-
Posts
33712 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by *Magda*
-
Te zestawy nie są po to, żeby pies ciągle biegł przy rowerze, tylko po to, żeby było bezpiecznie ;) czyli np. nie wbiegł pod rower czy też przy szarpnięciu nas nie przewrócił, bo smycz ma amortyzator ;) Minimum rok trzeba poczekać zanim pies zacznie biegać tak intensywnie. Dopóki nie zakończy się etap wzrostu psa i jego stawów, to nie powinien biegać wyczynowo. Tak wczesne intensywne bieganie tylko zaszkodzi jego stawom :/
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Wetowi bardziej chodziło o sam efekt niż o koszty ;) Bo wiadomo, że nie każdego stać na takie leczenie. Jednak bardziej chodziło o to, że jeśli ktoś chce wydać tyle kasy na leczenie psa, to musi się liczyć z tym, że zaraz po podaniu komórek, efekt jest bardzo dobry ;) Jednak z czasem problem powraca i trzeba się z tym liczyć, niestety. Nie jest to leczenie, które cudownie wyleczy psa. Prędzej czy później problem powróci :/ -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Tak Alinko, byliśmy w PL ;) Ale już wróciliśmy :P Pan doktor tłumaczył mi, że ONkom na kręgosłupach, robią się takie szpice na końcach kręgów. Tora póki co, ma wszystkie kręgi na końcach prawidłowo zaokrąglone, więc szansa jest duża, że z kręgosłupem nie będziemy mieć problemów ;) Tak, Tora ma zwyrodnienie stawów. Jesteśmy pod kontrolą lekarza poleconego przez moją wetkę z PL. Ona nie ma RTG, a wiele lat temu (jeszcze przy Tiamat) poleciła nam tego weta z Opola i z poważniejszymi sprawami jeżdżę do niego ;) Alina, nie odwlekaj, bo co Ci dużo mówić, skoro sama dobrze wiesz, że lepiej mieć czarno na białym co się dzieje ze stawami ;) Szczerze? Żaden mój pies nie był wychowywany tylko i wyłącznie metodami pozytywnymi ;) Wiem, wiem. Według większości dogomaniaków, powinnam oddać mój zwierzyniec, bo do niego nie dorosłam. Ale mam w dupie co inni myślą :P Dla mnie jest ważny efekty, jaki mam jeśli chodzi o zachowanie psa ;) No widzisz :D Ano, załapałam się ;) Pan doktor nie jest całkiem przeciwko komórkom macierzystym. Jednak podkreślił, że metoda jest bardzo droga, a efekt końcowy nie jest adekwatny, do tego co on kosztował czasu i pieniędzy. Bo początkowe efekty są bardzo duże i zadowalające, ale z czasem problem wraca. Nie w takim stopniu jak przed terapią, ale jednak ;) -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Trochę Ci współczuję, ale to nie zmienia faktu, że Twój brak czasu mnie nie interesuje :P -
Hahaha :D Ale Qwendi za posesją jest chyba "normalna" i nie gryzie ludzi?
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
A co mnie to obchodzi :P -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Trzeba było przyjechać do Opola i ich schrupać :P A spodenki dostał w prezencie od znajomych ;) Nie wiem czy psia łapka była zamierzonym zakupem, ale nawet jeśli to przypadek, to i tak mi się podoba :) -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Ja też na to liczę, ale nie ma się co oszukiwać :/ Tora ma już ponad 6 lat, więc wkroczyła w drugą połowę życia i lepiej na pewno nie będzie :( Najważniejsze, żeby jak najdłużej nie było "gorzej". Musimy obecny stan ciągle monitorować i utrzymać na obecnym poziomie, najdłużej jak się tylko da ;) Pan doktor specjalnie sprowadził mi preparat, który bez problemu mogę kupić też tutaj ;) Bo najgorsze co można teraz zrobić, to kombinować z lekami, czy też zaprzestanie leczenia :/ U Bogdana na wsi, na jego ulicy pojawił się piękny DONek i jest właśnie taki jak piszesz, że są ONki :/ -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Dzięki Marta :* Jeszcze takie małe info odnośnie Tory ;) Pan doktor pochwalił Torę, a ja obrosłam w piórka :D Otóż, pan doktor powiedział, że dawno w swojej karierze, nie spotkał tak zrównoważonego psa, a w dodatku owczarka niemieckiego Tak to połechtało moje ego, że wyszłam z gabinetu jak na skrzydłach :D Dostaliśmy też pochwałę, za wagę, bo przez ostatnie półtora roku (poprzednie rtg) waga się nie zmieniła :) Co do samego rtg, to pan doktor zrobił też zdjęcie kręgosłupa, odcinek lędźwiowy i tam wszystko jest w jak najlepszym porządku ;) Problemem są stawy :/ Jak widać na poniższym zdjęciu, panewki stawowe są osadzone bardzo płytko. Przez to też, jej mięśnie są trochę słabe :( Widać zresztą różnicę w wielkości mięśni między lewą i prawą łapą :/ Ruch ma mieć nadal, ale w większości mają to być spokojne spacery ;) Dobrze zrobiliśmy, że po poprzednim rtg przestała biegać przy rowerze, za co też zebrałam pochwały :) Aportować może, ale nie za często, nie za długo i jak najmniej ostrych zrywów. Na chwilę obecną dostałam 8 tabletek przeciwbólowych, gdyby nagle dopadł ją ból. Do tego przez 6 tyg. dostaje 3 tabletki dziennie Caniviton Fort Plus. Potem będzie dostawać połowę dawki, prawdopodobnie już do końca życia :/ Jeśli choroba nie będzie postępować, to wystarczą tylko te tabletki ;) Jeśli będzie coraz gorzej, to można zastosować tarapię komórkami macierzystymi, ale pan doktor tej metody nie poleca. Można też "przeciąć nerwy", żeby nie czuła bólu, ale nad innymi metodami będziemy myśleć, jeśli stan będzie się pogarszał :/ -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Taki prezencik dostałam od Theodorka na dzień matki, w dniu wyjazdu do Polski. Te "kropki" dookoła, to odciski jego paluszków :) Lumpek, na dowód, że żyje :P I Nathan ;) -
Po co, skoro mogę poprosić Agę :P
-
Komuś galeria zarasta kurzem i pajęczynami :P
-
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
*Magda* replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
35kg, to jednak ciutkę dużo :/ Ale skoro dostaje tylko 400g, to może taka jej budowa ;) Tora zjada 600-700g i waży dokładnie 29.3kg ;) Wet się zdziwił zanim stanęła na wadze przed rtg, bo trafiłam z wagą w ciemno, mówiąc mu, że waży 29-30kg :) -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Źle nie jest ;) Jest tragicznie :P Cześć :) Hej Marta :) Może za chwilę coś wrzucę :P -
Jak nie przeszkadza, to ja bym zostawiła ;)
-
Śliczna pościel :) Dla mnie poproszę taką, ale w brązie :P
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Ale nie mam czasu :P -
Hejka po urlopie :)
-
Witam się po urlopie ;)
-
Hej :) Jak matura?
-
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
*Magda* replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Hejka :) Czy mi się wydaje czy Kajka przytyła? :/