Jump to content
Dogomania

inga.mm

Members
  • Posts

    8496
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by inga.mm

  1. moja Tośka ma obrożę prevender kupioną w hiszpańskim sklepie internetowym. Nużyca się wyprowadziła. W Polsce tego nie kupisz
  2. [quote name='Nutusia']Chora tarczyca to nie koniec świata. Moja zagłodzona Tosia też była chora - miała niedoczynność. Ale wystarczy ustawić dawkę hormonu, badać co parę miesięcy jego poziom w organizmie i już. Tyle tylko, że psina już do końca życia będzie przyjmować hormon. Na szczęście lek nie jest drogi, na hormon dla Tosi wydawałam miesięcznie ok. 30 zł, ale one była duża (ONka) i przyjmowała wyjątkowo dużą dawkę, bo niedobór był baaaardzo duży (7 tabl. dziennie). Tak więc nawet jeśli choroba tarczycy się potwierdzi - oby się nie objawiło nic gorszego, bo z tym da radę żyć.[/QUOTE] Moja Tośka też leci na eltroxinie. Wprawdzie jest ratlerkiem, więc dawki mniejsze i koszt mniejszy, ale faktycznie nie jest to drogi lek. Ważne, żeby podawac regularnie. Z czasem dawka sie zmniejsza. Ja podaję w ociupinie białego sera, który jest "nagrodą" za ładne zjedzenie śniadanka lub kolacji.
  3. Hej, żartujesz! Gdzie miałaby tak dobrze jak u Ciebie???? A liże sie po guzkach, bo jeśli rosna to skóra sie naciąga i swędzi
  4. Jeśli szybko bazarkowicze wpłaca to tam ze 250 zetów będzie
  5. [quote name='sajlana']Na FOTĘ... Leoś w środku :p [IMG]http://i54.tinypic.com/3329kxu.jpg[/IMG][/QUOTE] Co za piękny pies!!!! Teraz widać, że to pies żyjący. DT jest wspaniałe! Gratuluję!
  6. Przykro mi Elu-Kamo, ale nie możesz przejąć w ten sposób psa. Pies jest pod opieką Fundacji i tylko Fundacja dokumentami może przekazać Ci Kazia. Proszę, porozumcie się poza forami, bo ta awantura robi złą robotę innym zwierzętom.
  7. Powiem tak: cholera jasna, czy nie może obyć się bez gnoju????? Dobrze, że Kazio nie jest świadomy tego co sie wyprawia wokół niego. Ponieważ sprawa jest sporna, proponuję jednak rozważyć zmianę dt. Jeśli prawdą jest, że Kazio dostawał Pedigree i Whiskas, to należało go zabrać z tymczasu natychmiast, chociaż to o tyle trudne, że trzeba mieć coś w zamian. Tych karm nie podaję nawet zdrowym zwierzętom, ponieważ wyniki prób wątrobowych po tej karmie nie zadowalają mnie, więc co dopiero pies z wyczerpanym organizmem, tym bardziej, że pieniądze są. Czy jest dowód na to, że dt nie podawało zalecanych karm i odżywek? Nadzór sponsora, w tym przypadku Fundacji Azyl, powinien być konsekwentny. Faktem jest, że zadziwiające jest zniknięcie wydarzenia, podczas, gdy tak na prawdę Kazio nie jest zdrowy. Powinno zostać ograniczone do wydarzenia informacyjnego. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Gdzieś po drodze był wpis, że ds musi być w pobliżu Sfory i konsekwentnie korzystać z ich usług (trochę inaczej napisane, ale sens ogólny chyba ten). Dlaczego więc dt nie zostało ograniczone w dowolności podejmowanych działań? Pieniądze zbierane na leczenie nie powinny refundować wyprawki. Jeśli inny lekarz ma konsultować, musi być uzgodnione ze sponsorem. Przynajmniej ja jako dt stosuję tę metodę. Nie oznacza to oczywiście, że nie mam swojego zdania, które przekazuję i uzasadniam, czasem nawet wykłócam się. Jeśli nie uzyskuję zgody sponsora, a uważam, że pies powinien być obejrzany niezależnie, biorę koszt na siebie. Wszelkie ekscesy wyprawkowe, szelkowe, zabawkowe sa uzgadniane czy mam kupować czy nie, bo to nie sa moje pieniądze. Zawsze muszę się z tym liczyć. Nie chcę się wtryniać "między wódkę a zakąskę", ale to wszystko nie jest fajne i po takich akcjach ludzie dobrej woli wymiękają. Spróbujcie się porozumieć poza dogo i fb. Wyjdzie na zdrowie wszystkim, a przede wszystkim innym zwierzętom, które tez będą potrzebowały pomocy i być może nie dostana jej, gdy potencjalni darczyńcy sie zrażą. Pozdrawiam
  8. Popieram Annikę. Jeśli sprawa Kazia wróci z jakiejkolwiek przyczyny, wątek też będzie można przywrócić
  9. Nie oglądałam i raczej nie będę, bo po obejrzeniu takich programów wysiada mi wszystko poza żądzą odwetu i mordu
  10. w prawym górnym rogu, tam gdzie okienko logowania, masz informacje o stanie Twojego konta. Ja w powiadomienia wchodzę na skróty tj. naciskam na napis "ustawienia". Otwiera się okno, w którym znajdziesz informację o nieprzeczytanych tematach, na których zarejestrowałaś się, a jeżeli masz list w skrzynce odbiorczej to pokazuje Ci sie na pierwszej pozycji. Klikasz na nazwe tematu (nie nadawcy) i otwiera Ci sie list. Mam nadzieję, że jasno to napisałam. Jeśli nie uda sie to dam Ci telefon, żeby "poprowadzic" Cie
  11. cholerka, dlaczego nie może obyć się bez brudu? Przecież to tylko szkodzi działalności na rzecz zwierząt. Wobec wyjaśnień z #275 ja odpadam. Nie jestem sędzią i nie mam zamiaru nim być. Dla mnie ważny jest pies i środki, które są niezbędne na jego leczenie i utrzymanie. Jak rozumiem, zebrane na Kazia pieniądze nadal są do jego dyspozycji? Jeśli tak, to nie ma co bić piany i bruździć sobie na wzajem, a tylko skupić się nad najlepszą opieką dla Kazia. Prosiłabym tylko (po raz trzeci lub czwarty) o potwierdzenie na wątku Tulinkowego Sklepiku wpłynięcie na konto Azylu 20 zł od Dyo.
  12. z Aksonkowego Sklepiku Dropsik tez dostanie parę zetów, tylko niech klienci szybciej wyskakują z kasy
  13. Chciałam mu pomóc, ale to niemożliwe, bo u mnie w tej chwili 7 ogonów dłuższych i krótszych.
  14. No to Baldurka podrzucimy do góry, choć to dziecko duże i ciężkawe.
  15. A tak w ogóle: jenyyyy, będe mogła położyć sie i zasnąć. Tak sie bałam, że od netu nie odchodziłam
  16. czy Leonek dostaje intestinal? Jest świetny na jelita, sprawdziłam na kilku zwierzakach. I L-glutamina - odbudowuje jelita i florę No i nadal nie wiem kto rozliczy bazarek Leonkowy?
  17. Kama, niestety społeczność na dm jest różna. Mam wrażenie, że dziewczyny robiły co mogły, więc nie ich wina. Zastanawiające jest to co piszesz o stanie zdrowia Kaziulka. Informacje sa chyba sprzeczne z tymi, które były przekazywane? Czyżby dotychczasowy wet mylił się lub zaniedbał coś? Co z tą kołderką? przecież już dawno była o niej mowa. Czyżby nie trafiła do Kazia? Dziwne to wszystko
  18. Nie wieżę, że nikt nie zauważył tak zagłodzonego psa. To nie jest możliwe!!!!!!!!!!!!
  19. Nie! nie zgadzam się! Leosiu, Aniołku, nie poddawaj się! Tyle dobrych serduszek wokół Ciebie krąży. Musisz żyć, Malutki. Na przekór temu ch...wi, który Cię zmaltretował.
  20. [quote name='Kama202']Wydarzenie "Zmasakrowany Kazio" zniknęło z fb. Ciekawe dlaczego? Czyżby nie podobały się moje wpisy nawołujące o pomoc dla PSA - SZKIELETORKA? Tego właśnie się spodziewałam. Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze.[/QUOTE] no tak, wszędzie g... się wleje. Jakie to przykre. Ja w fb nie jestem kumata, ale zapraszam Cię na wątek Leosia. Może coś podpowiesz?
  21. zaraz będę robiła szybki bazarek na Leosia, tylko muszę mieć informację na temat konta, jeśli fundacyjne lub wskazanie osoby, która potwierdzi wpływ środków na wskazane mi konto prywatne
  22. no, mam nadzieję, że choć parę złotych przekażą.
×
×
  • Create New...