Jump to content
Dogomania

Bytom- ul. Olimpijska dzika suczka uciekła, dopiero trafiła do nowego domu. POMOCY


vega17

Recommended Posts

  • Replies 715
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co wiem od Moniki o Mice sunia na widok człowieka raczej kuli się i nie ucieka. Ponoć nie gryzie więc jest duża szansa, że uda nam się ją pojmać. Proponuję żeby każdy wziął ze sobą smycz, obrożę lub szelki i na wabia jakiś przysmak. na spokojnie próbować podejść, nakarmić i złapać. Ewentualnie pozostaje nam telefon do Straży Miejskiej, która zleca schroniskowemu kierowcy wyjazd i złapanie psa. Pojawiają się dość szybko i z tego, co pamiętam z kiedyś są wyposażeni w podbieraki i siatki.
Macie jakieś inne propozycje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra Bytom']super dziewczyny,może też jakiś inny zwierz skorzysta :) a niunia jest w zasięgu ręki[/QUOTE]

nie tylko dziewczyny mają miękkie serduszko dla zwierzaczków :)
a co do jutra dam znać w godz. wieczornych

Link to comment
Share on other sites

niestety jutro rano nie mogę , ale jesli ktoś to jeszcze dziś przeczyta przed godz. 19.00 [B] to około 19.45 będę w bytomiu w okolicy ul.wrocławskiej 57
- będziemy sie rozglądać za psinką. [/B]
[B]jesli ktoś może przyjść zapraszam[/B] :)
będziemy w 3 osoby

Link to comment
Share on other sites

hej dotarlam do domu, juz padam z nog.

suka dzis byla widziana przy wroclawksiej, jakiegos netto. nie ufa ludziom, nie wolno jej wolac, bo jak uslyszy swoje imie ucieknie, trzeba podejsc do niej jak do kota, jesli sie zatrzyma mozna przykucac do niej, wtedy moze sie uspokoic. nie gryzie, ale moze sie wyrywac. licze ze jest wycienczona i w koncu sie podda jak cos smacznego poczuje. rozmawialam z wlascicielka, poprosi syna i moze meza wyciagnie o ile nie bedzie w pracy. prosilam zeby syn namowil kolegow moze pomoga, niestety nie znam nikogo z BYtomia. czy schronisko dysponuje jakims sprzetem do strzelania z usypiaczami ? moze przyda sie pomoc schroniska z lapakami. wiem na pewno trzeba podejsc do niej po cichu, i rzucic na nia jaki s koc, czy cokolwiek, zagonic ja gdzies.

Link to comment
Share on other sites

wróciliśmy z Bytomia , niestety nie widzieliśmy jej :( pytaliśmy ludzi i jedyną osobą jaka widziała psinę była ta pani ( jaki traf ) która dziś dzwoniła VEGI .
Tyle ,że ta pani , która widziała psinę dziś mówiła ,że było to przy pawilonach na ul. Łużyckiej .
ogłoszenia ? hmmm jedno przy wejsciu do NETTO -ze zdjęciem.
W parku niedaleko jest staw więc ma dostęp dowody. Przeszliśmy całe osiedle i przejechaliśmy jeszcze raz autem. Pojechaliśmy jeszcze na drugą stronę na ul.Puławskiego , koło szpitala na batorego , myjnia itp. tam gdzie ponoć ją widziano ... niestety nic.
Życzę więcej szczęścia jutro.

Link to comment
Share on other sites

Bytomskie schronisko nic nie zrobi,oni nawet nie maja pętli do łapania psów a co dopiero klatkę, wyślą ewentualnie chłopa który będzie stal i się przyglądał ;( jak wy łapiecie psa ! Oni się nie wysilają ! jeśli to naprawde jest ta suka to jedynem wyjsciem jest podanie jej środka usypiającego w karmie !

Ja tam jestem dziennie i nigdy tam takiego ani podobnego psa nie widzialam ;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monalisa4']Bytomskie schronisko nic nie zrobi,oni nawet nie maja pętli do łapania psów a co dopiero klatkę, wyślą ewentualnie chłopa który będzie stal i się przyglądał ;( jak wy łapiecie psa ! Oni się nie wysilają ! jeśli to naprawde jest ta suka to jedynem wyjsciem jest podanie jej środka usypiającego w karmie !

Ja tam jestem dziennie i nigdy tam takiego ani podobnego psa nie widzialam ;([/QUOTE]

To nie jest jedyne wyjście. Jedyne wyjście to przywiezienie klatki pułapki....
Sedalin (bo o nim piszesz) zadziala niewiadomo kiedy. Adrenalina + Sedalin = nie taki efekt jakiego się oczekuje. Teren jest zbyt rozlegly. A co jak ucieknie i nie bedzie jej już widać a sedalin 'zetnie' ja na śrdoku jezdzni? Podanie środka - sedalinu - to wielkie ryzyko. Lepszym rozwiazaniem bylby palmer, tylko kto w Waszych okolicach go ma?
Suni trzeba wykladac jedzenie, duzo jedzenia, zeby wracala w miejsce gdzie byla widziana najczesciej.

Link to comment
Share on other sites

Chyba znajdzie sie ktos na Slasku kto ma klatke... 24 godzinne pilnowanie. Po pierwsze dyzury trzeba wyznaczyc, niestety. A po drugie mozna ja postawic przy jakims drzewie i przypiac do niego lancuchami do rowerow np. Na zdziczalego psa to jedyne wyjscie, niestety. Ale jedzenie trzeba wykladac kilka razy dziennie w tych samych miejscach. Wezcie pod uwage, ze ptaki tez zjadaja miesko pyszniutkie i sucha tez nie pogardza no i inne zwierzaki. ja dzikiego psiaka lapalam przez 2 i pol tygodnia i wreszcie sie udalo - weszla do klatki pulapki. Klatka byla w krzakach przypieta wlasnie do drzewa. Fakt, ze byla to sciezka, ktora chodzila glownie suka ale ludzie tez sie tam pojawiali.
Najlpeszym zarciem do klatki jest np. wedzona ryba a sciezke tworzy wylany olej np. ze szprotek.

Link to comment
Share on other sites

Dziś od 9 rana do 14 obchodziliśmy teren od Wrocławskiej do Olimpijskiej,nikt psa nie widział! nie było tez żadnego ogłoszenia!! rozmawiałam z podsklepowymi lumpami obiecalam i % za info o psie lub samego psa,za % zrobią wszystko. Zobaczymy ;) Pod Biedronka na Wrocławskiej spotkałam ludzi z Bytomskiego schronu ,wracali z interwencji,mieli w aucie dwa psy ale to nie była ta sunia ;( Jeżeli faktycznie była widziana to dlaczego nie zrobił fotki komorką ! była by pewność ze to ta suka !


A może po prostu nowej Pani się nie spodobała? i psa oddała ! przecież pies nie zapadł się pod ziemie ! tyle ludzi go szuka !! Dlaczego owa Pani nie szuka psa przez gazetę ZYCIE BYTOMSKIE to naprawde kosztuje nie wiele, a tysiace ludzi przeczyta !

Link to comment
Share on other sites

tylko czy pani dowiesza te ogłoszenia na bieżąco czy tylko czeka? w sumie na miejscu tylko ona suke zna i w razie czego potwierdzi że to ten pies,jak w poniedziałek dostane te ogłoszenia to możemy się umówić i podzielić ulotkami,część się pokseruje i porozwieszamy ale pani też powinna tyłek ruszyć,pisałaś gdzieś że ma syna,on tez musi szukać,sama się na pewno nie znajdzie,o i doczytałam że nawet jest mąż :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...