-
Posts
1622 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ewunian
-
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
ewunian replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Proszę bardzo - najlepszy przykład - suczka czekająca na dom, trafiła do schronu by "stan liczebny rodziny" nie uległ zmianie - w sensie - pani urodziła dziecko. Mała, kompaktowa, milutka, do rany przyłóż sunia w betonowym boksie. Maja szuka domu. Pilne. [url]https://www.facebook.com/events/226900640810677[/url] Ile razy za mojej wolontariackiej kariery miałam do czynienia z rocznym, dwuletnim psem który trafił do schronu bo właściciel zmarł... zrozumiałabym zawał, czy inne, ale nie - to był przyjaciel 75-90 letnich osób, sprezentowany najczęściej przez rodzinę, by zapełnić miejsce u starszej osoby po śmierci współmałżonka. Największą hipokryzją było dla mnie oddanie psa do schroniska przez rodzinę - zwykły duży kundel jakich wiele. Bo chory na raka (właściciel) leży w hospicjum. O ironio facet wyzdrowiał i zaprał psa z powrotem - po jakimś pół roku. Tylko czy dobrze postąpił? Pies tolerowany tylko przez jedną osobę w rodzinie raczej długo w niej miejsca nie zagrzeje... -
SCHRONISKO W BIELSKU - BIAŁEJ ruszył wolontariat, potrzebna pomoc!
ewunian replied to Vilena's topic in Już w nowym domu
Galga - jutro będe w schronisku, możesz część rzeczy przekazać mi najwyżej, do spacerów się przydadzą :) jakby co, mój nr tel to 796 920 231. Będę od 9.00 do 15.00 jak co piątek zresztą... -
W schronisku w Bielsku Białej siedzi taki foksio szorstkowłosy. Czy ktoś go szuka?? [COLOR=#333333][FONT=trebuchet ms]Pies znaleziony w Kobiernicach w dniu 15.10.2013r. [/FONT][/COLOR][URL]http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/100_483_2013.html[/URL] [IMG]http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/obrazy/pliki/aktualnosci/sizehx300/1381907581036079600.jpg[/IMG]
-
Oglądnęłam film i przypomniały mi się od razu napady mojego Baksa... Uważałam że u mojego psiura były silne - po obejrzeniu filmu zweryfikowałam poglądy... Mój miał padaczkę "nielekową" - regularnie podawany Luminal osłabiał ataki, ale zdarzały się dość często. Po jednym z napadów - który nastąpił nagle, na spacerze, kiedy myśleliśmy że już pokonał chorobę (3 miesiące bez napadów, ale ciągle na lekach) - już się nie ocknął. Doszło do powikłań popadaczkowych związanych z układem krążenia. Jak ona wytrzymała ataki, kiedy zaginęła... Że w ogóle suczka wymagająca takiej troski zwiała z DT...
-
Melduję się z wątku Mikiego/Freda. Aga, podesłałam twój numer Michałowi z Psiej Ekipy, jego znajomy poszukuje właśnie takiego psiaka, nie czystego rottka, ale mixa z ONkiem. Może hotel nie będzie potrzebny - w co ogromnie wierzę przy takim napiętym "grafiku finansowym" Fundacji... Psisko jest w Bielsku, nie?
-
do kogo zgłosić, jeśli - z tego co widzę, to ten związek zrzesza tylko jedną "chodofflę" z diablej łaski? jedynie co można, to powiadomić hodowlę kotów brytyjskiech o tej samej nazwie, że ktoś pięknie się pod nich podsszywa...
-
[quote name='ewunian'] [IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1148807_408573355921161_136176105_n.jpg[/IMG] [/QUOTE] NOWE WYDARZENIE SKUBIEGO tamto wygasło. [url]https://www.facebook.com/events/527206220691438[/url] wejście i rady (konkrety o pozwoleniu na charta i mixa - czyli co i jak z psami wyglądającymi na mieszańce charta a nie mające udokumentowanego przodka tejże rasy) mile widziane. Prosimy, pilne.
-
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
ewunian replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Miesiąc. Aktualni państwo Luny zaadoptowali w tym samym dniu dwa psy - bo akurat nie było tylu wolontariuszy na spacery i Luna z kolegą zostali sami w boksie - takich ludzi to ze świecą szukać i klonować od razu... Drugi pies został na podwórzu, Luna przeskoczyła parkan. Luna ze Sparkim: [IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/29572_417176165060880_2072481313_n.jpg[/IMG] -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
ewunian replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewunian']Prośba, nie jestem pewna czy P. zbiera psy z okolic Bielska, ale jakby Luna się odnalazła w Olkuszu... Zwiała dni temu, 3.10. [IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q71/s720x720/1375687_701688049858556_357935189_n.jpg[/IMG][/QUOTE] Luna odnaleziona... pod domem poprzednich właścicieli, którzy oddali ją do schroniska po 4 latach... Teraz Zadzwonili do schroniska że pod domem im "wyje jakiś bezpański pies"... -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
ewunian replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Prośba, nie jestem pewna czy P. zbiera psy z okolic Bielska, ale jakby Luna się odnalazła w Olkuszu... Zwiała dni temu, 3.10. [IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q71/s720x720/1375687_701688049858556_357935189_n.jpg[/IMG] -
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
ewunian replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Co się dziwić, jak się chce a nie wie o co kaman :D Przecież - tak dla przypomnienia - to dzięki suczy w cieczce nasz uciekinier (kastrowany :P) się odnalazł... -
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
ewunian replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
ja się zorientowałam w wątku "rumuńskim". Nawet się, nie skłamię, ucieszyłam - chyba nie tylko mnie denerwowało ciągłe porównywanie Polski i Niemiec jako "my cacy i mądrzy, wy be i głupi"... -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
ewunian replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Krakowianko - łap: [URL]https://www.facebook.com/groups/wizytypa/[/URL] -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
ewunian replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Paula, przepraszam, ale jak już pisałam nie mam doświadczenia w wizytach PA. spróbuj zadzwonić do MICHAŁA [COLOR=#1A2854][FONT=Tahoma]669 477 286. Chłopak z Bielska, ale np. robił POA i PA w okolicach Andrychowa. Jakby się pytał, kogo zadusić za udostępnienie telefonu - to Ewę :P Zadzwoń jeszcze do Budrysek - jesli tego nie robiłaś :P No i grupa, którą ci wysłałam na FB - tam jest mapa pomocy, ktoś widzę z wadowic, andrychowa się wpisał...[/FONT][/COLOR] -
Niestety... nikt nie zauważa uroku chłopaka. Nie wiem, czy nie zgłosić go do dobków, bo on mix ChPl z dobermanem jest... miał iść na tymczas, ale nie udało się...
-
[quote name='ewunian']W schronisku w Bielsku Białej pojawiła się suczka w type otterhounda, tylko z krótszym włosem... Jak znajdę foty, to wstawię lepsze niż te ze schroniska... [B]40/197/2013 LUTKA ma 2 lata,została oddana gdyż zmarł jej właściciel.Sunia sporych rozmiarow,silna,żywiołowa.[/B][/QUOTE] Lutka adoptowana.
-
Z tego co czytam na wydarzeniu planują następne, po co nie mam pojęcia, ale już swoje wątpliwości powielać nie będę, wyraziłam się aż za jasno. Bo trzeba gdzieś tą zebraną kasę przeznaczyć, nie? A to szczon samolotem do Polski przylecieć miał, a to na hotelik dla kolejnych... bo z ponad 50 domów co były na wydarzeniu zrobiło się raptem kilkanaście ... Jak zwykle gdy sprawa cichnie... Co do wizyt PA - gdzieś pisałam, że gdybym miała adoptować psa to tylko bezpośrednio ze schroniska. Bo jestem świadoma, że jakbym trafiła na co po niektóre dogomaniaczki, to szybko wylądowałabym na Czarnych Kwiatkach. Głównie dlatego że w moim domu rodzinnym pies nie ma wstępu do części mieszkalnej.
-
[quote name='ewunian']Wydarzenie Skubiego. Prosimy o wejście i dobre rady... [URL]https://www.facebook.com/events/547738848608553/[/URL][/QUOTE] Mija miesiąc, Skubi nadal bezdomny, nawet bezsensownych pytań nie ma...
-
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
ewunian replied to malawaszka's topic in Sznaucer
Napiszę ci na PW. Volt z tego samego powodu pilnie szuka DT, bo nawet nie ma go na stronie schroniska. Jeśli jako wolontariuszki schronu w BB piszemy, że pies ma mało czasu, to ma go naprawdę niewiele. -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
ewunian replied to malawaszka's topic in Sznaucer
Norton, odkąd był regularnie wyprowadzany, przestał bać się smyczy, jak widział ludzi koło bosku to dawał sygnały (bo szaleństwem tego nie nazwę, on nie miał takiego charakteru), że rozumie, że zaraz opuści kojec. A jemu to zwisało czy pójdzie na 10 minut, na pół godziny, czy na zawsze... Nie byłam przy tym, panie z biura nabrały wody w usta (bo ochrona danych, jak zwykle). Zapewne przy wyciąganiu z boksu nie robił cyrków, nie mam pojęcia jak u niego np. z jazdą samochodem. Jedno jest pewne - pies poszedł do domu, potwierdzone - dla pewności, po numerze z Gasparem (*) - u trzech różnych pracowników. -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
ewunian replied to malawaszka's topic in Sznaucer
też mam taką cichą nadzieję, ale myślę że jedna z pracownic fizycznych,której Norti był oczkiem w głowie nie wydałaby go byle komu. Rozmawiałam z nią, jako że jest pracownicą, a ja tylko wolo, dowiedziała się więcej, (o tyle, o ile) że dom w Kozach pod BB, rodzina z dziećmi. W każdym razie, powodzenia, piesku... -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
ewunian replied to malawaszka's topic in Sznaucer
NORTON - sznaucer ze schroniska w Bielsku białej, najdłuższy rezydent strony sznaucery.eadopcje.org [SIZE=5]ADOPTOWANY[/SIZE]:multi: Niestety adopcja schroniskowa, dom na wsi (tyle mi powiedzieli w biurze, reszta obija się o ochronę danych osobowych). Powodzenia, piesku :) niech te 4 lata w schronie pójdą precz :) [IMG]http://www.zmienmylos.pl/images/zwierzaki/Norton/dsc_0148.jpg[/IMG] -
[quote name='stzw']Ja namierzyłam społeczność - oni wożą mniejsze ilości. A fundacje niemieckie wożą psy z Rumuni od dłuższego czasu, nie było takiego szału jak u nas, że wydarzenie, samochody, zrzuta itp. Przynajmniej ja nie widziałam.[/QUOTE] Zapodasz link na PW? Tamb, dziwisz się? Krytyka nie dotyczy pomocy sensum stricte. A aroganckiego zachowania założycielek wydarzenia. Kasowanie postów Fundacji Rottka, bo - jeśli byłby - to chcieli zająć się rottkowatymi psami? Obrażanie osób z dogo, wklejanie fot z galerii z niewybrednymi komentarzami? Usuwanie postów osób, które np. zwróciły uwagę, że zdjęcia użyte w wydarzeniu NIE SĄ zdjęciami z Rumunii, a np z ASPCA? Usunięcie długiego posta Polki mieszkającej w Rumunii, która wprost napisała że ŻADNEJ RZEZI nie ma, watahy ganiają po drogach jak zwykle, nikt się tym nie przejmuje mimo takiej a nie innej ustawy?