było zrobi bazarek na pokrycie części kosztów DT jeśli jest płatny i na pokrycie kosztów karmy? można by było zamówić np. zooexpresie
W każdym razie ja oferuję te 20 zł plus fanty na bazarek i na chwilę obecną z 5 kg karmy purina dla alergików. Tylko komu w sobotę ją przekazać? Ja powinnam być w Białym w okolicach godziny 16.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Wydaje mi się, że to nie jest ten piesek.

Heluś ma możliwość trafić do DT, ale musi mieć swoją karmę i opiekę weterynaryjną.
[B]Bardzo proszę o grosik dla Helusia.[/B]
A może ktoś mógłby wspomóc Helusia karmą? Bardzo, bardzo proszę :oops:[/QUOTE]


jakoś damy radę, mam nadzieję - monitoruj sytuację i pisz, zebysmy byli na bieząco.

Link to comment
Share on other sites

Dom tymczasowy nie jest płatny. Trzeba jedynie zapewnić psu wyżywienie i pokryć koszty weterynarza.
Asia już pojechała z Majką do ds a Heluś powinien ok. 17 być już w dt. Z nowych wieści, jego stan nie wynika raczej z uszkodzenia fizycznego ale może być skutkiem np. przebytej nosówki. Psiak nie wymaga zabiegu chirurgicznego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magiraf']tez jestem... a kontaktowalyscie sie juz moze z jakimis organizacjami dzialajacymi w ok. Bialegostoku? Szukam tez Helusia w zaginionych, przez chwile myslalam, ze moze byc tu: [URL]http://www.utracone.pl/temp-3897/500-zl-nagrody-za-znalezienie-kundelka-bubusia.html[/URL] , ale musialby naprawde bardzo zmarniec i osiwiec w czasie dlugiej tulaczki[/QUOTE]

magiraf się pojawia zawsze jak cos jest nie tak....a potem sie wszystko układa :))
szczególnie, ze magiraf to teraz jest jak wróżka..co pomyśli to ma się spełnić

to magiraf - myśl intensywnie :)
heh
kto da kąt dla Helusia
p.s.
magi
Milena sa na łączach z joanną:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaanna019']Dom tymczasowy nie jest płatny. Trzeba jedynie zapewnić psu wyżywienie i pokryć koszty weterynarza.
Asia już pojechała z Majką do ds a Heluś powinien ok. 17 być już w dt. Z nowych wieści, jego stan nie wynika raczej z uszkodzenia fizycznego ale może być skutkiem np. przebytej nosówki. Psiak nie wymaga zabiegu chirurgicznego.[/QUOTE]


uf..czy li co...moze sie poprawic stan zdrowia...to lecimyyyyyyyy z pomocą!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Wydaje mi się, że to nie jest ten piesek.

Heluś ma możliwość trafić do DT, ale musi mieć swoją karmę i opiekę weterynaryjną.
[B]Bardzo proszę o grosik dla Helusia.[/B]
A może ktoś mógłby wspomóc Helusia karmą? Bardzo, bardzo proszę :oops:[/QUOTE]
[COLOR=indigo][COLOR=black]Zapisuję wątek na zaproszenie joanny83 . Trzeba ratować slicznego kudlaczka,nie zostawimy go tak -wiadomo.
[/COLOR][COLOR=black]Cioteczka Leni356 od kudlaczy już jest wie o Helusiu.jak czytam wyzej..
Postaram się we wrzesniu dorzucić sie skromnie do karmy Helusia.To b.mlody pies chyba.
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...