Jump to content
Dogomania

Agresja


zxr_girl

Recommended Posts

Ale zaraz, ja wierze, że jednak można psa kontrolować. Ja co prawda mam collie i nie ma nic z ostrości dobremana...to fakt. Moja suka jest bardzo łagodna, ale potrafi warknąć na psa, który jest natarczywy, jednak jestem w stanie kontrolować ją na tyle, żeby zaczęła ignorować takich delikwentów. To samo się tyczy psów które ja np. chcę pogłaskać, także jestem w stanie kontrolować ew. wybuchy "zazdrości". Pracą, pracą i jeszcze raz pracą a i odpowiednim podejśćiem.
Jestem z natury twardą i konsekwentną osobą (co nie znaczy, żę nie łagodną), nie uznaję sprzeciwu.
Nie uznaję możliwości, żeby mi pies decydował kogo mogę wpuścić do domu, z kim mogę się przywitać itp. Rozumiem, że coś takiego jak cechy konkretnej rasy - jak np. silne bronienie właściciela przez np. dobermana, jest to rzecz właściwa i naturalna - jednak wiem że można te zachowania kontrolować (bo byłam tego świadkiem, mam świetnie wyszkolonego sąsiada, dobermana właśnie ;) ) Na Hasło "zostaw" ten pies natychmiast się uspokaja i w życiu nie widziałam, żeby zlekceważył komendę, nie ma burczenia, nie ma zmiłuj. Jego pan jest stanowczym ale pogodnym i łagodnym człowiekiem, ten pies codziennie fantastycznie z nim pracuje. Na szkoelniu widziałam masę osób z psami, które uczyły się kontrolować ich zachowania agresywne i jestem przekonana że jest to możliwe i wręcz POWINNO SIĘ tego uczyć, jeśli się posiada rasy "ostre".
Uważam, że za często tak się dzieje, że ludzie mający psy tych ras nie panują nad nimi co prowadzi często do tragedii. Nieraz muszę się z takimi użerać i co z tego, że mam świetnie wychowanego i wyszkolonego psa, którego mogę w każdej chwili odwołać, skoro muszę uważać na spacerach na te, które "nie" swojego właściciela mają w głębokim poważaniu i gotowe są zjeść mi psa żywcem...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...