Jump to content
Dogomania

MALWA

Members
  • Posts

    35928
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by MALWA

  1. [B]Super! Powodzenia Kapselku w Twoim nowym domku![/B]
  2. Dada M - teraz rozumiem o co chodzi z tą fundacją, chyba.... Tobciu - spośród ludzi, do których pisałam o tragicznej sytuacji finansowej Saby, Ty jedna wrócilas tu na wątek i deklarujesz jakies wpłaty. Bardzo, bardzo dizekuję. Tak ciężko jest "przywołać", zachęcić kogoś do wstąpienia na nowy wątek i okazania choć trochę pomocy. Tyle bid na dogo, że ludzi mają dość psów, którym trzeba pomóc, albo nie wiedzą które wybrać. Tak mi się czasami wydaje. Ja też deklaruję stałą wpłatę na Sabę - od marca 10 zł. Po zebraniu wszystkich pieniążków z bazarku - około 190 zł dołożę od siebie 10 zł i przeleję całość.
  3. [B]Czy ktokolwiek jeszcze interesuje się sunią![/B] [B]Od wczoraj nikt nie zajrzał.... [/B] [B]Jest tu ktoś?[/B]
  4. Tylko trzeba jakoś tego człowieka znaleźć, jakoś dotrzeć!
  5. Wspaniale! I CZEGO CHCIEĆ WIĘCEJ? CHYBA TYLKO TEGO, BY RODZINA OKAZAŁA SIĘ NAJLEPSZĄ NA ŚWIECIE, I TEN DOMEK BYŁ OSTATNIM DOMKIEM W ŻYCIU KAPSELKA !!!
  6. Tak, tylko, ze nic z tego nie wynika. Ja wysyłam zaproszenia i co z tego, cisza dalej... Ludzie chyba mają dosyć potrzebujących psów dookoła i trudno mi kogoś zachęcić do pomocy....buuuuuuuu
  7. Czy ktokolwiek jeszcze interesuje się sunią?
  8. [quote name='bumel']Skleiłam tekst, myślę, że trzeba go jeszcze dopracować, bo apel wypada IMHO dość blado. [LEFT][FONT=Verdana][SIZE=2][B]PO 10 LATACH OD ADOPCJI CHCIELI ODDAĆ SABĘ DO SCHRONISKA!!! PROSIMY O POMOC!!![/B][/SIZE][/FONT][/LEFT] [FONT=Verdana][SIZE=2]Saba została 10 lat temu adoptowana z warszawskiego schroniska… Okazała się być przemiłą suczką - łagodną, zrównoważoną i wyjątkowo wierną. Niestety jej Pan zmarł, a Pani ciężko zachorowała. [/SIZE][/FONT] [SIZE=2][FONT=Verdana]Rodzina w podzięce za 10 lat psiej miłości i wierności postanowiła oddać Sabę z powrotem do schroniska. Sunia została potraktowała jak przedmiot, który nie ma uczuć – odmówiono jej prawa do godnej emerytury i spokojnej jesieni życia.[/FONT][/SIZE] [SIZE=2][FONT=Verdana]Z ciepłego mieszkania do zimnego boksu... co gorszego może spotkać psa, który przez lata wiernie kroczył u boku ukochanych ludzi, miał swój kąt, miskę, posłanie i stracił to wszystko w jedną sekundę? [/FONT][/SIZE] [SIZE=2][FONT=Verdana]Gdy wolontariusze zobaczyli jak sunia wpatruje się z przerażeniem w swoją "opiekunkę" [/FONT][/SIZE][FONT=Verdana][SIZE=2]wykłócającą się z pracownikiem schroniska, by ten natychmiast przyjął Sabę - nie mogli przejść obojętnie. Spojrzenie Saby mówiło wszystko – właśnie złamano kolejne psie serce. Gdyby sunia trafiła z powrotem do tego miejsca rozpaczy, lęku i rozdzierającej samotności, mogłaby nie przeżyć takiego szoku. [/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]Dlatego, gdy nie udało się przekonać opiekunki, by nie oddawała suczki do schroniska, wolontariusze zdecydowali się zabrać sunię do domu tymczasowego. [/SIZE][/FONT] [SIZE=2][FONT=Verdana]Chcielibyśmy, żeby sunia przebywała w tej bezpiecznej przystani do czasu znalezienia domu stałego, takiego z prawdziwego zdarzenia, który nigdy jej nie odda. By tak się stało, musimy uzbierać co miesiąc .......... zł. [/FONT][/SIZE] [SIZE=2][FONT=Verdana]Jeżeli komuś los psiaka nie jest obojętny, bardzo prosimy o pomoc w utrzymaniu Saby! Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę! Dziękujemy![/FONT][/SIZE] [U][SIZE=2][FONT=Verdana]Numer konta do wpłat:[/FONT][/SIZE][/U] [FONT=Verdana][SIZE=3][SIZE=2][U]Kontakt ws. adopcji:[/U][/SIZE][/SIZE][/FONT][SIZE=3] [/SIZE][/QUOTE] Tekst jes ok. Tylko dodałabym do opisu informację, że Saba ma dług w hoteliku i jego wysokość. Ludzie powinni wiedzieć, że jeszcze o tę kwestię chodzi. Ale to moja ocena, może jeszcze ktoś się wypowie co na ten temat myśli. [quote name='siekowa']Mogę jej założyć wydarzenie z konta adopcje starszych psów, więc czekam na zatwierdzenie tekstu :) Album ze zdjęciami Saby: [URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.306042312785050.69187.148097168579566&type=1[/URL][/QUOTE] A może warto skorzystać z tekstu, który wrzuciła wyżej bumel? [CENTER][SIZE=5]Ponadto chciałabym poinformować, że z mojego bazarku uzbierała się kwota blisko[/SIZE] [SIZE=5] [B][U]190 zł ![/U][/B] [/SIZE] :bigcool::bigcool::bigcool::bigcool::bigcool::bigcool::bigcool:[/CENTER]
  9. Szkoda, że tak mało osób odwiedza Sabę...Biedna.
  10. Strasznie głupia sprawa, Bingo ma sporo kasy, a w melinie siedzi... Nie ma perspektyw na DT? Choćby płatny ?
  11. Zobaczę co dzisiaj wydarzy się na moim bazarku, ale może będzie jeszcze więcej kasy. Zastanawiałam się jeszcze nad oznaczeniami zaległych wplat, ze pokryje to fundacja. jaka fundacja? Czy fundacje w ogóle mają pieniądze na pokrywanie jakiś zadłużeń? Pytam, bo niedawno dogomaniacy zrzucali się na połamana Ere, którą zdychała pod krzuyżem w jakiejś wsi. Potem okazalo się, ze Era to Momo, bo to jednak chłopak był. Operacja o leczenie kosztowała blisko 4.000 zł. Daliśmy radę przez wpłaty, bazarki itd. Niestety Momo już nie żyje, ale ludzie spisali się na medal. Pomógł dużo apel na FB, i w ogóle psiak był ciagle ogłaszany, rozsyłane apele o pomoc gdzie się da.
  12. [B]Śpieszę podać, ze na chwilę obecną na moim bazarku zadeklarowano licytacje na 171 zł ! [/B]
  13. [quote name='Dada M'] Wydarzenie na fb przez dłuższy czas nie było potrzebne, bo Saba miała stałą sponsorkę, która obiecała opłacać jej pobyt w hotelu. Dopiero kilka tygodni temu okazało się, że osoba ta wcale nie ma zamiaru uregulować należności)[/QUOTE] Ale skoro należności nie są płacone od października, to chyba Astorah zgłaszała wcześniej, że nie dostaje pieniędzy na Sabę. Chyba, że czekała i czekała, a kiedy nie wpłynęła opłata za kolejny z rzędu miesiąc dopiero zgłosiła. Teraz myślę, ze trzeba szybko reagować, bo dług tak cyz inaczej pozostał, i coś trzeba z tym zrobić, a jeszcze bieżące utrzymanie zostaje. Myślę, że FB jest szansą dla Saby i finansowa ina pokazanie jej światu, co sprawi, ze może znajdzie wreszcie swojego człowieka.
  14. W zeszłym tygodniu powysyłałam sporo zaproszeń na wątek, ale widż e, ze nikt z tych osób, do których pisałam jeszcze sie tu nie pojawił. Prosiłam nawet kilka osób o przeniesienie deklaracji stałych z pieska, który trafił do DS, ale niestety nic z tego. Jedna osoba mi odpisała, ze jeśli zdecyduje się przekazać, to na Sabę z mojego podpisu, bo ona jest już w DT, ale niestety "sponsorka" zawiodła, bo nagle zniknęła, i teraz ma dług. Szarik przeciwnie, ma kasę, ale niestety ciągle w schronie. Druga osoba nie zdecydowała się z uwagi na sytuacje rodzinną. Poza tym nikt więcej nie odpisał...
  15. Wspaniale! I oby więcej było takich szczęśliwych zakończeń tu na dogomanii!
  16. [quote name='bumel']Obawiam się, że mogą się znaleźć ludzie na fb, którym nie spodoba się to, że zbiórka publiczna odbywa się na prywatne konto. Na razie proponuję wstawić sam apel, a jeżeli będą chętni by coś wpłacić, to można im wskazać konto w prywatnej wiadomości. Siekowa, która założyła profil adopcje starszych psów zaproponowała, że wrzuci tam apel Sabci:loveu: Jutro rano sklecę treść apelu i wkleję tutaj do zatwierdzenia.[/QU Jeśli ktoś będzie chciał wpłacić, to i tak o konto poprosi, jeśli nie znajdzie go w wydarzeniu. Kto nie chce wpłacać, to nie musi tego robić, i niezależnie co się komu podoba a co nie. W sumie o cel chodzi, czyli Sabę, a nie o to na czyje konto kto wpłaca. Być może ludzie czepiają się i wnikają czy jet to fundacja czy prywatna osoba, ale chodzi o odbiorcę potrzeby, a nie właściciela konta. Ale może faktycznie lepiej nei podawać prywatnego konta. [quote name='APSA']Wysunę się lekko przed szereg, ale jeśli Dada dogada się z fundacją, to może będzie szansa na zbieranie na fb full legal na organizację - trzymam kciuki za akcję :thumbs:[/QUOTE] Wiele razy już tak robiono, ze fundacja użycza danych do przelewów, i później całość pieniędzy oddaje na zbierany cel. Ja tylko ubolewam nad tym, że tego wydarzenia nie zrobiono już wcześniej, bo byłaby możliwość zebrania jakiś pieniędzy, a tak dooooooopa, wielka doooooooopa.
  17. [quote name='Dada M']Niestety nie ma, prosiłam jakiś czas temu jedną ze znajomych o zrobienie wydarzenia, ale temat umarł. Bardzo by się jej przydało.[/QUOTE] To terazm wiemy jak wygląda sytuacja. Dziewczyny, która podejmie się zrobienia wydarzenia dla ślicznotki? Ja niestety odpadam, nie mam na FB konta, ale może ktoś kto ma, kto umie, mógłby pomóc? Wiem, ze trzeba podać namiar na kogoś kto zajmuje się psiakiem i dane do przelewu, tyle, ze nie wiem czy od razu w wydarzeniu, czy tak jak tu na dogo, jeśli toś chce wpłacić, to ma przesyłane dane na pw. Ja wpłacałam na dane Dady M, to można byłoby umieścić jej dane. Kto chetny , kto?
  18. Pokazujemy Szarika, to może i domek szybciej przybędize, a jeśli nie sam domek, to może deklaracji trochę wpłynie ....
  19. [quote name='JOHANNALIND']Zapisuję sobie wątek, później poczytam...[/QUOTE] Witamy! Każdy odruch zainteresowania jest mile widziany! Dziękuję!
  20. Zastanawiam się, czy Saba ma wydarzenie na FB? Jeśli nie, to może warto zrobić i wrzucić ujmujący tekst, zresztą cały tekst, który dotyczy Saby, ten co jest na 1 stronie łapie za serducho, bo i sytuacja nietypowa. Nie mam konta na FB, ale gdzieś na dogo doczytałam, ze tam ludzie wpłacają pieniądze na psiaki, może warto spróbować.... Kto się podejmuje stworzenie wydarzenia ?
  21. Smołka, pokazuj się sunieczko, może jakaś dobra dusza Cię wypatrzy!
  22. [quote name='tayga']ZOBACZCIE!!! [url]http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120222/PUPILE09/598564453[/url][/QUOTE] Okropne! Przeczytałam wszystkie artykuły z tej gazety. Takim skurw... to bym to samo zrobiła, i nawet by mi ręka nie zadrżała.... Coś mi się wydaje, ze nowa ustawa o ochronie zwierząt niewiele zmieni dla samych zainteresowanych - czyli zwierząt. Tu uświadamianie jest potrzebne i potępienie społeczne. Może dopiero taki zwyrodnialec coś zrozumie. Oczywiście, jeśli poziom intelektualny jest w stanie to objąć....
  23. Zaglądam do SABY,... I spieszę donieść, ze na moim bazarku ruch !
×
×
  • Create New...