-
Posts
1622 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ewunian
-
Hodowla Owczarka Niemieckiego Długowłosego Od Aleksandry
ewunian replied to Nutka+'s topic in Owczarek niemiecki długowłosy
Jeśli koś żałuje 100 zł na zapis psa na wystawę, to tym bardziej będzie żałował 200 zł na każde szczenię by zrobić badania genetyczne. Dlatego wystawy jak na moje niewystawowe oko są bardzo potrzebne... -
Hodowla Owczarka Niemieckiego Długowłosego Od Aleksandry
ewunian replied to Nutka+'s topic in Owczarek niemiecki długowłosy
[quote name='suche']Wg mnie powinnaś napisać do hodowli i się dowiedzieć. Faktycznie te dwa mioty w tym samym czasie, po tym samym psie, wyglądają średnio, ale bez przesady ;) Brak zdjęc z wystaw? Matko przecież to rasa pracująca, po cholere ciągać ją po ringach? Jakbym szukała Ona czy innego owczarka, brak wystaw byłby dla mnie zaletą! ( chyba, że komuś zależy na psie stricte do wystaw, ale autor/ka wątku nie wspomniała o tym) Za to mile widziane szkolenia, osiągnięcia sportowe itd.[/QUOTE] Psy z ZKwP mają wymóg trzech dobrych(?) ocen z wystaw, z tego co wiem... Mi hodowla podana w tytule wygląda na należącą do cudownych związków "postyczniowych" powstałych pod ustawę... W spisie hodowli FCI jej nie ma... -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
ewunian replied to malawaszka's topic in Sznaucer
Sznaucer z Bielska został w piątek adoptowany. Akurat byłam w schronisku w momencie adopcji - rodzina z dzieckiem około 10-letnim. Zdążyli go przerzucić z kwarantanny do ogólnych boksów, do boksu z Nortonem, nota bene... -
CHARTY z "akcji 33" - 28 chartów już w DOMACH - dziekujemy ;)
ewunian replied to eliza_sk's topic in Już w nowym domu
Zapoda ktoś link do tematu Tekili na charcim? -
Bielsko to właściwie jedyne schronisko, gdzie 90% psów z "dłuższym stażem" wychodzi stamtąd spasione... przede wszystkim ścinki mięsne i przeroby - coś w stylu kabanosów, sucha karma raz za czas. Pisałam z dziewczynami co jutro mają tam być, obiecały posiedzieć trochę z tymi psami, ale przy 300-350 psach nie da się poświęcić wiele czasu jednostkom...
-
Jeśli gość będzie miał sprawę o zaniedbanie, to pewnie psy na razie są jako "depozyt", dowód w sprawie... Tylko nie dzwońcie, proszę do schroniska, bo będą wiedzieli kto dał info na ogólnopolskie forum... tylko ja z koleżanką spoza dogo dziś weszłyśmy do boksu, nie chcę pogarszać swojej sytuacji tam... i tak są w biurze wku%$ieni, że daję sygnał do różnych fundacji o rasopodobnych psach... Po raz pierwszy się autentycznie pobeczałam jak zobaczyłam stan tych psów... Cóż, wolontariusz powinien mieć twardą doopę, rok wytrzymywałam bez emocji, dziś nie umialam...
-
W schronisku w Bielsku Białej od ponad tygodnia znajduje się 9!!! wychudzonych psów w typie spaniela, odebranych właścicielowi przez policję. Wiem tyle - i tak cud, że w ogóle coś się dowiedziałam o psach. Widziałam je dopiero dzisiaj, w zeszłym tygodniu nie wyprowadzałam psów z tej części schroniska. 9 psów siedzi w kącie kojca. Brak masy mięśniowej, o socjalu nie mówiąc. Chociaż po kilku minutach głaskania udało się mi jednego zrelaksować na tyle, by wyciągnąć i trochę poczesać - dosłownie gówno mi to dało, bo psy srają z krwią... Fotografii brak, bo jak mówię - byłaby tylko jedna wielka rudoczarna plama...
-
CHARTY z "akcji 33" - 28 chartów już w DOMACH - dziekujemy ;)
ewunian replied to eliza_sk's topic in Już w nowym domu
U nas jest pan dyrektor :) rozmawiałaś pewnie z którąś z biura. Jezzzu, dziewczyny, dziękuję. Wyściskam tą chudą mordencję dzisiaj... -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
ewunian replied to malawaszka's topic in Sznaucer
hmm... na stronie schronu są pokazane 2 szorściaki, obcięte zupełnie nie na sznaucera, bo wygodniej, i jeden "shi-tzu" ale z szorstką sierścią... + Norton, i ze 3-4 psy co gdzieś w genach miały sznaucera... [IMG]http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/zdj_zwierzeta/small/1983.2013-03-07_002.jpg[/IMG] [IMG]http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/zdj_zwierzeta/small/2071.2013-04-10_010.jpg[/IMG] [IMG]http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/zdj_zwierzeta/small/2010.2013-03-21.jpg[/IMG] -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
ewunian replied to malawaszka's topic in Sznaucer
[quote name='ewunian']Dzisiaj do schroniska w Bielsku trafił sznaucer miniaturka, znaleziony w lesie, najprawdopodobniej zgubił się komuś, bo obstrzyżony, w szelkach. Czipa brak, tatuażu niet. Tu go widać, niestety zdjęcie pokazuje tylko mordkę. [URL]http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/zwierzeta_znalezione.php[/URL] [/QUOTE] Sznaucerowi kończy się jutro kwarantanna, nikt go nie odebrał... będę jutro w schronisku, może się uda go obfocić. Mam nadzieję, że trafi do dobrego domu, bo pytałam się w zeszłym tygodniu to 3 osoby się pytały o tego psa bo "rasowy" - a inne sznupy zarastają i robią się "nieadopcyjne", "brzydkie"... Jakby obcięcie decydowało o rasowości... -
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
ewunian replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lili8522']Ja bym była za tym :) "[B]Będę grzeczny, jeśli mi pomożesz. Drops Demolka - Uciekinier[/B]"[/QUOTE] + foto, jakby "przepraszam" mówił [IMG]http://www.zmienmylos.pl/images/zwierzaki/Dropiaty/9.jpg[/IMG] -
[quote name='Ada-jeje'][URL]http://proanimals.org/doniesienia/162-doniesienia-medialne-2011[/URL][/QUOTE] Bielsko już nie przyjmuje psów z O. Dwie epidemie przywleczone przez psy pana P. wystarczająco spustoszyły schronisko. Ale nawet teraz, 1,5 roku po zerwaniu umowy około 5% bielskich psów jest z O.
-
Gdyby zrobić Bonikowi taki "plakat" w formie pliku jpg to wysłałabym kopię na profil Kasi Pisarskiej. Widziałam, jaki był odzew, chociażby w udostępnianiu plakatu Dropsa - 50 udostępnień w godzinę... Fotkę w okularach na FB wstawiłam, miałam jedno zapytanie, przekierowałam (nie dzwoniła Justyna B.) zero odzewu?
-
CHARTY z "akcji 33" - 28 chartów już w DOMACH - dziekujemy ;)
ewunian replied to eliza_sk's topic in Już w nowym domu
[url]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.469601623121840.1073741840.100002160181801&type=3[/url] Album Tekili. Anikout jest na dogo, ale bardzo rzadko... -
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
ewunian replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Dropsik jest w Nidku? O rany :) że też nie ma mnie w domu... jeśli będzie tam dłużej, spokojnie mogę przejść się fotki porobić, bo do Nidku mam 2 kilometry piechotą :P -
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
ewunian replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Może jakby zrobić naprawdę ekstra bazarek cegiełkowy to trochę unormowałoby finanse Dropsia? Widziałam parę razy tak pięknie dopracowane bazarki cegiełkowe, które miały większą ilość wyświetleń niż te z rzeczami (dogokawiarenka, chociażby)... Że też nie potrafię zrobić bazarków... Edit, Ulv, dzięki za wpadnięcie i porady... -
Dziewczyny, pomocy!!! Kraksie kroi się poważny kandydat do odebrania tytułu Demolki Wszechczasów! Pies w DT, gdzie miał się uczyć "psiego życia" zdemolował dopiero co wyremontowane mieszkanie, ma ogromny lęk separacyjny! Wiem, że na szkodnikach są też psy z tą przypadłością, może coś poradzicie? Wątek Dropsa: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240451[/url]
-
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
ewunian replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Justyna, nie miałam tego na myśli, broń Boże! Zresztą od pani Reni wiem że on w schronisku siedział w tych kwarantannowych boksach właśnie dlatego, że zadaszone były - dali go do ogólnych, to zwiewał... Dziewczyny, zaproście ulvhedin na wątek, też ma psa z lękiem separacyjnym... Przecież jej Kraksa to największy demolator, jakiego widziałam w życiu... Może coś poradzi... -
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
ewunian replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Oż... Dropsik co ty odwalasz? Inna sprawa, że z hotelu równie dobrze może zwiać, tak samo jak z pierwszego DT. Płot to dla niego pikuś... Moze ten hotel w Wilkowicach, jak jeszcze istnieje - 25 za dobę wg cennika? [url]http://www.psi-pensjonat.pl/kontakt[/url] W Goczałkowicach jest jeszcze "Szereton"... -
BERNEŃCZYKI W POTRZEBIE - pod opieką "Fundacji Pasterze"
ewunian replied to ani@'s topic in Berneński pies pasterski
Od wczoraj w schronisku w Bielsku Białej przebywa przecudnej urody BPP. Znaleziony w Szczyrku. już dziś pytały się o niego 3 osoby (byłam na wolontariacie). Jeśli wiedziałybyście, Ciotki o zagubionym w tamtych okolicach berneńczyku... Proszę chociaż o DT po kwarantannie... wystarczy zadzwonić, by psa "zarezerwować" na siebie po dwóch tygodniach kwarantanny... [url]http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/zwierzeta_znalezione.php[/url] [IMG]http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/zdj_zwierzeta/small/2164.2013-05-30_009.jpg[/IMG] 58/276 30.05.2013 r. pies znaleziony w Szczyrku -
CHARTY z "akcji 33" - 28 chartów już w DOMACH - dziekujemy ;)
ewunian replied to eliza_sk's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny pomocy! Pisałam już na wątku o Bielskim Skubim, teraz mamy jeszcze większe zmartwienie! W schronisku w Bielsku B. Jest oddana greyhoundka, Tekila. Wyjazd do Anglii był powodem oddania. Biuro nie ma pojęcia o tym, że trzeba pozwolenie na charta, a się nią interesują typy "spod ciemnej gwiazdy"... Pomocy, zanim zniknie w jakimś stogu siana! Zwłaszcza, że jest młoda i niewysterylizowana!!! Widać ją na stronie schroniska... Proszę, gdyby dało ją się uratować byłabym wdzięczna po stokroć! -
To patrz na swoje podwórko, bo to też jest tak samo Ci obce, jak to z linku szczwacza. Dla mnie EOT. Pies szczęśliwy - pies odpowiednio zaopiekowany. Czy to wewnątrz, czy na zewnątrz.
-
Była też wymiana na pudełko ptasiego mleczka i pampersy dla dzieciaka... Ludzie przestają mnie szokować - a szkoda, bo coraz mniej mnie dziwi, nad kolejnym ogłoszeniem typu smycz 200 zł, jork gratis to chyba przeszłam nad tym w etap "O, znowu jakiś debil"...
-
Ale tego: [url]http://www.24opole.pl/697803,Sprzedam-spszedam_amstafa_piesek_5_miesiecy_ladny,ogloszenie.html[/url] To już zupełnie nie jarzę... Ma ktoś telefon LG?