-
Posts
8496 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by inga.mm
-
Dunia - MA DOM!! Najlepszy na świecie!!! Dziękujemy!!
inga.mm replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
kiedy operacja oczek? -
no to powiem, że 6 kg karmy hepatic stosowanej zgodnie z tabelą dla moich obu pieseczków: Tośka - 4,5 kg, Fido - 9,5 kg zjadają w miesiąc. Dziennie łącznie 180 g (Tośka 2x do 38 g, Fido 2 x do 48 g) Jak 9 kilowy piesek w miesiąc może zjeść 8 kilo karmy??? Przy takim przerobie Perełka powinna chorować z przejedzenia. Inne karmy mają dawkowanie dość podobne.
-
Glutofia, czyli jednak dobrze zrozumiałam, że adopcja była na normalnych warunkach, bez zobowiązań ze strony Fundacji? Tyle, że gdzieś mignęło mi, że umowę adopcyjną dawała blood. Może tam były poczynione jakieś obietnice? Strasznie nieprzyjemna sprawa.
-
Babunia i dziadeczek zajrzyjcie pomóżcie !!!!!!
inga.mm replied to abra64's topic in Już w nowym domu
Ciekawe, dlaczego AniolStroz nie odzywa się? -
[quote name='dogomanka_']Bardzo mądre słowa ale niestety nie moge się zgodzić z wytłuszczonym tekstem . Z tego co rozumiem ( bo nie jestem na stałe w temacie Perełki) podczas adopcji było ustalone, że Fundacja w jakiś tam sposób wspomoże DS choćby własnie karmą więc to nie jest tak, że DS ma jakieś roszczenia do Fundacji tylko tak było ustalone przy adopcji. Jeśli się mylę proszę o poprawę.[/QUOTE] aha, teraz rozumiem, skąd ten temat się pojawił. W takim razie ten fragment proszę uznać jako niezasadny z tym, że wyliczenie kosztów wyżywienia jest kosmiczne.
-
[quote name='ulka 1108']masza44, to nieważne, że wykształcony jak pochodzi z hołoty, on takie poglądy wyniósł z chamskiego domu, niestety pochodzenie ma znaczenie, też znam kogoś wykształconego, kto psa ma na podwórzu w budzie, bo się wychował w PGR-ze, rodzice pracowali przy świniach, a wykształcenie w tym kraju nie zmienia światopoglądu[/QUOTE] zmienia, zmienia, z tym , że nie zawsze w tę oświeconą stronę
-
o rany, przeczytałam i jestem zniesmaczona. Zarówno blood - dt, fundacją i Panią Starkiewicz. Z tego co wyczytałam (od razu zaznaczam, że nie znam wątku Perełki), psina została odebrana wróżce zwanej wiedźmą w drodze interwencji i umieszczona u blood na dt. Dla mnie jest nie do przyjęcia, żeby dt nie było nadzorowane. Niektórzy może pamiętają aferę z Arktyką. Tam też wszyscy grzmieli oburzeniem, skądinąd słusznym, tyle że nikt nie sprawdził warunków i nie robił nalotów kontrolnych. Jak to możliwe, żeby dt nie zadbało o książeczkę zdrowia, podstawowe badania krwi u psa odebranego z takich warunków, diagnostykę, choćby wstępną. Jak to możliwe, żeby Fundacja, powierzając psa do dt nie nakazała wykonania takich badań i nie egzekwowała ich wykonania? Pani Katarzyna też powinna wiedzieć, że wyadoptowanie pieska pociąga za sobą konsekwencje finansowe CAŁKOWICIE spoczywające na domu adopcyjnym. Biorąc pieska z takich warunków, zawsze trzeba liczyć się z różnymi przypadłościami. Z tego co zrozumiałam, Perełka waży ok. 4 kg i jest wielkości większego ratlerka. Moja Tośka również jest ratlerkiem 4,5 kg. Jest żywiona hepaticiem 2x dziennie po 37 g, co daje ok. 80 g dziennie. 6kg hepaticu kosztuje u mojej dostawczyni niecałe 150 zł. Licząc z nadwyżkami worek 6 kg powinien starczyć na ponad 2 miesiące. Oczywiście dochodzą jeszcze smaczki, lekarstwa. Tośka ma 4 nowotwory i parę innych chorób, a w momencie adopcji miała "tylko" usuniętą listwę mleczną. Do głowy by mi nie przyszło żądać od fundacji, która ją wyciągnęła wcześniej ze schroniska, jakichkolwiek pieniędzy. Tośka jest u mnie od czerwca 2010 i jej leczenie, odżywianie i inne "ekscesy" kosztowały ok. 7 tys. Nie dość tego. Dając bezpłatny tymczas pięciu kotom, z czego tylko jeden jest w miarę zdrowy, a jeden umierający, pozostałe sa chore, ale na chodzie, do tej pory nie zbierałam pieniędzy na nie. Dopiero, gdy okazało się, że i syn i mąż wylądowali na bezrobociu, założyłam im wątek i będę robiła bazarki. Nic za darmo. I nie chcę tu żadnych komentarzy pozytywnych czy negatywnych, bo nie to jest przedmiotem tego tematu. Proszę się zastanowić, jak to wygląda w całości, poczynając od przekazania pieska do dt, pobytu w dt, postawy dt, braku nadzoru, braku porozumienia, roszczeniu do dotacji przez ds. To wszystko jest do bani. Nie tak powinno wyglądać zachęcanie ludzi do adopcji.
-
Niestety, tak się dzieje na dogo. I nie dlatego, że mamy w nosie, skoro już jakiś domek jest, tylko dlatego, że są następne w większej na ten moment potrzebie. Zobacz choćby ten wątek z mojego podpisu. Pies praktycznie zagłodzony. Miałam jeszcze w podpisie do dziś podpaloną Małgosię. [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/211500-ONka-podpalona-%C5%BCywcem-chce-%C5%BCy%C4%87.-B%C5%82agam-pom%C3%B3%C5%BCcie"]ONka podpalona żywcem chce żyć. Błagam pomóżcie[/URL][/B] Poza tym jest zwyczaj, że dom opiekujący się pieskiem wpisuje informacje o aktualnym stanie zdrowia, o osiągnięciach pieska, również o potrzebach. Jeśli tego nie ma, wątek zamiera.
-
[quote name='masza44']Inga.mm zgadzam się mi też w takich przypadkach marzą się bojówki, jak nie edukacją to może strachem dałoby się powstrzymać takich zwyrodnialców, najgorsze jest to , że nawet wykształceni ludzie mają podejście " to tylko pies"...ostatnio usłyszałam coś takiego od mojego szefa i ręce mi opadły...młody, wykształcony chłopak...[/QUOTE] Dlatego takie komando powinno poza karami cielesnymi, zgnoić psychicznie, żeby zrozumiał, że jest tylko g...m
-
Potrącony Kornel w gipsie po operacji - beagle - MA DOM
inga.mm replied to _bubu_'s topic in Już w nowym domu
przepraszam, ale [COLOR=sienna][B]potrzebujemy pomocy[/B][/COLOR] [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/211677-Sama-sk%C3%B3ra-i-Ko%C5%9Bci-do-tego-50-centymetrowy-%C5%82a%C5%84cuch%21-20-kilogramowy-WIELKOPIES."]Sama skóra i Kości do tego 50 centymetrowy łańcuch! 20 kilogramowy WIELKOPIES.[/URL] [/B] -
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/211677-Sama-sk%C3%B3ra-i-Ko%C5%9Bci-do-tego-50-centymetrowy-%C5%82a%C5%84cuch%21-20-kilogramowy-WIELKOPIES."][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/3729/szarikbaner.jpg[/IMG][/URL] banerek podlinkowany do pobrania
-
teraz nie mogę wziąć żadnego pieska, bo wyjeżdżam. Później mam umówionego niewidomego Kajtka. Jeśli dojedzie, to będę miała full roboty na początek. No i jeszcze jedno: nie mam doświadczenia ze szczeniakami, więc raczej odpadam. Natomiast Rewelacja ma rzeczywiście rewelacyjne wyczucie. Najwyraźniej wie wszystko o wszystkich. Swój sceptycyzm wyraziła rewelacyjnie. Mam nadzieje, że na innych wątkach nie zachowuje się równie rewelacyjnie.
-
[COLOR=darkred][B]zajrzyjcie, proszę[/B][/COLOR]. [COLOR=sienna][B]Potrzebujemy pomocy[/B][/COLOR] [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/211677-Sama-sk%C3%B3ra-i-Ko%C5%9Bci-do-tego-50-centymetrowy-%C5%82a%C5%84cuch%21-20-kilogramowy-WIELKOPIES."]Sama skóra i Kości do tego 50 centymetrowy łańcuch! 20 kilogramowy WIELKOPIES.[/URL][/B]
-
[COLOR=darkred][B]zajrzyjcie, proszę[/B][/COLOR]. [COLOR=sienna][B]Potrzebujemy pomocy[/B][/COLOR] [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/211677-Sama-sk%C3%B3ra-i-Ko%C5%9Bci-do-tego-50-centymetrowy-%C5%82a%C5%84cuch%21-20-kilogramowy-WIELKOPIES."]Sama skóra i Kości do tego 50 centymetrowy łańcuch! 20 kilogramowy WIELKOPIES.[/URL][/B]
-
[quote name='MaDi']Sama tego chciałaś;) Buda i dobre jedzenie ew. fundusze na zakup karmy i diagnostykę. Rodzina znalazła sobie łatwy sposób na pozbywanie się psów " babcia obiecała się zajmować". To bardzo zawiła i skomplikowana sprawa, musimy jeszcze mocno zastanowić się jak rozwiązać ją raz na zawsze, potrzebuje na to jednak jeszcze trochę czasu.[/QUOTE] Pewnie, że chciałam. Zaraz wyślę parę zetów na Szarika. W tym stanie, chyba buda jeszcze nie jest wskazana? Tym bardziej, że pisałaś, że przytula się. Co do baby, to chyba rzeczywiście zacznę organizować komando egzekucyjne, bo inaczej jak ząb za ząb nie da się tych sk...synów ukarać.
-
Dziewczyny od Leosia. może możecie na szybko pomóc? Choćby pożyczką [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/211677-Sama-sk%C3%B3ra-i-Ko%C5%9Bci-do-tego-50-centymetrowy-%C5%82a%C5%84cuch%21-20-kilogramowy-WIELKOPIES."]Sama skóra i Kości do tego 50 centymetrowy łańcuch! 20 kilogramowy WIELKOPIES.[/URL][/B] [COLOR=darkorange][B]Proszę wszystkich o pomoc[/B] [/COLOR]
-
kto zrobi banerek? pisać do neci?
-
[quote name='MaDi']Głupio się przyznać ale nie ma nic oprócz troskliwej opieki.[/QUOTE] Jakie "głupio"??? Opieka to ważna sprawa, ale pewnie nie wszystko? konkrety, MaDi! Pieniądze trzeba zbierać? Zaraz zamelduję się u Leosia. Może mają ze 100 zetów "luzem"? Co do księży, to nie będę narażać się tej części forumowiczów, która jeszcze wierzy w kościół jako instytucję. Co to znaczy: "Jej dzieci i wnuki donosiły psy"? I jeszcze: jeśli w łeb nie włoży się, że córka jedzie do szpitala za karę, to i tak "pobrzęcha" nie zrozumie
-
Matko Boska, co za tragiczny wątek. Vutz - trzymaj się. Jesteśmy z Tobą w tych ciężkich chwilach
-
Kajtek-widzę nie oczami a sercem-ma dom w Miliczu!
inga.mm replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
o, dzięki Ci. -
pisz, co trzeba dla niego
-
[quote name='ludwa'][URL="http://www.dogomania.pl/threads/2115...cznych-do-5.08"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/2115...cznych-do-5.08[/COLOR][/URL] [/QUOTE] Ten nie działa. Ale narobiłaś się jak dzika
-
Kajtek-widzę nie oczami a sercem-ma dom w Miliczu!
inga.mm replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
paypal to elektroniczny przesył pieniędzy, tylko nie do końca wiem jaka jest różnica między bankiem elektronicznym a paypalem