[quote name='an1a']
[B]gluchypies [/B]a podchodzenie wielokrotnie do drzwi, żeby psa odczulić? Tak się robi z psami, które histeryzują po wyjściu właściciela z domu. Wychodzi się wiele razy, wraca od razu albo za chwilę.. Generalnie kręcisz się przy drzwiach, a nic się nie dzieje i po czasie pies ignoruje te sytuacje.[/QUOTE]
Tak, masz rację. Znam tą metodę i wiem, że jest skuteczna - przetestowałam na moim huskym.
Tylko do tej pory się nie zebrałam na wypróbowanie jej na Czarze. Muszę to zrobić. Dzięki za przypomnienie! :)
ps. A ona przy wychodzeniu też histeryzuje, więc jej się przyda to odczulanie. Teraz widzę, że dopytuję się, a podstawowej metody nie użyłam, żeby ją tego oduczyć... :oops: