Jump to content
Dogomania

kiyoshi

Members
  • Posts

    23497
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    42

Everything posted by kiyoshi

  1. kochana...jakie wytyczne o wielkości kojca???? w Polsce?? Proszę rozporządzenie: http://www.boz.org.pl/prawo/rozp_schro_04.pdf
  2. Można się pogubić ale z tego co czytalam to przyjmują.....
  3. Wyjechały ostatnie psy z Radys Schronisko jest puste
  4. Tak... Musiała się długo blakac bo jak wczoraj przyjechałam na kojce popołudniu to spała na betonie tak twardo że myślałam że zdechła:((( Znaleziona tak naprawdę na granicy 3 gmin... Dlatego sądzę że po prostu miała szczęście i przeszła na naszą stronę... W tamtych gminach sąsiedzkich mogłaby błądzić tygodniami bez reakcji :(((
  5. tak tak, oczywiście...Fundacja może przerejetsrować, Tylko Wam opisuje jak to wygląda z psiakami z Radys teraz ;)
  6. Dzięki Tysiu za ta podpowiedź :) dziewczyny z tej fundacji pomogą :) może uda się i Bunia znajdzie dom...odległość spora dlatego zalezy mi na wizycie , gdyby było bliżej pewnie bym mogła odpuścić, bo przegadałam z Panem już sporo i zdjęc się naoglądałam...Panstwo mieli wcześniej identyczną sunie, którą w dodatku też adoptowali jako seniorke.....Trzymajcie kciuki... A u nas w przytulisku kolejny pies...masakra...cały koronawirus były tylko dwa, już myłsąłam, że ludzie sie zmieniają...ale nie...po prostu sezon wakacyjny w tym roku zaczął się póżniej :( nowa porzucona sunia...dziś zagryzła komuś kure na podwórku (z głodu bo jest bardzo chuda) dzięki czemu złapano ją i zgłoszono do nas..... a to psiak sprzed 6 dni..mój ukochany...
  7. Hani dokładnie to samo powiedziała :D Tija jest z podlaskiej wsi więc śmiało może iśc do adopcji od ręki...Szirka niestety jako ODEBRANA podczas interwencij w Radysach, przyjechała z umową, którą będę musiała podpisać przy adopcji...U umowie jest zapisane, że sunia jest dowodem w sprawie i że adopcja na dom tymczasowy, są też 3 klauzule do pospisania....Mam nadzieje, że to nie będzie zniechęcało ewentualnych chetnych :( chociaż przyznaje, że trochę mnie ta umowa zmartwiła...Chip ma zarejestrowany na Fundacje...
  8. Moje śliczne nowe :) bardzo dobrze się spisują u Hani. Hania powiedział LA że są obie po prostu super grzeczne nieklopotliwe. Szirka jest nadal ostrozniejsza a Tija to wulkan energii. Kocha aportowac piłeczki i tulic się do człowieka--żywe srebro :)) Mam trochę radosnych zdjęć. Potem wstawie
  9. <3 moim osobistym zdaniem w ten wtorek czy środe powinni już podjąć ostateczną decyzję- tak lub nie. Albo się podejmą i biorą sunie, albo nie- i wtedy jest informacja dla Ciebie że trzeba szukać intensywnie dalej. Rozumiem, że Państwo są ostrożni i działają dla dobra psa....ale tez wazne jest dobro Twoje i pewien komfort psychiczny czyli świadomośc na czym się stoi.... Trzymam nieustannie ksiuki za najlepsza decyzje
  10. tak....Pani z Fundacji dziękowała mi już z 10 razy że je "przejęłam"...nawet wysłali karme...chociaż prosiłam, żeby nie wysyłali, bo mają tam na podlasiu dość wydatków...ale wysłali "tylko troszke mokrej"...Tak to wyglądało juz u Hani, to TROSZKE :) :) (Hania odliczy koszt karmy więc będa mialy sunie 10 zł za dobe)
  11. Szirka jest już spakowana :) wszystko ma, jedynie sterylizacje zrobimy u Szafirki- i faktycznie faktura będzie na Pogotowie dla Zwierząt- pokryją koszty- sterylka plus badanie krwi ze środków zebranych na tej dużej zbiórce..:) JUTRO wieczorem sunia będzie u Hani. Bardzo się na nią ciesze:) Druga sunia będzie niespodzianką....Państwo od MAMBY ponownie zmienili zdanie...nie oddadzą suni...dziewczyny z Fundacji zrobiły tam wczpraj wizyte poadopcyjną..nie ma podstaw do odbioru, sunia zadowolona...a ludzie zmieniają zdanie co kilka dni jak małe dzieci, no ale..ja juz nic nie poradze. Transport dograny, Tinka spakowana...Więc zamiast Mamby jedzie inna sunia z podlasia...z terenu radys, ale w tym schronie nigdy nie była. Dziewczyny z Fundacji ją przejęły, jest po szczepieniach, po sterylizacji, gotowa by iść na swoje. Biorę ją do hani by zwolnić im miejsce, bo pewnie dobiora psiaka prosto z Radys z tego ostatniego rzutu... Z Szirką przyjedzie Tina- której zmieniam imie na TIJA ;) (bo Tinke już miałam ) Na koncie suniek jest tez 100 zł od annabarbara i 50 zł od Kasi z fb <3 <3 dziekuje Wam kochane za to stałe wsparcie OD LAT.
  12. Bunia ma dużo szczęścia bo jej konto znowu zasiliła spora suma :) Bunia dostała 80 zł od teresaa118 oraz 15 zł od Patryca96. DO tego jest jeszcze 160 zł z bazarku z super fantami od Poker <3 <3 https://www.dogomania.com/forum/topic/352111-zakończony-rozliczony-płyty-idealne-na-prezent-kosmetyki-figurki-i-bizu/ Bunia u Anety czuje się jak królowa i to dosłownie- kanapy, poduchy, to jej świat :) inne pieski oburczy, owarczy, potrafi wywalczyć swoją pozycje i nie ma obaw przed stawianiem się na inne psy. Mała stara terrorystka- bo jak inaczej to nazwać :D Jest szczęśliwa u Anety, ma świetne warunki, takie warunki musi mieć w nowym domu tzn. ogród i dość swobodne wyjścia. Zupełnie nie widzimy jej na smyczy w bloku, bo to szwendacz i sikacz ;) Sądzimy bo dłuższej obserwacji, że Bunia jednak musiała wyjść z domu i stracic koncentracje...zabładziła i wylądowała na tej łace. Wszystko wskazuje, że ona była takim wiejskim burkiem co to chodzi sobie gdzie chce, w sumie jak na wiek okazało się też że jest bardzo zwinna i potrafi pokonać bardzo wysokie przeszkody... Pewnie nikt jej nie szukał, bo wiele ludzi uważa, że jak stary pies zaginie tzn. że poszedł gdzieś umrzeć poza domem....nie znosze tego myślenia. Potem te staruszki trafiają do schronisk i wcale im sie nigdzie nie spieszy...;) W każdym razie- kilka zaległych fotek ps. Musiałam zamówić dla Buni puszki mokrej karmy. Ma u Anety suchą, ale jest strasznie wybredna i trzeba chociaż wymieszać z mokrym. Na promocji w zooplusie kupiłam 30 puszek ROCCO po 400 g za 112 zł. Niech ma na zdrowie :)
  13. Z mojego bazarku (z fantami od Poker, wiec naszego ;)) zebrało się 160 zł na Akcje Sterylizacje :) Przelewam tą kwote...o potwierdznie pewnie będzie trudno, ale wierze, że się przydadzą bardzo :)
×
×
  • Create New...