-
Posts
23497 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
42
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kiyoshi
-
wow!!!! co to za niesamowite miejsce ! znasz kogoś kto tam działa? jak im się to udało? możesz coś więcej opowiedzieć?
-
może trzeba się dowiedzieć gdzie dokładnie mieszkają na tych Jeżycach, nie raz niby centrum a blisko jakis fajny park, gdzies można podjechać. Z wcześniejszą sunią przeciez tez gdzies spacerowali :) Byle na spokojnie- dajcie sobie wszyscy teraz czas. Tutaj by wszyscy chcieli wszystko od razu wiedzieć, a przeciez dla każdego z Was i dla Szanty to był bardzo intensywny dzień...trzeba wsłuchać się w swoje serca :) Cudna jest ta Szanta naprawde, kibicuje z całych sił
-
tak, na pewno pod względem socjalizacji, nie wiem- opieki wet, karmienia, to na pewno są lepsze warunki, ale biorąc pod uwage jaki był krzyk, że psy nie mają ochrony od słoncem i dostają udarów cieplnych....to tu gdzie są teraz jest nawet gorzej pod tym względem, bo nawet malutkiego daszka nie ma. CO do kojców w Radysach to możecie mnie zlinczować, ale wcale nie są one ani małe ani złe...jedynym błedem jest BRAK BUD...tzn. to niby schronieniez tyłu z blachy chyba...eh..(teraz już wiadomo czemu zimą było tyle "podejrzanych" adopcji)...gdyby wstawić tam po 2- 3 porządne budy pod te dachy to byłyby juz dobre warunki stricte bytowe...oczywiście nie mówie tu o kwestia zdrowotnych, socjalizacyjnych itd.
-
Bakusiowa wpaciła 30 zł dla radysiaczków :) więc chyba mają być tu ? <3 <3 serdecznie dziękuje!!! Póki co nie wypatrzyłam Muskata na zdjeciach ani filmikach z interwencji..pomaga mi tez koleżanka analizowac te obrazy...jesli ustaliy w którym jest kojcu to już będzie z górki... Jeśli go nei znajdziemy to i tak jakiemuś biedaczkowi pomożemy...żaden grosz sie nie zmarnuje... aha...kilka dni temu dzwoniła do mnie bardzo bardzo fajna Pani o DIunke. Gadałysmy 40 minut bo Pani bardzo świadoma, ma syna prokuratora który prowadzi liczne sprawy o znęcanie się nad zwierzętami. Pani chętna na DIunke i to bardzo, ale koniecznie chce sunie po sterylizacji...zobaczymy czy będzie miesiąc czekać...Sama nie chce zrobić tego zabiegu, bo boi się że coś pójdzie nie tak, a ona jeszcze nadal jest w rozpaczy po poprzedniej suni, która ciężko chorowała na nowotwór....
-
tak...chodzi o ten filmik gdzie nadal są w takich większych boksach bez zadaszeń? czyli tak samo na pełnym słoncu w upały....nie oglądałam zbyt dokładnie, gdzie to jest? Na stronie Pani Basi-- Przyjaciele Psiego Raju, jest kilka postów ze zdjęciami i filmikami z Radys. (zaczyna się chyba od 3go postu) https://www.facebook.com/groups/1520228207990173/
-
Uwielbiam słowo GDZIEŚ. Jeszcze do tego KTOŚ i JAKOS To nie uwaga do Ciebie Moli oczywiście tylko takie ogólne przemyślenia :((
-
nie odpisałam wcześniej...bo nie byłam pewna, ale teraz niestety musze powiedzieć....najprawdopodobniej ten zakaz to był blef....lub jakaś dezinformacja.... Nie ma ani zakazu przyjmowania nowych zwierzat...ani nakazu wywózki tych co tam są................................................. to informacja tak na 90%
-
popieram na milion procent! !!! Człowiek się liczy, poza tym będzie w domu z ogrodem przecież, spacery Pani może dobrać w spokojniejszych porach dnia. Wydawałam już psy bardzo lękliwe z przytuliska i do miejsc gdzie bym nigdy nie myślała, że zaryzykuje, ale LUDZIE - byli jacy powinni być i dali rade :) :) Trzymam kciuki nieustannie
-
Proszę bardzo....(odsłuchajcie wywiad) https://ciechanow.cozadzien.pl/region/jaroslaw-muchowski-nasze-psy-zostaja-w-radysach-czekamy-na-ustalenia-prokuratury-i-powiatowego-lekarza-weterynarii/1103?fbclid=IwAR1XJxQfbqbSXCm9CBgzeBJr9pbvKYTtvMzlcb6lSyHcTBuCs9YLMaE4pls
-
Nadziejko Kochana, z dziękuje Ci za serduszko i troske. Na chwile obecna mamy uzbierane pieniążki na operacje Kubusia. Poza tym niczego nie potrzebujemy. Staramy sie nie przyjmowac pieniędzy...bo wiadome... Mamy teraz tylko 2 pieski na stanie :) Czokusia i pięknego ONka który wyprowadzi się pewnie migiem na swoje. Kubuś i Bunia są na DT, więc...zdrowia dla piesków potrzeba i dobrych domów póki co. To nasz dwojka: Czokuś i Django (ps. jeśli macie jakiś sprawdzony dom dla ONka to dajcie znać )
-
AKCJI STERYLIZACJA - razem walczmy z bezdomnością ! - dołącz do akcji!
kiyoshi replied to 3 x's topic in Sterylizacje
zapraszam na bazarek, z ktorego 50 % dochodu będzie na Akcje Sterylizacje :) https://www.dogomania.com/forum/topic/352111-płyty-idealne-na-prezent-kosmetyki-figurki-i-bizudla-buni-i-na-akcje-sterylizacje-do-8072020-godz-2100-zapraszam/ -
też tak uważam ... to trochę nacisk i wolontariuszy i obywateli, ale ładnie się te duże, dobre schroniska zachowały. Mruczko, jak na razie może ze 300-400 psów ma zapewnione coś lepszego...więc jeszcze w sprawie ponad 1000 można działać. Adopcje będa mozłiwe, bo- jak dobrze zrozumiałam- to gminy będa odbierać swoje psy i na zasadzie jakiegoś porozumienia jednorazowego, przenosić je do innego schroniska. To nie bedzie umowa stala, tylko jednorazowe przekazanie wynikłe z zaistnialej sytuacji. Ktoś to mądrze przemyślał, tak by nie zablokować schronisk... Ale też tak jak pisałam- to na razie PROPOZYCJA....i czy gminy skorzystają, nie wiadomo.. ps. zgodnie z ustawą schroniska stanowią schronienie dla psów bezdomnych do czasu adopcji. Jakie warunki sa dobre dla psa zapisano równiez w tym dokumencie. Nie mamy innego prawa. Dla 1700 psów nikt na już nie znajdzie kanapy, tym bardziej, że wiele z nich to będą psy z wielkimi traumami.... może się okazać że to ich jedyna szansa, bo nikt nie wie co będzie za chwile...
-
Ewu, czy macie jakies pieski do pilnych ogłoszen? mam 2 wolne wyróżnione olxy po Toniku wazne jeszcze ok 2 tygodnie, podmienie tylko pliisss zdjęcia i opis najlepiej teraz ;)
-
to chyba na razie jest wyrażenie gotowości...czy przejmą te psiaki faktycznie tego nie wiemy jeszcze..wydaje mi się, że jescze jakieś schroniska się zgłosiły, ale teraz nie pamiętam na pewno, więc nie chce tworzyć =
-
Paluch, Poznań, Katowice, Wrocław, Kalisz, chyba Bydgoszcz... prawdopodobnie przyjmą po kilkanaście/ kilkadziesiąt psów....