-
Posts
8496 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by inga.mm
-
Zara, piękna sunia shar pei ma swoją rodzinę :)
inga.mm replied to jaanna019's topic in Już w nowym domu
moja Tośka ma obrożę prevender kupioną w hiszpańskim sklepie internetowym. Nużyca się wyprowadziła. W Polsce tego nie kupisz -
[quote name='Nutusia']Chora tarczyca to nie koniec świata. Moja zagłodzona Tosia też była chora - miała niedoczynność. Ale wystarczy ustawić dawkę hormonu, badać co parę miesięcy jego poziom w organizmie i już. Tyle tylko, że psina już do końca życia będzie przyjmować hormon. Na szczęście lek nie jest drogi, na hormon dla Tosi wydawałam miesięcznie ok. 30 zł, ale one była duża (ONka) i przyjmowała wyjątkowo dużą dawkę, bo niedobór był baaaardzo duży (7 tabl. dziennie). Tak więc nawet jeśli choroba tarczycy się potwierdzi - oby się nie objawiło nic gorszego, bo z tym da radę żyć.[/QUOTE] Moja Tośka też leci na eltroxinie. Wprawdzie jest ratlerkiem, więc dawki mniejsze i koszt mniejszy, ale faktycznie nie jest to drogi lek. Ważne, żeby podawac regularnie. Z czasem dawka sie zmniejsza. Ja podaję w ociupinie białego sera, który jest "nagrodą" za ładne zjedzenie śniadanka lub kolacji.
-
Karen - mikro psia prababcia - za TM [*]
inga.mm replied to Malwi's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Hej, żartujesz! Gdzie miałaby tak dobrze jak u Ciebie???? A liże sie po guzkach, bo jeśli rosna to skóra sie naciąga i swędzi -
Karen - mikro psia prababcia - za TM [*]
inga.mm replied to Malwi's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Jeśli szybko bazarkowicze wpłaca to tam ze 250 zetów będzie -
Mishka - skatowany, poraniony szczeniak - już we własnym domu.
inga.mm replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
ślicznie wygląda w tym kapoczku -
Zmasakrowany Kazio ma dom, dziękujemy wszystkim za pomoc
inga.mm replied to Annica's topic in Już w nowym domu
Przykro mi Elu-Kamo, ale nie możesz przejąć w ten sposób psa. Pies jest pod opieką Fundacji i tylko Fundacja dokumentami może przekazać Ci Kazia. Proszę, porozumcie się poza forami, bo ta awantura robi złą robotę innym zwierzętom. -
Zmasakrowany Kazio ma dom, dziękujemy wszystkim za pomoc
inga.mm replied to Annica's topic in Już w nowym domu
Powiem tak: cholera jasna, czy nie może obyć się bez gnoju????? Dobrze, że Kazio nie jest świadomy tego co sie wyprawia wokół niego. Ponieważ sprawa jest sporna, proponuję jednak rozważyć zmianę dt. Jeśli prawdą jest, że Kazio dostawał Pedigree i Whiskas, to należało go zabrać z tymczasu natychmiast, chociaż to o tyle trudne, że trzeba mieć coś w zamian. Tych karm nie podaję nawet zdrowym zwierzętom, ponieważ wyniki prób wątrobowych po tej karmie nie zadowalają mnie, więc co dopiero pies z wyczerpanym organizmem, tym bardziej, że pieniądze są. Czy jest dowód na to, że dt nie podawało zalecanych karm i odżywek? Nadzór sponsora, w tym przypadku Fundacji Azyl, powinien być konsekwentny. Faktem jest, że zadziwiające jest zniknięcie wydarzenia, podczas, gdy tak na prawdę Kazio nie jest zdrowy. Powinno zostać ograniczone do wydarzenia informacyjnego. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Gdzieś po drodze był wpis, że ds musi być w pobliżu Sfory i konsekwentnie korzystać z ich usług (trochę inaczej napisane, ale sens ogólny chyba ten). Dlaczego więc dt nie zostało ograniczone w dowolności podejmowanych działań? Pieniądze zbierane na leczenie nie powinny refundować wyprawki. Jeśli inny lekarz ma konsultować, musi być uzgodnione ze sponsorem. Przynajmniej ja jako dt stosuję tę metodę. Nie oznacza to oczywiście, że nie mam swojego zdania, które przekazuję i uzasadniam, czasem nawet wykłócam się. Jeśli nie uzyskuję zgody sponsora, a uważam, że pies powinien być obejrzany niezależnie, biorę koszt na siebie. Wszelkie ekscesy wyprawkowe, szelkowe, zabawkowe sa uzgadniane czy mam kupować czy nie, bo to nie sa moje pieniądze. Zawsze muszę się z tym liczyć. Nie chcę się wtryniać "między wódkę a zakąskę", ale to wszystko nie jest fajne i po takich akcjach ludzie dobrej woli wymiękają. Spróbujcie się porozumieć poza dogo i fb. Wyjdzie na zdrowie wszystkim, a przede wszystkim innym zwierzętom, które tez będą potrzebowały pomocy i być może nie dostana jej, gdy potencjalni darczyńcy sie zrażą. Pozdrawiam -
Zmasakrowany Kazio ma dom, dziękujemy wszystkim za pomoc
inga.mm replied to Annica's topic in Już w nowym domu
Popieram Annikę. Jeśli sprawa Kazia wróci z jakiejkolwiek przyczyny, wątek też będzie można przywrócić -
Zmasakrowany Kazio ma dom, dziękujemy wszystkim za pomoc
inga.mm replied to Annica's topic in Już w nowym domu
w prawym górnym rogu, tam gdzie okienko logowania, masz informacje o stanie Twojego konta. Ja w powiadomienia wchodzę na skróty tj. naciskam na napis "ustawienia". Otwiera się okno, w którym znajdziesz informację o nieprzeczytanych tematach, na których zarejestrowałaś się, a jeżeli masz list w skrzynce odbiorczej to pokazuje Ci sie na pierwszej pozycji. Klikasz na nazwe tematu (nie nadawcy) i otwiera Ci sie list. Mam nadzieję, że jasno to napisałam. Jeśli nie uda sie to dam Ci telefon, żeby "poprowadzic" Cie -
Zmasakrowany Kazio ma dom, dziękujemy wszystkim za pomoc
inga.mm replied to Annica's topic in Już w nowym domu
zaraz wyślę Ci na pw -
Zmasakrowany Kazio ma dom, dziękujemy wszystkim za pomoc
inga.mm replied to Annica's topic in Już w nowym domu
cholerka, dlaczego nie może obyć się bez brudu? Przecież to tylko szkodzi działalności na rzecz zwierząt. Wobec wyjaśnień z #275 ja odpadam. Nie jestem sędzią i nie mam zamiaru nim być. Dla mnie ważny jest pies i środki, które są niezbędne na jego leczenie i utrzymanie. Jak rozumiem, zebrane na Kazia pieniądze nadal są do jego dyspozycji? Jeśli tak, to nie ma co bić piany i bruździć sobie na wzajem, a tylko skupić się nad najlepszą opieką dla Kazia. Prosiłabym tylko (po raz trzeci lub czwarty) o potwierdzenie na wątku Tulinkowego Sklepiku wpłynięcie na konto Azylu 20 zł od Dyo. -
Zmasakrowany Kazio ma dom, dziękujemy wszystkim za pomoc
inga.mm replied to Annica's topic in Już w nowym domu
Kama, niestety społeczność na dm jest różna. Mam wrażenie, że dziewczyny robiły co mogły, więc nie ich wina. Zastanawiające jest to co piszesz o stanie zdrowia Kaziulka. Informacje sa chyba sprzeczne z tymi, które były przekazywane? Czyżby dotychczasowy wet mylił się lub zaniedbał coś? Co z tą kołderką? przecież już dawno była o niej mowa. Czyżby nie trafiła do Kazia? Dziwne to wszystko -
Zmasakrowany Kazio ma dom, dziękujemy wszystkim za pomoc
inga.mm replied to Annica's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kama202']Wydarzenie "Zmasakrowany Kazio" zniknęło z fb. Ciekawe dlaczego? Czyżby nie podobały się moje wpisy nawołujące o pomoc dla PSA - SZKIELETORKA? Tego właśnie się spodziewałam. Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze.[/QUOTE] no tak, wszędzie g... się wleje. Jakie to przykre. Ja w fb nie jestem kumata, ale zapraszam Cię na wątek Leosia. Może coś podpowiesz? -
Zmasakrowany Kazio ma dom, dziękujemy wszystkim za pomoc
inga.mm replied to Annica's topic in Już w nowym domu
no, mam nadzieję, że choć parę złotych przekażą.