Jump to content
Dogomania

Chinese Chongqing Dog - proszę o przeniesienie do molosów


lothia

Recommended Posts

ponieważ nie chcę zaśmiecać tematu TR ,postanowiłam załozyć nowy tutaj,gdyby ktoś miał cokolwiek o [url=http://www.dogbreedinfo.com/chinesechongqingdog.htm]tej rasie[/url] bardzo proszę niech sie podzieli

[IMG]http://www.dogbreedinfo.com/images7/Chinese_Chongging_Dog1.jpg[/IMG]
Photo Courtesy of The Chinese Chongqing Dog Club(of China)
Owned by Zhou Ming-Sheng.

:loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chinese Chongqing Dog
OPIS - Ogon tego psa przypomina pęd bambusa, jest gruby i zaokrąglony u nasady. Sierść tego psa jest bardzo krótka i rzadka w szczególności na grzbiecie.
TEMPERAMENT - Psy te są czujne, inteligentne i dostojne. Są dobre dla dzieci, ale mogą być agresywne do obcych psów. Trzeba być ostrożnym podczas spacerów. Nie można im także ufać jeśli chodzi o inne zwierzęta. W przeszłości psy te były wykorzystywane do polowań na króliki i dziki. U większości z nich pozostał instynkt ścigania ofiary. Jednak jeśli psy te były wychowywane w towarzystwie innych zwierząt (np: kot, kura itp.) to szybko się uczą, że stanowią one własność pana i nie czynią im krzywdy. Psy te są odważne, potężne i muskularne. Są dobrymi stróżami. W Chinach wiele z nich jest szkolonych do obrony domostw i rodzin. Potrzebują dominującego właściciela (silnej ręki). To psy - strażnicy, zawsze gotowe do działania pod nieobecność właściciela. Jeśli jednak widzi, że właściciel jest miły do obcej osoby, pies ten wobec niej też będzie zachowywał się przyjaźnie. Są to psy niezależne, zachowujące się z rezerwą wobec obcych, ale niezmiernie oddane rodzinie i godne zaufania wobec dzieci.
WZROST / Waga - Psy 40 - 50 cm / 20 - 25 kg; Suki 35 - 40 cm / 15 - 20 kg
ZDROWIE- Ponieważ sierść tego psa jest bardzo krótka i rzadka może on mieć problemy skórne, ale nie jest to powszechne u tej rasy. Psy te od tysięcy lat pracowały jako myśliwi i stróże. Dobór naturalny udanie eliminował niepożądane cechy u rasy. Nie są znane poważne problemy ze zdrowiem u tej rasy.
WARUNKI UTRZYMANIA - Pies ten będzie dobrze czuł się w mieszkaniu jeśli zapewni mu się wystarczającą ilość ruchu. Jest to pies średnich rozmiarów, nie potrzebujący dużych przestrzeni, jedynie regularnych ćwiczeń. Uwielbia być na powietrzu. Jeśli temperatura jest plusowa mogą żyć na dworzu. Jednak jeśli temp. spada poniżej zera (ze względu na rodzaj sierści) musi zamieszkać w domu.
RUCH/ĆWICZENIA - Psy te potrzebują minimum 30 minut ruchu w ciągu dnia. Jest dobrym toearzyszem dla ludzi uprawiających jogging. Psy potrzebują więcej ćwiczeń niż suki. Pies ten jest naturalnym myśliwym i nie powinien wędrować bez nadzoru właściciela.
DŁUGOŚĆ ŻYCIA - 18 lat
PIELĘGNACJA - Nie potzrebuje specjalnej pielęgnacji. Kąpiel tylko jeśli to konieczne.
POCHODZENIE - Jest to starożytna i rzadka rasa, istniejąca od dynastii Han w Chinach. Pochodzi z Chongqing, płd.-zach. region Chin. Były używane do polowań (psy tropiące) i ochrony domostw. To dobry pies pracujący i toezrzysz rodziny. Jest to rasa rzadka nawet w Chinach.
KLUBY RASY - CCDC (Chinese Chongqing Dog Club - Chiny); APRI (American Pet Registry)
I JESZCZE
[url]www.chongqingdog.org[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']jeszcze raz napisze dla mnie jako hodowcy szarpkow/od 9 lat/ to jak przeczytalam artykul to ta rasa ma malo wspolnego z szarpkami zarowno pod wzgledem eksterieru jak i charakteru-juz szybsiej widze podobienstwo z bokserami ale charakter skrajnie inny[/quote]
No właśnie mi też w niczym nie przypomina szarpka. Według mnie bliższy jest mu chow-chow. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eurasierka']nie obrażaj chow-chow'a :eviltong:
ta paskuda na zdjęciu wygląda jak krzyżówka buldożka fr. ze staffikiem :evil_lol:[/quote]

Hej, a gdzie tu obrażanie :icon_roc: Trzeba wysilić wyobraźnię :diabloti: dodaj mu w myślach górę futra albo ([B]też w myślach[/B]) ogól chow-chow'a :eek2: :megagrin:
A tak na poważnie to przecież ten sam kraj pochodzenia, więc jakieś koligacje rodzinne mogą istnieć (tylko nikt o tym nie wie) :evil_lol: No i ten niezależny, szpicowaty charakterek :shiny:
Poza tym jakie znowu paskudztwo - widziałam duuuuużo większe szkaradztwa :eviltong:
Pozdrówka :lol:

Link to comment
Share on other sites

A dla mnie psiak ma jednak coś z chow-chow'a, coś w pysku... Zmarszczone czółko - podobny do basenji myślącego, szczególnie w szczenięcym wieku, gdy te zmarszczki na główce są bardziej widoczne,
Stojące uszka - baski?
Kufa - no dobra, ma coś z boksia, ale nie za dużo, OK?
Charakterek - szpicowaty...
To co, dziewczyny, przyjmujemy go na Księgę Wstępną do V grupy?:lol:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

duże podziękowania należą się Marcie Chmielewskiej,bo to ona pierwszy raz mi pokazała te słodziaki-zmarszczaki, podziękowania Bety za tłumaczenie szkoda że tak mało jest o nich w necie ale może wspólnymi siłami uda się jeszcze cos wygrzebać,jeste za wpisaniem do ksiegi wstępnej,ciekawe jak oceniali by je sędziowie gdyby takie cós trafiło na ich ring:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

znalzłam jeszcze po niemiecku gdyby ktoś przetłumaczył
Chinese Chongqing Dog
Chinese Chongqing Dog

Nicht FCI anerkannt
Herkunftsland Volksrepublik China
Rassenamen Chinese Chongqing Dog
Größe bis 50 cm
Gewicht bis 25 kg
Liste der Hunderassen


Der Chinese Chongqing Dog ist eine nicht von der FCI anerkannte Hunderasse aus Volksrepublik China.
Inhaltsverzeichnis [Verbergen]
1 Herkunft und Geschichte
2 Beschreibung
3 Verwendung
4 Weblinks
5 Siehe auch

Herkunft und Geschichte [Bearbeiten]

Der Chongqing Dog hat eine lange Geschichte, heute wird vermutet, dass seine Ursprünge etwa vor 2000 Jahren lagen, in Chongqing, einer südwestlichen Region Chinas. In einem Grab in Chongqing wurden Skulptueren entdeckt, die dem heutigen Hundetyp stark ähneln.

Beschreibung [Bearbeiten]

Der Chongqing Dog ist mit bis zu 50 cm und 25 kg ein Hund mittleren Größe, kompakt gebaut, muskelös und leistungsfähig. Angestrebt ist ein quadratisch gebauter Hund, dass heißt, die Größe sollte auch der Körperlänge entsprechen. Das Fell ist kurz, glatt anliegend, pflegeleicht. Der Kopf ist etwas wuchtig im Verhältnis zum Körper, mit deutlichem Stopp und faltiger Stirn. Die Ohren sind klein, aufrecht stehend, dünn, nach vorne gerichtet. Wie beim Chow-Chow soll er schwärzlichblau Lefzen haben und eine blaue Zunge.

Verwendung [Bearbeiten]

Haushund, Wachhund, Jagdbegleiter

Weblinks [Bearbeiten]

[url]http://www.chongqingdog.org/en/index.htm[/url]

Siehe auch [Bearbeiten]

Hunde, Haushund

Kategorien: Hunderasse | Asiatische Hunde
Korrigiere Fehler oder erweitere diesen Artikel!

[url]http://de.wikipedia.org/wiki/Chinese_Chongqing_Dog[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja w niemieckim też jestem zielona. :p Ja również trafiłam na ten sklepik z gadżetami - no ale za granicą to już chyba norma - rasa nieznana ale gadżeciki już produkują. :cool3: Większość informacji na temat rasy, które znajduje się w internecie jest kopiowana, skracana ze strony [URL="http://www.chongqingdog.org"]www.chongqingdog.org[/URL] (podałam ją Lothi i ona umieściła ją pod tłumaczeniem, ale może ktoś ją przeoczył to podaję jeszcze raz).:lol:
Też jestem ZA wprowadzeniem CCD do V grupy czym nas wiecej tym lepiej. :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']ponieważ nie chcę zaśmiecać tematu TR ,postanowiłam załozyć nowy tutaj,gdyby ktoś miał cokolwiek o [URL="http://www.dogbreedinfo.com/chinesechongqingdog.htm"]tej rasie[/URL] bardzo proszę niech sie podzieli

[IMG]http://www.dogbreedinfo.com/images7/Chinese_Chongging_Dog1.jpg[/IMG]
Photo Courtesy of The Chinese Chongqing Dog Club(of China)
Owned by Zhou Ming-Sheng.

:loveu: :loveu: :loveu:[/quote]

Te zamyślone czoło - jak u basków!
One chyba mają coś wspólnego z Basenji . Azjaci mają też płaskie nosy i śniadą skórę, więc jak się takie poprawki zastosuje u basków to otrzymamy spore podobieńswo.
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...