Jump to content
Dogomania

Mistrzostwa Świata Agility 2007


Robull

Recommended Posts

[quote name='LALUNA']A ja słyszałam ze tam Ci sie buzia nie zamykała. :eviltong:[/quote]
Eeej, to chyba nie o mnie? :crazyeye: :lilangel:
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

[quote name='LALUNA']Napisz kto Ci sie tam wyjatkowo spodobał, [B]oczywiscie na torze[/B].[/quote]
A już myślałam, że mogę się rozpisać.... :eviltong: :laugh2_2:

[quote name='LALUNA']Czy jakies super prowadzenia?[/quote]
Ogromne wrażenie na wszystkich zrobił biegający w L Niemiec - Silas Boogk z bc Back. Jego sposób prowadzenia głównie przed psem (takim z tych troooszkę szybszych ;) :diabloti:) przyprawiał o zawał całą widownię, oczywiście najbardziej w trakcie pokonywania tych co newralgiczniejszych miejsc na torze. :evil_lol: :lol: Był jednym z faworytów w biegach indywidualnych, ale niestety w trakcie przebiegu agility potknął się i nie odwołał psa od tunelu... Wielka szkoda i pełen szacun za takie niesamowite bieganie. :loveu: :loveu:

[quote name='LALUNA']Zwalnianie ze strefek było głosem, czy bardziej ciałem?[/quote]
Głosem, głosem. ;)

[quote name='LALUNA'] No i gdzie ci Francuzi sie podziali z largów.[/quote]
A np. poszli sobie biegać do M :lol:, tak jak Patrick Servais (indywidualny vice MŚ w L z 2000r.).
Ale myślę, że reszta jeszcze pokaże na co ich stać, zwłaszcza, że wszyscy wyglądają jak drużyna koszykarzy i lubią biegać "na Silasa".;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]ale niestety w trakcie przebiegu agility potknął się i nie odwołał psa od tunelu...[/QUOTE]

Czyli nie zawsze opłaca sie szybkie bieganie :evil_lol:
Własnie dzisiaj zalecono nam takie prowadzenie, ale nie pokazano. Wiec se darowałam. Bałam sie ze jak nie zdaze do tego tunelu to moge sie zderzyc z psem wylatujacym.
No i prosze, miałam racje. :eviltong:

Ktos ma filmik z tym Niemcem? :cool3:

[QUOTE]A np. poszli sobie biegać do M :lol:, tak jak Patrick Servais (indywidualny vice MŚ w L z 2000r.). [/QUOTE]
TA z sheltiakiem. Wiem o tym bo ktoś w Polsce mocno trzymał kciuki za niego. Ale nie wydało.

[QUOTE]Ale myślę, że reszta jeszcze pokaże na co ich stać, zwłaszcza, że wszyscy wyglądają jak drużyna koszykarzy i lubią biegać "na Silasa".;-) [/QUOTE]
No i do tego głosno krzycza i gestykuluja ;)

No to teraz dawaj cos o pirenejczykach. JAk sheltie wygladały na ich tle albo odwrotnie?
Te psy maja tak olbrzymie predyspozycje ze az dziwne ze stosunkowo tak ich mało.

A w smallach, cos ciekawego biegało? Oprócz sheltich?

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.youtube.com/user/diavolixITALIA[/URL] troche filmikow;P

przebiegi silvi
[URL]http://www.youtube.com/user/yolle555[/URL]
jeszcze jakies:)
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=oPB1u4mUrso[/URL]
kolejne:)
[URL]http://www.youtube.com/user/seeyoo72[/URL]
reszty nie wklejam pojawilo sie tego soporo na youtube:)

Nie wiem czy widzieliscie w kazdym razie nie doszukałam sie linkow w tym temacie:)

Link to comment
Share on other sites

Ja wlasnie bylam juz pod wrazeniem filmiku z Backiem z zeszlego roku, w tym roku wygral tez European Open no i mial jedne z najlepszych czasow w kazdym przebiegu w Hamar. Czy myslicie, ze to piesek jest tak szybki czy to tylko kwestia jego prowadzenia?, Faktycznie zasuwa i robi tez niesamowita ilosc slepych stron, nawet na prostej! Z drugiej strony wcale nie ma najciasniejszych zakretow. Ciekawa bym byla jego wynikow z innym psem:)

Dla zainteresowanych Silvia Trkman umiescila relacje z MS na swojej stronie. Co sadzicie na temat strefy zejsciowej na kladce, bo ja ogladam filmik na youtube i jej nie widze...A w sumie szkoda, bo chcialabym wierzyc, ze mozna psa nauczyc super szybkich, zbieganych stref, ktore sie nigdy nie popsuja.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Czy myslicie, ze to piesek jest tak szybki czy to tylko kwestia jego prowadzenia?, Faktycznie zasuwa i robi tez niesamowita ilosc slepych stron, nawet na prostej! [/QUOTE]
No własnie a ja wogóle nie widze ze on tak szybko zasówa. Wydaje mi sie ze niektórzy Francuzi potrafili szyciej.
Tutaj zyskuje czas na łukach gdzie psa zostawia a sam biegnie do przodu i Tu wydaje sie ze faktycznie zapycha. Ale i tak naprawde zrobił sobie fory.
NAtoamis tam gdzie moze zastawiaja swoim ciałem zmniejsza kąty psu.
Pies nie wyglada aby az tak mocno zapychał. Ale chyba zyskuje na zgarnianiu soba psa.

[QUOTE]Dla zainteresowanych Silvia Trkman umiescila relacje z MS na swojej stronie.[/QUOTE]
Co s ciekawego pisze? Nawiazuje do stref i dyski za smakołyki?

Co do stref zbieganych to chyba wiekszosc po jej wystepie jest w mocnej rozterce.
Musiałaby faktycznie szczerze odpowiedziec czy na treningu zdaza się jej ze pies przeszkoczy strefe. Jezeli nie ma 100% pewnosci na treningu to na zawodach zawsze bedzie miec mieć mniejsza skutecznosc niz na treningu.

Link to comment
Share on other sites

Piękny bieg! Jejku kiedy ja sobie pooglądam wiecej:)

Wydaje mi się jasne dlaczego taka prędkość!
Spojrzcie na zmiany tyłem i spójrzcie na przewodnika, on ma całkowite zaufanie do psa! I jest niewiele momentów gdy wogóle na niego patrzy!!!:):)
Piękne :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.youtube.com/user/seeyoo72[/URL]
A mi sie bardziej ten podoba :eviltong: Zobaczcie jakie piekne strefki. NA palisadzie jest napewno zbiegana, na kładce tez wyglada na zbiegana tylko Pani ciałem wymogła aby pies zmienił krok. Ale ja tu nie widze zatrzymywanej :cool3:

W tym filmku Niemca nie podobało mi sie rozwiazanie z murkiem. Wydaje sie z tej perspektywny ze za duzym lukiem go wprowadził

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=T8S3_sWWzA0[/URL]

Tu tez fajne strefki i prowadzenie, tylko przed rekawem powinien wyladowac z innej strony.
Ale strefki piekne.
A jak psy na zakretach dra wykladzine, widac jak trudno było złapac przyczepnosc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Renfri']robi tez niesamowita ilosc slepych stron, nawet na prostej! [/quote]
Dla mnie to wygląda, że on tymi ślepymi zmianami sygnalizuje psu, że nadchodzi zakręt - no i w którą stronę będzie ten zakręt. Czyli uzywa ślepych zmian przed psem tak samo, jak używa się zmian za psem - ale ponieważ jest przed psem, to pies nauczony tych sygnałów, lepiej i wcześniej je widzi, więc może się lepiej i wcześniej dostosować (np. skrócić skok czy zawrócić odpowiednio po wyjściu z tunelu). Najlepiej widać to przy zmianie tuż po kole, Także przy wyjściu z miękkiego tunelu.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Co s ciekawego pisze? Nawiazuje do stref i dyski za smakołyki?[/quote]

Tu masz linka do jej strony, mozesz sobie poczytac: [URL]http://www.silvia.trkman.net/[/URL]
NEWS albo [URL="http://www.silvia.trkman.net/hamar.htm"]WC Hamar 2007 report[/URL]

[quote]Zobaczcie jakie piekne strefki.[/quote]Rzeczywiscie, piekne 2on2off strefki ;)

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
Co s ciekawego pisze? Nawiazuje do stref i dyski za smakołyki?[/quote]
Była zakręcona, nie pomyślała o tym, że nie wolno karmić po biegu, twierdzi, że to jej i tak w przebiegu nie pomogło.
Ma jednak spory żal,że inni robili podobnie (smakołyki, zabawki w strefach zakazanych), a nie zostali zdyskwalifikowani.
Przyznaje, że strefa na palisadzie nie została zaliczona, ale co do kładki upiera się, że strefa była...

[quote name='LALUNA']Co do stref zbieganych to chyba wiekszosc po jej wystepie jest w mocnej rozterce.
Musiałaby faktycznie szczerze odpowiedziec czy na treningu zdaza się jej ze pies przeszkoczy strefe. Jezeli nie ma 100% pewnosci na treningu to na zawodach zawsze bedzie miec mieć mniejsza skutecznosc niz na treningu.[/quote]
Nie wiem, czy powinnam, bo sama nie widziałam, ale niektórzy (znane osoby) twierdzą, że widzieli na treningach, np. na MŚ, jak La jednak zdarzało się nie zaliczać...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jeśli rozmawiamy o Simic to ona ma strefy 2on/2off.
Dowód: :lol:;-)[/QUOTE]

Jaki to dowód? Metoda Iana pokazuje ze u tego samego psa mozna uzyskac zarówno strefę zbiegana jak i zatrzymana. I tak uczy swoje psy.
Raz im pozwala zbiegac na treningu a raz kaze sie zatrzymac. Z tym ze na zawody ma inną zasade ale to juz inna inszosc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Jaki to dowód? Metoda Iana pokazuje ze u tego samego psa mozna uzyskac zarówno strefę zbiegana jak i zatrzymana. I tak uczy swoje psy.[/quote]LALUNA, Ian uczy zatrzymywanych stref, nie zbieganych. To, że czasem pozwala psom przebiec nie zatrzymując ich nie czyni jego stref zbieganymi, bo też w takich przypadkach (gdy pozwala im zbiec) Ian w ogóle stref nie pilnuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']LALUNA, Ian uczy zatrzymywanych stref, nie zbieganych. To, że czasem pozwala psom przebiec nie zatrzymując ich nie czyni jego stref zbieganymi, bo też w takich przypadkach (gdy pozwala im zbiec) Ian w ogóle stref nie pilnuje.[/quote]

W jego metodzie pies robi zbiegane strefy gdy woła cały czas GO, wtedy pies nie zatrzymuje sie i wie ze ma zbiec dalej. Zatrzymanie robi kiedy Ian nic nie mówi, wtedy musi psa zwolinic GO. Czyli ten sam pies robi na treningu zarówno zbiegane gdzie nie ma fazy zatrzymania i wie ze moze biec dalej, jak i robi tez zatrzymane gdy nie dostaje komendy zezwalajacej.

Ian nie pilnuje stref na samym poczatku u młodego psa bo dopóki nie uzyska pełna predkosc nie przechodzi do zatrzymywanych i na tym etapie jest mu obojetne czy pies zeskakuje. Jednak poniewaz szczegółowo wypytywałam sie o poszczególne etapy jak nauczyc psa który juz ma inne nawyki i coby nie zawalic zawodów, bardzo szczegółowo został przepytany na rózne okolicznosci i warianty.;) Pytałam sie czy jezeli już w dalszym etapie ma psa, swojego psa, który juz umie strefy zatrzymane i na treningu kaze mu zbiec i nie zaliczy strefy, czy zostawia to tak jak jest i nagradza psa. Powiedzial ze jezeli jest to pies juz zaawansowany startuacy na zawodach wtedy nie nagradza za zwalenie tej strefy zbieganej tylko ja poprawia.
NA zawodach nie robi zbieganych, stosuje rózne czasy w zwolnienieniach w zaleznosci jak bardzo zalezy mu na danym przebiegu. Jednak gdyby zechciał ryzykowac mógłby wołac cały czas GO i uzyskac strefe całkowicie zbiegana. Czyli zdjecia psa z zatrzymaniem nie swiadcza jeszcze ze pies nie moze robić i zbieganych a zawodnik swiadomie na zawodach moze wybrac taka opcje jaka zechce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Jednak gdyby zechciał ryzykowac mógłby wołac cały czas GO i uzyskac strefe całkowicie zbiegana. [/quote]Gdyby taką strefę rzeczywiście uzyskał, to raczej przez przypadek, BO JEGO PSY NIE ROZUMIEJĄ, gdy krzyczy cały czas GO, że nie wolno im strefy przeskoczyć. I to jest kluczowe.

Główna różnica zatrzymywanych stref Iana od normalnych zatrzymywanych stref jest taka, że on nie używa komendy na zatrzymanie - sygnałem na zatrzymanie jest BRAK komendy. Więc gdy Ian krzyczy cały czas GO, to zachowuje się tak samo, jak osoba ucząca tradycyjnego 2on2off, która nie krzyknie STOP. Taki tradycyjnie uczony pies, gdy nie usłyszy STOP, też zbiegnie - ale jeśli zaliczy strefę, to będzie to raczej z nawyku (u zaawansowanych psów) lub przez przypadek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']LALUNA, nie będę się z Tobą kłócić o terminologię, ale powiem tylko, że w życiu nie nazwałabym stref, które uczy Ian - zbieganymi. A i sam Ian, jeśli go zapytasz, powie Ci, że uczy zatrzymywanych stref, nie zbieganych.[/quote]

Uzywa zatrzymywanych na zawodach bo uwaza ze zbiegane sa zbyt duzym ryzykiem bo trzeba naprawde wyjatkowego psa któremu leza zbiegane strefy i z tym sie zgadzam. Ale korzysta ze zbieganych aby pies nie zwalniał, bo uwaza ze Ci co robia jedynie zatrzymywane nie uzyskaja maksymalnej predkosci. Stosujac sie do jego metody otrzymalam psa który zbiega i który sie zatrzymuje. To jak taktycznie rozwiaze to na zwodach to bedzie mój wybór miedzy zbiegana a zatrzymaną. Jedno jest pewne ze napewno nie zatrzymam ja na palisadzie bo robi mi ja na 100% za kazdym razem, pozostaje kladka i tu zostaje jednak na zatrzymanych.
Ale oczywscie zdjecia i filmiki moge robic sobie u tego samego psa zarówno jako zatrzymanego czy zbieganego. Wiec nie jest dla mnie dowodem zamieszczone zdjecie skoro n afilmiku widze ze przewodniczka pedzi do przodu pies nawet na moment nie skraca kroku biegnie równym rytmem a przewodniczka jest daleko z przodu obserwujac tylko katem oka.

Link to comment
Share on other sites

Laluna.. ja nie wiem czy Ty nie widzisz roznicy miedzy zbieganymi a takimi ktore wykonuje Simic? Przeciez roznica jest kolosalna :) Nie bede sie wypowiadac na temat metod... bo nie wiem jak uczy , ale doskonale widac roznice miedzy ztrefami zbieganymi a zatrzymywanymi..pies zupelnie inaczej wyglada ... :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Taki tradycyjnie uczony pies, gdy nie usłyszy STOP, też zbiegnie - ale jeśli zaliczy strefę, to będzie to raczej z nawyku (u zaawansowanych psów) lub przez przypadek.[/QUOTE]

Ogladajac filmiki te psy które były uczone tradycjnie zatrzymywanych stref zwalniaja w ostatniej fazie zbiegania tuż przed strefa zmieniajc wykrok i to widac wyraznie. Jezeli popatrzy się na psa Sylvi to one biegnie tym samym rytmem przez całą kładke. Pies tradycyjnie uczony byc moze nie stanie, ale tez zacznie drobic na końcu. PIes który ma zbiegane nie drobi ma stała faze wykroku po całej desce.
Oczywiscie ja zycie pokazało trudno jest miec pewne strefy zbiegane. Ale przeciez nie o to chodziło w tej dyskusji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Laluna.. ja nie wiem czy Ty nie widzisz roznicy miedzy zbieganymi a takimi ktore wykonuje Simic? Przeciez roznica jest kolosalna :) Nie bede sie wypowiadac na temat metod... bo nie wiem jak uczy , ale doskonale widac roznice miedzy ztrefami zbieganymi a zatrzymywanymi..pies zupelnie inaczej wyglada ... :)[/quote]

A jak wyglada?
No dobrze to w takim razie powiedz mi czy ten pies robi strefy zbiegane czy zatrzymywane

[URL]http://www.zippyvideos.com/6103943607004036/32/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego trudno jest miec pewne zbiegane strafy.. kurcze w przypadku innych metod tez zdarzaja sie padki..Silvia juz wiele zawodow wygrala z takimi strefami i skoro kolejnego psa uczy tym samym sposobem widocznie ma cel. :] Byc moze taki zeronica w lacznej miedyz nia a najlepszym czasem lacznym drugim jest KOLOSAWNIE wielka !:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...